dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 407
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1361

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzikkm
    witam
    Jako początkujący budowniczy rozpoznaje się z tematem skarbówki. Dlatego też moje pytanie. W pazdzierniku 2007 roku wziołem kredyt na budowę domu i w zwiąsku z tym czy mogę skożystać z ulgi odsetkowej??
    Jeśli tak to jakie muszę okazać dokumenty??
    To pytanie na trochę inny wątek ale odpowiedź jest krótka - niestety nie możesz skorzystać z tej ulgi - obowiązywała do 31.12.2006 r.

  2. #1362

    Domyślnie

    Proszę o pomoc. Otrzymałam właśnie rachunek za wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego. Cała kwota powiększona jest o 22% vat. Facet twierdzi, że od stycznia jest taki właśnie vat na roboty budowlane, czyli na robociznę. Wiecie coś na ten temat?

  3. #1363

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Proszę o pomoc. Otrzymałam właśnie rachunek za wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego. Cała kwota powiększona jest o 22% vat. Facet twierdzi, że od stycznia jest taki właśnie vat na roboty budowlane, czyli na robociznę. Wiecie coś na ten temat?
    Coś na temat:

    http://forum.muratordom.pl/zmiana-przepisow,t123327.htm

    Niestety dyskusja zamarła...

  4. #1364

    Domyślnie

    Właśnie wróciłam z US i mam nadzieje, że przyda sie to innym. W skąłdanym wniosku załączyłam fakture na kostke brukową, przy pierwszej wizycie poinformowano mnie, że nie można odliczyć kostki pomimo zmiany stawki VAT. Wyjasniłam iż kostka ta została wykorzystana do tarasu. Pani nie zgadzała sie z tym wyjasnieniem. Doniosłam interpretację innego urzedu skarbowego i mi to uwzgledniono , poniżej zamieszczam treść :
    Rodzaj dokumentu postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
    Sygnatura P/443-38/06
    Data 2006.07.05

    Autor Urząd Skarbowy w Wadowicach

    Temat Zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym

    Słowa kluczowe budowa budynków
    budynek mieszkalny
    materiały budowlane
    zwrot podatku od towarów i usług

    Pytanie podatnika Czy podatnik ma prawo do zwrotu 68,18% kwoty podatku VAT zapłaconego przy zakupie kostki brukowej służącej do wykonania posadzki wiaty, tarasu, elementów opaski odwadniającej wokół budynku mieszkalnego?

    POSTANOWIENIE
    Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach działając na podstawie art. 14a § 1, oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu Państwa wniosku z dnia 15.05.2006 r. (data wpływu do tut. organu podatkowego: 19.05.2006 r.) uzupełnionego pismami z dnia: 13.06.2006 r. i 27.06.2006 r. w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.
    UZASADNIENIE
    Wnioskiem z dnia: 15.05.2006 r. zwróciliście się Państwo do tut. organu z zapytaniem o ?prawo do zwrotu 68,18% kwoty podatku VAT zgodnie z ustawą o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177 poz. 146 od zakupu kostki brukowej betonowej (P.K.W.i U. 26.61.11-40.1) wykorzystanej do wykonania:
    #61485; posadzki wiaty,
    #61485; tarasu,
    #61485; elementów opaski odwadniającej wokół budynku?.
    Pismem z dnia: 13.06.2006 r. sprecyzowano, iż wiata znajduje się w bryle budynku i była ujęta w projekcie budowlanym. W dniu: 27.06.2006 r. złożono dodatkowe wyjaśnienia z, których wynika, iż kostka została zakupiona i położona w 2005 r. w związku z budową budynku mieszkalnego i nie korzystaliście Państwo z ulgi budowlanej w podatku dochodowym od osób fizycznych.
    Zgodnie z treścią art. 3 ust. 1 ustawy z dnia: 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177 poz. 146 ? osoba fizyczna ma prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z:
    1) budową budynku mieszkalnego,
    2) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny spełniający wymagania określone w odrębnych przepisach,
    3) remontem budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego.
    W myśl art. 3 ust. 3 w/w ustawy ? zwrot, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004r. są opodatkowane podatkiem VAT.
    W pozycji 40 załącznika do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia: 30 grudnia 2005 r. stanowiącego wykaz materiałów budowlanych, które do dnia: 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości: 7% a od dnia: 1 maja 2004 r. są opodatkowane podatkiem VAT w wysokości: 22% wymienione zostały:
    Wyroby z betonu i gipsu o symbolu: P.K.W.iU. 26.6 z wyłączeniem: 1) płyt kamiennych surowych, 2) wyrobów ze sztucznego kamienia ?Lastrico?, w tym pomników i nagrobków ? z wyjątkiem: płyt parapetowych, płyt okładzinowych, stopni schodowych i ścian oraz wykładzin posadzkowych.
    Kostka brukowa, o ile podany przez Pana symbol P.K.W.iU.: 26.61.11-40.1 jest prawidłowy mieści się w powyższym wykazie zatem jej zakup może podlegać zwrotowi części kwoty podatku VAT z uwagi na zmianę stawki VAT z 7% na 22%.
    W związku z tym, iż ustawa o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym nie definiuje pojęcia ?budowa?, to na potrzeby określenia wydatków na budowę budynku mieszkalnego stosuje się definicję tego pojęcia wynikającą z ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016 ze zm.).
    Z treści art. 3 pkt 6 w/w ustawy wynika, iż pod pojęciem ?budowa? rozumie się wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego.
    Przepisy podatkowe nie precyzują również, jakiego rodzaju wydatki są zaliczone do wydatków na budowę budynku mieszkalnego. Należy więc przyjąć, że wydatki te muszą być bezpośrednio związane z budową budynku mieszkalnego.
    W zakresie tym, można również wykorzystać podany w załączniku do ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym wykaz robót zaliczonych do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego.
    Zgodnie z ust. 3 wskazanego wykazu za wydatki zaliczone do remontu budynku mieszkalnego uważa się m.in. wydatki poniesione na remont i modernizację fundamentów, łącznie z izolacjami, obejmujące wzmocnienie fundamentów lub ich zabezpieczenie, izolacje przeciwwodne, przeciwwilgociowe, cieplne, osuszanie fundamentów. W ust. 4 pkt 6 w/w wykazu przewidziane są natomiast roboty związane z remontem i modernizacją elementów konstrukcyjnych budynku lub ich części dotyczące pozostałych elementów konstrukcyjnych budynku jak np. słupów, podciągów, schodów, zadaszeń, balkonów, loggi, izolacji przeciwwodnych, dźwiękochłonnych.
    Opaska, inaczej płyta odbojowa stanowi element integralnie związany z budynkiem. Opaska wykonana ze spadkiem powoduje odprowadzenie wody z okolic ścian fundamentowych, a więc odsunięcie wilgoci od ścian budynku. Pełni rolę ochrony izolacji przeciwwilgociowej murów ścian piwnic lub fundamentów, Dodatkowo opaska zabezpiecza elewację budynku przed zabrudzeniami. Opaskę można wykonać z różnych elementów np. z kostki brukowej, betonu, płyt chodnikowych, kruszywa.
    W świetle powyższego stwierdzić należy, że wydatek poniesiony na wykonanie opaski odwadniającej wokół budynku mieszkalnego, połączonej ścianami budynku w sposób trwały i szczelny, która zabezpiecza fundamenty przed przemakaniem, pełni rolę stałego odwodnienia budynku, stanowi wydatek związany z budową budynku mieszkalnego.
    Również wydatki związane z budową podłoża tarasu, który przylega do budynku, oraz położenie posadzki wiaty, która znajduje się w bryle budynku i była ujęta w pierwotnym projekcie budynku należy zaliczyć do wydatków związanych z budową budynku mieszkalnego.
    Kwota zwrotu, o której mowa w ust. 4 w okresie obowiązywania ustawy, jest równa, z zastrzeżeniem ust. 6 ? zgodnie z treścią art. 3 ust. 5 w/w ustawy - 68,18% kwoty podatku VAT wynikającej z faktur, nie więcej jednak niż 12,295% kwoty stanowiącej iloczyn: 70 m powierzchni użytkowej i ceny 1 m budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnościowych na książeczkach mieszkaniowych, ogłoszonej za kwartał poprzedzający kwartał, w którym inwestor złożył wniosek o wydanie decyzji, o której mowa w art. 6 ust. 1, w przypadku robót budowlanych związanych z wydatkami, o których mowa w ust. 1, wymagających pozwolenia na budowę.
    Uwzględniając zatem przedstawiony stan faktyczny stwierdzić należy, iż Państwa stanowisko wyrażone w pismie z dnia 15.05.2006 r. jest słuszne pod względem prawnym.
    Naczelnik Urzędu Skarbowego zwraca jednak uwagę, iż zwrot przysługuje po spełnieniu warunków określonych w ustawie tj.:
    1. wydatki poniesione zostały na zakup materiałów budowlanych w okresie od 1 maja 2004 r. do dnia 31 grudnia 2007 r., które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane 22% podatkiem VAT; wykaz materiałów budowlanych, których zakup uprawnia do otrzymania zwrotu zawarty został w obwieszczeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 r. (Dz. Urz. M. T. i B. Nr 1 z 2006 r., poz. 1),
    2. poniesione wydatki udokumentowane zostały fakturami VAT wystawionymi od 1 maja 2004 r. do 31 grudnia 2007 r.,
    3. osoba fizyczna ubiegająca się o zwrot lub jej małżonek nie dokonywali zakupu materiałów budowlanych w związku z inwestycjami wymienionymi w przytoczonym wyżej przepisie art. 3 ust. 1 ustawy, jako podatnicy podatku od towaru i usług, w celu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem,
    4. posiadanie prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, a w przypadku wydatków poniesionych na remont budynku lub lokalu mieszkalnego - tytułu prawnego do budynku lub lokalu mieszkalnego,
    5. posiadanie pozwolenia na budowę w przypadku inwestycji wymagającej takiego pozwolenia,
    6. złożenie wniosku o zwrot w terminie przewidzianym w ustawie.
    Powyższa interpretacja:
    #61485; dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę;
    #61485; nie jest wiążąca dla wnioskodawcy, wiąże natomiast właściwe dla wnioskodawcy organy podatkowe i organy kontroli skarbowej i może zostać zmieniona albo uchylona wyłącznie w drodze decyzji, w trybie określonym w art. 14b § 5 ustawy Ordynacja podatkowa.
    W dacie wydania postanowienia nie toczyło się postępowanie podatkowe, nie była prowadzona kontrola podatkowa, ani też nie toczyło się postępowanie przed sądem administracyjnym.
    POUCZENIE:
    Na powyższe postanowienie służy zażalenie do Dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie za pośrednictwem Naczelnika Urzędu Skarbowego w Wadowicach w terminie 7 dni od daty doręczenia niniejszego postanowienia

  5. #1365
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Ja mam takie pytania w kwestii technicznej:

    1. Czy wystarczy złożyć tylko korektę faktury, która zawiera wszystkie pozycje z faktury pierwotnej i jej numer. Po prostu fakturę zgubiłem a mam tylko korektę.

    2. Czy w rubryce wykazu pozycji z faktury podlegajacym odliczeniom można stosować zakres pozycji, np. taki zapis: 2-7, 10-15.

  6. #1366

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal9
    Ja mam takie pytania w kwestii technicznej:

    1. Czy wystarczy złożyć tylko korektę faktury, która zawiera wszystkie pozycje z faktury pierwotnej i jej numer. Po prostu fakturę zgubiłem a mam tylko korektę.

    2. Czy w rubryce wykazu pozycji z faktury podlegajacym odliczeniom można stosować zakres pozycji, np. taki zapis: 2-7, 10-15.
    Jeżeli są wszystkie pozycje to nie powinno być problemu. Właśnie o takie wpisywanie chodzi.

  7. #1367
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Raphis

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trofik
    A jeśli w roku 2006 wszystkie faktury miałem na ojca, a teraz wszystkie są na mnie to mogę je uwzględnić?
    I jaka może być przerwa czasowa między kolejnymi fakturami?
    Faktury dokumentujące poniesione wydatki muszą być wystawione na wnioskującego! W przypadku małżeństwa na któregoś z małżonków, ale też tylko wówczasz, gdy składają wspólny wniosek.
    Faktury wystawione na ojca nie mogą więc być ujęte we wniosku!
    Aby usyskać zwrot z tych faktur ojciec musi złożyć swój osobny wniosek LUB można udać się do wystawcy faktury z prośbą o wystawienie noty korygującej polegającej na zmianie imiona nabywcy.
    Nie ma limitu przerwy czasowej pomiędzy fakturami.
    Pozdrawiam.

  8. #1368
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Raphis

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrzab
    Cześć
    A jak wygląda sprawa z grzejnikami łazienkowymi i z zaworami grzejnikowymi?
    Na pewno można odliczyć grzejniki aluminiowe. Łazienkowe są stalowe.
    Wszystkie grzejniki nieelektryczne i ich części ze stali podlegają odliczeniu.
    Również wszystkie zawory podlegają odliczeniu - bez względu na symbol PKWiU.

  9. #1369

    Domyślnie

    Za dwa tygodnie mam otrzymać pieniądze z tytułu zwrotu VAT za mat.bud.
    Dostałem jednak info iż US chce mi potrącić z tej kwoty należną kwotę za mandaty drogowe. Pytanko czy US ma prawo do takiej egzekucji ? Obawiam się iż tak ale bardzo bym chciał tego uniknąć jeżeli jest to możliwe. Może ktoś zna podstawę prawną takiej egzekucji.
    Dodam jeszcze że tytuł egzekucyjny jest
    Raf

  10. #1370

    Domyślnie

    Podejrzewam, że może chodzić art. 89 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Sama ustawa o VZM pozwala na "zmniejszenie" zwrotu tylko o zaległości podatkowe (mandaty drogowe nie są zaległością podatkową).

  11. #1371

    Domyślnie

    Każda zaległość może być potrącona przez US i nie ma od tego odwrotu Mandaciki trza płacić Teraz żona się pewnie dowie o grzeszkach A tytuł wykonawczym zwią,

  12. #1372
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    Witam!

    Mam trochę nietypowe pytanie.. Buduję domek w którym sercem instalacji elektrycznej jest sterownik PLC (taki przemysłowy). Na fakturze niestety nie mam numeru PKWiU, ale podchodzi mi to w sumie trochę pod

    ex 31.20.31-70.1 Urzadzenia sterownicze, na napiecie mniejsze lub równe 1000
    V - wyłacznie urzadzenia sterownicze niskiego napiecia

    Sterownik zasilany jest z 220V, a na wyjściach i wejściach 24V. Co o tym sądzicie. Dokupiłem także do niego rozszerzenie o kolejne wejścia/wyjścia. Czy ktoś próbował coś takiego przepchnąć?
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  13. #1373
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edka111

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam! Mam pytanie: złożyłam w grudniu 2007 wniosek o zwrot vat, a znalazłam jeszcze faktury z 2007 roku, których nie ujęłam, czy mogę je ująć przy składniu wniosku w bieżącym roku ?

  14. #1374

    Domyślnie

    Cytat Napisał edka111
    Witam! Mam pytanie: złożyłam w grudniu 2007 wniosek o zwrot vat, a znalazłam jeszcze faktury z 2007 roku, których nie ujęłam, czy mogę je ująć przy składniu wniosku w bieżącym roku ?

    O ile zwrot nie przekroczy limitu to oczywiście TAK.

  15. #1375

    Domyślnie

    Cytat Napisał sevage&ivi
    Witam!

    Mam trochę nietypowe pytanie.. Buduję domek w którym sercem instalacji elektrycznej jest sterownik PLC (taki przemysłowy). Na fakturze niestety nie mam numeru PKWiU, ale podchodzi mi to w sumie trochę pod

    ex 31.20.31-70.1 Urzadzenia sterownicze, na napiecie mniejsze lub równe 1000
    V - wyłacznie urzadzenia sterownicze niskiego napiecia

    Sterownik zasilany jest z 220V, a na wyjściach i wejściach 24V. Co o tym sądzicie. Dokupiłem także do niego rozszerzenie o kolejne wejścia/wyjścia. Czy ktoś próbował coś takiego przepchnąć?

    Spróbować zawsze możesz.

    Ja bardziej bym się skłaniał do:
    32.10.60-81.1 - mikrosterowniki łącznie z mikrokomputerami, lub:
    32.10.60-97.1 - mikroprocesory, mikrosterowniki łącznie z mikrokomputerami.

    Ale radziłbym spróbować kontaktu z producentem. Bo gdy US Ci to zakwestionuje (tak jak ja... ) będziesz miał jakiś argument.

  16. #1376
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Cytat Napisał sevage&ivi
    Witam!

    Mam trochę nietypowe pytanie.. Buduję domek w którym sercem instalacji elektrycznej jest sterownik PLC (taki przemysłowy). Na fakturze niestety nie mam numeru PKWiU, ale podchodzi mi to w sumie trochę pod

    ex 31.20.31-70.1 Urzadzenia sterownicze, na napiecie mniejsze lub równe 1000
    V - wyłacznie urzadzenia sterownicze niskiego napiecia

    Sterownik zasilany jest z 220V, a na wyjściach i wejściach 24V. Co o tym sądzicie. Dokupiłem także do niego rozszerzenie o kolejne wejścia/wyjścia. Czy ktoś próbował coś takiego przepchnąć?

    Spróbować zawsze możesz.

    Ja bardziej bym się skłaniał do:
    32.10.60-81.1 - mikrosterowniki łącznie z mikrokomputerami, lub:
    32.10.60-97.1 - mikroprocesory, mikrosterowniki łącznie z mikrokomputerami.

    Ale radziłbym spróbować kontaktu z producentem. Bo gdy US Ci to zakwestionuje (tak jak ja... ) będziesz miał jakiś argument.
    Dziękuję.. chyba rzeczywiście lepiej to pasuje do 32.xxx... Ale jeszcze spróbuję. Jakby jednak była jakaś szansa to dam znać, może jeszcze komuś się to przyda..
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  17. #1377

    Domyślnie Limit odliczen

    Witam!

    Pierwszy wniosek o zwrot Vat-u zlozylismy w 2006 za rok 2004 i wtedy przy slugiwal nam limit ok. 20 000 zl. w 2006 zakupilismy domek i ciagle kontunuujemy jego wykonczenie. Mamy gotowe juz wnioski za rok 2006 i 2007. Pytanie brzmi czy za te lata przysluguje mi limit z 2006 roku czy tez aktualny, ktory jest o 6000 zl wyzszy?

    pozdrooo..

    D.

  18. #1378

    Domyślnie Re: Limit odliczen

    Cytat Napisał DaroMan..
    Witam!

    Pierwszy wniosek o zwrot Vat-u zlozylismy w 2006 za rok 2004 i wtedy przy slugiwal nam limit ok. 20 000 zl. w 2006 zakupilismy domek i ciagle kontunuujemy jego wykonczenie. Mamy gotowe juz wnioski za rok 2006 i 2007. Pytanie brzmi czy za te lata przysluguje mi limit z 2006 roku czy tez aktualny, ktory jest o 6000 zl wyzszy?

    pozdrooo..

    D.
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to pierwszy wniosek był za budowę, natomiast ten jest na remont ? Nie piszesz czy domek był kupiony w trakcie budowy czy już tylko zostało wykończenie. Jeżeli nie przenosiliscie PNB to macie limit na remont który wynosi aktualnie 11.216. Jeżeli natomiast kupiliscie domek i przenosiliście PNB to nowy limit wynosi 26.172 bodajże minus to co już dostaliście na poprzednią budowę Limit wylicza się na dzień składania wniosku. Jeżeli chcecie wykorzystać cały limit to trzeba by się sprężyć bo od kwietnia bedzie niższy gdyż cena metra spadła do 2950 za metr z obecnych 3041.

  19. #1379
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byszek
    Ja mam takie pytania w kwestii technicznej:

    1. Czy wystarczy złożyć tylko korektę faktury, która zawiera wszystkie pozycje z faktury pierwotnej i jej numer. Po prostu fakturę zgubiłem a mam tylko korektę.

    Jeżeli są wszystkie pozycje to nie powinno być problemu.

    A co wpisać do wniosku? Wpisać numer faktury korygującej czy numer zagubionej faktury podstawowej (który widnieje na f.kor.)?

  20. #1380
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bucek111

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!
    Czy może mi ktoś powiedzieć czy udało mu się otrzymać zwrot Vat-u za beton towarowy o symbolu PKWiU 26.63.10-00.10 lub jest pewien że na 100% można domagać się wzrotu vat za beton

Strona 69 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony