dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 407
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1081

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga&piotr
    Cytat Napisał piotrulex
    z pewnoscia nie da sie wystawic faktury VAT na 0,00zł
    ...już kilka takich faktur mam - przy zamówieniu faktura zaliczkowa na 100 % kwoty, przy dostawie faktura VAT (całość minus zaliczka) i jest na 0 PLN
    Cytat Napisał Byszek
    Z drugiej strony do stycznia tak daleko nie jest a dla świętego spokoju poczekać na końcową i przy okazji na wiekszy limit trafić może by było warto.
    Nie bardzo rozumiem. Koncowa faktura bedzie na zero pln, i z datą styczniową, wiec jej już raczej nie mam prawa odliczyć. Czy tak?
    A niby dlaczemu nie mozna odliczyć faktury z datą styczniową ?? Czyżbyś nie czytał/a nowelizacji ustawy ? Bo podobno przedłużyli

  2. #1082
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aga&piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    A niby dlaczemu nie mozna odliczyć faktury z datą styczniową ?? Czyżbyś nie czytał/a nowelizacji ustawy ? Bo podobno przedłużyli
    ....dopiero zuważyłem w postach powyżej i faktycznie http://www.kprm.gov.pl/s.php?id=1071

  3. #1083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    A niby dlaczemu nie mozna odliczyć faktury z datą styczniową ?? Czyżbyś nie czytał/a nowelizacji ustawy ? Bo podobno przedłużyli
    Za naszymi prawodawcami trudno nadążyć :
    w tym roku ukazało się ponad 1700 aktów prawnych w Dzienniku Ustaw i ponad 1000 w Monitorze Polskim, a do końca roku jeszcze trochę czasu zostało ...

  4. #1084

    Domyślnie

    Witam,
    Czy można odliczyć
    1. płyty OSB
    2. deski podbiciowe dachu?

  5. #1085

    Domyślnie

    NIc nie można z tych rzeczy odliczyć niestety

  6. #1086
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Byszku i inni

    Czy tym razem mozna odliczyc:

    - folia taka jak wytlaczanka do jajek - na izolacje przeciwwilgociowa piwnicy?

    - folia czarna bydowlana ktora mamy na chudziali przed styropianem i na styropianie

    - folia zolta ktora bedzie miedzy welna mineralna a regipsami przy dachu na poddaszu

    ???
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #1087

    Domyślnie

    Hej, pytanko mam.
    Odebrałem wczoraj z Inspektoratu budowlanego papiery o zakończeniu budowy. Dziś po południu zadzwoniłem do swojego US. Niestety nie było jakiejś babeczki od zwrotów VAT'u. A ta, do której mnie połączyli, powiedziała że nie ma już możliwości złożenia wniosku VZM-1 po zakończeniu inwestycji, że zostało już tylko opcja raz w roku. W formularzu faktycznie nie ma już takiej komórki.
    Ja w tym roku składałem w czerwcu wniosek i pomyślałem że złożę jeszcze w tym roku to będę miał możliwość złożyć remont w przyszłym. Ale w takie sytuacji to pewnie nic z tego nie będzie.

    No ale o pytaniu zapomniałem: Zlikwidowali możliwość składania wniosku po zakończeniu inwestycji? oczywiście chodzi mi o sytuacje że w danym roku składany był już jeden.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  8. #1088

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Byszku i inni

    Czy tym razem mozna odliczyc:

    - folia taka jak wytlaczanka do jajek - na izolacje przeciwwilgociowa piwnicy?

    - folia czarna bydowlana ktora mamy na chudziali przed styropianem i na styropianie

    - folia zolta ktora bedzie miedzy welna mineralna a regipsami przy dachu na poddaszu

    ???
    Tylko folia paroprzepuszczalna czyli membrana dachowa.

  9. #1089

    Domyślnie

    Cytat Napisał demex
    Hej, pytanko mam.
    Odebrałem wczoraj z Inspektoratu budowlanego papiery o zakończeniu budowy. Dziś po południu zadzwoniłem do swojego US. Niestety nie było jakiejś babeczki od zwrotów VAT'u. A ta, do której mnie połączyli, powiedziała że nie ma już możliwości złożenia wniosku VZM-1 po zakończeniu inwestycji, że zostało już tylko opcja raz w roku. W formularzu faktycznie nie ma już takiej komórki.
    Ja w tym roku składałem w czerwcu wniosek i pomyślałem że złożę jeszcze w tym roku to będę miał możliwość złożyć remont w przyszłym. Ale w takie sytuacji to pewnie nic z tego nie będzie.

    No ale o pytaniu zapomniałem: Zlikwidowali możliwość składania wniosku po zakończeniu inwestycji? oczywiście chodzi mi o sytuacje że w danym roku składany był już jeden.
    Ta opcja została zniesiona po tym jak zniesiono obowiązek rozliczenia w ciągu 6 m-cy budowy. To niczemu już by nie słuzyło bo i tak warunek jednego wniosku na jeden rok był od początku składania wniosków. Tak samo jak zniesiono wymóg składania dziennika budowy, oświadczenia kierownika budowy o zaawansowaniu. Ktoś w końcu na wiejskiej pomyslał i ulepszył.
    A co do złożenia wniosku w przyszłym roku to równie dobrze możesz rozliczyć i remont i budowę Wiem że to dziwnie brzmi bo jak można "nowy budynek" remontować ale wykończenie po odbiorze budynku jest traktowane jako remont.

  10. #1090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    A co do złożenia wniosku w przyszłym roku to równie dobrze możesz rozliczyć i remont i budowę Wiem że to dziwnie brzmi bo jak można "nowy budynek" remontować ale wykończenie po odbiorze budynku jest traktowane jako remont.
    Ja akurat jestem w sytuacji, że tylko rozbudowuję dom i zawsze mogę powiedzieć, że remontuję starą część.
    Tylko, że ja chcę złożyć wniosek jak najszybciej - wiadomo niedługo zaczną spływać PIT-y i mam nadzieję że może wcześniej mi zwrócą kasę
    No ale w takiej sytuacji nasuwają się pytania ponieważ budowę skończyłem 15 listopada (według dziennika i oświadczenia kier budowy) i od tamtego dnia mam już parę nowych faktur.
    1. wypełnić pole 42 - rok rozpoczęcia rozbudowy, pole 43 - rok rozpoczęcia remontu czy wypełnić obydwa?
    2. Wypełniać pole 51 - oświadczenie o zakresie przeprowadzonego remontu?
    3. Czy po prostu się tym wszystkim nie przejmować wpisać budowę, podłączyć pozwolenie i nic nie mówić, że skończyłem wcześniej niż mam niektóre faktury? Oświadczenia o zakończeniu budowy przecież nie trzeba składać.

    Na szczęście nie mam na tyle wydatków aby przekroczyć którykolwiek z limitów
    Dzięki za wszystko i pozdrowienia
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  11. #1091

    Domyślnie

    Wpisuje się lata w tych dwóch pozycjach które wymieniłeś. Jeżeli masz remont to pole 51 jest obowiązkowe, kilka zdań wystarczy bez lania wody
    reszta pytania pozostaje bez odpowiedzi, bo to juz zalezy tylko od twojego spokojnego snu Ja bym raczej optowal za faktycznym stanem

  12. #1092

    Domyślnie

    Witam
    Krótkie pytanko:
    Czy styropian FS15 (EPS70) i FS20 (EPS100) mozna odliczyć?
    Dzieki
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  13. #1093

    Domyślnie

    Witam Witam
    Byszku
    Nie wiem czy dobzre zrozumiałam. Jeżeli złożę wniosek np w czerwcu 2008 ostatni, konczący inwestycję, to czy będę mogła np w grudniu 2008 pod koniec roku złozyc wniosek dotyczący remontu juz niestety??

    Pozdrawiam
    Życzę spokoju w Święta i satysfakcji z pracy w Nowym Roku.
    marzenka

  14. #1094

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Witam
    Krótkie pytanko:
    Czy styropian FS15 (EPS70) i FS20 (EPS100) mozna odliczyć?
    Dzieki
    Tak bez względu na grubość i inne cechy.
    Cytat Napisał nidziowa
    Witam Witam
    Byszku
    Nie wiem czy dobzre zrozumiałam. Jeżeli złożę wniosek np w czerwcu 2008 ostatni, konczący inwestycję, to czy będę mogła np w grudniu 2008 pod koniec roku złozyc wniosek dotyczący remontu juz niestety??

    Pozdrawiam
    Życzę spokoju w Święta i satysfakcji z pracy w Nowym Roku.
    Nie tak zrobić nie można. Bo trzeba zachować warunek, że raz w roku można złożyć wniosek. Jak złożysz w czerwcu 08 to dopiero możesz od stycznia 09 występować o zwrot.

  15. #1095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Tak bez względu na grubość i inne cechy.
    Dzięki Wielki.
    Wesołych i Spokojnych Świąt Wszystkim Życzę
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  16. #1096
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    investory

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kupiłem kominy Schiedel Rondo oraz Rondo Plus. Na fakturze przy elementach z komina Rondo jest nr PKWiU natomiast przy elementach komina Rondo Plus: rura ceramiczna, trójnik spalin, trójnik wyczystkowym i pakiet podstawowy brak tego nr.
    Proszę o poradę bo nie wiem czy można odliczyć VAT od tych elementów.

    Pozd,

  17. #1097

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał szarak
    Czy kable ,przewody,puszki itp wszystko do elektryki mogę odliczyc?
    Przewody takie podstawowe YDY, YDYp, YKY, YKYżO, YDYt. NIe wchodzą OMY, z końcówka pek bodajże też nie wchodzą, To by była cała elektryka Jedynie jeszcze mozna sobie rozdzielnie, oprawy i rurki z tworzywa sztucznego do przewodów odliczyć.
    Byszek,
    A YTKSY; LY - mam takie coś na fakturze, oczywiście bez kodu. Można odliczyć???
    jj

  18. #1098
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia_flo

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam Byszku!

    mam pytanie dotyczace garażu wolnostojącego oraz wydatków poniesionych na jego budowę:
    1/ materiały kupowałam razem, na dom i na garaż, sa w wiekszości na jednej fakturze, w jednej pozycji, np. cegły, dachówka, cement, itp...co mam wpisać we wniosku o zwrot VAT? pozycje faktury podlegajace zwrotowi VAT umniejszyć proporcjonalnie o materiał zuzyty do budowy garażu? jak podejść do tego tematu???
    2/ garaż ma odrebne pozwolenie na budowe niz dom, tzn. mam dwa pozwolenia i do wniosku dołączę tylko to na dom więc w papierach garaż w sumie nie istnieje

    Może ktoś ma taki sam dylemat??? Jak rozliczyc taka inwestycję w papierkach do US??

  19. #1099
    andrew23
    Guest
    andrew23

    Domyślnie

    witam i proszę o info:

    schody skł. DOLLE 20.30.11-55.99 /taki pkwiu jest na fakturze z Leroy Merlin/

    Odliczamy VAT?

    pzdr

  20. #1100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kubanki

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam,
    to ja mam jeszcze pytanie - czy odliczamy:
    1. Blat drewniany dębowy - podpada pod poz. 13 (ex 20.10.21-53.90 Drewno liściaste kształtowane w sposób ciągły (bez klepek, listew na parkiet), pozostałe - z wyłączeniem nasyconego)?
    2. Podbitka drewniana sosnowa - podpada pod poz. 11 (ex 20.10.21-10.90 Drewno iglaste kształtowane w sposób ciągły (łącznie z klepkami i listwami na parkiet niepołączonymi), pozostałe - z wyłączeniem nasyconego)?
    3. Podłoga drewniana świerkowa (deski) - podpada pod poz. 8 (20.10.21-10.1 Tarcica podłogowa strugana iglasta)?
    4. Wkład kominowy Schiedel - na fakturze mam jako Schiedel Rondo Plus komplet 7 metrów bieżących

    Pozdrawiam,
    Bubu

Strona 55 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony