dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 407
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1061

    Domyślnie

    Mam pytanie do Byszka. Myślę nad kwestią limitów i zaczynam głupieć. Chodzi mi o to, że: np: składam pierwszy wniosek i liimit wynosi np: 20 000, limitu nie wykorzystuję do końca i coś mi tam zostaje, w następnym roku składam następny i limit wynosi powiedzmy 24 000. Czy składając ten drugi wniosek nadal obowiązuje mnie ten limit 20 000 czy już te 24 000?
    Jeśli cały czas obowiązuje ten limit z pierwszego wniosku to jest to gdzieś napisane w ustawie albo gdzie indziej?

    Dzięki

  2. #1062

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5
    Mam pytanie do Byszka. Myślę nad kwestią limitów i zaczynam głupieć. Chodzi mi o to, że: np: składam pierwszy wniosek i liimit wynosi np: 20 000, limitu nie wykorzystuję do końca i coś mi tam zostaje, w następnym roku składam następny i limit wynosi powiedzmy 24 000. Czy składając ten drugi wniosek nadal obowiązuje mnie ten limit 20 000 czy już te 24 000?
    Jeśli cały czas obowiązuje ten limit z pierwszego wniosku to jest to gdzieś napisane w ustawie albo gdzie indziej?

    Dzięki
    no wydaje mi się przynajmniej tak zrozumiałem że limit dla Ciebie jest ustalany przy pierwszym wniosku co oznacza że lepiej złożyć pierwszy wniosek w styczniu niż w grudniu

  3. #1063

    Domyślnie

    [quote=" no wydaje mi się przynajmniej tak zrozumiałem że limit dla Ciebie jest ustalany przy pierwszym wniosku co oznacza że lepiej złożyć pierwszy wniosek w styczniu niż w grudniu[/quote]


    najpierw wydawało mi się że liczy się limit obowiązujący w kwartale w którym składała sie wniosek ale potem z wypowiedzi Byszka na forum zrozumiałam że liczy się limit z pierwszego wniosku. Chciałabym wyjaśnić jak to jest. rozmawiałam z znajomą z pracy która składała już 2 takie wnioski za remont i ona powiedziała mi że w każdym wniosku przyjmowała limit który obowiązywał w danym kwartale i us się tego nie przyczepił. Oba zwroty dostała. Może jej się coś pomyliło albo co, dlatego właśnie chciałabym zapytać kogoś kto pracuje przy tych wnioskach czy jest to gdzieś wyraźnie napisane, że limit dla ciebie jest wyznaczony przy składaniu I wniosku i nie ma znaczenia że w przyszłych latach ten limit może być wyższy.

  4. #1064

    Domyślnie

    Przede wszystkim nigdzie nie jest napisane, że obowiązuje limit na pięć lat ustalany przy pierwszym wniosku. To jest interpretacja roszerzająca
    Kilka postów wyżej wkleiłam cytat z ustawy.
    Jesli jest inaczej, to na pewno MF wyda jakąs oficjalna interpretację.

  5. #1065

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5
    Mam pytanie do Byszka. Myślę nad kwestią limitów i zaczynam głupieć. Chodzi mi o to, że: np: składam pierwszy wniosek i liimit wynosi np: 20 000, limitu nie wykorzystuję do końca i coś mi tam zostaje, w następnym roku składam następny i limit wynosi powiedzmy 24 000. Czy składając ten drugi wniosek nadal obowiązuje mnie ten limit 20 000 czy już te 24 000?
    Jeśli cały czas obowiązuje ten limit z pierwszego wniosku to jest to gdzieś napisane w ustawie albo gdzie indziej?

    Dzięki
    Limit ustala się przy każdym wniosku od nowa. CZyli tak jak piszesz. Nie ma zapisu o limicie całkowitym na całe 5 lat ustalanym jednorazowo.

  6. #1066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman
    Przede wszystkim nigdzie nie jest napisane, że obowiązuje limit na pięć lat ustalany przy pierwszym wniosku. To jest interpretacja roszerzająca
    Kilka postów wyżej wkleiłam cytat z ustawy.
    Jesli jest inaczej, to na pewno MF wyda jakąs oficjalna interpretację.
    Nigdzie nie jest napisane i nie bedzie Bo tak nie jest. Ja też nic takiego nie pisałem. Chodziło mi tylko że te 5 lat liczy się od dnia złożenia pierwszego wniosku a nie że limit jest z pierwszego wniosku.

  7. #1067

    Domyślnie

    No właśnie.Czyli można złożyć teraz część faktur-wziąść kasę ,a następny wniosek składać w przyszłym roku.
    No ale jeśli co roku będę składać wnioski i tylko część faktur,to jak będzie się liczyl limit,jeśli np budowa trwać będzie kilka lat?
    Kurcze jakieś to wszystko zawiłe

  8. #1068
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Byszku i inni

    siedzimy wlasnie nad fakturami gduz chcemy sami to zrobic i to jeszcze w tym tygodniu

    w zwiazku z tym kilka pytan

    czy mozna wpisac w rozliczenie i uzyskac zwrot roznicy VAT:

    - zawory kulowe do instalacji hydraulicznej

    - obudowe rozdzielni elektryznej

    - bezpieczniki do rozdzielni, roznicowki

    - puszki instalatorskie do pradu w sciany

    - siatke do styropianu

    - przewod glosnikowy w sciany i tv/sat tez do wpakowania w sciany

    - rury piecowe - zakupione w celu podlaczenia tymczasowo kozy

    - umywalka, mocowanie umywalki, syfon, weze, baterie

    - alarm (sygnalizator, obudowa, centrala, manipulator, czujki, akumulator itd)

    Dzieki
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #1069

    Domyślnie

    Cytat Napisał urszulak
    No właśnie.Czyli można złożyć teraz część faktur-wziąść kasę ,a następny wniosek składać w przyszłym roku.
    No ale jeśli co roku będę składać wnioski i tylko część faktur,to jak będzie się liczyl limit,jeśli np budowa trwać będzie kilka lat?
    Kurcze jakieś to wszystko zawiłe
    Za każdym razem (wnioskiem) liczy się nowy limit i jeżeli zwrot nie przekracza limitu to dostajesz taki jaki wychodzi z faktur. Natomiast jeżeli limit będzie przekroczony to trzeba się wstrzymać i złożyć wniosek w następnym 5-cio leciu. Można też w przypadku małego przekroczenia limitu sledzić cenę metra bo jeżeli wzrośnie to limit automatycznie też wzrasta i jest mozliwośc dalszego odliczenia w roku następnym.
    Mogę tylko powiedzieć że mało kto na razie przekracza limit bo na chwilę obecną jest to kwota wydatków brutto rzędu 180 tysia. A wiadomo, że jeszcze w tym znajdzie się coś co wypadnie. Na dobrą sprawę limitu nawet nie musicie liczyć bo to US i tak ma w programie ustawione i więcej niż się należy nikt nie dostanie


  10. #1070
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dinka

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie zwrot vat

    Witam,
    mam pytanko, czy można odliczyć:

    1. luksfery 26.11.11-50.30
    2. lazura ochronna 24.30.12-70.00
    3. okno gosp. 25.23.14-50.1
    4. brama garaż. 28.12.10-30.5
    5. gont Onduline 26.82.12-90.90
    6. wykładzina PCV 25.23.11-59.1
    7. okap kominowy (kuchenny)
    8. wywietrzak 28.11.10-34.42
    9. rura elastyczna 28.11.10-58.00
    10. wanna z hydromasażem

    ???

  11. #1071

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie, czy ktoś słyszał o dopłatach z Unii Europejskiej dla tych, którzy rozpoczęli budowę w 2007 roku?
    Ktoś mi tak powiedział, lecz to chyba informacja wyssana z palca

  12. #1072

    Domyślnie

    piotrulex

    - zawory kulowe do instalacji hydraulicznej TAK
    - obudowe rozdzielni elektryznej TAK
    - bezpieczniki do rozdzielni, roznicowki NIE
    - puszki instalatorskie do pradu w sciany NIE
    - siatke do styropianu NIE
    - przewod glosnikowy w sciany i tv/sat tez do wpakowania w sciany NIE
    - rury piecowe - zakupione w celu podlaczenia tymczasowo kozy TAK
    - umywalka TAK
    - mocowanie umywalki ?
    - syfon TAK
    - weze - ja zaliczyłem i przeszło
    - baterie TAK
    - alarm (sygnalizator, obudowa, centrala, manipulator, czujki, akumulator itd) NIE



    Dinka
    1. luksfery 26.11.11-50.30 TAK
    2. lazura ochronna 24.30.12-70.00 NIE
    3. okno gosp. 25.23.14-50.1 TAK
    4. brama garaż. 28.12.10-30.5 TAK
    5. gont Onduline 26.82.12-90.90 TAK
    6. wykładzina PCV 25.23.11-59.1 TAK
    7. okap kominowy (kuchenny) NIE
    8. wywietrzak 28.11.10-34.42 TAK
    9. rura elastyczna 28.11.10-58.00 TAK
    10. wanna z hydromasażem TAK

  13. #1073

    Domyślnie

    to z tym betonem się całkiem zamotałam.
    co powinno być wpisane na fakturze, żeby odliczyć VAT na beton?

  14. #1074
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aga&piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam. Czy mozna odliczyc VAT z faktury VAT zaliczkowej wystawionej w XII.07 opiewającej na 100% płatności. z tym, że na fakturze jest pozycja: przedpłata na materiał. Wyszczególnienie materiału jest na zamówieniu i na WZ. Faktura końcowa wystawiona bedzie przy dostawie na 0 PLN w I.08 ?

  15. #1075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga&piotr
    Witam. Czy mozna odliczyc VAT z faktury VAT zaliczkowej wystawionej w XII.07 opiewającej na 100% płatności. z tym, że na fakturze jest pozycja: przedpłata na materiał. Wyszczególnienie materiału jest na zamówieniu i na WZ. Faktura końcowa wystawiona bedzie przy dostawie na 0 PLN w I.08 ?
    z tego co wiem to na wplacone zaliczki wystawia sie normalne faktury VAT opiewajace na kwoete zaliczki - zwlasza jak koncza sie miesiace a pewnie tym bardziej lata - przynajmniej mnie ksiegowa w firmie za to goni

    z pewnoscia nie da sie wystawic faktury VAT na 0,00zł

    lepiej sie dokladnie dowiedz jak oni ksiegowa chca to zrobic bo cos tu chyba niedogadaliscie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #1076

    Domyślnie Re: zwrot vat

    Cytat Napisał Dinka
    Witam,
    mam pytanko, czy można odliczyć:

    1. luksfery 26.11.11-50.30
    2. lazura ochronna 24.30.12-70.00
    3. okno gosp. 25.23.14-50.1
    4. brama garaż. 28.12.10-30.5
    5. gont Onduline 26.82.12-90.90
    6. wykładzina PCV 25.23.11-59.1
    7. okap kominowy (kuchenny)
    8. wywietrzak 28.11.10-34.42
    9. rura elastyczna 28.11.10-58.00
    10. wanna z hydromasażem

    ???
    Brama garażowa tylko i wyłącznie jeżeli garaż jest w brykle budynku, przynajmniej tak jest u mnie Reszta materiałów tak jak ktos juz Ci odpowiedział.

  17. #1077

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga&piotr
    Witam. Czy mozna odliczyc VAT z faktury VAT zaliczkowej wystawionej w XII.07 opiewającej na 100% płatności. z tym, że na fakturze jest pozycja: przedpłata na materiał. Wyszczególnienie materiału jest na zamówieniu i na WZ. Faktura końcowa wystawiona bedzie przy dostawie na 0 PLN w I.08 ?
    Powinno przejść bo na zaliczkowej podają numer zamówienia a tym samym masz wyszczególnienie towarów. Kwota jest cała zapłacona więc wydatki poniesione. Jedyne do czego można sie przyczepić to to że towaru fizycznie jeszcze nie masz, o ile się o tym dowiedzą
    Z drugiej strony do stycznia tak daleko nie jest a dla świętego spokoju poczekać na końcową i przy okazji na wiekszy limit trafić może by było warto.
    Cytat Napisał koniecaga
    to z tym betonem się całkiem zamotałam.
    co powinno być wpisane na fakturze, żeby odliczyć VAT na beton?
    Vat jest za materiały więc może byc tylko za beton zwrócony, nie za żadne dowozy, podwozy, połbeczki i inne bajki

  18. #1078
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aga&piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    z pewnoscia nie da sie wystawic faktury VAT na 0,00zł
    ...już kilka takich faktur mam - przy zamówieniu faktura zaliczkowa na 100 % kwoty, przy dostawie faktura VAT (całość minus zaliczka) i jest na 0 PLN
    Cytat Napisał Byszek
    Z drugiej strony do stycznia tak daleko nie jest a dla świętego spokoju poczekać na końcową i przy okazji na wiekszy limit trafić może by było warto.
    Nie bardzo rozumiem. Koncowa faktura bedzie na zero pln, i z datą styczniową, wiec jej już raczej nie mam prawa odliczyć. Czy tak?

  19. #1079

    Domyślnie

    Nie chciałabym tutaj wklejać połowy przepisów , które mówią o zasadach wystawiania faktur VAT, ale zasada ogólnie jest taka, że jeśli klient wpłaca zaliczkę, to sprzedawca ma obowiązek w ciagu 7 dni wystawić fakturę (dla firmy a dla osób fizycznych na żądanie).

    Zgodnie z rozporządzeniem MF z dnia 25.05.2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług:

    § 14. 1. Jeżeli przed wydaniem towaru lub wykonaniem usługi otrzymano część lub całość należności, w szczególności: przedpłatę, zaliczkę, zadatek, ratę, fakturę wystawia się nie później niż siódmego dnia od dnia, w którym otrzymano część lub całość należności od nabywcy, z zastrzeżeniem ust. 2.


    § 14. ust.4. Jeżeli faktury, o których mowa w ust. 1 i 2, nie obejmują całej ceny brutto, sprzedawca po wydaniu towaru lub wykonaniu usługi wystawia fakturę na zasadach określonych w § 9 i 11-13, z tym że sumę wartości towarów (usług) pomniejsza się o wartość otrzymanych części należności, a kwotę podatku pomniejsza się o sumę kwot podatku wykazanego w fakturach dokumentujących pobranie części należności; taka faktura powinna zawierać również numery faktur wystawionych przed wydaniem towaru lub wykonaniem usługi.

    Przy czym
    5. Jeżeli faktury, o których mowa w ust. 1 i 2, obejmują całą cenę brutto towaru lub usługi, sprzedawca po wydaniu towaru lub wykonaniu usługi nie wystawia faktury w terminie określonym w § 13.
    W związku z tym sprzedawca nie ma obowiązku wystawiania fakutry na 0 zł, bo to bzdura. Powinien wystawić prawidłową fakturę na zaliczkę i tyle.

  20. #1080
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aga&piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Dziekuje, za wyczerpującą odpowiedz

Strona 54 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony