dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 407
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1581

    Domyślnie

    Folia budowlana czarna 0,2 - najczęściej spotykany symbol - 25.21.30-17.xx (czyli NIE).
    Kubełkowa (która przecież też jest folią budowlaną ) ma najczęściej inny symbol - 25.23.15-50.99 lub 25.23.15-90.90 (czyli TAK).

    W liście na "NIE" jest zamieszczona folia budowlana i paroizolacyjna, w liście na "TAK" folia kubełkowa.

    Oczywiście może się zdarzyć, że na fakturze przy klasycznej folii budowlanej będzie symbol na TAK a przy kubełkowej symbol na NIE.

    Wydaje mi się, że reklamacje należy kierować do sprzedawcy, producenta, ustawodawcy ale na pewno nie do Prymaska.

  2. #1582

    Domyślnie

    ta "reklamacja" to oczywiście żartobliwie
    dziękuję Prymaskowi za dobrą robotę
    po prostu wywołuję temat bo będę chciał odliczyć te folie i
    jednocześnie dzielę się swoimi uwagami i pytaniem czy mam podstawy
    je odliczyć.
    M. Lenart

  3. #1583

    Domyślnie

    Nie powinno być żadnych problemów. Symbol 25.23.15-90.90 to dokładnie "artykuły wyposażenia budowlanego pozostałe", do których wrzucisz wszystko (nawet jeśli użyjesz ją do przykrycia śmiecia )

  4. #1584
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NETI032

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie problem

    Witam ja mam problem z zakwalifikowaniem do zwrotu
    Stelaża montażowego do WC
    miski ustępowej wiszącej
    deski sedesowej (wiszącej)
    płyty dźwiękochłonnej miski WC wiszącej
    Czy ktoś mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję za cenne wskazówki pozdrawiam
    NETI032

  5. #1585
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    płyty dźwiękochłonnej miski WC wiszącej
    mnie zaintrygowała płyta, bo akurat czegoś takiego poszukuję (bez względu na PKWiU).

  6. #1586

    Domyślnie

    My jesteśmy świeżo po kontroli z US - zakwestionowali nam wszelkie folie - kubełkową, budowlaną... Na protokole opisali, że kwota do zwrotu została pomniejszona o te pozycje z faktur.
    W każdym razie minie zaraz miesiąc od protokołu, a pieniędzy nadal brak...

  7. #1587
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NETI032

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    No właśnie na tej fakturze nie mam ani jednego PKWiU i dlatego mam z tym taki problem nie ma tu nikogo kto już się kiedyś spotkał z takim problemem na te akcesoria?? Pozdrawiam

  8. #1588

    Domyślnie Prowizja ??

    Czy US pobiera sobie jakąś prowizję za przelew przy VZMkach ? Bo mi przelali na konto 4zł mniej niż wynikało z VZM jednocześnie nie wzywali, że coś im się nie zgadza/nie można odliczyć itp..zero info zarówno tel jak i listownego. Nie będę się kłócił o te 4zł tylko pytam z ciekawości czy to przelew, czy się o coś przyczepili tylko im się zapomniało powiadomić czy po prostu ich błąd ?

  9. #1589

    Domyślnie Re: Prowizja ??

    Cytat Napisał bdkacz
    Czy US pobiera sobie jakąś prowizję za przelew przy VZMkach ? Bo mi przelali na konto 4zł mniej niż wynikało z VZM jednocześnie nie wzywali, że coś im się nie zgadza/nie można odliczyć itp..zero info zarówno tel jak i listownego. Nie będę się kłócił o te 4zł tylko pytam z ciekawości czy to przelew, czy się o coś przyczepili tylko im się zapomniało powiadomić czy po prostu ich błąd ?
    Jeżeli różnica jest mniejsza niż 5 zł odstępuje się od powiadamiania podatnika
    Cytat Napisał NETI032
    Witam ja mam problem z zakwalifikowaniem do zwrotu
    Stelaża montażowego do WC TAK
    miski ustępowej wiszącej TAK
    deski sedesowej (wiszącej) TAK
    płyty dźwiękochłonnej miski WC wiszącej spotykam z kodem 25.23.... i wtedy się zalicza
    Czy ktoś mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję za cenne wskazówki pozdrawiam
    NETI032
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  10. #1590

    Domyślnie Re: Prowizja ??

    Cytat Napisał Byszek
    Jeżeli różnica jest mniejsza niż 5 zł odstępuje się od powiadamiania podatnika
    Szkoda tylko, że nigdzie o tym nie piszą

  11. #1591

    Domyślnie Re: Prowizja ??

    Cytat Napisał bdkacz
    Cytat Napisał Byszek
    Jeżeli różnica jest mniejsza niż 5 zł odstępuje się od powiadamiania podatnika
    Szkoda tylko, że nigdzie o tym nie piszą
    Wszystko zależy od przyjętych wytycznych. Z reguły wysyła się jednak decyzję bez postanowienia o mozliwości zapoznania. Może poczta dała ciała
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  12. #1592
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muriel
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    114

    Domyślnie

    przestudiowałam ostatnie cztery strony, kilka artykułów i DZIĘKI WAM ŻE JESTEŚCIE bo rozjaśniacie umysły jednak jestem zakręcona jeśli chodzi o limity - są cztery, ale czy bardziej opłaca się składać wniosek przed czy po odbiorze budowlanym? a może to nie ma nic do limitów?

    z góry dzięki za odpowiedź
    dziennik
    komentarze
    MIESZKAMY...!
    U mężczyzn nie ma bałaganu - jest tylko feng shui

  13. #1593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    Prymasek ja mam reklamacje do wykazu wyrobów nieuznawanych
    tzn konkretnie folii budowlanej i fundamentowej.
    Ja mam przy folii budowlanej wpisany PKWiU 25.23.15-90.90
    tzn "wyroby z tw.sztucznych dla budownictwa" i jest to w wykazie VAT.
    Jezeli komuś wpisano przy tych foliach 25.21.30-30.21 i podobne
    "płyty,arkusze,rury i kształtowniki, z tworzyw sztucznych"
    to rozumiem że to folie ale nie dla budownictwa - jeśli ktoś kupił je do
    ogrodnictwa, albo przykrycia śmieci to zgoda, ale folie budowlane
    i fundamentowe to tworzywa sztuczne dla budownictwa prawda.
    Jeżeli tym bardziej mam taki PKWIU to dlaczego nie mam odliczać ?
    Cytat Napisał ZUZEK
    Folia budowlana czarna 0,2 - najczęściej spotykany symbol - 25.21.30-17.xx (czyli NIE).
    Kubełkowa (która przecież też jest folią budowlaną ) ma najczęściej inny symbol - 25.23.15-50.99 lub 25.23.15-90.90 (czyli TAK).

    W liście na "NIE" jest zamieszczona folia budowlana i paroizolacyjna, w liście na "TAK" folia kubełkowa.

    Oczywiście może się zdarzyć, że na fakturze przy klasycznej folii budowlanej będzie symbol na TAK a przy kubełkowej symbol na NIE.

    Wydaje mi się, że reklamacje należy kierować do sprzedawcy, producenta, ustawodawcy ale na pewno nie do Prymaska.
    Cytat Napisał Lenart
    ta "reklamacja" to oczywiście żartobliwie
    dziękuję Prymaskowi za dobrą robotę
    po prostu wywołuję temat bo będę chciał odliczyć te folie i
    jednocześnie dzielę się swoimi uwagami i pytaniem czy mam podstawy
    je odliczyć.

    Luzik reklamacje mile widziane
    mam rozumieć że dobrze z tą folią????

  14. #1594
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom.f

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    20 maja mija 6 miesięcy od czasu gdy złożyłem wniosek o zwrot VAT, do chwili obecnej nie otrzymałem żadnego pisma ani nikt się ze mną nie kontakował telefonicznie z US.

    Czy termin 6 mies. to termin maksymalny?

    Czy po 6 miesiącach mam naliczać im odsetki?

  15. #1595

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom.f
    20 maja mija 6 miesięcy od czasu gdy złożyłem wniosek o zwrot VAT, do chwili obecnej nie otrzymałem żadnego pisma ani nikt się ze mną nie kontakował telefonicznie z US.

    Czy termin 6 mies. to termin maksymalny?

    Czy po 6 miesiącach mam naliczać im odsetki?
    Proponuje przeczytać artykuł 6 ustawy i wszystko będzie jasne..http://www.mf.gov.pl/_files_/informa...2008tjwozn.pdf.

  16. #1596

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom.f
    20 maja mija 6 miesięcy od czasu gdy złożyłem wniosek o zwrot VAT, do chwili obecnej nie otrzymałem żadnego pisma ani nikt się ze mną nie kontakował telefonicznie z US.

    Czy termin 6 mies. to termin maksymalny?

    Czy po 6 miesiącach mam naliczać im odsetki?
    Wystaw tytuł wykonawczy i przeslij go do US
    Spokojnie mają jeszcze sporo czasu. Może masz duży US a może nie sprawdzasz stanu konta
    Nie zaszkodzi przedzwonić/podejść i się podpytać. Głowy za to nie ukręcają
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  17. #1597

    Domyślnie

    Witajcie.
    Ja skonczyłam na ten rok zbieranie fv do wniosku VZM1/A. Musiałam wypełnić 2 formularze. Kazdy z nich podsumowuje sie osobno. A wiec do US musze zanieść oba (tak jakbym składała 2 szt). Mam nadzieje ze mnie nie odeślą, że źle.
    Czy to wszystkie dokumenty jakie musze zanieść? Nie ma gdzie dokumentu zbiorczego z kwotą całościową? Help.....

    Zuzek...czy ty jestes tez tak biegły w uldze odsetkowej? Znasz sie na tym?

  18. #1598

    Domyślnie

    Cytat Napisał muriel
    przestudiowałam ostatnie cztery strony, kilka artykułów i DZIĘKI WAM ŻE JESTEŚCIE bo rozjaśniacie umysły jednak jestem zakręcona jeśli chodzi o limity - są cztery, ale czy bardziej opłaca się składać wniosek przed czy po odbiorze budowlanym? a może to nie ma nic do limitów?

    z góry dzięki za odpowiedź
    Limity są faktycznie cztery a to dlatego, że:

    1. Dotyczą dwóch rodzajów inwestycji:
    - wymagającej pozwolenia na budowę (czyli budowa, rozbudowa itp.) - to
    te 2 wyższe kwoty
    - niewymagającej pozwolenia na budowę (czyli najogólniej remont) - czyli te
    2 niższe kwoty.
    2. Dodatkowo każda z powyższych inwestycji ma różne limity ze względu na
    to, czy wydatki na nią poczynione były odliczane w PIT/D w latach
    ubiegłych.

    Moment, który sobie wybierzesz na złożenie wniosku będzie miał wpływ tylko na wysokość poszczególnych limitów (bo cena 1m kw. zmienia się co kwartał) lecz nie na to, w którym limicie możesz je "zmieścić" (wydatki czynione na budowę bedą w wyższym limicie bez względu na to, czy wniosek złożysz przed czy po zakończeniu budowy). Z kolei wydatki czynione po zakończeniu budowy będą traktowane jako te z niższego limitu.

  19. #1599

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Czy to wszystkie dokumenty jakie musze zanieść? Nie ma gdzie dokumentu zbiorczego z kwotą całościową? Help.....
    Do urzędu składasz :

    - VZM1
    - wszystkie egzemplarze załącznika VZM1/A
    - kopie faktur (ksero)
    - pozwolenia na budowę albo - w przypadku remontu dokumentu potwierdzającego tytuł prawny osoby fizycznej do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego; (ja dałem ksero aktu notarialnego bez żadnych pieczątek typu "za zgodność" (remontowałem mieszkanie) i przeszło)

    Kwotę całościową (a właściwie już kwotę którą porównujesz z limitami) masz przecież na VZM1 w części D.1, pole "kwota zwrotu"

    Ps. artykuł 5 punkt 5 ustawy

  20. #1600

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdkacz
    Cytat Napisał tygrysek12
    Czy to wszystkie dokumenty jakie musze zanieść? Nie ma gdzie dokumentu zbiorczego z kwotą całościową? Help.....
    Do urzędu składasz :

    - VZM1
    - wszystkie egzemplarze załącznika VZM1/A
    - kopie faktur (ksero)
    - pozwolenia na budowę albo - w przypadku remontu dokumentu potwierdzającego tytuł prawny osoby fizycznej do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego; (ja dałem ksero aktu notarialnego bez żadnych pieczątek typu "za zgodność" (remontowałem mieszkanie) i przeszło)


    A czy gra rolę data pozwolenia na budowę? ja odliczam tez materiały kupione przed pozwoleniem, ale po akcie notarialnym.
    Kwotę całościową (a właściwie już kwotę którą porównujesz z limitami) masz przecież na VZM1 w części D.1, pole "kworta zwrotu"

    Ps. artykuł 5 punkt 5 ustawy

Strona 80 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony