dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 407
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1101
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Złożyłam dzisiaj wniosek po wielu nerwach i mam do was pytanie czy wasz Urząd Skarbowy tez wymaga od was przedstwienia oryginałów faktur do wglądu. Urząd Skarbowy w Wieliczce tego ode mnie zarządał. Najpierw na dzienniku podawczym powiedzieli mi ze mojego wniosku nie przyjmą bo nie mam oryginałów a oni muszą potwierdzić za zgodność z oryginałem kopie. Kiedy zaczęłam dyskutować i prosić żeby podali mi podstawę prawną odesłali mnie do pokoju 105 i tam Pani mi powiedziała że to wynika z ustawy po czym nie bardzo umiała mi podać tą podstawę prawną. Stanęło na tym ze wniosek złożyłam ale będę wzywana do uzupełnienia go. Gdybym nie była tak zgodną osobą to bym wytoczyła ciężkie działa i udowodniła że nie mają racji.Zastanawiam się co by było jak bym składała wniosek pocztą przecież mam takie prawo czy musiałabym wkładać do koperty oryginały faktur. Ale może to ja się myle niech ktoś mnie uświadomi w tym temacie. I czy gdzieś jeszcze żadąja pokazania oryginałów faktur

  2. #1102

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Złożyłam dzisiaj wniosek po wielu nerwach i mam do was pytanie czy wasz Urząd Skarbowy tez wymaga od was przedstwienia oryginałów faktur do wglądu. Urząd Skarbowy w Wieliczce tego ode mnie zarządał. Najpierw na dzienniku podawczym powiedzieli mi ze mojego wniosku nie przyjmą bo nie mam oryginałów a oni muszą potwierdzić za zgodność z oryginałem kopie. Kiedy zaczęłam dyskutować i prosić żeby podali mi podstawę prawną odesłali mnie do pokoju 105 i tam Pani mi powiedziała że to wynika z ustawy po czym nie bardzo umiała mi podać tą podstawę prawną. Stanęło na tym ze wniosek złożyłam ale będę wzywana do uzupełnienia go. Gdybym nie była tak zgodną osobą to bym wytoczyła ciężkie działa i udowodniła że nie mają racji.Zastanawiam się co by było jak bym składała wniosek pocztą przecież mam takie prawo czy musiałabym wkładać do koperty oryginały faktur. Ale może to ja się myle niech ktoś mnie uświadomi w tym temacie. I czy gdzieś jeszcze żadąja pokazania oryginałów faktur

    U mnie w US też żądają oryginałów faktur a także aktu notarialnego, pozwolenia na budowę czy innego dokumentu który przedstawiasz. Wszystko potwierdzają sobie za zgodność. Tylko nie są aż tak drastyczni by nie przyjąć jak ktoś nie ma oryginałów, tylko uprzedzają że osoba robiąca ich wniosek wezwie później do okazania oryginałów.

  3. #1103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    witam, szukałem ale nie znalazłem informacji o możliwości odliczenia następujących pozycji:
    - sterownik do pieca gazowego (FM50)
    - czujnik zewnętrzny do pieca gazowego
    - syfon do wanny/zlewu
    - zamknięcie umywalki z korkiem Click-clack
    - tynk mozaikowy na bazie żywic (na cokoły)
    - mosiężne rury i kolanka do instalacji hydr. (w załaczniku jest tylko miedź?)

    co do sterownika to mam PKWiU inny niż w rozporządzeniu ale może nalezy zastosować jakiś inny?
    może ktoś może coś podpowiedzieć?

    pozdrawiam

    KK

  4. #1104

    Domyślnie

    witam
    A my wczoraj złozyliśmy wniosek.
    Bez problemu. PAni pzryjęła dokumenty, kopie faktur, pozwolenia na budowę, akt własności. I tyle.
    Kazała zapisać nr telefonu, jakby była koniecznosc. I czekamy 5-6 miesięcy.


    Kirkris
    NA pewno Byszek będzie wiedział. Ale wydaje mi się, ze wszystko jest do odliczenia. Ja wpisałam sterownik i czujnik. Zobaczymy

    I podziekowania dla BYSZKA za pomoc.
    marzenka

  5. #1105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia_flo
    Witam Byszku!

    mam pytanie dotyczace garażu wolnostojącego oraz wydatków poniesionych na jego budowę:
    1/ materiały kupowałam razem, na dom i na garaż, sa w wiekszości na jednej fakturze, w jednej pozycji, np. cegły, dachówka, cement, itp...co mam wpisać we wniosku o zwrot VAT? pozycje faktury podlegajace zwrotowi VAT umniejszyć proporcjonalnie o materiał zuzyty do budowy garażu? jak podejść do tego tematu???
    2/ garaż ma odrebne pozwolenie na budowe niz dom, tzn. mam dwa pozwolenia i do wniosku dołączę tylko to na dom więc w papierach garaż w sumie nie istnieje

    Może ktoś ma taki sam dylemat??? Jak rozliczyc taka inwestycję w papierkach do US??
    Ty pozostaje tylko kwestia czystego sumienia. Więcej nie mogę napisać bo szefostwo tez czyta
    Cytat Napisał andrew23
    witam i proszę o info:

    schody skł. DOLLE 20.30.11-55.99 /taki pkwiu jest na fakturze z Leroy Merlin/

    Odliczamy VAT?

    pzdr
    TAK

  6. #1106

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Złożyłam dzisiaj wniosek po wielu nerwach i mam do was pytanie czy wasz Urząd Skarbowy tez wymaga od was przedstwienia oryginałów faktur do wglądu. Urząd Skarbowy w Wieliczce tego ode mnie zarządał. Najpierw na dzienniku podawczym powiedzieli mi ze mojego wniosku nie przyjmą bo nie mam oryginałów a oni muszą potwierdzić za zgodność z oryginałem kopie. Kiedy zaczęłam dyskutować i prosić żeby podali mi podstawę prawną odesłali mnie do pokoju 105 i tam Pani mi powiedziała że to wynika z ustawy po czym nie bardzo umiała mi podać tą podstawę prawną. Stanęło na tym ze wniosek złożyłam ale będę wzywana do uzupełnienia go. Gdybym nie była tak zgodną osobą to bym wytoczyła ciężkie działa i udowodniła że nie mają racji.Zastanawiam się co by było jak bym składała wniosek pocztą przecież mam takie prawo czy musiałabym wkładać do koperty oryginały faktur. Ale może to ja się myle niech ktoś mnie uświadomi w tym temacie. I czy gdzieś jeszcze żadąja pokazania oryginałów faktur
    W ustawie wyraźnie zaznaczono że należy dołączyć do wniosku kopię aktu własności/pozwolenie i kopie faktur. Jednak US ma prawo wymagać okazania oryginałów faktur i aktu własności bo ludzie różne rzeczy potrafią domowym sposobem spreparować
    A tak poza protokołem to z doświadczenia wiem że osoba "spokojna" więcej zdziała niż krzykacz.

  7. #1107

    Domyślnie

    Cytat Napisał kirkris
    witam, szukałem ale nie znalazłem informacji o możliwości odliczenia następujących pozycji:
    - sterownik do pieca gazowego (FM50)
    - czujnik zewnętrzny do pieca gazowego
    - syfon do wanny/zlewu poz. 103-5
    - zamknięcie umywalki z korkiem Click-clack poz. 167
    - tynk mozaikowy na bazie żywic (na cokoły) tak
    - mosiężne rury i kolanka do instalacji hydr. (w załaczniku jest tylko miedź?) A mosiądz jako stop miedzi tez zalicza się pod ten kod.

    co do sterownika to mam PKWiU inny niż w rozporządzeniu ale może nalezy zastosować jakiś inny?
    może ktoś może coś podpowiedzieć?
    Podaj jaki masz ten kod. Można spróbować z pozycją 168 ale to zależy już od US

    pozdrawiam

    KK

  8. #1108
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia_flo

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    [quote="Byszek"]
    Cytat Napisał Kasia_flo
    Witam Byszku!

    mam pytanie dotyczace garażu wolnostojącego oraz wydatków poniesionych na jego budowę:
    1/ materiały kupowałam razem, na dom i na garaż, sa w wiekszości na jednej fakturze, w jednej pozycji, np. cegły, dachówka, cement, itp...co mam wpisać we wniosku o zwrot VAT? pozycje faktury podlegajace zwrotowi VAT umniejszyć proporcjonalnie o materiał zuzyty do budowy garażu? jak podejść do tego tematu???
    2/ garaż ma odrebne pozwolenie na budowe niz dom, tzn. mam dwa pozwolenia i do wniosku dołączę tylko to na dom więc w papierach garaż w sumie nie istnieje

    Może ktoś ma taki sam dylemat??? Jak rozliczyc taka inwestycję w papierkach do US??
    Ty pozostaje tylko kwestia czystego sumienia. Więcej nie mogę napisać bo szefostwo tez czyta

    Dzięki Byszku wole miec jednak czyste to sumienie, co sie odwlecze to nie uciecze, pozostały limit wykorzystam w 2008 roku, mam jeszcze sporo wydatków do zrealizowania A Pani w moim US kazała wpisac na odwrocie fakturki ze taka i taka kwota została umniejszona z faktur na rzecz materiałów na garaż...mam nadzieję ze nei będę się musiała na kontroli tłumaczyć z każdej cegiełki na placu budowy

    pozdrawiam

  9. #1109

    Domyślnie

    Cytat Napisał nidziowa
    witam
    A my wczoraj złozyliśmy wniosek.
    Bez problemu. PAni pzryjęła dokumenty, kopie faktur, pozwolenia na budowę, akt własności. I tyle.
    Kazała zapisać nr telefonu, jakby była koniecznosc. I czekamy 5-6 miesięcy.
    u nas na targówku było dokładnie tak samo, z tym, że zamiasta pani był pan, wzioł wniosek, kopię pozwolenia na budowę, zapytałam czy chce akt notarialny, powiedział, że jak nam to weźmie, wręczyłamkopie faktur, powiedziałam, że mam oryginały do wglądu, ale nie chciał, sprawdził wnikliwie wniosek i kazał dopisac numery telefonów i koniec.

    dodam jeszcze, że mąż wpisywał wszystko co leciało na faktórach i nie marnował czasu na szukanie numerów PKWiU, więc pewnie będą nieźle na nas psioczyć, ale co tam, wniosek złożony

  10. #1110

    Domyślnie

    [quote="Kasia_flo"]
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał Kasia_flo
    Witam Byszku!

    mam pytanie dotyczace garażu wolnostojącego oraz wydatków poniesionych na jego budowę:
    1/ materiały kupowałam razem, na dom i na garaż, sa w wiekszości na jednej fakturze, w jednej pozycji, np. cegły, dachówka, cement, itp...co mam wpisać we wniosku o zwrot VAT? pozycje faktury podlegajace zwrotowi VAT umniejszyć proporcjonalnie o materiał zuzyty do budowy garażu? jak podejść do tego tematu???
    2/ garaż ma odrebne pozwolenie na budowe niz dom, tzn. mam dwa pozwolenia i do wniosku dołączę tylko to na dom więc w papierach garaż w sumie nie istnieje

    Może ktoś ma taki sam dylemat??? Jak rozliczyc taka inwestycję w papierkach do US??
    Ty pozostaje tylko kwestia czystego sumienia. Więcej nie mogę napisać bo szefostwo tez czyta

    Dzięki Byszku wole miec jednak czyste to sumienie, co sie odwlecze to nie uciecze, pozostały limit wykorzystam w 2008 roku, mam jeszcze sporo wydatków do zrealizowania A Pani w moim US kazała wpisac na odwrocie fakturki ze taka i taka kwota została umniejszona z faktur na rzecz materiałów na garaż...mam nadzieję ze nei będę się musiała na kontroli tłumaczyć z każdej cegiełki na placu budowy

    pozdrawiam
    O kontroli też mi się nasuwa kilka uwag ale znowu to szefostwo Powiem tylko tyle że nie ma sie co bać

  11. #1111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Byszku i inni

    pierwszy wnosek zlozony - dzieki

    teraz w miare naplywu faktur bede sie staal pytac na biezaco i zaznaczac na fakturach co mozna odliczac a co nie - postaram sie uzyskane odpowiedzi zapamietywac

    - "sznurek do prasy" - kupiony do podwiazywania waty do platwii czy tam jetek

    - gniazdka, wlaczniki i ramki do tego

    - wata szklana - isover

    - profile sufitowe i scienne do regipsow oraz roznego rodzaju ksztaltki, profile, wieszaki, prety

    - folia paroizolacyjna

    - kolki szybkomocujace

    - rozne wkrety do regipsow i stelazy
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #1112

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Byszku i inni

    pierwszy wnosek zlozony - dzieki

    teraz w miare naplywu faktur bede sie staal pytac na biezaco i zaznaczac na fakturach co mozna odliczac a co nie - postaram sie uzyskane odpowiedzi zapamietywac

    - "sznurek do prasy" - kupiony do podwiazywania waty do platwii czy tam jetek

    - gniazdka, wlaczniki i ramki do tego

    - wata szklana - isover

    - profile sufitowe i scienne do regipsow oraz roznego rodzaju ksztaltki, profile, wieszaki, prety

    - folia paroizolacyjna

    - kolki szybkomocujace

    - rozne wkrety do regipsow i stelazy
    Wchodzi tylko :
    wata szklana - isover

    - profile sufitowe i scienne do regipsow oraz roznego rodzaju ksztaltki, profile, wieszaki, prety

    - kolki szybkomocujace

  13. #1113

    Domyślnie

    My również złożyliśmy pierwszy wniosek (co prawda już w październiku) ale wiemy, że coś ruszyło się w naszej sprawie, bo dostaliśmy cynk od naszego sprzedawcy z hurtowni, gdzie kupiliśmy większość materiałów do budowy. US nakazał przygotować im do wglądu nasze faktury, pewnie celem sprawdzienia wiarygodności (były przedpłaty, fa zaliczkowe, fa rozliczające kilka miesięcy później oraz kilka korekt). Od nas nie chcieli oryginałów do wglądu, tylko kserokopie. Mamy nadzieję, że wszystko będzie oki i, że szybko otrzymamy ten zwrot. Kompletuję teraz faktury do drugiego wniosku i zastanawiam się czy można odliczyć:

    - silikon wysokotemperaturowy
    - silikon dekarski
    - podkładki i nakrętki do śrub
    - obudowa teleskopowa nawiertki (do przyłącza do wody)
    - nawiertka pcv (do przyłącza do wody)
    - mufka PE (do przyłącza do wody)
    - rura karbowana do przewodów
    - kabel telekom. YTKSY
    - przewód YWDXpek
    - oprawka porcelanowa do żarówki
    - oprawa halogenowa, zewnętrzna (z czujnikiem ruchu)
    - wieźba dachowa, co prawda faktury jeszcze nie mam choć dach już jest, ale do końca roku powinnam ją mieć.

    Pomożecie?

  14. #1114

    Domyślnie

    Znalazłem właśnie (trzeba wypełnić wniosek i zdążyć jeszcze w tym roku ) w sieci, dla wszystkich wypełniających wnioski i zastanawiających się nad klasyfikacją:

    http://michalp2006.republika.pl/

    Trochę się ktoś narobił, warto skorzystać.

  15. #1115

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    Znalazłem właśnie (trzeba wypełnić wniosek i zdążyć jeszcze w tym roku ) w sieci, dla wszystkich wypełniających wnioski i zastanawiających się nad klasyfikacją:

    http://michalp2006.republika.pl/

    Trochę się ktoś narobił, warto skorzystać.
    Wielkie dzięki civic9!!! Nie wiedziałam, że jest coś takiego!

  16. #1116

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    Znalazłem właśnie (trzeba wypełnić wniosek i zdążyć jeszcze w tym roku ) w sieci, dla wszystkich wypełniających wnioski i zastanawiających się nad klasyfikacją:

    http://michalp2006.republika.pl/

    Trochę się ktoś narobił, warto skorzystać.
    I zycie stało się prostrze.

    Wielkie dzięki
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  17. #1117
    andrew23
    Guest
    andrew23

    Domyślnie

    Tak na szybko:
    DOSPEL wentylator osiowy sufitowy
    DOSPEL kratka prostokątna

    dzięki i pzdr

  18. #1118

    Domyślnie

    Mam pytanie co do "zakresu robót" który należy wpisać w VZM/1. Jestem w trakcie remontu mieszkania, który będę kontynuował w 2008 r. Czy we wniosku który złożę jutro wpisuję te prace które JUŻ ZROBIŁEM (na które mam faktury) cz wszystkie które ZAMIERZAM zrobić podczas całego remontu ??

  19. #1119

    Domyślnie

    Wykaz jest świetny ale już po pobieżnym przejrzeniu widać różnice w interpretacjach. Np OMY - TAK, Byszek twierdzi, że NIE. Schody drewniane składane NIE, a ja schody strychowe jak wielu przede mną odliczyłam. PKUiW na mojej fakturze mi to umożliwiło.
    Pozdrawiam serdecznie
    jj

  20. #1120

    Domyślnie

    Cytat Napisał urszulak
    No i następne wątpliwości-co urząd ,to inne zdanie.Generalnie urzędnicy nie wiedzą...
    Jeśli złożę w tym roku część faktur(pierwszy raz),to cena mkw wyniesie 2650.
    Jeśli złożę w 1 kwartale 2008-3041zł.
    A czemu 3041zł dopiero w 2008? W/g tego co doczytałem liczy się stawka za metr z kwartału poprzedzający ten w którym składamy wniosek. A więc jak IV kwartał to stawka z III kwartały czyli właśnie 3041zł. Przynajmniej tak wynika z tego co znalazłem na necie.

Strona 56 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony