dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 407
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #881

    Domyślnie

    Cytat Napisał demex
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał karkrzysiek
    Z tego co wiem, to od kuchenki gazowej można odliczyć VAT. A czy można odliczyć VAT od gazowej płyty grzewczej (ceramicznej) pod zabudowę.
    Niestety nie można
    Co nie można Jak można
    Przynajmniej u mnie, a dokładnie u moich teściów którym odliczałem VAT, zaakceptowali.
    A konkretnie było tak:
    - kupiony zestaw płyta gazowa + piekarnik elektryczny,
    - kuchenki odliczyć można to patrzę w fakturę VAT a tam zamiast normalnie napisać kuchenka gazowa to napisane było "ZESTAW AGHSGS5252" (dokładnie nie pamiętam co było po słowie coś "ZESTAW”, ale podobnego mało czytelnego) - no to uderzam do US i pytam co zrobić? A babeczka mi na to: niech sprzedawca napisze oświadczenie, że to jest kuchnia gazowa.
    - Poszedłem do sprzedawcy (chyba EURO-AGD-RTV) i mówię co i jak. Gość wyciągną kartkę z drukarki, przybił dwie pieczątki sklepu i napisał mi oświadczenie: "Pozycja nr 1 ("ZESTAW AGHSGS5252") z faktury nr... z dnia... wystawiona na.... to KUCHANI GAZOWA". Podpis i jeszcze jedna pieczątka.
    - zaniosłem do US i przyjęli

    Morał z tego taki: w US boją się o własne tyłki i na wszystko muszą mieć podkładkę

    PS. UPS przeczytałem jeszcze raz post karkrzysiek i tak sobie myślę – w moim przypadku płyta była normalna – tzn. z niebieskimi płomieniami osmalającymi garnki a nie ceramiczna. Ale szkoda mi się zrobiło że się tyle na produkowałem to zostawiam posta
    Jak to mówią diabolo tkwi w szczegółach. Ceramiczne na bank nie wchodzą Nawet dziś taką odrzuciłem. Na oświadczenie wszystko można przyjąć tylko należy pamietać że US ma prawo przeprowadzić kontrolę. A są takowe przeprowadzne

  2. #882
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    prosze o pomoc mam problem z takimi materiałami ( brak numeru PKWiU)
    - Drzwi metalowe
    -reduktor ciśnienia wody
    - szafka natynkowa
    - farba gruntująca

    za odpowiedz bardzo dziękuje

  3. #883

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    prosze o pomoc mam problem z takimi materiałami ( brak numeru PKWiU)
    - Drzwi metalowe
    -reduktor ciśnienia wody
    - szafka natynkowa
    - farba gruntująca

    za odpowiedz bardzo dziękuje
    Oprócz gruntu wszystko się generalnie zalicza

  4. #884

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał demex
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał karkrzysiek
    Z tego co wiem, to od kuchenki gazowej można odliczyć VAT. A czy można odliczyć VAT od gazowej płyty grzewczej (ceramicznej) pod zabudowę.
    Niestety nie można
    Co nie można Jak można
    Przynajmniej u mnie, a dokładnie u moich teściów którym odliczałem VAT, zaakceptowali.
    A konkretnie było tak:
    - kupiony zestaw płyta gazowa + piekarnik elektryczny,
    - kuchenki odliczyć można to patrzę w fakturę VAT a tam zamiast normalnie napisać kuchenka gazowa to napisane było "ZESTAW AGHSGS5252" (dokładnie nie pamiętam co było po słowie coś "ZESTAW”, ale podobnego mało czytelnego) - no to uderzam do US i pytam co zrobić? A babeczka mi na to: niech sprzedawca napisze oświadczenie, że to jest kuchnia gazowa.
    - Poszedłem do sprzedawcy (chyba EURO-AGD-RTV) i mówię co i jak. Gość wyciągną kartkę z drukarki, przybił dwie pieczątki sklepu i napisał mi oświadczenie: "Pozycja nr 1 ("ZESTAW AGHSGS5252") z faktury nr... z dnia... wystawiona na.... to KUCHANI GAZOWA". Podpis i jeszcze jedna pieczątka.
    - zaniosłem do US i przyjęli

    Morał z tego taki: w US boją się o własne tyłki i na wszystko muszą mieć podkładkę

    PS. UPS przeczytałem jeszcze raz post karkrzysiek i tak sobie myślę – w moim przypadku płyta była normalna – tzn. z niebieskimi płomieniami osmalającymi garnki a nie ceramiczna. Ale szkoda mi się zrobiło że się tyle na produkowałem to zostawiam posta
    Jak to mówią diabolo tkwi w szczegółach. Ceramiczne na bank nie wchodzą Nawet dziś taką odrzuciłem. Na oświadczenie wszystko można przyjąć tylko należy pamietać że US ma prawo przeprowadzić kontrolę. A są takowe przeprowadzne
    Ale ta płyta ceramiczna to jest tylko taka płyta wierzchnia, a na płycie są zwykłe palniki gazowe, które smolą garnki. Tylko tyle że piekarnik elektryczny jest kupowany całkiem osobno, nie jako komplet, chociaż będzie wszystko kupowane w jednym sklepie.

  5. #885

    Domyślnie

    Cytat Napisał karkrzysiek
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał demex
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał karkrzysiek
    Z tego co wiem, to od kuchenki gazowej można odliczyć VAT. A czy można odliczyć VAT od gazowej płyty grzewczej (ceramicznej) pod zabudowę.
    Niestety nie można
    Co nie można Jak można
    Przynajmniej u mnie, a dokładnie u moich teściów którym odliczałem VAT, zaakceptowali.
    A konkretnie było tak:
    - kupiony zestaw płyta gazowa + piekarnik elektryczny,
    - kuchenki odliczyć można to patrzę w fakturę VAT a tam zamiast normalnie napisać kuchenka gazowa to napisane było "ZESTAW AGHSGS5252" (dokładnie nie pamiętam co było po słowie coś "ZESTAW”, ale podobnego mało czytelnego) - no to uderzam do US i pytam co zrobić? A babeczka mi na to: niech sprzedawca napisze oświadczenie, że to jest kuchnia gazowa.
    - Poszedłem do sprzedawcy (chyba EURO-AGD-RTV) i mówię co i jak. Gość wyciągną kartkę z drukarki, przybił dwie pieczątki sklepu i napisał mi oświadczenie: "Pozycja nr 1 ("ZESTAW AGHSGS5252") z faktury nr... z dnia... wystawiona na.... to KUCHANI GAZOWA". Podpis i jeszcze jedna pieczątka.
    - zaniosłem do US i przyjęli

    Morał z tego taki: w US boją się o własne tyłki i na wszystko muszą mieć podkładkę

    PS. UPS przeczytałem jeszcze raz post karkrzysiek i tak sobie myślę – w moim przypadku płyta była normalna – tzn. z niebieskimi płomieniami osmalającymi garnki a nie ceramiczna. Ale szkoda mi się zrobiło że się tyle na produkowałem to zostawiam posta
    Jak to mówią diabolo tkwi w szczegółach. Ceramiczne na bank nie wchodzą Nawet dziś taką odrzuciłem. Na oświadczenie wszystko można przyjąć tylko należy pamietać że US ma prawo przeprowadzić kontrolę. A są takowe przeprowadzne
    Ale ta płyta ceramiczna to jest tylko taka płyta wierzchnia, a na płycie są zwykłe palniki gazowe, które smolą garnki. Tylko tyle że piekarnik elektryczny jest kupowany całkiem osobno, nie jako komplet, chociaż będzie wszystko kupowane w jednym sklepie.
    W takim razie gazowa wchodzi, a piekarnik niestety nie bo kupisz go oddzielnie. Gdyby był na jednej fakturce to może by przeszło ale to są oddzielne elementy to raczej trudno bedzie. Wszystko zależy od ustaleń w konkretnym US.

  6. #886

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, chyba spróbuję odliczyć tą płytę gazową.
    Mam jeszce jedno pytanie; znalazłem na stronie Castoramy wykaz artykułów z których można odliczyć VAT i są tam np. panele podłogowe, a czy można też odliczyć panele ścienne? Za odpowiedź z góry dziękuję.
    Acha i jeszcze jedno, będę kupował płytki na podłogę i na ścianę. Czy spieszyć się w tym roku, czy na drugi rok też będzie można odliczyć VAT?

  7. #887

    Domyślnie

    Cytat Napisał karkrzysiek
    Dzięki za odpowiedź, chyba spróbuję odliczyć tą płytę gazową.
    Mam jeszce jedno pytanie; znalazłem na stronie Castoramy wykaz artykułów z których można odliczyć VAT i są tam np. panele podłogowe, a czy można też odliczyć panele ścienne? Za odpowiedź z góry dziękuję.
    Acha i jeszcze jedno, będę kupował płytki na podłogę i na ścianę. Czy spieszyć się w tym roku, czy na drugi rok też będzie można odliczyć VAT?
    Panele ścienne można ale tylko z PCV. Ustawa już jest opublikowana więc bez problemu będzie można kupować materiały po nowym roku
    A co do materiałów, ktorych się nie jest pewnym to lepiej też je zaliczać bo czasami można parę groszy stracić nie zaliczając czegoś

  8. #888
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    odlo78

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    305

    Domyślnie Czy można odliczyć VAt nie mając jeszcze pozwolenia na budow

    Witam ,

    Czy można odliczyć VAt nie mając jeszcze pozwolenia na budowę ? Już tłumaczę: pozwolenie będę miała w styczniiu-lutym, ale jeszcze w tym roku chciałabym kupić materiały, a następnie je odliczyć - w momencie składania deklaracji pozwolenie już będę miała ale będzie to nowy rok rozliczeniowy ...

    I kolejne pytanko: bo od niedawna pracuję i zielona jestem: jeśli zbyt dużo (wg Fiskusa oczywiście ) w ciągu roku zarobię to później może się okazać, że mam od tego jakiś podatek dopłacić ? Taki zakup materiałów w tym roku mógłby "zrównowazyć" rachunki i ewentualnie zwolnić mnie z tej opłaty albo - idealnie- zwrot okazałby się na moja korzyść ?


    Z góry dzięki za odpowiedzi lokalnych guru

  9. #889

    Domyślnie Re: Czy można odliczyć VAt nie mając jeszcze pozwolenia na b

    Cytat Napisał odlo78
    Czy można odliczyć VAt nie mając jeszcze pozwolenia na budowę ? Już tłumaczę: pozwolenie będę miała w styczniiu-lutym, ale jeszcze w tym roku chciałabym kupić materiały, a następnie je odliczyć - w momencie składania deklaracji pozwolenie już będę miała ale będzie to nowy rok rozliczeniowy ...
    Temat wałkowany wcześniej. Większość US nie ma problemów ze zrozumieniem że można kupić sobie materiały przed budową (np. z powodu rosnących cen).

    Cytat Napisał odlo78
    I kolejne pytanko: bo od niedawna pracuję i zielona jestem: jeśli zbyt dużo (wg Fiskusa oczywiście ) w ciągu roku zarobię to później może się okazać, że mam od tego jakiś podatek dopłacić ? Taki zakup materiałów w tym roku mógłby "zrównowazyć" rachunki i ewentualnie zwolnić mnie z tej opłaty albo - idealnie- zwrot okazałby się na moja korzyść ?
    Z góry dzięki za odpowiedzi lokalnych guru
    Guru nie jestem ale jedno wiem - rozliczenia roczne nijak maja się do zwrotu VAT'u. Nawet okienko w US zwykle inne
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  10. #890

    Domyślnie

    kupujemy dom od dewolopera dostaniemy fakturę Vat - odliczamy sobie coś z tego?

  11. #891

    Domyślnie

    Witam
    A czy moge odliczyć POZMUR tj zaprawa do klinkieru. ??
    Pzrejrzałam strony Kreisela i nie ma albo ja nie umiem szukać.

    pozdrawiam
    marzenka

  12. #892

    Domyślnie Re: Czy można odliczyć VAt nie mając jeszcze pozwolenia na b

    Cytat Napisał odlo78
    Witam ,

    Czy można odliczyć VAt nie mając jeszcze pozwolenia na budowę ? Już tłumaczę: pozwolenie będę miała w styczniiu-lutym, ale jeszcze w tym roku chciałabym kupić materiały, a następnie je odliczyć - w momencie składania deklaracji pozwolenie już będę miała ale będzie to nowy rok rozliczeniowy ...

    I kolejne pytanko: bo od niedawna pracuję i zielona jestem: jeśli zbyt dużo (wg Fiskusa oczywiście ) w ciągu roku zarobię to później może się okazać, że mam od tego jakiś podatek dopłacić ? Taki zakup materiałów w tym roku mógłby "zrównowazyć" rachunki i ewentualnie zwolnić mnie z tej opłaty albo - idealnie- zwrot okazałby się na moja korzyść ?


    Z góry dzięki za odpowiedzi lokalnych guru
    Ja też do guru sie nie zaliczam Generalnie przyjmuje się zakres fakturek do 2-3 miesięcy przed pozwoleniem o ile działka już była wcześniej A co do podatku dochodowego to jeżeli suma zaliczek bedzie niższa niż podatek policzony od dochodu po potraceniu skladek i odliczeniu np. internetu to dopłacisz różnicę.
    Cytat Napisał panterka-23
    kupujemy dom od dewolopera dostaniemy fakturę Vat - odliczamy sobie coś z tego?
    Faktura bedzie na usługę i w dodatku na 7 % Jedynie możecie sobie odliczyć materiały które sami zakupicie na wykończenie np. ale wtedy to będzie remont

    Cytat Napisał nidziowa
    Witam
    A czy moge odliczyć POZMUR tj zaprawa do klinkieru. ??
    Pzrejrzałam strony Kreisela i nie ma albo ja nie umiem szukać.

    pozdrawiam
    Śmiało

  13. #893

    Domyślnie Re: Czy można odliczyć VAt nie mając jeszcze pozwolenia na b

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał odlo78
    Witam ,
    Czy można odliczyć VAt nie mając jeszcze pozwolenia na budowę ? Już tłumaczę: pozwolenie będę miała w styczniiu-lutym, ale jeszcze w tym roku chciałabym kupić materiały, a następnie je odliczyć - w momencie składania deklaracji pozwolenie już będę miała ale będzie to nowy rok rozliczeniowy ...

    I kolejne pytanko: bo od niedawna pracuję i zielona jestem: jeśli zbyt dużo (wg Fiskusa oczywiście ) w ciągu roku zarobię to później może się okazać, że mam od tego jakiś podatek dopłacić ? Taki zakup materiałów w tym roku mógłby "zrównowazyć" rachunki i ewentualnie zwolnić mnie z tej opłaty albo - idealnie- zwrot okazałby się na moja korzyść ?
    Z góry dzięki za odpowiedzi lokalnych guru
    Ja też do guru sie nie zaliczam Generalnie przyjmuje się zakres fakturek do 2-3 miesięcy przed pozwoleniem o ile działka już była wcześniej A co do podatku dochodowego to jeżeli suma zaliczek bedzie niższa niż podatek policzony od dochodu po potraceniu skladek i odliczeniu np. internetu to dopłacisz różnicę.
    Tyle że pytanie dotyczyło czy ewentualna dopłatę można będzie sobie zrównoważyc poprzez odliczeń "budowlanego VAT'u" a to mam wrażenie jakby się spytać czy brak oleju silnikowego można zrównoważyć dolewając więcej benzyny

    Pytanie: Co zwykły podatnik może rozumieć przez stwierdzenie:^^^...Generalnie przyjmuje się... ?
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  14. #894

    Domyślnie

    Dostałam wezwanie do US, urzędnik przyczepił się że we wniosku uwzględniłam materiały przy których na fakturach nie ma PKWiU i teraz muszę szukać symboli i przy każdej pozycji dopisać.
    Do czwartku musze mu to dowieść więc proszę jak możecie to napiszcie czy dane materaiały waszym zdaniem podlegają zwrotowi i jaki maja symbol PKWiU (bo jakos nie wiem gdzie co zaliczyć)
    1. klamki
    2. unigrunt
    3. wełna mineralna
    4.schody strychowe
    5. klej do glazury
    6. fast - gładź szpachlowa
    7. fuga
    8. drewnochron
    9. kratki wentylacyjne do kominka
    10. wentylator
    11. płyta OSB
    12. pianka montażowa
    13. listwa schodowa aluminiowa
    14 zestaw prysznicowy

    Baaardzo prosze o pomoc!
    Z góry wielkie wdzieki

    EDYTA

  15. #895

    Domyślnie

    najprościej zrobić tak:
    www.google.pl
    i szukamy "wełna pkwiu" i otrzymujemy juz w pierwszym linku szukane pkwiu
    powodzenia.

    Swoją drogą słyszałem o US w których nie wolno samemu dopisywać są tez takie w których pracownicy dzwonią po sklepach (znam z własnego doświadczenia) i pytają o pkwiu na dany towar.
    Te urzędnik w twoim US to jakiś leń, albo ma oszczędzać na telefonach.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  16. #896

    Domyślnie

    Cytat Napisał nidziowa
    Witam
    A czy moge odliczyć POZMUR tj zaprawa do klinkieru. ??
    Pzrejrzałam strony Kreisela i nie ma albo ja nie umiem szukać.

    pozdrawiam
    www.google.pl - "zaprawa klinkier pkwiu" - 5 wynik to:
    http://www.informatorbudowlany.pl/95...5a4fb96838c8b1

    pkwiu - 26.64.10-00.90

    a dokładniej/ogólnie (26.6) - wszystko co ma w sobie cement - oprócz grobowców i pomników
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  17. #897

    Domyślnie

    W urzędzie w Zamościu Miły Pan powiedział, ze nie tzreba znać, pisać symboli pkwiu. W sytuacji jakbym miała problem czy odliczac czy nie, muszę zgłośić sie do producenta. hihi fajnie.
    Urząd umywa ręcę, nie jest instytucją informacyjna. A ja zaczełam pisać i im głebiej w las , tym więcej drzew.......
    Np w jednym miejscu czytam, ze parapety z aglomarmuru-nie, a w innym- tak. I co...?
    pomocy
    marzenka

  18. #898

    Domyślnie

    Cytat Napisał nidziowa
    W urzędzie w Zamościu Miły Pan powiedział, ze nie tzreba znać, pisać symboli pkwiu. W sytuacji jakbym miała problem czy odliczac czy nie, muszę zgłośić sie do producenta. hihi fajnie.
    Urząd umywa ręcę, nie jest instytucją informacyjna. A ja zaczełam pisać i im głebiej w las , tym więcej drzew.......
    Np w jednym miejscu czytam, ze parapety z aglomarmuru-nie, a w innym- tak. I co...?
    pomocy
    Ja tu problemu nie widzę. Jakbym tylko znalazł pkwiu na te parapety, który wskaże że można odliczyc to bym odliczył i już.
    W najgorszym wypadku to Ci nie uznają

    PS. Słyszał ktoś o czyms takim jak kary w przypadku gdyby ktoś odliczył materiały dla których VAT się nie zmienił?
    Ja słyszałem tylko że po prostu "odwalają" te materiały.
    Jak to wygląda z drugiej strony? Jest tu może jakis pracownik US?
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  19. #899

    Domyślnie

    BYSzek

    Napisałęś ze masy uplastyczniające nie mozna odliczyc.
    A takie coś jak cemplas w proszku to nie moge odliczyc??
    A ja juz wypisałam faktury z "tym czyms".
    marzenka

  20. #900

    Domyślnie

    Dziękuję demex
    Trochę poszukałam i znalazłam,
    Niektórych pozycji jednak nie znalazłam, a ten koleś kazał mi szukać symboli to wypisałam mu wszystkie - z korzyścia dla mnie a co tam, najwyżej znów mi poodrzuca...

    1. A np. jesli wanna akrylowa nie ma symbolu na fakturze to mogę ja podciągnąć pod 25.23?!?!?
    2. A czy wszelkiego rodzaju gnaizdka, itp. nie mozna odliczyć???

Strona 45 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony