dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 407
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #861

    Domyślnie

    Próbowałam przebrnąć przez cały wątek ale mi sie nie udało. Wybaczcie jeśli cos powtórzę.
    Prosze o odpowiedź czy moge odliczyć:
    1. Kamień (granit i marmur)
    2. Wkład kominkowy i akcesoria do rozprowadzenia ciepła.
    3. Różne przewody, czujki, bezpieczniki itp. Z tym mam największy problem, bo materiałów na elektrykę i alarm mam dużo i nie wiem jak z tym sobie poradzić.
    4. Fugi

  2. #862

    Domyślnie Re: VAT a ogrodzenia

    Cytat Napisał aleksandra1
    To jak to w końcu jest z tym zwrotom VAT od ogrodzeń, np siatki stalowej, pokrywanej tworzywem? W wykazie poz. 90-94 mówią o siatkach, a wcześniej w tym wątku była mowa, że np kostka brukowa na ścieżki albo klinkier na ogrodzenia (czyli materiały nie do budowy domu) nie podlegają.
    Przeczytaj cały tekst z pozycji 90 np. i bedziesz wiedziała dlaczego siatki na ogrodzenia się nie odlicza. Kostka brukowa tylko i wyłacznie mozliwa jest do odliczenia w przypadku budowy i to na tarasy i opaski wokół domu.
    Cytat Napisał e.kala
    Próbowałam przebrnąć przez cały wątek ale mi sie nie udało. Wybaczcie jeśli cos powtórzę.
    Prosze o odpowiedź czy moge odliczyć:
    1. Kamień (granit i marmur)
    2. Wkład kominkowy i akcesoria do rozprowadzenia ciepła.
    3. Różne przewody, czujki, bezpieczniki itp. Z tym mam największy problem, bo materiałów na elektrykę i alarm mam dużo i nie wiem jak z tym sobie poradzić.
    4. Fugi
    Musisz poszukać na Google może jest jakiś kod PKWIU na granit i marmur. Wkłady kominkowe wchodzą a akcesoria zalezy jakie.
    Z elektryką to jest całkiem inna bajka. Z reguły wchodzą tylko przewody i to też wybrane. O alarmach zapomnij
    Fugi, kleje i wszystko co jest na bazie cementu zalicza się. Nie wchodzą tylko masy uplastyczniajace i grunty.

  3. #863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Najgorsze bagno jest z drewnem
    wlasnie a propos bagna

    Byszek , dobry czlowieku - moglys spojrzec na ponizsze :

    parapety sosnowe surowe - odliczac ?
    moze podpadac pod : "drewno iglaste kszalltowane w sposob ciagly" (cokolwiek to oznacza ..)

    a co z :
    1/ drewno konstrukcyjne heblowane
    2/ drewno konstrukcyjne impregnowane
    a co z :
    oczyszczalnia sciekow ?

    dziekuje bardzo
    a.. czy mozna rozliczac vat od rachunkow wystawionych tylko do konca 2007 ?
    (tzn nie mam jeszcze za 2008 ale pewnie bede miala
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  4. #864

    Domyślnie

    Mam pytanie ?Działka i pozwolenie na budowę jest na moją żonę która nie uzyskuje żadnych dochodów.Czy jest szansa na odzyskanie różnicy vatu za zakupione materiały na budowę.Jeżeli tak to proszę o poradę jak to zrobić ?

  5. #865

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    Cytat Napisał Byszek
    Najgorsze bagno jest z drewnem
    wlasnie a propos bagna

    Byszek , dobry czlowieku - moglys spojrzec na ponizsze :

    parapety sosnowe surowe - odliczac ?
    moze podpadac pod : "drewno iglaste kszalltowane w sposob ciagly" (cokolwiek to oznacza ..)

    a co z :
    1/ drewno konstrukcyjne heblowane
    2/ drewno konstrukcyjne impregnowane
    a co z :
    oczyszczalnia sciekow ?

    dziekuje bardzo
    a.. czy mozna rozliczac vat od rachunkow wystawionych tylko do konca 2007 ?
    (tzn nie mam jeszcze za 2008 ale pewnie bede miala
    Drewno kształtowane w sposób ciągły to takie które ma frezy, coś jak panele żeby można je było ze sobą łączyć.
    Drewno impregnowane na bank nie wchodzi a to konstrukcyjne heblowane pewnie na więźbe dachową było zużyte ? Ja bym zaliczył bo to nic nie kosztuje a może Ci zaliczą
    Oczyszczalnia z PCV wchodzi bo to bedzie 25.23, kręgi betonowe też sie zalicza, więc nie powinno być z tym problemów.
    Jest ustawa podpisana przez pana "obrażalskiego" ale jeszcze nie opublikowana, która pozwala na odliczanie wydatków w przyszłych latach.
    Cytat Napisał Stanisław 5691
    Mam pytanie ?Działka i pozwolenie na budowę jest na moją żonę która nie uzyskuje żadnych dochodów.Czy jest szansa na odzyskanie różnicy vatu za zakupione materiały na budowę.Jeżeli tak to proszę o poradę jak to zrobić ?
    Macie rozdzielność majątkową, jesteście w separacji ?

  6. #866

    Domyślnie

    NIe kolego jak dotąd to wszystko ok! oraz nie mamy rozdzielności majątkowej.
    Jeżeli posiadasz jakieś wiadomości to podziel się nimi bo podobno urzędy skarbowe robią problemy.

  7. #867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanisław 5691
    NIe kolego jak dotąd to wszystko ok! oraz nie mamy rozdzielności majątkowej.
    Jeżeli posiadasz jakieś wiadomości to podziel się nimi bo podobno urzędy skarbowe robią problemy.
    To nie było pytanie aby kogoś wkurzyć Pytałem bo tylko takie sytuacje mogą budzić wątpliowości. Skoro jesteście w związku małżeńskim to wiadomo że RAZEM pracujecie na wspólne dobra materialne i nie tylko. Problemem może być jedynie faktura na Twoje dane bo skoro nie ma Cie na akcie not. ani na pozwoleniu nie możesz też być na fakturach. I to koniec problemów.
    No chyba że Ty też nie masz potwierdzenia w dochodach to wtedy raczej nie radzę składać wniosku bo na bank na nieujawnione źródła dochodu was wezwą.

  8. #868

    Domyślnie

    Kolego ja tego pytania tak nie odbieram - normalne chcąc coś mi wyjaśnić Chciałeś wiedzieć więcej.Ja mam dochody udokumentowane ale pytałem bo właśnie w takich przypadkach skarbówka zaczyna robić problemy,bo jak Sam piszesz faktury powinny być na żonę.Idąc naszym tokiem myślenia (podatników utrzymujących owe urzędy)powinno to nie mieć znaczenia.Jesteśmy w związku małżeńskim i nie mamy rozdzielności majątkowej to u licha co powinno zmieniać kto jest na fakturze,a kto na pozwoleniu,a kto na akcie tosz to z "JEDNEJ SKARPETY"wyjmujemy pieniądze ! W przypadku naleznosci dla skarbówki nie ma znaczenia wtedy pokrewieństwo oni udowodnią bez względu na adresy akty itp.
    Dzięki iPozdrawiam!

  9. #869

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanisław 5691
    ...
    Idąc naszym tokiem myślenia (podatników utrzymujących owe urzędy)powinno to nie mieć znaczenia.
    ...
    To mi się spodobało a co to ma wspólnego z urzędasami w US?

    Jedna zasada - na kogo pozwolenie na budowę i/lub prawo własności lokalu/budynku na tego i faktury za materiały budowlane.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  10. #870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Drewno kształtowane w sposób ciągły to takie które ma frezy, coś jak panele żeby można je było ze sobą łączyć.
    Drewno impregnowane na bank nie wchodzi a to konstrukcyjne heblowane pewnie na więźbe dachową było zużyte ? Ja bym zaliczył bo to nic nie kosztuje a może Ci zaliczą
    Oczyszczalnia z PCV wchodzi bo to bedzie 25.23, kręgi betonowe też sie zalicza, więc nie powinno być z tym problemów.
    Jest ustawa podpisana przez pana "obrażalskiego" ale jeszcze nie opublikowana, która pozwala na odliczanie wydatków w przyszłych latach.
    Byszek dziekuje Ci bardzo
    Z oczyszczalnia i 25.23 to tak srednio wychodzi - bo tam jest o pojemnikach o pojemnosci ponizej 300 L.. ZOBACZYMY
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  11. #871

    Domyślnie

    Obaj macie rację. Tylko, że takie są wytyczne Izb Skarbowych i "urzędasy" ze skarbówki mają związane ręce bo jak zaczną stosować inne zasady to w razie kontroli to US dostanie po tyłku a nie podatnik.
    A to czy US "zajmie" się waszymi dochodami zależy tylko i wyłącznie od kwoty inwestycji i udokumentowanych dochodów na jej pokrycie.

  12. #872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    ...
    A to czy US "zajmie" się waszymi dochodami zależy tylko i wyłącznie od kwoty inwestycji i udokumentowanych dochodów na jej pokrycie.
    ...
    Potwierdzam ! ! !
    Składałem wniosek o zwrot VAT. Miałem małą poprawkę. W rozmowie osobistej przy poprawkach w US Pani mi zasugerowała, że wydałem niewiele mniej niż zarabiam (w porównaniu z zeznaniem rocznym) i abym uważał
    Ja jej na to że mam żonę (nie mamy rozdzielności) która też coś zarabia i dodatkowo mamy pożyczki. Ona na to, że jak tak to OK.
    Morał z tego taki: Nie wiem czy dzieje się to automatycznie czy robią to ręcznie, nie wiem czy we wszystkich przypadkach ale sprawdzają czy się za dużo nie wydało w stosunku do zarobków
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  13. #873

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna
    Cytat Napisał Byszek
    Drewno kształtowane w sposób ciągły to takie które ma frezy, coś jak panele żeby można je było ze sobą łączyć.
    Drewno impregnowane na bank nie wchodzi a to konstrukcyjne heblowane pewnie na więźbe dachową było zużyte ? Ja bym zaliczył bo to nic nie kosztuje a może Ci zaliczą
    Oczyszczalnia z PCV wchodzi bo to bedzie 25.23, kręgi betonowe też sie zalicza, więc nie powinno być z tym problemów.
    Jest ustawa podpisana przez pana "obrażalskiego" ale jeszcze nie opublikowana, która pozwala na odliczanie wydatków w przyszłych latach.
    Byszek dziekuje Ci bardzo
    Z oczyszczalnia i 25.23 to tak srednio wychodzi - bo tam jest o pojemnikach o pojemnosci ponizej 300 L.. ZOBACZYMY
    Zbiorniki powyżej 300L, które mają zastosowanie w budownictwie są odliczane chyba że uznają oczyszczalnię ścieków za zbiornik do innych zastosowań
    [quote="demex"]
    Cytat Napisał Byszek
    ...
    A to czy US "zajmie" się waszymi dochodami zależy tylko i wyłącznie od kwoty inwestycji i udokumentowanych dochodów na jej pokrycie.
    ...
    Potwierdzam ! ! !
    Składałem wniosek o zwrot VAT. Miałem małą poprawkę. W rozmowie osobistej przy poprawkach w US Pani mi zasugerowała, że wydałem niewiele mniej niż zarabiam (w porównaniu z zeznaniem rocznym) i abym uważał
    Ja jej na to że mam żonę (nie mamy rozdzielności) która też coś zarabia i dodatkowo mamy pożyczki. Ona na to, że jak tak to OK.
    Morał z tego taki: Nie wiem czy dzieje się to automatycznie czy robią to ręcznie, nie wiem czy we wszystkich przypadkach ale sprawdzają czy się za dużo nie wydało w stosunku do zarobków[/quote
    Z automatu na czynności sprawdzające kierowani są wszyscy, którzy przekroczą limit. Robi to program

  14. #874

    Domyślnie

    PYTANKO:

    właśnie zaczynam budowę za pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Wiem, że nie zdąrzę się pobudować, czyli wydać kasy z mieszkania, do czasu kiedy powinnam zapłacić 10% podatek (październik 200.
    Czy istnieje szansa, że US wydłuży mi okres spłaty podatku?
    Czy ktoś miał podobny przypadek, a może macie jakiś pomysł?

    no i sprawa bardziej związana z tym wątkiem:
    czy myślicie, że o zwrot VAT lepiej wystąpić już po okresie, kiedy powinnam zapłacić ten 10cio procentowy podatek? Czy to są zupełnie odrębne sprawy?

    Jak ja nie cierpię podatków

  15. #875

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniecaga
    PYTANKO:

    właśnie zaczynam budowę za pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Wiem, że nie zdąrzę się pobudować, czyli wydać kasy z mieszkania, do czasu kiedy powinnam zapłacić 10% podatek (październik 200.
    Czy istnieje szansa, że US wydłuży mi okres spłaty podatku?
    Czy ktoś miał podobny przypadek, a może macie jakiś pomysł?

    no i sprawa bardziej związana z tym wątkiem:
    czy myślicie, że o zwrot VAT lepiej wystąpić już po okresie, kiedy powinnam zapłacić ten 10cio procentowy podatek? Czy to są zupełnie odrębne sprawy?

    Jak ja nie cierpię podatków
    Nie ma szans na wydłużenie. Jeśli masz kredyt to go trochę nadpłać - możesz to zaliczyć do tych wydatków zwalniających. Tak samo wszystkie planowe raty kredytu wraz z odsetkami. A jak Ci potrzebne pieniążki to potem wystąpisz o zwiększenie kredytu i ponowne wypłacenie jakiejś dodatkowej transzy. Trochę przekombinowane i trzeba sprawdzić wszystkie koszty wcześniejszej spłaty i ponownej wypłaty, ale może się opłacać. Ale to jeszcze rok... wydawaj kasę. Buduj się szybko - nie tylko z tego powodu to się opłaca. Na budowanie się łatwo i szybko się wydaje, zobaczysz, jeszcze braknie

    A co do VAT to osobna sprawa, nie ma znaczenia.

  16. #876

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniecaga
    PYTANKO:

    właśnie zaczynam budowę za pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Wiem, że nie zdąrzę się pobudować, czyli wydać kasy z mieszkania, do czasu kiedy powinnam zapłacić 10% podatek (październik 200.
    Czy istnieje szansa, że US wydłuży mi okres spłaty podatku?
    Czy ktoś miał podobny przypadek, a może macie jakiś pomysł?

    no i sprawa bardziej związana z tym wątkiem:
    czy myślicie, że o zwrot VAT lepiej wystąpić już po okresie, kiedy powinnam zapłacić ten 10cio procentowy podatek? Czy to są zupełnie odrębne sprawy?

    Jak ja nie cierpię podatków
    Po pierwsze to są dwie różne sprawy. Zwrot VAT nie koliduje z innymi podatkami. Myślę że rok czasu to przy dzisiejszej technice budowy szmat czasu i zdążysz się pobudować bo szkoda oddać za friko te 10% NA wydłużenie terminu nie masz co liczyć bo US takich rzeczy nie praktykuje.

  17. #877

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi.
    no niby sporo czasu, ale i fachowców brakuje i aż tak bardzo mi się nie śpieszy, bo teraz maleńkie dziecko mamy i mieszkanie z rodzicami ma przez najbliższe 2-3 lata pewne plusy...

    a czy jest też jakaś lista na co dokładnie tą kasę ze sprzedaży mieszkania muszę wydać budując dom. Czy to muszą być tak jak to kiedyś było przy uldze budowlanej elementy trwałe domu? Czy usługi też? Czy też muszę mieć faktury czy wystarczy np. KP? Te przepisy się szybko zmieniają!

  18. #878

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to od kuchenki gazowej można odliczyć VAT. A czy można odliczyć VAT od gazowej płyty grzewczej (ceramicznej) pod zabudowę.

  19. #879

    Domyślnie

    Cytat Napisał karkrzysiek
    Z tego co wiem, to od kuchenki gazowej można odliczyć VAT. A czy można odliczyć VAT od gazowej płyty grzewczej (ceramicznej) pod zabudowę.
    Niestety nie można

  20. #880

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał karkrzysiek
    Z tego co wiem, to od kuchenki gazowej można odliczyć VAT. A czy można odliczyć VAT od gazowej płyty grzewczej (ceramicznej) pod zabudowę.
    Niestety nie można
    Co nie można Jak można
    Przynajmniej u mnie, a dokładnie u moich teściów którym odliczałem VAT, zaakceptowali.
    A konkretnie było tak:
    - kupiony zestaw płyta gazowa + piekarnik elektryczny,
    - kuchenki odliczyć można to patrzę w fakturę VAT a tam zamiast normalnie napisać kuchenka gazowa to napisane było "ZESTAW AGHSGS5252" (dokładnie nie pamiętam co było po słowie coś "ZESTAW”, ale podobnego mało czytelnego) - no to uderzam do US i pytam co zrobić? A babeczka mi na to: niech sprzedawca napisze oświadczenie, że to jest kuchnia gazowa.
    - Poszedłem do sprzedawcy (chyba EURO-AGD-RTV) i mówię co i jak. Gość wyciągną kartkę z drukarki, przybił dwie pieczątki sklepu i napisał mi oświadczenie: "Pozycja nr 1 ("ZESTAW AGHSGS5252") z faktury nr... z dnia... wystawiona na.... to KUCHANI GAZOWA". Podpis i jeszcze jedna pieczątka.
    - zaniosłem do US i przyjęli

    Morał z tego taki: w US boją się o własne tyłki i na wszystko muszą mieć podkładkę

    PS. UPS przeczytałem jeszcze raz post karkrzysiek i tak sobie myślę – w moim przypadku płyta była normalna – tzn. z niebieskimi płomieniami osmalającymi garnki a nie ceramiczna. Ale szkoda mi się zrobiło że się tyle na produkowałem to zostawiam posta
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

Strona 44 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony