dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 407
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Napisał rencia
    Witam po raz pierwszy!

    Ponieważ za chwilę będę robić to samo co wy więc mam pytanie do specjalisty czyli do Byszka, a mianowicie:

    Wybudowałam dom z drewna - a w zasadzie wybudowała mi go firma góralska która ma mi wystawić fakturę zbiorczą w skład której ma wejść - materiał na dom czyli drewno, okna i robocizna.

    Bardzo proszę napisz jak ta faktura ma wyglądać co bym w przyszłości nie miała problemów w US.

    Chodzi oczywiście o odliczenie tego drzewa i okien bo przecież robocizna nie jest objęta żadnym PKWiU

    Z góry dzięki i pozdrowionka
    Jeśli zrobili zamówiłaś materiał z robocizną to miałaś liczony 7% VAT i nie możesz drugi raz go odliczać. Chyba że liczyli Ci 22% VAT .

  2. #982
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    To nie tak do końca - firma górala występowała jako pośrednik.
    Drzewo i okna chyba na 22%.
    Tyle że nie wiem jak to ma być na fakturze.

    Pozdrowionka
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  3. #983

    Domyślnie

    Witam
    Byszek
    Tak mnie rozleniwiłeś swoimi odpowiedziami, ze teraz jak mam problem od razu piszę do Ciebie zamiast trochę pobuszować po google.

    MAm fakturę na wełnę, płyty kg i elementy do ocieplenia pomieszzczenia na stryszku. Przy tych "grubszych" pozycjach jest pkwiu ale pozostałe elementy tj profil, wieszaki, pręt mocujący nie. JA to wpisałam do wniosku. CZy dobzre?
    JAk będziesz miał wolną chwilkę to potwierdz .....lub nie

    pozdrawiam
    marzenka

  4. #984

    Domyślnie

    W kwestii domu to spytam tylko czy masz na ten budynek pozwolenie i czy jest na fundamentach ? Bo to jest budynek mieszkalny tak ??
    Nidziowa zaliczaj bo wszystko wchodzi. Trzeba oddać ksero faktur i pozwolenia na budowę.
    Pozdrawiam

  5. #985
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    W kwestii domu to spytam tylko czy masz na ten budynek pozwolenie i czy jest na fundamentach ? Bo to jest budynek mieszkalny tak ??
    TAK - mam pozwolenie i jest na fundamentach i jest budynkiem mieszkalnym.

    Pozdrawiam
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  6. #986

    Domyślnie

    Cytat Napisał rencia
    Cytat Napisał Byszek
    W kwestii domu to spytam tylko czy masz na ten budynek pozwolenie i czy jest na fundamentach ? Bo to jest budynek mieszkalny tak ??
    TAK - mam pozwolenie i jest na fundamentach i jest budynkiem mieszkalnym.

    Pozdrawiam
    Jeżeli da radę to na fakturze wpisać jako cały budynek i to by była pozycja 18 wtedy. Ale lepiej zasięgnąć opinii jak to jest praktykowane we właściwym miejscowo urzędzie bo to różnie bywa. Sadzę że nie powinno być problemu

  7. #987

    Domyślnie

    Witam
    Byszek
    Znalazłam dziś ciekawą informację, o ktorej nie wiedziałam. Pzreczytałam na infor.pl ze nalezy dołaczyc kopię wniosku okreslającego stopień zaawansowania inwestycji. Wydanego przez osobe uprawnioną.
    Czy to prawda? MOze to jakaś stara, nieaktualna wiadomośc. ?

    pozdrawiam
    marzenka

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał nidziowa
    Witam
    Byszek
    Znalazłam dziś ciekawą informację, o ktorej nie wiedziałam. Pzreczytałam na infor.pl ze nalezy dołaczyc kopię wniosku okreslającego stopień zaawansowania inwestycji. Wydanego przez osobe uprawnioną.
    Czy to prawda? MOze to jakaś stara, nieaktualna wiadomośc. ?

    pozdrawiam
    To już dawno nie prawda ale owszem było takie coś, tylko że p(osły) wiedzą że papier przyjmie wszystko więc stwierdzili że na nic komu takie oświadczenie.
    Na obecną chwilę przedstawia się tylko pozwolenie na budowę i niech już tak zostanie.

  9. #989
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    na fakturze wpisać jako cały budynek i to by była pozycja 18 wtedy. Ale lepiej zasięgnąć opinii jak to jest praktykowane we właściwym miejscowo urzędzie bo to różnie bywa. Sadzę że nie powinno być problemu
    Dzięki - ale z drugiej strony jak wpiszę jako cały budynek to co z fakturami za dach - czyli dachówki , rynny itp.....
    Nie będzie to kolidowało jedno z drugim?
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  10. #990

    Domyślnie

    Witam
    Byszku muszę ci jeszcze pozawracać głowę.
    Naczytałam się wczoraj (nie mogłam spać -chyba czekałam na mikołaja....) informacji, tylko nie wiem jak się do nich ustosunkować.
    Napisano, ze za termin zakończenia inwestycji pzryjmuje się dzień oddania budynku mieszkalnego do uzytkowania. I to jest jasne.
    Tylko, my planujemy zrobic co nieżbędne i zgłośic uzytkowanie. Do tego czasu moze uda nam się wykonczyć dół. Chcemy jak najprędzej wprowadzic się do siebie ( wyprowadzic od tesciów..) to chyba zrozumiałe.
    A co z wydatkami poniesionymi na pozostałe materiały? Teoretycznie zakończoną mamy inwestycję, ale praktycznie jest nieco inaczej.

    Co mamy zrobic? według mnie to z tych pzrepisów wynika , ze kozrystniejsze jest ciągnięcie budowy najdłuzej jak to mozliwe.

    Co ty na to?
    pozdrawiam
    marzenka

  11. #991

    Domyślnie

    Cytat Napisał rencia
    Cytat Napisał Byszek
    na fakturze wpisać jako cały budynek i to by była pozycja 18 wtedy. Ale lepiej zasięgnąć opinii jak to jest praktykowane we właściwym miejscowo urzędzie bo to różnie bywa. Sadzę że nie powinno być problemu
    Dzięki - ale z drugiej strony jak wpiszę jako cały budynek to co z fakturami za dach - czyli dachówki , rynny itp.....
    Nie będzie to kolidowało jedno z drugim?
    Jeżeli będzie faktura na poszczególne materiały to praktycznie nic nie odliczysz poza drzwiami, oknami, progami i ewentualnie podłogą Dom musi być "czymś" pokryty to raczej logiczne więc z dachówką nie powinno byc problemu. Ale tak jak już Ci pisałem musisz zasięgnąć rady w swoim US bo różnie bywa.
    Cytat Napisał nidziowa
    Witam
    Byszku muszę ci jeszcze pozawracać głowę.
    Naczytałam się wczoraj (nie mogłam spać -chyba czekałam na mikołaja....) informacji, tylko nie wiem jak się do nich ustosunkować.
    Napisano, ze za termin zakończenia inwestycji pzryjmuje się dzień oddania budynku mieszkalnego do uzytkowania. I to jest jasne.
    Tylko, my planujemy zrobic co nieżbędne i zgłośic uzytkowanie. Do tego czasu moze uda nam się wykonczyć dół. Chcemy jak najprędzej wprowadzic się do siebie ( wyprowadzic od tesciów..) to chyba zrozumiałe.
    A co z wydatkami poniesionymi na pozostałe materiały? Teoretycznie zakończoną mamy inwestycję, ale praktycznie jest nieco inaczej.

    Co mamy zrobic? według mnie to z tych pzrepisów wynika , ze kozrystniejsze jest ciągnięcie budowy najdłuzej jak to mozliwe.

    Co ty na to?
    pozdrawiam
    Przyszedł mikołaj ?? Bo do mnie nie (podobno za stary jestem), ale w pracy był jego pomocnik i nawet choinka już stoi
    Liczy się data odbioru budynku i to jest data po której już tylko można remontować NIe wiem jak to jest z meldunkiem przy nie odebranym budynku ale możecie jak najdłużej zwlekać z odbiorem jeżeli to nie koliduje z zameldowaniem.
    Dlaczemu chcesz się wyprowadzić od teściów przecież to podobno sama słodycz przez duże S
    Gdyby każdy podchodził tak profesjonalnie do sprawy mielibyśmy o połowę pracy mniej. Podziwiam bo sam niedawno się tego zaczynałem uczyć i wiem co to za miód

  12. #992

    Domyślnie

    Nie pzryszedł...Mikołaj niestety. Chyba też juz jestem za stara. JAk byłam mała nie pzrychodził, no bo gdzie miał się zaopatzryć w prezenty, jak nic w sklepach nie było. A teraz jestem duża, i podkładam dzieciom (sztuk 2) w nocy prezenty, niech chociaż one mają radość i zabawę jakiej ja (moje pokolenie) nie zaznałam.

    Ale do rzeczy. Juz pzreanalizowałam sytuację. Sprawdziłam na stronie. Aby sie zameldować w nowo budowanym budynku tzreba oprocz aktu własnosci, wyciągu z ksiąg, dokument o odbiorze budynku i nadaniu mu numeru. Takze to rozjasnia sytuację. Z chwilą zameldowania mam mieć pzrynajmniej teorretycznie zakonczoną inwestycję.

    Ale jak mozna remontować 2letni dom?? Wyjaśnij.....

    BYszek TY sobie nie zartuj z tesciów. NAwet nie wypowiadaj tego magicznego słowa. Mieszkanie u nawet najwspanialszych tesciów na świecie jest koszmarem, i nikt mnie nie pzrekona, ze jest inaczej. A cóż dopiero u tesciów walczących ze sobą.
    POzdrawiam
    I zycze prezentów pod służbową choinką.
    marzenka

  13. #993

    Domyślnie

    Witam
    Mam pewien problem bo wypełniałem rodzicom VZM i tam jest taka rubryka, w której piszą aby wpisać ilość kopii dokumentu własności budynku lub lokalu i oni (to znaczy rodzice)czegoś takiego nie mają. To znaczy rozpoczynali budowę domu ponad 30 lat temu i nie wiedzą o co chodzi ja szczerze powiedziawszy za bardzo też. Co innego gdyby dom był kupiony lub coś w tym stylu.
    Podpowiedzcie proszę czy muszę dołączyć tego czegoś ksero czy jeżeli nic nie wpiszę w tę rubrykę to przejdzie.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał -maro-
    Witam
    Mam pewien problem bo wypełniałem rodzicom VZM i tam jest taka rubryka, w której piszą aby wpisać ilość kopii dokumentu własności budynku lub lokalu i oni (to znaczy rodzice)czegoś takiego nie mają. To znaczy rozpoczynali budowę domu ponad 30 lat temu i nie wiedzą o co chodzi ja szczerze powiedziawszy za bardzo też. Co innego gdyby dom był kupiony lub coś w tym stylu.
    Podpowiedzcie proszę czy muszę dołączyć tego czegoś ksero czy jeżeli nic nie wpiszę w tę rubrykę to przejdzie.
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Wyciąg z księgi wieczystej i do tego wymiar podatku Możesz też protokół odbioru.

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał -maro-
    Witam
    Mam pewien problem bo wypełniałem rodzicom VZM i tam jest taka rubryka, w której piszą aby wpisać ilość kopii dokumentu własności budynku lub lokalu i oni (to znaczy rodzice)czegoś takiego nie mają. To znaczy rozpoczynali budowę domu ponad 30 lat temu i nie wiedzą o co chodzi ja szczerze powiedziawszy za bardzo też. Co innego gdyby dom był kupiony lub coś w tym stylu.
    Podpowiedzcie proszę czy muszę dołączyć tego czegoś ksero czy jeżeli nic nie wpiszę w tę rubrykę to przejdzie.
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Wyciąg z księgi wieczystej i do tego wymiar podatku Możesz też protokół odbioru.
    Włącze się do dyskusji. Miałem podobny problem jak rozliczałem znajomego No bo kto 20-30 lat temu wpisywał wybudowany dom do księgi wieczystej ? Nikt tego nie wymagał toteż mało osób robiło. Mało tego dośc dużo domów nie jest nawet naniesiona na mapy (szczególnie na terenach wiejskich - wiem cos o tym jak szukałem w/w znajomego domu na mapach i paru okolicznych gospodarstw też nie było). Ale mniejsza o to. Zdecydowanie najlepszym papierkiem będzie jak pisał Byszek wymiar podatku. To jest często jedyny dowód na istnienie domu
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  16. #996

    Domyślnie

    Cytat Napisał nidziowa
    Nie pzryszedł...Mikołaj niestety. Chyba też juz jestem za stara. JAk byłam mała nie pzrychodził, no bo gdzie miał się zaopatzryć w prezenty, jak nic w sklepach nie było. A teraz jestem duża, i podkładam dzieciom (sztuk 2) w nocy prezenty, niech chociaż one mają radość i zabawę jakiej ja (moje pokolenie) nie zaznałam.

    Ale do rzeczy. Juz pzreanalizowałam sytuację. Sprawdziłam na stronie. Aby sie zameldować w nowo budowanym budynku tzreba oprocz aktu własnosci, wyciągu z ksiąg, dokument o odbiorze budynku i nadaniu mu numeru. Takze to rozjasnia sytuację. Z chwilą zameldowania mam mieć pzrynajmniej teorretycznie zakonczoną inwestycję.

    Ale jak mozna remontować 2letni dom?? Wyjaśnij.....

    BYszek TY sobie nie zartuj z tesciów. NAwet nie wypowiadaj tego magicznego słowa. Mieszkanie u nawet najwspanialszych tesciów na świecie jest koszmarem, i nikt mnie nie pzrekona, ze jest inaczej. A cóż dopiero u tesciów walczących ze sobą.
    POzdrawiam
    I zycze prezentów pod służbową choinką.
    Też pamietam te czasy ale zawsze coś tam było a frajda jaka jak się dostało jakiegoś lizaka.
    Tak też myślałem z tym zameldowaniem. Co do remontowania nowego domu to ustawa jest tak skonstruowana, że po odbiorze można już tylko remontować. Ja znam przypadki remontowania nowszych domków A nowe mieszkania są remontowane zaraz po kupnie od developera
    Bo teściów to sobie trzeba umieć wychować jak to mówi mój kolega
    Prezenty bedą jak sobie sami podłożymy

  17. #997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rencia
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Z Królewskiego Miasta Krakowa na wioskę...
    Posty
    1.014
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Dzięki Byszku narazie! bo pewnie jeszcze nie raz będę pytać - jeśli pozwolisz.

    Pozdrowionka
    ....bo marzenie się spełniło....
    PORADY GEODEZYJNE

  18. #998
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mart1414

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy można odliczyć styropian PKWiU 25.21.41 skoro na liście materiałów do odliczenia widnieje: ex 25.21.41-20.00 (Komórkowe płyty, taśmy, folie z polimerów styrenu -wyłącznie płyty z polistyrenu spienionego (styropianu).

    Czytając tą listę okazuje się że styropian jest wyłączony z odliczenia. Czytając inne posty na forum wnioskuję, że ludzie odliczają styropian. Proszę o pomoc, może ktoś już był w US i wie co z tym fantem?
    Marcin

  19. #999

    Domyślnie

    Co zrobić jeżeli mam do wpisania więcej niż 27 faktur do VZM-1/A (tam oryginalnie jest miejsce na 27 wpisów) ?
    Raf

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał eRaf
    Co zrobić jeżeli mam do wpisania więcej niż 27 faktur do VZM-1/A (tam oryginalnie jest miejsce na 27 wpisów) ?
    A widzisz co jest wpisane w pozycji nr 3 ?? Niektórzy stosują się do tego skeczu kabaretu Moralnego Niepokoju " żeby ścieśniać" albo rozciągać . Jak się kończy jeden to wypełniasz drugi, trzeci..... etc.

Strona 50 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony