dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 407
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Nie wiem czy chodzi o limit ?? Bo jeżeli tak to limit na dzień dzisiejszy wynosi 22807.23 zł
    Czy cenę metra do obliczenia limitu bierzemy dwa kwartały wstecz? Bo jeśli z poprzedniego to powinno być 3041zł za metr co daje ponad 26kzł limitu.

  2. #1122

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Czy cenę metra do obliczenia limitu bierzemy dwa kwartały wstecz? Bo jeśli z poprzedniego to powinno być 3041zł za metr co daje ponad 26kzł limitu.
    bierzmy z poprzedniego, ale biorąc pod uwagę datę OGŁOSZONIA, a nie "ZA KTÓRY". cenę za III kwartał ogłaszają zwykle w IV kw., i stosujemy go od I kw. następnego roku.

  3. #1123

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj
    Wykaz jest świetny ale już po pobieżnym przejrzeniu widać różnice w interpretacjach. Np OMY - TAK, Byszek twierdzi, że NIE. Schody drewniane składane NIE, a ja schody strychowe jak wielu przede mną odliczyłam. PKUiW na mojej fakturze mi to umożliwiło.
    Pozdrawiam serdecznie
    jj
    Wykaz jest bardzo dobry tylko uważajcie bo można się przejechać. OMY nie wchodzą i to w żadnym US Jest jeszcze parę takich niedociągnięć ale ogólnie można się oprzeć na tych dwóch załącznikach. Swoją drogą podziwiam tego kto to zrobił bo mi by się nie chciało takiego cuda modzić pomimo że zajmuję się tym zawodowo

    A wszystkim którzy mają problem z ceną zapraszam do wnikliwej lektury ustawy bądź też tego tematu bo było to wałkowane dość często.
    Spokojnego sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim forumowiczom

  4. #1124
    andrew23
    Guest
    andrew23

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew23
    Tak na szybko:
    DOSPEL wentylator osiowy sufitowy
    DOSPEL kratka prostokątna

    dzięki i pzdr
    Byszek pomóż Odliczać czy nie?

    dzięki i pozdrawiam w Nowym Roku

  5. #1125

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew23
    Cytat Napisał andrew23
    Tak na szybko:
    DOSPEL wentylator osiowy sufitowy
    DOSPEL kratka prostokątna

    dzięki i pzdr
    Byszek pomóż Odliczać czy nie?

    dzięki i pozdrawiam w Nowym Roku
    Oto przybywam
    Tylko kratka wentylacyjna wchodzi.

  6. #1126

    Domyślnie

    Witam!
    Mam prośbę o pomoc w następujących materiałach (czyli można czy nie )
    1.właz chodnikowy
    2.baterie ,w wątku wyczytałam że można ale nie moge znaleźć pwiku
    3.regulator pogodowy
    4.daszki na mury oporowe (mury oporowe wymagane w projekcie)
    5.i temat kostki brukowej w którym sie pogubiłam.Można pod warunkiem że kostka jest wykorzystana na taras?Czy w ogóle nie można?
    Dziękuje za odpowiedz.
    Pozdrawiam.

  7. #1127
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    kibicuję wątkowi od jakiegoś czasu, ale jakoś nie mogę się zebrać do przeglądu faktur.

    Na liście postanowień noworocznych to jest pozycja nr 1.
    marta

  8. #1128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał ms.
    kibicuję wątkowi od jakiegoś czasu, ale jakoś nie mogę się zebrać do przeglądu faktur.

    Na liście postanowień noworocznych to jest pozycja nr 1.
    teraz to juz sie nie spiesz

    my sie spieszylismy co by jeszcze w starym roku zdazyc gdyz mozna jedynie raz w roku - przedluzyli wiec masz duuuuuuuzo czasu
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #1129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Witam
    Czy rozliczać można materiały tylko zakupione do końca 2007 roku ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #1130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    Witam
    Czy rozliczać można materiały tylko zakupione do końca 2007 roku ?
    gdybyz przeczytal choc ostatnia strone tego watku wiedzialbys, ze NIE

    wiec spokojnie kupuj, trzymaj faktury i rozliczaj - przedluzyli bezterminowo
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #1131

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    bierzmy z poprzedniego, ale biorąc pod uwagę datę OGŁOSZONIA, a nie "ZA KTÓRY". cenę za III kwartał ogłaszają zwykle w IV kw., i stosujemy go od I kw. następnego roku.
    No tak, to by miało sens . I tak wpisałem źle . Ciekawe czy to coś zmieni (czy będą koniecznie chcieli prostować i w jaki sposób) bo ja do tego limitu i tak jeszcze trochę miałem. Pewnie i tak mnie wezwą do faktur bo nie sądzę abym nie popełnił błędu przy 230 fakturach i wtedy coś się poprawi .

  12. #1132

    Domyślnie

    Czytam ten wątek od 16 strony i nie znalazłem tej informacji:

    Zaczynam budowę w 2008 roku. PnB mam wydany w 2007. Czy będę mógł sobie odliczyć 15% VAT-u na materiały budowlane (np. gazobeton, dach itp.)?
    Pytam bo właśnie kumpel mi tłumaczy, że to tylko dla tych co zaczęli budować do końca 2006r.

  13. #1133

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieosiagalny
    Czytam ten wątek od 16 strony i nie znalazłem tej informacji:

    Zaczynam budowę w 2008 roku. PnB mam wydany w 2007. Czy będę mógł sobie odliczyć 15% VAT-u na materiały budowlane (np. gazobeton, dach itp.)?
    Pytam bo właśnie kumpel mi tłumaczy, że to tylko dla tych co zaczęli budować do końca 2006r.
    Gdybyś zaczął od przeczytania ustawy to byś wiedział Ustawa mówi że można wystapić o zwrot VAt na materiały zakupione po 1 maja 2004 i to jest jedyny warunek. A kolega sprzedaje ci nie świeże informacje

  14. #1134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał lbryndal
    Witam
    Czy rozliczać można materiały tylko zakupione do końca 2007 roku ?
    gdybyz przeczytal choc ostatnia strone tego watku wiedzialbys, ze NIE

    wiec spokojnie kupuj, trzymaj faktury i rozliczaj - przedluzyli bezterminowo
    przeczytałem nie tylko tą stronę, a wątek śledzę od pewnego czasu

    czyli reasumując można odliczać dalej, ale składać można tylko jeden raz w roku wniosek, a nie jak wcześniej 2 razy do roku.

    i tak zawaliłem bo mogłem złożyć wniosek na to co mam do końca roku i w tym roku mógłbym złożyćkolejny a tak to kicha i już
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #1135

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał lbryndal
    Witam
    Czy rozliczać można materiały tylko zakupione do końca 2007 roku ?
    gdybyz przeczytal choc ostatnia strone tego watku wiedzialbys, ze NIE

    wiec spokojnie kupuj, trzymaj faktury i rozliczaj - przedluzyli bezterminowo
    przeczytałem nie tylko tą stronę, a wątek śledzę od pewnego czasu

    czyli reasumując można odliczać dalej, ale składać można tylko jeden raz w roku wniosek, a nie jak wcześniej 2 razy do roku.

    i tak zawaliłem bo mogłem złożyć wniosek na to co mam do końca roku i w tym roku mógłbym złożyćkolejny a tak to kicha i już
    Raz w roku można składać wnioski, tak było zawsze. Nigdy nie można było składać dwa razy w roku !!!

  16. #1136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Raz w roku można składać wnioski, tak było zawsze. Nigdy nie można było składać dwa razy w roku !!!
    Można było, pierwszy raz w trybie "raz w roku", a drugi "po zakończeniu inwestycji". Przy więcej niż jednej inwestycji (np. tzw.remont mieszkania i budowa domu) nawet w odwrotnej kolejności albo i więcej.
    Ale to już i tak przeszłość.

  17. #1137

    Domyślnie

    Nie zakrzyczcie mnie przypadkiem, ale naczytałam się trochę o zwrocie VAT-u w internecie i zwątpiłam. Czy jeśli zniesiono tryb " po zakończeniu inwestycji" i "jednorazowo za dany rok", a my nie rozliczyliśmy wcześniej wydatków z 2006 roku, to teraz jednorazowo możemy rozliczyć wydatki za 2006 i 2007 rok? Wg mnie tak, ale potrzebuję potwierdzenia. Ach ta kobieca niepewność

  18. #1138
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    LUmA
    pytałam w US. TAK
    nie cierpię oszustów

  19. #1139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    LUmA
    pytałam w US. TAK
    Dzięki za ekspresową odpowiedź!!!

  20. #1140

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuMa
    Nie zakrzyczcie mnie przypadkiem, ale naczytałam się trochę o zwrocie VAT-u w internecie i zwątpiłam. Czy jeśli zniesiono tryb " po zakończeniu inwestycji" i "jednorazowo za dany rok", a my nie rozliczyliśmy wcześniej wydatków z 2006 roku, to teraz jednorazowo możemy rozliczyć wydatki za 2006 i 2007 rok? Wg mnie tak, ale potrzebuję potwierdzenia. Ach ta kobieca niepewność
    Nigdy nie było trybu :jednorazowo za dany rok" To jest tryb raz w roku a za jaki okres decyduje tylko i wyłacznie podatnik. Byle faktury były po 1 maja 2004r. Zwrotu VAt nie należy łączyć z podatkiem dochodowym to nie jest roczne zeznanie a tym bardziej nie wpisuje się tego zwrotu na PIT-ach jak to co niektórzy robią

Strona 57 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony