dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 407
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #801

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia...
    Witam. Mam nadzieję, że sie nie powtórze z pytaniami...
    W tym roku odbieramy z mężem mieszkanie, ale nie wiem czy uda mi się podpisać akt notarialny do końca 2007 roku. W związku z tym mam pare pytań. Czy jeśli podpiszę akt notarialny po 1 stycznia 2007 r. to:
    1. Będę mogła odliczac odsetki od kredytu (bo gdzieś wyczytałam, że podobno trzeba stać się właścicielem nieruchomości najpóźniej w roku następnym od powzięcia kredytu (ja zdążyłam do końca 2006r)).
    2. Czy będę mogła sobie odliczyć różnicę 15% na materiały budowlane gdy zakupię je do końca 2007 roku (bo tak podobno trzeba) ale akt notarialny podpiszę np. w styczniu 2008 (protokół przekazania mieszkania podpiszę do końca 2007r.).
    3. Czy mogę sobie odliczyć deskę podłogową.
    Ktos gdzieś wcześniej wspominał, że desek nie można ale nie sprecyzował jakich desek, natomiast widziałam też zapisy (ale nie na tym forum choć byc moze też są), że można sobie deski podłogowe odliczyć)
    Bardzo prosze o pomoc.
    Aha i mam jeszcze jedno pytanko: Czy przepisując mieszkanie np. na rodziców lub rodzeństwo,i będą musieli zapłacić podatek od darowizny?
    Dziękuję z góry za pomoc...
    AD. 2 Nie powinno być problemu z uzyskaniem zwrotu
    AD 3 Można deski na podłogę tzw. tarcicę a deska podłogowa jeżeli nie ma kodu PKWiU, który by ją dyskwalifikował to można by ją pod pozycję 169 wykazu podciagnąć

  2. #802

    Domyślnie

    przepraszam, ale nie moge znaleźć listy towarów, których wzrósł VAT na 22%. Czy jakiś dobry człowiek może wkleić link? Dzięki!

  3. #803
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia...

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    AD 3 Można deski na podłogę tzw. tarcicę a deska podłogowa jeżeli nie ma kodu PKWiU, który by ją dyskwalifikował to można by ją pod pozycję 169 wykazu podciagnąć
    Dzięki Bardzo...
    czyli sprzedawca w fakturze nie powinien wpisywać PKWiU, lub wpisać nr 169? Z resztą jeśli nie będzie PKWiU to kto mi podciągnie to pod tą pozycję, przeciez sama chyba nie moge tego zrobić, a pracownik US nie wiem czy będzie tak wspaniałomyślny.

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia...
    Cytat Napisał Byszek
    AD 3 Można deski na podłogę tzw. tarcicę a deska podłogowa jeżeli nie ma kodu PKWiU, który by ją dyskwalifikował to można by ją pod pozycję 169 wykazu podciagnąć
    Dzięki Bardzo...
    czyli sprzedawca w fakturze nie powinien wpisywać PKWiU, lub wpisać nr 169? Z resztą jeśli nie będzie PKWiU to kto mi podciągnie to pod tą pozycję, przeciez sama chyba nie moge tego zrobić, a pracownik US nie wiem czy będzie tak wspaniałomyślny.
    Deski podłogowe wchodzą bez względu na symbol. To samo dotyczy armatury. Nic nie trzeba dopisywać
    Urzędnicy skarbówki zawsze są wspaniałomyślni

  5. #805

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniecaga
    przepraszam, ale nie moge znaleźć listy towarów, których wzrósł VAT na 22%. Czy jakiś dobry człowiek może wkleić link? Dzięki!
    http://www.mb.gov.pl/finans/zalaczni...nia%20MTiB.pdf
    Proszę bardzo Życzę miłego czytania a po więcej odsyłam na stronę Ministerstwa Finansów do działu informatory.

  6. #806

    Domyślnie

    Byszek piękne dzięki!
    szkoda tylko, że te stronki z informatorami nie działają może mają jakieś problemy techniczne....

  7. #807
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia...

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki
    Cytat Napisał Byszek
    Urzędnicy skarbówki zawsze są wspaniałomyślni
    być może..okaże się

  8. #808

    Domyślnie

    W 2002/2003 skorzystałem z dużej ulgi budowlanej, później korzystałem z ulgi remontowej.
    Wiosną tego roku rozpocząłem budowę domu (mam oczywiście pozwolenie) i uzbierałem faktur na 150 000 zł. Czy może ktoś mi pomóc i napisać jaką kwotę vat będę mógł odzyskać ? Czy vat jest zwracany "raz w życiu" (był taki projekt).
    Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź.

  9. #809

    Domyślnie

    hub75,

    vat nie jest zwracany raz w życiu - jakkolwiek by tego nie rozumieć to upadło.

    możesz skorzystać z tej ulgi (a właściwie zwrotu).
    jeśli zwrot miałby dotyczyć faktur, które odliczałeś w ramach tzw. dużej ulgi budowlanej - to będzie mniejszy o 19%. a jeśli tych faktur nie odliczałeś to w pełnej wysokości.

  10. #810

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    hub75,

    vat nie jest zwracany raz w życiu - jakkolwiek by tego nie rozumieć to upadło.

    możesz skorzystać z tej ulgi (a właściwie zwrotu).
    jeśli zwrot miałby dotyczyć faktur, które odliczałeś w ramach tzw. dużej ulgi budowlanej - to będzie mniejszy o 19%. a jeśli tych faktur nie odliczałeś to w pełnej wysokości.
    150 000 to są nowe faktury, ile z tego będę mógł odliczyć?

  11. #811

    Domyślnie

    jeśli sam coś na ten temat nie poczytasz, to nic
    za Ciebie tego nie policzymy.

    zacznij od:
    http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php

    w uproszczeniu: dostaniesz pomiędzy 0 a 18439 zł (150000*.1803*0.681. reszta zależy od szczegółów.

  12. #812

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    jeśli sam coś na ten temat nie poczytasz, to nic
    za Ciebie tego nie policzymy.

    zacznij od:
    http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php

    w uproszczeniu: dostaniesz pomiędzy 0 a 18439 zł (150000*.1803*0.681. reszta zależy od szczegółów.
    a dlaczego nie 22540 zł skoro jest to nowa inwestycja rozpoczęta w tym roku a poprzednie ulgi dotyczyły innej inwestycji?

  13. #813

    Domyślnie

    bo nijak 22540 nie wyjdzie z faktur na 150000 brutto.
    za malo. ale tak, ok. 22,5 tys. jest maks. kwota w tym przypadku, jesli bedzie dosc faktur na "odliczalne" rzeczy.

  14. #814

    Domyślnie

    Cytat Napisał doska
    Cytat Napisał civic9
    jeśli sam coś na ten temat nie poczytasz, to nic
    za Ciebie tego nie policzymy.

    zacznij od:
    http://www.pit.pl/budowlana-vat/index.php

    w uproszczeniu: dostaniesz pomiędzy 0 a 18439 zł (150000*.1803*0.681. reszta zależy od szczegółów.
    a dlaczego nie 22540 zł skoro jest to nowa inwestycja rozpoczęta w tym roku a poprzednie ulgi dotyczyły innej inwestycji?
    Limit dla inwestycji wymagajacej pozwolenia na budowę. ktora nie była odliczana w ramach ulgi budowlanej to
    Cena m. kw X 12.295 X 70 m.kw . Cena to 2.650 (od jutra, bo do dziś obowiązuje 2.683 )
    Kolega civic9 wyliczył Ci w przybliżeniu ile powinnaś dostać, tzn że mieścisz się w limicie


  15. #815

    Domyślnie

    Czy ktos mógłby podpowiedzieć czy szklana ścianka do prysznica i szklane drzwi (osobno na fakturze) kwalifikują się do zwrotu VAT??

  16. #816

    Domyślnie

    Cieszę się, że trafiłam na ten wątek Pół dnia przekopywałam się przez faktury i widzę, że muszę zrobić to jeszcze raz

    Mam pytanie o zawory zwrotne i termostaty do grzejników, na fakturze mają PKWiU niezgodny z listą, ale jak oglądam stare faktury to te same rzeczy miały przed 01.05.2004r. 7% VAT.

    Kuchenkę gazową bym odliczyła (na starej fakturze mam płytę gazową na 7%, piekarnik elektryczny był na 22%)

    Mam jeszcze pytanie o:
    klej do parkietu
    wypełniacz do szczelin
    silikon sanitarny
    topnik do lutu i lut miękki

    Z góry dzięki za odp

  17. #817

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikita
    Cieszę się, że trafiłam na ten wątek Pół dnia przekopywałam się przez faktury i widzę, że muszę zrobić to jeszcze raz

    Mam pytanie o zawory zwrotne i termostaty do grzejników, na fakturze mają PKWiU niezgodny z listą, ale jak oglądam stare faktury to te same rzeczy miały przed 01.05.2004r. 7% VAT.

    Kuchenkę gazową bym odliczyła (na starej fakturze mam płytę gazową na 7%, piekarnik elektryczny był na 22%)

    Mam jeszcze pytanie o:
    klej do parkietu
    wypełniacz do szczelin
    silikon sanitarny
    topnik do lutu i lut miękki

    Z góry dzięki za odp
    Wszelkiego rodzaju zawory, przepustnice zaliczam pod pozycję 167. A termostaty są pod pozycją 163-4. Kuchenki gazowe odlicza się na bank.
    Z tych materiałów które wymieniłaś nie zaliczam tylko topnika do lutu, ale to raczej mała kwota

  18. #818

    Domyślnie

    jesteś skarbem na tym forum

    A co z peszlami i puszkami pt, bo na starych fakturach raz mam 7% a raz 22%

    I jeszcze kolejna lista:
    tapeta z włokna szklanego (czy to jest właśnie ta wyłaczona tkanina?)
    gips szpachlowy (chyba nie, bo na starych fakturach mam 22%)
    folia do wylewek
    nakrętki, podkładki, złaczki cynk?
    zawór różnicowy
    siatka podtynkowa
    taśma/pas dylatacyjny (ze styropianu do wylewek)

    uff chyba wszystko

  19. #819

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikita
    jesteś skarbem na tym forum

    A co z peszlami i puszkami pt, bo na starych fakturach raz mam 7% a raz 22%

    I jeszcze kolejna lista:
    tapeta z włokna szklanego (czy to jest właśnie ta wyłaczona tkanina?)
    gips szpachlowy (chyba nie, bo na starych fakturach mam 22%)
    folia do wylewek
    nakrętki, podkładki, złaczki cynk?
    zawór różnicowy
    siatka podtynkowa
    taśma/pas dylatacyjny (ze styropianu do wylewek)

    uff chyba wszystko
    Dzięki
    Peszle zaliczam ale puszki już nie bo mam kod po którym nie wchodzą .

    tapeta z włokna szklanego (czy to jest właśnie ta wyłaczona tkanina?) tapeta czy siatka ?
    gips szpachlowy (chyba nie, bo na starych fakturach mam 22%) poz. 39 TAK
    folia do wylewek tylko gruba budowlana czarna
    nakrętki, podkładki, złaczki cynk? TAk
    zawór różnicowy TAK
    siatka podtynkowa zależy z czego to jest, jak włókno szklane to odpada
    taśma/pas dylatacyjny (ze styropianu do wylewek) styropian wchodzi.

  20. #820

    Domyślnie

    Dzięki raz jeszcze

    Tapeta - tak pisze na fakturze

    siatka - to była taka siatka jak do dociepleń zewnętrznych

Strona 41 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony