dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 407
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1461

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaaga75
    A co w przypadku, gdy zabraknie miejsca na formularzu na wpisywanie kolejnych faktur? Chcemy złożyć formularz tylko raz, pod koniec budowy, więc trochę się tego nazbierało.
    Kopałam na forum, kopałam, ale się nie dokopałam.
    Aga
    Słabo kopiesz Jest takie pole numer 5 Kończysz wpisywanie 27 faktur i zaczynasz następny załącznik Miłego wpisywania. Pozostaje mi tylko współczuć osobie która będzie w US to sprawdzała.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  2. #1462

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorota32
    Chyba nie wszystkie baterie zlew. sie odlicza-bo widziałam wczesniej na liscie towarów na które przysługuje zwrot .
    Troszkę enigmatycznie...
    Można prosić szerzej...?

  3. #1463

    Domyślnie

    Kupiłam baterię zlew. ale pkw zaczyna sie 06....- pozycja taka nie istnieje na liście.
    A co z fugą?pkw 26.64.10-00.11 - mozna zaliczyć pod poz. 40?

  4. #1464

    Domyślnie

    A- i jeszcze wodomierz o pkw 26.64.10-00.

  5. #1465

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorota32
    Kupiłam baterię zlew. ale pkw zaczyna sie 06....- pozycja taka nie istnieje na liście.
    Sprzedawca wpisał najprawdopodobniej symbol SWW (baterie: 0616). Baterie odliczasz bo są kwalifikowane jako poz. 167 załącznika MTiB.

    Cytat Napisał dorota32
    A co z fugą?pkw 26.64.10-00.11 - mozna zaliczyć pod poz. 40?
    Można. A nawet trzeba...

    Cytat Napisał dorota32
    A- i jeszcze wodomierz o pkw 26.64.10-00.
    Cokolwiek dziwny numer. Ale zdarza się. Wodomierze - poz. 161 załącznika MTiB.

  6. #1466

    Domyślnie

    Bardzo bardzo dziękuję Przemądremu Zuzkowi.

  7. #1467

    Domyślnie

    Rany! Przeczytałem "przemądrzałemu"...
    A tak na serio - przy VZM nie ma ludzi mądrych (ta ustawa tego nie przewiduje ). Są tylko lepiej lub gorzej poinformowani.
    Pozdrawiam.

  8. #1468

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanko. Czy zaczynając budowe domku jednorodzinnego w 2008 moge sobie odliczyć 15 vatu za materiały budowlane?

    Pozdrawiam

  9. #1469

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz105
    Witam

    Mam pytanko. Czy zaczynając budowe domku jednorodzinnego w 2008 moge sobie odliczyć 15 vatu za materiały budowlane?

    Pozdrawiam
    Tak możesz ponieważ ustawa została przedłużona bezterminowo.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  10. #1470

    Domyślnie

    Byszek dzięki.
    Tylko mam jeszcze jeden dylemat, czy lepiej zakupić materiały na siebie i odliczyć sobie vat, czy lepiej dogadać sie z wykonawcą zakupować materiały na niego i otrzymać od niego faktury z 7%vat. Doradz

    pozdrawiam

  11. #1471

    Domyślnie

    Teoretycznie:

    Wersja 1.)

    10.000 (netto) + 7% VAT = 10.700 (brutto),

    Wersja 2.)

    10.000 (brutto) + 22% VAT = 12.200 (brutto),
    czyli VAT - 2.200 x 68,18% (VZM) = 1.499,96 (1.500)

    czyli: 12.200 - 1.500 (zwrot z US) = 10.700

  12. #1472

    Domyślnie

    Praktycznie: wykonawca sprzeda Ci materiały po cenie cennikowej. Ty sam kupisz je z upustem. Jesteś do przodu o 15% ceny po upuście.
    Ja kupowałem wszystkie materiały sam ale to jest czasochłonne i rozumiem, że nie każdemu musi to pasować.
    Od 17.12.2007 na swoim

  13. #1473

    Domyślnie

    Kupiłem w tartaku deski podłogowe sosnowe . na fakturze wpisano pkwiu 20.10.21-10.00.01.
    w rozporządzeniu z wykazem materiałów nie ma takiej pozycji. Jest natomiast 20.10.21.-10.1 - tarcica podłogowa iglasta strugana.
    Moze ktos wie czy odlicza sie vat na deski podłogowe czy nie?
    szukałem na forum ale nie znalazłem nic.
    pomózcie bo desek mam sporo - cały dom , więc i kasy sporo do odzyskania może byc!!!

  14. #1474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muszi
    Kupiłem w tartaku deski podłogowe sosnowe . na fakturze wpisano pkwiu 20.10.21-10.00.01.
    w rozporządzeniu z wykazem materiałów nie ma takiej pozycji. Jest natomiast 20.10.21.-10.1 - tarcica podłogowa iglasta strugana.
    Moze ktos wie czy odlicza sie vat na deski podłogowe czy nie?
    szukałem na forum ale nie znalazłem nic.
    pomózcie bo desek mam sporo - cały dom , więc i kasy sporo do odzyskania może byc!!!
    Kod który podałeś nie istnieje Ma coś przekombinowane w końcówce. Jeżeli to są deski podłogowe to możesz je zaliczyć.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  15. #1475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelb
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz105
    Byszek dzięki.
    Tylko mam jeszcze jeden dylemat, czy lepiej zakupić materiały na siebie i odliczyć sobie vat, czy lepiej dogadać sie z wykonawcą zakupować materiały na niego i otrzymać od niego faktury z 7%vat. Doradz

    pozdrawiam

    Kto może kupić materiały z 7% Vat-em.Jak to jest,ze firma budowlana czy tez budowlaniec p.Ziutek moze dostac materiały z 7 % Vat a my musimy z 22 % Vat i dopiero pozniej odliczac.Ja to bym chciała odrazu kupic z 7%

  16. #1476

    Domyślnie

    Cytat Napisał angelb
    Cytat Napisał tomasz105
    Byszek dzięki.
    Tylko mam jeszcze jeden dylemat, czy lepiej zakupić materiały na siebie i odliczyć sobie vat, czy lepiej dogadać sie z wykonawcą zakupować materiały na niego i otrzymać od niego faktury z 7%vat. Doradz

    pozdrawiam

    Kto może kupić materiały z 7% Vat-em.Jak to jest,ze firma budowlana czy tez budowlaniec p.Ziutek moze dostac materiały z 7 % Vat a my musimy z 22 % Vat i dopiero pozniej odliczac.Ja to bym chciała odrazu kupic z 7%


    Pan Ziutek ma firmę, która np. świadczy usługi ,a Ty nie.

  17. #1477

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    Cytat Napisał angelb
    Kto może kupić materiały z 7% Vat-em.Jak to jest,ze firma budowlana czy tez budowlaniec p.Ziutek moze dostac materiały z 7 % Vat a my musimy z 22 % Vat i dopiero pozniej odliczac.Ja to bym chciała odrazu kupic z 7%
    Pan Ziutek ma firmę, która np. świadczy usługi ,a Ty nie.
    I on też nie kupuje z 7% VATem. On kupuje z 22%. Wystawiając nam z 7%, powstaje mu nadpłata. Jeśli to niewielka część jego sprzedaży (tak na oko do 146% jego marży=22/15) to po prostu mniej płaci swojego VATu w kolejnym miesiącu i w ciągu miesiąca/kwartału ma to rozliczone. Ale jeśli dominuje u niego sprzedaż z 7% VATem albo ma małe marże to też musi występować o zwrot. To są inne zasady i przepisy, ale też trochę to trwa, i nierzadko łączy się jeszcze z doraźną kontrolą (przegląd faktur).

  18. #1478

    Domyślnie

    Jeszcze nie przeczytałam wszystkich postów, ale na pewno to zrobie i pewnie mimo tego będę prosic Was o pomoc w rozliczeniu Vatu ( dla mnie to czarna magia).
    Ale mam pytanie którego nikt nie zadawał. Czy faktury mogą być wystawione częściowo na mnie a inne na męża? Do którego urzędu składać to rozliczenie, czy do tego gdzie mieszkalismy wczesniej czy do obecnego ( już z nowym zameldowaniem)?
    Ubezpieczenia

  19. #1479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006
    Jeszcze nie przeczytałam wszystkich postów, ale na pewno to zrobie i pewnie mimo tego będę prosic Was o pomoc w rozliczeniu Vatu ( dla mnie to czarna magia).
    Ale mam pytanie którego nikt nie zadawał. Czy faktury mogą być wystawione częściowo na mnie a inne na męża? Do którego urzędu składać to rozliczenie, czy do tego gdzie mieszkalismy wczesniej czy do obecnego ( już z nowym zameldowaniem)?
    Wszystko zależy od tego czy na PNB lub akcie notarialnym jesteście razem. Jeżeli tak to nie ma problemu. Wniosek składa się do US właściwego miejscowo dla adresu zamieszkania na dzień złożenia wniosku.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  20. #1480

    Domyślnie

    Byszek

    A jeżeli jesteśmy z mężem zameldowani w różnych miejscach, to gdzie lepiej składać - tam gdzie mamy dom?
    Ubezpieczenia

Strona 74 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony