dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 407
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał tigermoth
    Święta racja. Właśnie wczoraj byłem składać wyjasnienia do złożonego już po raz drugi wniosku.
    Problem pierwszy dotyczył opraw oświetleniowych - musiałem dopisać PKWiU (żyrandole, kinkiety) - wchodzą tylko jeśli jest to budowa.
    Stary post ale mnie zainteresował
    Jakie PKWiU wpisałeś? 31.50.25-11?? Pytam bo oczywiście u mnie na fakturze nie ma wpisanego.

    Dlaczego lampy/żyrandole wchodzą tylko przy budowie?

    Tak się zastanawiam bo w zestawieniu napisane jest: "Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe do żarówek - z wyłączeniem zabezpieczonych przed wnikaniem wody"
    To nie jest napisane, że musza być przymocowane na stałe. To dlaczego stojącej lampki nie można odliczyć? Czy chodzi o to że budowa/remont to nie wykańczanie wnętrz? No ale wtedy to np. panele by tez nie wchodziły. Jak to jest?

    I jeszcze pytanko z innej beczki Mam Tatę z orzeczonym znacznym stopniem inwalidztwa (dawna I grupa). I w związku z tym może on sobie odliczyć od dochodów wydatki związane na np. przystosowanie łazienki do jego potrzeb (wywalenie wanny i wstawenie brodzika).
    I teraz moje pytanko: Jak to zrobić? Czy może On najpierw odliczyc VAT a potem odliczyć zaniżoną fakturę (o ten zwrócony Vat) wpisac do zeznania rocznego?
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  2. #1022

    Domyślnie

    jaki pkwiu bedzie do nastepujących materiałów i czy można je odliczyc

    1. profile, narozniki aluminiowe ( do tynkowania)
    2. szlifierka kątowa
    3. stelaż sanit
    4. okap wyspowy
    5. zlewozmywak granitowy
    6. siłownik do bramy segmentowej (garaz)
    7. wkład kominkowy
    8. rygle automat. do rolet

  3. #1023

    Domyślnie

    demex

    wpisywałem PKWiU 31.50.25-11

    w US wyjaśnili mi że przy remoncie mogą być uwzględnione tylko materiały na prace wymienione w ustawie (wg gościa w US nie ma tam miejsca na żyrandole, kinkiety) ale wg mnie można podciągnąć żyrandole, kinkiety, oprawy oświetleniowe pod taki zapis:

    Remont,modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji budynku (w lokalu mieszkalnym),
    obejmujące rozprowadzanie po budynku (lokalu) instalacji oraz montaż trwale
    umiejscowionych: wyposażenia, armatury i urządzeń dotyczących:
    1) instalacji sanitarnych;
    2) instalacji elektrycznych, odgromowych i uziemienia;
    3) instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych;
    4) instalacji przyzywowych (domofony) i alarmowych;
    5) przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych;
    6) instalacji i urządzeń grzewczych.

    Pewnie należałoby się spierać o zapis "nowych instalacji" oraz czy oprawy oświetleniowe to "trwale umiejscowione wyposażenie"


    Drugie pytanie jest bardziej skomplikowane dla mnie. Postaram się poszukać odpowiednich przepisów i dać odpowiedź.

  4. #1024

    Domyślnie

    Dzięki tigermoth

    To ja też wpiszę 31.50.25-11. A co najwyżej mi odwalą
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind
    Takiego watku potrzebowalam

    Byszek, tak wszyscy Cie mecza pytaniami, wiec az glupio mi dorzucac swoje Ale mam cicha nadzieje, ze i nad tym problemem sie pochylisz
    Na poczatku roku kupilismy dom w stanie surowym. Byla Umowa przedwstepna, potem akt notarialny, a po nim wystapilismy o przepisanie PnB na nas. Skrobnij jesli wiesz, od ktorego momentu moge uwzgledniac faktury do zwrotu VAT-u. Czy moze to byc moment podpisania Umowy przedwstepnej, czy dopiero uzyskanie przepisania PnB. Faktyczne koszty ponosilismy juz od chwili podpisania Umowy, wiec takie rozwiazanie byloby dla nas optymalne, ale czy jest zgodne z prawem?
    Dzieki za ewentualna odpowiedz

    pozdrawiam,

    Beata
    Zgodnie z prawem właścicielem jesteś od momentu podpisania aktu a więc i od tego momentu możesz wystąpić o zwrot Vat. Wiadomo, że na przepisanie PnB też się czeka więc US nie powinien robić problemu. Dla świętego spokoju zadzwoniłbym do swojego Us i spytał bo jak wiadomo co kraj to obyczaj. Może zaliczają też faktury od umowy przedwstępnej

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    jaki pkwiu bedzie do nastepujących materiałów i czy można je odliczyc

    1. profile, narozniki aluminiowe ( do tynkowania) TAK
    2. szlifierka kątowa TO RACZEJ NARZęDZIA Są
    3. stelaż sanit TAK
    4. okap wyspowy NIE :LOL:
    5. zlewozmywak granitowy TAK
    6. siłownik do bramy segmentowej (garaz) NIE
    7. wkład kominkowy TAK
    8. rygle automat. do rolet
    NIE
    PKWiU nie podaję bo i po co się męczyć, US to wie

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Napisał demex
    Dzięki tigermoth

    To ja też wpiszę 31.50.25-11. A co najwyżej mi odwalą
    Na pewno odwalą Bo lampy, żyrandole nie wchodzą. Jedynie kinkiety, plafony, plafoniery, no i oczywiście oprawy.
    Jest wykaz robót które dotyczą budynku i oddzielny wykaz dotyczący remontu lokalu i na nim się US opiera.
    Drugie Twoje pytanie to jest podatek dochodowy a to już jest pytanie do KIP Krajowa Informacja Podatkowa.

  8. #1028

    Domyślnie

    Byszek dzięki serdeczne, podpowiedz prosze pod co ten wkład podciągnąc, jaki to jest PKWIU?
    pozdr

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał demex
    Dzięki tigermoth

    To ja też wpiszę 31.50.25-11. A co najwyżej mi odwalą
    Na pewno odwalą Bo lampy, żyrandole nie wchodzą. Jedynie kinkiety, plafony, plafoniery, no i oczywiście oprawy.
    Jest wykaz robót które dotyczą budynku i oddzielny wykaz dotyczący remontu lokalu i na nim się US opiera.
    Drugie Twoje pytanie to jest podatek dochodowy a to już jest pytanie do KIP Krajowa Informacja Podatkowa.
    Dzięki.

    To jest jakieś dziwne. No bo czym się różni plafon od żyrandola? No bo np. w moim przypadku mocowany ten żyrandol nie jest za pomocą haczyka tylko na dwa wkręty na stałe (dość ciężki i taki producent wybrał sposób mocowania). I różnica, od plafonu, jest tylko taka że wisi on sobie na przedłużce (kawałku rurki) a nie zaraz przy suficie.
    I jeszcze jedno pytanko: Jaka jest definicja oprawy? i czemu została wyboldowana w Twoim poście?
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    Byszek dzięki serdeczne, podpowiedz prosze pod co ten wkład podciągnąc, jaki to jest PKWIU?
    pozdr
    Pozycja 132 obwieszczenia MTiB.
    Cytat Napisał demex
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał demex
    Dzięki tigermoth

    To ja też wpiszę 31.50.25-11. A co najwyżej mi odwalą
    Na pewno odwalą Bo lampy, żyrandole nie wchodzą. Jedynie kinkiety, plafony, plafoniery, no i oczywiście oprawy.
    Jest wykaz robót które dotyczą budynku i oddzielny wykaz dotyczący remontu lokalu i na nim się US opiera.
    Drugie Twoje pytanie to jest podatek dochodowy a to już jest pytanie do KIP Krajowa Informacja Podatkowa.
    Dzięki.

    To jest jakieś dziwne. No bo czym się różni plafon od żyrandola? No bo np. w moim przypadku mocowany ten żyrandol nie jest za pomocą haczyka tylko na dwa wkręty na stałe (dość ciężki i taki producent wybrał sposób mocowania). I różnica, od plafonu, jest tylko taka że wisi on sobie na przedłużce (kawałku rurki) a nie zaraz przy suficie.
    I jeszcze jedno pytanko: Jaka jest definicja oprawy? i czemu została wyboldowana w Twoim poście?
    Jedyne czym się różnią to ceną Choć nie zawsze.
    A co do tego wytłuszczenia to nie wiem ki czort sie tam przypałętał W oryginale tego nie ma, tylko w cytacie
    Oprawa oświetleniowa jest to "urządzenie służące do rozsyłania, filtrowania lub przekształcania strumienia świetlnego jednego lub więcej źródeł światła, zawierające, oprócz źródła światła, wszystkie elementy niezbędne do mocowania, ochrony źródła światła i przyłączania go do sieci zasilającej oraz układ stabilizacyjno-zapłonowy, jeżeli jest potrzebny".
    Wynikało by z tego że wszystko powinno się kwalifikować a jednak nie Czasami można dostać jobla bo co innego podpowiada zdrowy rozsądek a co innego "góra"

  11. #1031

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie o obowiazujacy termin zlozenia wniosku po zakonczeniu budowy. Wiem juz, ze od 1 stycznia 2008 ma sie cos zmienic. Ale chcialabym wiedziec dokladnie, czy moge jeszcze wystapic o zwrot, jesli zakonczenie budowy mialam w styczniu 2007. Czy czasem nie powinnam byla zrobic tego do 30 czerwca?
    Z gory dzieki za odpowiedz.

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magini
    Witam.
    Mam pytanie o obowiazujacy termin zlozenia wniosku po zakonczeniu budowy. Wiem juz, ze od 1 stycznia 2008 ma sie cos zmienic. Ale chcialabym wiedziec dokladnie, czy moge jeszcze wystapic o zwrot, jesli zakonczenie budowy mialam w styczniu 2007. Czy czasem nie powinnam byla zrobic tego do 30 czerwca?
    Z gory dzieki za odpowiedz.
    Możesz sobie spokojnie złożyć wniosek w dowolnym momencie. Faktury po odbiorze możesz sobie odliczyć jako remont

  13. #1033

    Domyślnie

    Byszek,

    Dzieki wielkie za odpowiedz Bardzo mi sie rozjasnilo
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  14. #1034

    Domyślnie

    Czy kable ,przewody,puszki itp wszystko do elektryki mogę odliczyc?

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał szarak
    Czy kable ,przewody,puszki itp wszystko do elektryki mogę odliczyc?
    Przewody takie podstawowe YDY, YDYp, YKY, YKYżO, YDYt. NIe wchodzą OMY, z końcówka pek bodajże też nie wchodzą, To by była cała elektryka Jedynie jeszcze mozna sobie rozdzielnie, oprawy i rurki z tworzywa sztucznego do przewodów odliczyć.

  16. #1036

  17. #1037
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    investory

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam na fakturze beton oraz osobno transport betonu, pompowanie betonu, pompa dojazd. Czy wszystkie te pozycje można odliczyć ? Nie mam na fakturze nr PKWIU. Może ktoś odliczał i dostał juz zwrot ?

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał investory
    Mam na fakturze beton oraz osobno transport betonu, pompowanie betonu, pompa dojazd. Czy wszystkie te pozycje można odliczyć ? Nie mam na fakturze nr PKWIU. Może ktoś odliczał i dostał juz zwrot ?
    Tylko mozna odliczyc pozycję dotyczaca samego betonu, tranportu i pompy juz nie.
    Pozdrawiam
    walus1

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał walus1
    Cytat Napisał investory
    Mam na fakturze beton oraz osobno transport betonu, pompowanie betonu, pompa dojazd. Czy wszystkie te pozycje można odliczyć ? Nie mam na fakturze nr PKWIU. Może ktoś odliczał i dostał juz zwrot ?
    Tylko mozna odliczyc pozycję dotyczaca samego betonu, tranportu i pompy juz nie.
    To mój dostawca betonu był inteligentniejszy i wliczył w koszty m3 betonu dojazd i "rozładunek".

    Czy ktoś czy można odliczyć styropian z folią pod podłogówki?
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  20. #1040
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krifi

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Remontuję nowe mieszkanie od developera i mam problem z pozycjami faktur:

    1. Wanna akrylowa (polimer)
    2. Obudowa wanny (polimer)
    3. Klamki stalowe
    4. Kuchnia elektryczna do zabudowy (nie można odliczać vatu od kuchenek elektrycznych, a od kuchni?)

    Bardzo proszę o pomoc czy vat od tych pozycji można odliczyć.

Strona 52 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony