dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 407
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #901

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta kozłowska
    Dostałam wezwanie do US, urzędnik przyczepił się że we wniosku uwzględniłam materiały przy których na fakturach nie ma PKWiU i teraz muszę szukać symboli i przy każdej pozycji dopisać.
    Do czwartku musze mu to dowieść więc proszę jak możecie to napiszcie czy dane materaiały waszym zdaniem podlegają zwrotowi i jaki maja symbol PKWiU (bo jakos nie wiem gdzie co zaliczyć)
    1. klamki
    2. unigrunt nie wchodzi
    3. wełna mineralna
    4.schody strychowe
    5. klej do glazury
    6. fast - gładź szpachlowa
    7. fuga
    8. drewnochron nie wchodzi
    9. kratki wentylacyjne do kominka
    10. wentylator nie wchodzi
    11. płyta OSB nie wchodzi
    12. pianka montażowa
    13. listwa schodowa aluminiowa
    14 zestaw prysznicowy

    Baaardzo prosze o pomoc!
    Z góry wielkie wdzieki

    EDYTA
    Ja bym mu dał ksero rozporzadzenia MTiB w którym to wszystko o co pyta jest. Albo jest "nowy" albo ma za mało roboty. Co z tego że podatnik dopisze kody PKWiU jak i tak się sprawdza (chyba) poprawność zakwalifikowania.
    Cytat Napisał nidziowa
    BYSzek

    Napisałęś ze masy uplastyczniające nie mozna odliczyc.
    A takie coś jak cemplas w proszku to nie moge odliczyc??
    A ja juz wypisałam faktury z "tym czyms".
    Masy uplastyczniające nie wchodzą, ale jak zaliczyłaś to nic się nie stało.
    Cytat Napisał nidziowa
    W urzędzie w Zamościu Miły Pan powiedział, ze nie tzreba znać, pisać symboli pkwiu. W sytuacji jakbym miała problem czy odliczac czy nie, muszę zgłośić sie do producenta. hihi fajnie.
    Urząd umywa ręcę, nie jest instytucją informacyjna. A ja zaczełam pisać i im głebiej w las , tym więcej drzew.......
    Np w jednym miejscu czytam, ze parapety z aglomarmuru-nie, a w innym- tak. I co...?
    pomocy
    To raczej jego obowiązek żeby w razie nie zaliczenia jakiegoś materiału udowodnić że to akurat nie wchodzi [/quote]

  2. #902

    Domyślnie

    Byszek
    Zadam może mało inteligentne pytanie: ale skąd ja mam wiedzieć czy dany towar moge odliczyc czy nie, pzrecież znalazłam na stronie producenta symbol PKWiU.
    CZy ja muszę znać z czego składa sie produkt?
    Kurcze materiały budowlane to nie moja branża ani moje hobby..

    To chyba ten nieszczesny uplastyczniacz musze usunąć. !?
    Ależ roboty.
    pozdrawiam
    marzenka

  3. #903

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta kozłowska
    Dziękuję demex
    Trochę poszukałam i znalazłam,
    Niektórych pozycji jednak nie znalazłam, a ten koleś kazał mi szukać symboli to wypisałam mu wszystkie - z korzyścia dla mnie a co tam, najwyżej znów mi poodrzuca...

    1. A np. jesli wanna akrylowa nie ma symbolu na fakturze to mogę ja podciągnąć pod 25.23?!?!?
    2. A czy wszelkiego rodzaju gnaizdka, itp. nie mozna odliczyć???

    www.google.pl - "wanna akryl pkwiu" 1 i 3 wynik:
    http://www.informatorbudowlany.pl/02...5a4fb96838c8b1
    oraz
    http://www.ibb.pl/95wyszukiwarka/?dz...bd04683966898c
    WANNA AKRYLOWA, jm szt, vat 22%, pkwiu 25.23.12-50.10, sww 1365-31

    analogicznie gniazda elektryczne - (niestety nie odpisujemy) - PKWiU:31.20.27-10.2,
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  4. #904

    Domyślnie

    Cytat Napisał nidziowa
    Byszek
    Zadam może mało inteligentne pytanie: ale skąd ja mam wiedzieć czy dany towar moge odliczyc czy nie, pzrecież znalazłam na stronie producenta symbol PKWiU.
    CZy ja muszę znać z czego składa sie produkt?
    Kurcze materiały budowlane to nie moja branża ani moje hobby..

    To chyba ten nieszczesny uplastyczniacz musze usunąć. !?
    Ależ roboty.
    pozdrawiam
    Mnie też nie pasjonuje skład "płynnego gwoździa" ani budowa komina. Mam nieco bardziej wyszukane hobby Oprócz producenta i może nielicznych sprzedawców nikt tak naprawdę nie zna składu towaru. Ja już to pisałem wcześniej i będe się powtarzał ale - ZALICZAJCIE MATERIAłY WSZYSTKIE, NAWET TE CO DO KTóRYCH NIE JESTEśCIE PEWNI TO NIC NIE KOSZTUJE.
    nie sugerujcie się kodem lub jego brakiem bo można się przejechać ( spora część kodów w ogóle nie istnieje bo jest wpisana w sklepie dla sztuki)

  5. #905

    Domyślnie

    No właśnie chyba za dużo zaliczyłem rzeczy do odliczenia, bo dzisiaj dzwoniła Pani z US i zakwestionowała miedzy innymi centrale rekuperacyjną.
    Czy ktoś może wie jaki jest PKWIU na rekuperatory i czy one podlegają odliczeniu ?
    Wydawało mi się że widziałem gdzieś to na forum i wpisałem w momencie wypełniania wniosku, a teraz nie mogę tego znaleźć.

  6. #906

    Domyślnie

    Cytat Napisał emip
    No właśnie chyba za dużo zaliczyłem rzeczy do odliczenia, bo dzisiaj dzwoniła Pani z US i zakwestionowała miedzy innymi centrale rekuperacyjną.
    Czy ktoś może wie jaki jest PKWIU na rekuperatory i czy one podlegają odliczeniu ?
    Wydawało mi się że widziałem gdzieś to na forum i wpisałem w momencie wypełniania wniosku, a teraz nie mogę tego znaleźć.
    To jest system wentylacji a można tylko ogrzewanie. Nie odlicza się.

  7. #907
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Piękny wątek - po lekturze od jakiejś strony 12 jestem mądrzejszy

    W zeszłym roku odliczałem różnicę w VAT ale tylko pozycje, które miały na fakturze nr PKWiU - w tym roku będę mniej drobiazgowy

    Pozdrawiam,

  8. #908

    Domyślnie

    A dużo było bez PKWIU? Można przecierz złożyć korektę poprzedniego wniosku.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  9. #909

    Domyślnie

    Cytat Napisał demex
    A dużo było bez PKWIU? Można przecierz złożyć korektę poprzedniego wniosku.
    Idź do US i powiedz że chcesz zlożyć korektę wniosku który złożyłeś w zeszłym roku. Radze stać daleko od okienka
    Nie składa się korekty tylko fakturki których nie zaliczyłeś zaliczasz ponownie pomijajc te pozycje które odliczałeś we wcześniejszym wniosku.

  10. #910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał demex
    A dużo było bez PKWIU? Można przecierz złożyć korektę poprzedniego wniosku.
    Idź do US i powiedz że chcesz zlożyć korektę wniosku który złożyłeś w zeszłym roku. Radze stać daleko od okienka
    Nie składa się korekty tylko fakturki których nie zaliczyłeś zaliczasz ponownie pomijajc te pozycje które odliczałeś we wcześniejszym wniosku.
    Ups faktycznie to w zeszłym roku mi uciekło ale jestem trochu usprawiedliwiony mam 38,5 stC
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  11. #911

    Domyślnie

    Cytat Napisał demex
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał demex
    A dużo było bez PKWIU? Można przecierz złożyć korektę poprzedniego wniosku.
    Idź do US i powiedz że chcesz zlożyć korektę wniosku który złożyłeś w zeszłym roku. Radze stać daleko od okienka
    Nie składa się korekty tylko fakturki których nie zaliczyłeś zaliczasz ponownie pomijajc te pozycje które odliczałeś we wcześniejszym wniosku.
    Ups faktycznie to w zeszłym roku mi uciekło ale jestem trochu usprawiedliwoiny mam 38,5 stC
    Dobra ale musisz napisac oświadczenie

  12. #912

    Domyślnie

    Witam,
    Czytam już od prawie 2 godzin ten wątek ale nie mogę znaleźć jeszcze informacji: czy można odliczać:
    1 folię kubełkową do izolacji, mam na fakturze kod 25.21.30-17, a takiego w załączniku nie ma
    2 folię gładką budowlaną 0,3 mm ?
    Z góry dziękuję

  13. #913

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frantz
    Witam,
    Czytam już od prawie 2 godzin ten wątek ale nie mogę znaleźć jeszcze informacji: czy można odliczać:
    1 folię kubełkową do izolacji, mam na fakturze kod 25.21.30-17, a takiego w załączniku nie ma
    2 folię gładką budowlaną 0,3 mm ?
    Z góry dziękuję
    Folia budowlana czarna zalicza się tylko

  14. #914

    Domyślnie

    Wczoraj byłam w US na "przesłuchaniu". Nie było az tak źle. Troszkę poodrzucali, Pan sam zliczył to co wyrzuciłi i to co zostało. Niby jeszcze ktoś ma ten wniosek sprawdzic, ale już chyba tylko formalnie, obiecałw przyszłym tygodniu kasę.
    Dzieki za poradnictwo!

  15. #915

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta kozłowska
    Wczoraj byłam w US na "przesłuchaniu". Nie było az tak źle. Troszkę poodrzucali, Pan sam zliczył to co wyrzuciłi i to co zostało. Niby jeszcze ktoś ma ten wniosek sprawdzic, ale już chyba tylko formalnie, obiecałw przyszłym tygodniu kasę.
    Dzieki za poradnictwo!
    Wniosek sprawdza kierownik a nastepnie naczelnik

  16. #916

    Domyślnie

    Witam
    Nie wiem czy to juz było, ale mam problem z klejami ( styrlep, lepstyr) oraz w farbami.
    W wykazie napisali ze mozna odliczyc kleje ale o masie do 1kg...
    A ja mam worki po 25kg.
    A o farbach nic nie znalazłam
    pomocy.
    marzenka

  17. #917

    Domyślnie Termin składania wniosku

    Czy nie zmienił się terminarz składania wniosku o zwrot VAT? Dalej można raz do roku w dowolnym momencie lub po zakończeniu budowy?

    Darek

  18. #918

    Domyślnie

    tak, nadal wniosek mozna skladac raz do roku.

    a pytanie z innej beczki - ile czasu zajelo waszemu US rozpatrzenie wniosku? bo mnie i mojego brata wyczekali niemalże równo to przpepisowe pół roku

    z drugiej strony ich prao i wsumie się nie dziwie. pewnie do zwrotu w calym kraju jest kilkaset mln pln i jak to potrzymaja w banku przez pol roku zamiast od razu oddac, to zaprocentuje w sumie na pare ladnych milionow...

  19. #919

    Domyślnie wyłącznik

    a wyłącznik różnicowo- prądowy jaki ma pkwiu? można go odpisać?

  20. #920

    Domyślnie jak obliczyć?

    mam pytanie do tych co byli dobrzy z matematyki

    w sklepie wystawili mi fakturę i nie napisali tak jak to się zazwyczaj pisze:
    ilość, cena netto, vat, brutto
    tylko :
    ilość, cena brutto, razem brutto, stawka vat 22%

    nie mogę z tej faktury odliczyć wszystkiego lecz tylko pojedyncze pozycje i stąd moja prośba:

    jak obliczyć wartość 22% Vat np mam:

    kable:
    ilość -55 mb cena 19,31 brutto 1062,05 stawka vat 22 %


    pomóżcie
    ile jest z tego VAt ?

Strona 46 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony