dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 407
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1601

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie.
    Ja skonczyłam na ten rok zbieranie fv do wniosku VZM1/A. Musiałam wypełnić 2 formularze. Kazdy z nich podsumowuje sie osobno. A wiec do US musze zanieść oba (tak jakbym składała 2 szt). Mam nadzieje ze mnie nie odeślą, że źle.
    Czy to wszystkie dokumenty jakie musze zanieść? Nie ma gdzie dokumentu zbiorczego z kwotą całościową? Help.....
    VZM-1/A jest załącznikiem. Właściwy wniosek to VZM-1 (czyli dokument zbiorczy, o który pytasz, a w którym wpisujesz m.in. ostateczną kwotę zwrotu.

    Zuzek...czy ty jestes tez tak biegły w uldze odsetkowej? Znasz sie na tym?

  2. #1602

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Cytat Napisał tygrysek12
    Witajcie.
    Ja skonczyłam na ten rok zbieranie fv do wniosku VZM1/A. Musiałam wypełnić 2 formularze. Kazdy z nich podsumowuje sie osobno. A wiec do US musze zanieść oba (tak jakbym składała 2 szt). Mam nadzieje ze mnie nie odeślą, że źle.
    Czy to wszystkie dokumenty jakie musze zanieść? Nie ma gdzie dokumentu zbiorczego z kwotą całościową? Help.....
    VZM-1/A jest załącznikiem. Właściwy wniosek to VZM-1 (czyli dokument zbiorczy, o który pytasz, a w którym wpisujesz m.in. ostateczną kwotę zwrotu.

    Zuzek...czy ty jestes tez tak biegły w uldze odsetkowej? Znasz sie na tym?
    A CO TO NIBY TE BIEGAJĄCE OCZY ?

  3. #1603

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    A czy gra rolę data pozwolenia na budowę? ja odliczam tez materiały kupione przed pozwoleniem, ale po akcie notarialnym.
    Nie będzie żadnych problemów (w razie czego są interpretacje różnych US).

  4. #1604

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysek12
    A CO TO NIBY TE BIEGAJĄCE OCZY ?
    A co to niby ta ulga odsetkowa?

  5. #1605

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    Cytat Napisał tygrysek12
    A CO TO NIBY TE BIEGAJĄCE OCZY ?
    A co to niby ta ulga odsetkowa?
    a niby to że odliczasz odsetki od kredytu zaciągnietego na zakup mieszkania.

  6. #1606

    Domyślnie

    Proponuję przenieść się (i w razie wątpliwości pytaj ) tam:
    http://forum.muratordom.pl/odsetki-o...zal,t64480.htm

  7. #1607

    Domyślnie

    Odebrałem już VAT za okres budowy. Jestem już po odbiorze.
    Czy mogę i do kiedy rozliczyć kolejne zakupy , tym razem chyba na remont, a do odliczenia mam trochę faktur, w tym uwaga blachodachówkę , nie żartuję !.
    (Zakup po odbiorze budynku 40 m2 blachodachówki).
    DO kiedy mogę jeszcze odzyskać VAT i czy ta pozycja klasyfikuję się do remontu tuz po zakończonej budowie.

    Mobby

  8. #1608

    Domyślnie

    To kolejne wątpliwości wynikające z ustawy. Generalnie wydatki po zakończeniu budowy możesz odliczać na tych samych zasadach (czyli jak na razie bezterminowo). Ustawa rozróżnia dwa rodzaje inwestycji, które możesz wykazać w VZM-1:

    - wymagające pozwolenia na budowę (czyli budowa, rozbudowa itp.)
    - niewymagającej pozwolenia na budowę (czyli to wszystko, co nie mieści się w inwestycji powyżej - najogólniej rzecz ujmując remont i modernizacja).

    Powstaje pytanie, czy US może się doczepić, że ktoś prowadzi inwestycję bez pozwolenia (a takie powinien mieć)? Teoretycznie tak.
    W Twojej konkretnej sytuacji formalnie zakończyłeś budowę (odbiór budynku) ale znając życie nadal ponosisz wydatki na "budowę" (z inwestorskiego punktu widzenia ). Dla US bedą to wydatki na inwestycję niewymagającą pozwolenia na budowę - taka jak na razie jest linia interpretacji. I pomimo wydatków typu blachodachówka wszystko powinno być OK.
    Pozdrawiam.

  9. #1609

    Domyślnie

    Jest coś w tej ustawie zapisane, że wydatki VAT można odzyskać raz w roku lub na zakończenie inwestycji. Ja zrobiłem to na zakończenie inwestycji i czy teraz powinieniem pisać jako remont czy kontynuacja budowy ( z punktu widzenia inwestorskiego). Wg mnie chyba remont. I tu mam spory dylemat.

    Mobby

  10. #1610

    Domyślnie

    Obecnie w ustawie jest przewidziany jeden tryb składania VZM-1 - raz w roku.

    Wszystkie wydatki, ktore poniosłeś po zakończeniu budowy (czyli po odbiorze) powinieneś wykazywać jako inwestycję nie niewymagającą pozwolenia na budowę (niekoniecznie musisz nazywać to remontem).
    I wszystko zagra.

  11. #1611

    Domyślnie

    Dzięki, choć znając US mogą się czepiać, że blachodachówka to pokrycie dachu, choć dla mnie to np. naprawa.
    Czasem myślę, że by sobie odpuścić bo czasem wychodzą z tego korowody, ale z drugiej strony to moje pieniądze. Chyba spróbuję, Dzięki za cenne informacje i przemyślenia.

    Mobby

  12. #1612

    Domyślnie

    W Twoim przypadku nie powinno być problemu. Co innego jak osoba która remontuje lokal zalicza sobie papę lub własnie dachówkę
    Wykaz robót obejmuje remont lub modernizację konstrukcji i pokrycia dachu, więc nie mogą zakwestionować tych wydatków.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  13. #1613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    skladalismy wniosek chyba 27 grudnia

    rozliczalismy sami za bardzo sie na tym nie znajac i pytajac sie co nieco w tym watku

    niektore 4-stronnicowe faktury np. na hydraulike zalaczalismy cale jak popadnie bez weryfikacji

    dzis dostalismy pismo ze cos tamn sie nie zgadza, w ciagu 7 dni mozemy podejsc do US wyjasnic lecz nie jest to konieczne

    US obcial nam zwrot na nieco ponad 200 zeta z kwoty zwrotu ponad 10000 wiec szkoda zachodu

    w US powiedzieli za kasa bedzie na przelomie maja/czerwca wiec po okolo 5 miesiacach

    w ta sobote sie przeprowadzamy wiec za miesiac to 10 kola jak znalazl na nowy wypoczynek i skromny kominek, a moze wymarzona saune postawimy, a moze ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #1614

    Domyślnie

    Przejrzałem kilka stron wstecz i nic o tym nie było.
    Wniosek złożony w zeszłym roku. Kasy jeszcze nie dostałem, ale w tym roku zwróciłem część materiałów, bo mi zostały. Otrzymałem fakturę korygującą. I CO TERAZ? Przy kolejnym rozliczeniu mogę to jakoś wyprostować? Czy trzeba od razu lecieć do US, żeby nie ukarali...

    A tak w ogóle podczepiłem się pod wątek by go obserwować na bieżąco

  15. #1615

    Domyślnie

    wITAM
    Chciałabym w maju złozyc wniosek. A wiec chce sie upewnic ze biorę cene z I kwartału 2008? A wiec 3041 zł za m2? Dobrze patrzę?

  16. #1616

    Domyślnie

    Jeśli składasz w II kwartale wpisujesz 2.890,00 PLN.

    Poszczególne limity:

    24.872,79
    10.659,77
    20.147,06
    8.634,45

  17. #1617

    Domyślnie

    No właśnie, czy ktoś widział cenę za I kw. 2008 r.? Czy przeoczyłam?

  18. #1618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alkman
    No właśnie, czy ktoś widział cenę za I kw. 2008 r.? Czy przeoczyłam?
    Jeszcze nie ma tej ceny bo na stronie GUS jest taka wzmianka "Termin ogłaszania - druga połowa drugiego miesiąca po każdym kwartale."
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  19. #1619

    Domyślnie

    Ale numer, miesiące pomyliłam

  20. #1620

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie. Czy za kabinę prysznicową szklaną można dostać zwrot?, a jeśli tak to może ktoś wie jaki to symbol PKWiU, bo nie mam pojęcia pod co to podpiąć.... Bardzo proszę o odpowiedż

Strona 81 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony