dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 407
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1141

    Domyślnie

    eska78 napisała
    Witam!
    Mam prośbę o pomoc w następujących materiałach (czyli można czy nie )
    1.właz chodnikowy
    2.baterie ,w wątku wyczytałam że można ale nie moge znaleźć pwiku
    3.regulator pogodowy
    4.daszki na mury oporowe (mury oporowe wymagane w projekcie)
    5.i temat kostki brukowej w którym sie pogubiłam.Można pod warunkiem że kostka jest wykorzystana na taras?Czy w ogóle nie można?
    1. właz chodnikowy - co to jest?
    2. Baterie - TAK (29.13.12-33.11 umywalkowa, 29.13.12-33.31 wannowa) poz 167 wykazu - Armatura metalowa sieci domowej
    3. Regulator pogodowy - TAK poz 168 wykazu
    4. Daszki na mury oporowe - NIE
    5. Kostka brukowa - w moim przypadku przeszła kostka na taras, schody wejściowe i podobno przejdzie także na opaskę wokół domu. W literaturze spotkałem się także z odliczeniem VAT od kostki pod wiatą połączoną z domem (takie rozwiązanie było zaplanowane w projekcie).

  2. #1142

    Domyślnie

    Cytat Napisał tigermoth
    eska78 napisała
    Witam!
    Mam prośbę o pomoc w następujących materiałach (czyli można czy nie )
    1.właz chodnikowy
    2.baterie ,w wątku wyczytałam że można ale nie moge znaleźć pwiku
    3.regulator pogodowy
    4.daszki na mury oporowe (mury oporowe wymagane w projekcie)
    5.i temat kostki brukowej w którym sie pogubiłam.Można pod warunkiem że kostka jest wykorzystana na taras?Czy w ogóle nie można?
    1. właz chodnikowy - co to jest?
    2. Baterie - TAK (29.13.12-33.11 umywalkowa, 29.13.12-33.31 wannowa) poz 167 wykazu - Armatura metalowa sieci domowej
    3. Regulator pogodowy - TAK poz 168 wykazu
    4. Daszki na mury oporowe - NIE
    5. Kostka brukowa - w moim przypadku przeszła kostka na taras, schody wejściowe i podobno przejdzie także na opaskę wokół domu. W literaturze spotkałem się także z odliczeniem VAT od kostki pod wiatą połączoną z domem (takie rozwiązanie było zaplanowane w projekcie).
    Dzięki za pomoc.
    1. właz chodnikowy - co to jest?
    To jest taka studzienka na podjezdzie do garażu.

  3. #1143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał nieosiagalny
    Czytam ten wątek od 16 strony i nie znalazłem tej informacji:

    Zaczynam budowę w 2008 roku. PnB mam wydany w 2007. Czy będę mógł sobie odliczyć 15% VAT-u na materiały budowlane (np. gazobeton, dach itp.)?
    Pytam bo właśnie kumpel mi tłumaczy, że to tylko dla tych co zaczęli budować do końca 2006r.
    Gdybyś zaczął od przeczytania ustawy to byś wiedział Ustawa mówi że można wystapić o zwrot VAt na materiały zakupione po 1 maja 2004 i to jest jedyny warunek. A kolega sprzedaje ci nie świeże informacje
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  4. #1144

    Domyślnie

    Cytat Napisał eska78
    Dzięki za pomoc.
    1. właz chodnikowy - co to jest?
    To jest taka studzienka na podjezdzie do garażu.
    LOL! Twoje wypowiedzi są niezwykle precyzyjne. Może trzeba było napisać że właz chodnikowy to po prostu "takie coś koło domu" .

    Pierwsza nazwa sugerowała jakąś klapę w chodniku (a może w luźnej interpretacji jakieś wejście na posesję po chodniku typu furtka ) a teraz nie dość że na podjeździe to jeszcze cała studzienka...

  5. #1145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał LuMa
    Nie zakrzyczcie mnie przypadkiem, ale naczytałam się trochę o zwrocie VAT-u w internecie i zwątpiłam. Czy jeśli zniesiono tryb " po zakończeniu inwestycji" i "jednorazowo za dany rok", a my nie rozliczyliśmy wcześniej wydatków z 2006 roku, to teraz jednorazowo możemy rozliczyć wydatki za 2006 i 2007 rok? Wg mnie tak, ale potrzebuję potwierdzenia. Ach ta kobieca niepewność
    Nigdy nie było trybu :jednorazowo za dany rok" To jest tryb raz w roku a za jaki okres decyduje tylko i wyłacznie podatnik. Byle faktury były po 1 maja 2004r. Zwrotu VAt nie należy łączyć z podatkiem dochodowym to nie jest roczne zeznanie a tym bardziej nie wpisuje się tego zwrotu na PIT-ach jak to co niektórzy robią
    Dzięki za info. Nie studiowałam ustawy. Na taki zapis trafiłam na stronie któregoś z portali prawnych. Stąd właśnie były moje wątpliwości.
    Pozdrawiam

  6. #1146

    Domyślnie

    czy jakąś folię budowlaną można odliczać?
    Bo byłam pewna, że tak, a na tej liście, co podal civic9 spotkało mnie rozczarowanie...

  7. #1147

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniecaga
    czy jakąś folię budowlaną można odliczać?
    Bo byłam pewna, że tak, a na tej liście, co podal civic9 spotkało mnie rozczarowanie...
    Tego nie wie nikt bo nawet Byszek nie może się zdecydować. 16 listopada o 8:19 pm pisał że można a 20 Grudnia 2007 o 10:34 pm już pisał że nie .

  8. #1148

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Cytat Napisał koniecaga
    czy jakąś folię budowlaną można odliczać?
    Bo byłam pewna, że tak, a na tej liście, co podal civic9 spotkało mnie rozczarowanie...
    Tego nie wie nikt bo nawet Byszek nie może się zdecydować. 16 listopada o 8:19 pm pisał że można a 20 Grudnia 2007 o 10:34 pm już pisał że nie .
    Nikt nie jest nieomylny A zresztą nikt nie ma pewności że to co dziś się zalicza jutro też się bedzie zaliczało Pojawia się nowe orzeczenie IS i trzeba się stosować. Ja piszę z własnego podwórka a jak można było zauważyć w każdym z US sprawa wyglada inaczej, dlatego jak ktoś ma wątpliwości powinien zaliczać. U mnie kostka wchodzi tylko na opaskę a być może w innych US można zaliczyć kostkę na podwórko, podjazd i może nawet chodnik do sąsiada

  9. #1149

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was rozliczył jednocześnie budowę i remont tego samego domu? Z tego co widzę na forum, to pojawiają się takie pomysły, ale czy ktoś to zrobił i dostał zwrot?

    Przymierzam się do rozliczenia mojej inwestycji i szukam sposobów, aby dostać jak najwięcej kasy.

    Zastanawiam się też czy czekać na ogłoszenie ceny metra za czwarty kwartał 2007, czy rozliczyć już teraz, bo wzrośnie nieznacznie. Są tu jakieś wróżki?

    Myślę, że teraz jest dobry okres do złożenia wniosku; nie zaczęły jeszcze spływać pity.

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wozik
    Czy ktoś z Was rozliczył jednocześnie budowę i remont tego samego domu? Z tego co widzę na forum, to pojawiają się takie pomysły, ale czy ktoś to zrobił i dostał zwrot?

    Przymierzam się do rozliczenia mojej inwestycji i szukam sposobów, aby dostać jak najwięcej kasy.

    Zastanawiam się też czy czekać na ogłoszenie ceny metra za czwarty kwartał 2007, czy rozliczyć już teraz, bo wzrośnie nieznacznie. Są tu jakieś wróżki?

    Myślę, że teraz jest dobry okres do złożenia wniosku; nie zaczęły jeszcze spływać pity.
    A co mają pity do VZM ? Rozliczanie budowy a następnie remontu to normalna procedura i co jakiś czas się to pojawia na wnioskach. W takim przypadku masz dwa limity, jeden na budowę \ drugi na remont.

  11. #1151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał Wozik
    Czy ktoś z Was rozliczył jednocześnie budowę i remont tego samego domu? Z tego co widzę na forum, to pojawiają się takie pomysły, ale czy ktoś to zrobił i dostał zwrot?

    Przymierzam się do rozliczenia mojej inwestycji i szukam sposobów, aby dostać jak najwięcej kasy.

    Zastanawiam się też czy czekać na ogłoszenie ceny metra za czwarty kwartał 2007, czy rozliczyć już teraz, bo wzrośnie nieznacznie. Są tu jakieś wróżki?

    Myślę, że teraz jest dobry okres do złożenia wniosku; nie zaczęły jeszcze spływać pity.
    A co mają pity do VZM ? Rozliczanie budowy a następnie remontu to normalna procedura i co jakiś czas się to pojawia na wnioskach. W takim przypadku masz dwa limity, jeden na budowę \ drugi na remont.
    Pity mają tyle do VZM, że jak zaczną spływać, to urzędnicy będą mieli pełne ręce roboty.

    Ostatnio dostałem zwrot po około 4 miesiącach, teraz chciałbym szybciej jeśli się uda

    Czyli sugerujesz, że mogę rozliczyć budowę i remont tego samego domu na jednym wniosku? Inwestycję zacząłem w 2006 roku, nie za szybko ten remont?

  12. #1152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wozik
    Czyli sugerujesz, że mogę rozliczyć budowę i remont tego samego domu na jednym wniosku? Inwestycję zacząłem w 2006 roku, nie za szybko ten remont?
    skoro masz taki kaprys to możesz remontować i od razu, może Ci się koncepcja zmieniła
    tyle, że remont to po odebraniu/oddaniu do użytku budynku. bo dopóki tego nie ma to jest budowa. nie wiem czy to zawsze sprawdzają, ale pewnie mogą.

  13. #1153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wozik
    Cytat Napisał Byszek
    Cytat Napisał Wozik
    Czy ktoś z Was rozliczył jednocześnie budowę i remont tego samego domu? Z tego co widzę na forum, to pojawiają się takie pomysły, ale czy ktoś to zrobił i dostał zwrot?

    Przymierzam się do rozliczenia mojej inwestycji i szukam sposobów, aby dostać jak najwięcej kasy.

    Zastanawiam się też czy czekać na ogłoszenie ceny metra za czwarty kwartał 2007, czy rozliczyć już teraz, bo wzrośnie nieznacznie. Są tu jakieś wróżki?

    Myślę, że teraz jest dobry okres do złożenia wniosku; nie zaczęły jeszcze spływać pity.
    A co mają pity do VZM ? Rozliczanie budowy a następnie remontu to normalna procedura i co jakiś czas się to pojawia na wnioskach. W takim przypadku masz dwa limity, jeden na budowę \ drugi na remont.
    Pity mają tyle do VZM, że jak zaczną spływać, to urzędnicy będą mieli pełne ręce roboty.

    Ostatnio dostałem zwrot po około 4 miesiącach, teraz chciałbym szybciej jeśli się uda

    Czyli sugerujesz, że mogę rozliczyć budowę i remont tego samego domu na jednym wniosku? Inwestycję zacząłem w 2006 roku, nie za szybko ten remont?
    Nie wiem jak w Twoim US ale u mnie od VZM'ów jest oddzielna komórka, która nijak się ma do podatku dochodowego Pity żyją swoim życiem a rozpatrzenie wniosku vzm toczy się innym torem. To że jest natłok pitów nie oznacza ze wnioski idą w kąt (chyba) Czasami to musi nawet trwać te bite 6 m-cy jeżeli składany był wniosek np w czerwcu a zwrot przypada na koniec roku lub odwrotnie.
    Są przypadki kiedy dom z 2007 roku był remontowany już w grudniu, więc można Wszystkie f-ry po odbiorze budynku musisz traktowac jako "remont" czyli nie wymagające pozwolenia.

  14. #1154

    Domyślnie

    No to teraz mam jasność. Dzięki za pomoc!

  15. #1155

    Domyślnie

    świetny wątek -

    jeden już mi pomógł "Hura dopłata do kredytów" - pozdrowienia dla kolegi czaja

    mam nadzieję że ten też będzie pomocny.[/i]
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  16. #1156
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    zlożyłam wlasnorecznie wypelnionego vzm 28 grudnia. Ciekawe ile potrwa zwrot - poprzedni ponad pol roku.....
    nie cierpię oszustów

  17. #1157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    zlożyłam wlasnorecznie wypelnionego vzm 28 grudnia. Ciekawe ile potrwa zwrot - poprzedni ponad pol roku.....
    Jak mieszkasz w duzym mieście to pewnie tyle to potrwa co poprzednio. Ludzie mysleli że koniec roku to koniec tej ustawy i składali na urwanie głowy.

  18. #1158

    Domyślnie a system alarmowy

    Jak można rozliczyć sysytem alrmowy ?? czy tylko jak bedzie z usługą bedzie 7% czy wcale sie nie łapie, a jak bedzie jak sam kupie osprzęt na 22% i zamontuje go w domku Cos sie należy ??
    Moze nie doczytałem dokładnie na farum ale nic nie widze ???
    DZIEKI

  19. #1159

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Cytat Napisał Alina Lozowska
    No to mam taki przypadeczek. Korzystałam z ulgi remontowej kupując materiały, których VAT wzrósł do 22 %. Korzystam wtedy ze zwrotu VAT gdy kwota zwrotu wynosi 55,23 %. W tym samym czasie zaczęłam budowę domu i wtedy na materiały użyte do niej korzystam z kwoty zwrotu liczonej jako 68,18 % ??? Czyli robię niejako dwa rozliczenia?
    Alina
    ps człowiek to ale sobie życie komplikuje
    Mam identyczną sytuacje. Od paru tygodni szukam informacji jaki ma być zwrot w tym przypadku (55% czy 68%) i do tej pory nie znalazłem odpowiedzi. Tzn znalazłem, ale są ze sobą sprzeczne.
    pozdrawiam
    Konrad
    A to zdjęcie to niby co? Powaliło Cię człowieku. Zobacz na tytuł strony.

  20. #1160

    Domyślnie Re: a system alarmowy

    Cytat Napisał rafsta
    Jak można rozliczyć sysytem alrmowy ?? czy tylko jak bedzie z usługą bedzie 7% czy wcale sie nie łapie, a jak bedzie jak sam kupie osprzęt na 22% i zamontuje go w domku Cos sie należy ??
    Moze nie doczytałem dokładnie na farum ale nic nie widze ???
    DZIEKI
    Usługi jak sam zauważyłeś są na 7% wiec jaki jest sens zwrotu A zresztą systemy alarmowe nie odliczają się bo nie ma tego w obwieszczeniu MTiB

Strona 58 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony