dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 407
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1681

    Domyślnie

    Wczoraj dostałam wiadomosc z US ze moj wniosek został sprawdzony. Pieniązki poszły na konto. Z kwoty zwrotu 10tys odcięli mi jedynie 200zł.!!

    I stąd

    Gorące podziekowania dla Byszka za fachowe informacje umieszczane na forum i wyczerpujące odpowiedzi .

    Pozdrawiam Byszek
    marzenka

  2. #1682

    Domyślnie

    Cytat Napisał nidziowa
    Wczoraj dostałam wiadomosc z US ze moj wniosek został sprawdzony. Pieniązki poszły na konto. Z kwoty zwrotu 10tys odcięli mi jedynie 200zł.!!

    I stąd

    Gorące podziekowania dla Byszka za fachowe informacje umieszczane na forum i wyczerpujące odpowiedzi .

    Pozdrawiam Byszek
    Dziękuje za dobre słowo i polecam się na przyszłość
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  3. #1683

    Domyślnie

    No ta ja zapytam ciebie Byszek, jakie masz zdanie nt. odliczania vat`u od pomp obiegu wodu (pompy grundfos pkwiu 29.12.24-17.00).


  4. #1684

    Domyślnie

    Przecież takiego PKWiU (29.12.24-17) nie ma w ogóle w wykazie więc nie rozumiem wątpliwości...

  5. #1685
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    a ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie czy wszyscy robicie rozliczenie sami czy zlecacie komuś ?

    trochę mi tego się uzbierało a będzie więcej napewno i obawiam się, że nie będzie mi się chciało to wprowadzać, ale nie wiem po ile biorą za takie rzeczy

    jeśli dużo to wiadomo że sam się przymuszę a jak niedużo to szkoda czasu.

    słyszałem że niektórzy nawet rozochocili się i biorą procent od kwoty zwrotu
    Ja zleciłam znajomej księgowej,wzięła 70 zł,ale powiedziała że normalnie bierze po 100 zł
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  6. #1686

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdkacz
    Przecież takiego PKWiU (29.12.24-17) nie ma w ogóle w wykazie więc nie rozumiem wątpliwości...
    I dlatego napisalem zapytanie poniewaz jest jedna ALE, w wykazie mamy natomiast urzadzenia do automatycznej regulacji i sterowania wiec na upartego mozna to podciaganac


  7. #1687
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaspina

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam pytanie w sprawie wypełniania wniosku. W pozycji 45 należy wpisać datę zakończenia inwestycji (remontu mieszkania). Czy obowiązuje termin 6 miesięcy od zakończenia inwestycji? Jak mam udokumentować jej zakończenie? W broszurze informacyjnej jest wzmianka, że należy załączyć "zawiadomienia o zakończeniu inwestycji, w przypadku braku obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego". Czy mam rozumieć, że nie muszę poprzeć informacji żadnym dokumentem (bo jakim), więc ta informacja nie jest do zweryfikowania przez US?

    Drugie pytanie mam w sprawie faktury korygowanej. Czy w załączniku w jednej pozycji wpisuję nr faktury głównej i korygowanej, a kwotę vat podaję już skorygowaną? Czy raczej każdą fakturę wpisać do odrębnej pozycji, a vat z f-ry kotygowanej wpisać ze znakiem ujemnym?


    I ostanie pytanie: lustro to nie jest "szkło płaskie profilowane i poddane dalszej obróbce - wyłącznie szkło budowlane" więc nie można odliczyć?

    pozdrawiam wszystkich zorientowanych

  8. #1688

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaspina
    Mam pytanie w sprawie wypełniania wniosku. W pozycji 45 należy wpisać datę zakończenia inwestycji (remontu mieszkania). Czy obowiązuje termin 6 miesięcy od zakończenia inwestycji? J
    Eghm z jak zabytkowych wzorów wniosków korzystasz ? W obowiązującym w poz 45 jest cena 1m^2 powierzchni... a datę rozpoczęcia a nie zakończenia podaje się w poz 43 (w przypadku remontu mieszkania/budynku mieszkalnego) Termin 6 m-cy nie obowiązuje, natomiast jedynym ograniczeniem jest to, że wniosek można złożyć raz w roku.

    Ps. Super program do wypełniania z aktualnymi wersjami druków http://www.pity.pl/druking/drukiips_vzm.php

  9. #1689
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaspina

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    dzięki, wygląda na to, że moje druki są przedpotopowe, a dostałam je kilka dni temu z US! I choć na obydwu jest napisane, że nie stanowią wzoru urzędowego, to jednak ułatwiają życie. Zwłaszcza ten nowszy!

  10. #1690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vax
    No ta ja zapytam ciebie Byszek, jakie masz zdanie nt. odliczania vat`u od pomp obiegu wodu (pompy grundfos pkwiu 29.12.24-17.00).
    Niestety pompy nie podlegają odliczeniu.
    Cytat Napisał kaspina
    Mam pytanie w sprawie wypełniania wniosku. W pozycji 45 należy wpisać datę zakończenia inwestycji (remontu mieszkania). Czy obowiązuje termin 6 miesięcy od zakończenia inwestycji? Jak mam udokumentować jej zakończenie? W broszurze informacyjnej jest wzmianka, że należy załączyć "zawiadomienia o zakończeniu inwestycji, w przypadku braku obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego". Czy mam rozumieć, że nie muszę poprzeć informacji żadnym dokumentem (bo jakim), więc ta informacja nie jest do zweryfikowania przez US?

    Drugie pytanie mam w sprawie faktury korygowanej. Czy w załączniku w jednej pozycji wpisuję nr faktury głównej i korygowanej, a kwotę vat podaję już skorygowaną? Czy raczej każdą fakturę wpisać do odrębnej pozycji, a vat z f-ry kotygowanej wpisać ze znakiem ujemnym?


    I ostanie pytanie: lustro to nie jest "szkło płaskie profilowane i poddane dalszej obróbce - wyłącznie szkło budowlane" więc nie można odliczyć?

    pozdrawiam wszystkich zorientowanych
    Możesz na tym druku złożyć wniosek, ale obowiązuje Ciebie tylko podanie roku rozpoczęcia inwestycji, pole o dacie zakończenia pozostawiasz puste. US daje takie druki jakie ma, a ma takie jakie mu przysłali. Druki kosztowały swoje pieniadze a jak duży US to zamówił ich sporo. Teraz szkoda wyrzucić więc daje się stare. Kwadratura koła Okres 6 miesieczny został zniesiony przy bodajże drugiej nowelizacji ustawy.
    Co do f-ry korygującej to wpisuje się tylko pierwotną ale pomniejszoną juz o korektę.
    Z lustrami to bywa różnie, generalnie jak lustro jest przyklejane czyli montowane "na stałe" to można odliczyć. Symbol pojawia się 26.12.13.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  11. #1691
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaspina

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    Jeszcze w sprawie faktury korygowanej:
    Co do f-ry korygującej to wpisuje się tylko pierwotną ale pomniejszoną juz o korektę.
    Ale dołączam ksero korekty? Powinnam je spiąć razem, żeby było łatwiej dojść rzeczy?

  12. #1692
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    27.12 - skladalismy
    20.05 - przyszlo pismo ze nam obcieli 200 zeta i dostaniemy rowno 10 010,00zł w ciagu chyba 3 tygodni

    29.05. - KASA NA KONCIE

    Tylko znow pojawil sie problem

    Na co wydac te pieniadze
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #1693
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paula_mario

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    może ktoś pomoże?
    czy można odliczyć zaprawe klejową (tzw. klej do płytek)?
    na jednej fakturze mam sww 26.64.10-00.11 a na innych sww brak?

    i jeszcze fuga do płytek pod co można podciągnąć?

  14. #1694

    Domyślnie

    Cytat Napisał paula_mario
    może ktoś pomoże?
    czy można odliczyć zaprawe klejową (tzw. klej do płytek)?
    na jednej fakturze mam sww 26.64.10-00.11 a na innych sww brak?

    i jeszcze fuga do płytek pod co można podciągnąć?
    Wszystko pod symbol 26.6.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  15. #1695
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rjasiek

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    ogromnie prosze o pomoc wypełniam wniosek i zabrakło mi rubryczek w formularzu vzm 1_a(1), jak moge dołóżyć strony?

  16. #1696

    Domyślnie

    rjasiek Nie przejmuj się Weź nowy VZM-1/A i wypełnij
    Ja tak zrobiłam, tzn. na dwóch formularzach. A pan z US powiedział, że ludzie po kilka wniosków (takich!) składają, bo mają za dużo faktur. Tylko na VZM-1 uwzględniłam na str. 3 że składam 2 załączniki VZM-1/A. Teraz czekam na telefon – bo nie sądzę bym wszystko na 100% dobrze wypełniła. Ostatnio parę rzeczy źle wpisałam – część co nie podlega odliczeniu na tak, a co podlega na nie. Pan urzędnik poprawił - a ja podpisałam się pod tym I tak wyszłam na swoje. Nie ma co się martwić, od tego są urzędnicy by papiery zweryfikować.

    P.S. A mówi to urzędnik. Pa!
    Gosia

  17. #1697

    Domyślnie

    jeszcze o nic nie pytałam (tak mi sie wydaje )więc zaczynam od głupawego może zapytania: czy więźbę dachową mozna odliczyć? będę zamawiać na dniach i nie wiem czy brać fakturę, czy nie

  18. #1698

    Domyślnie

    Cytat Napisał angela82
    jeszcze o nic nie pytałam (tak mi sie wydaje )więc zaczynam od głupawego może zapytania: czy więźbę dachową mozna odliczyć? będę zamawiać na dniach i nie wiem czy brać fakturę, czy nie
    Różne są podejścia. Jeden US to odliczy a drugi zakwestionuje. Więźba dachowa jako całość czasami występuje pod symbolem, który się odlicza. Bodajże ostatni symbol na wykazie z drewna
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  19. #1699

    Domyślnie

    Dzięki, to kupuję więźbę bez VAT.
    mam jeszcze pyt. z innej beczki: moi rodzice wymieniają teraz dach na domu, który zamieszkują i ... czy mogą jakoś odzyskać VAT za blachę, cegłę klinkierową, cement itp.?
    Jeśli tak, to czy odzyskają te 15% VATU, jeśli potrzebne materiały zakupują już teraz, a zgłoszenie będzie później, no chyba że bez zgłoszenia można to jakoś dpisać?

  20. #1700

    Domyślnie

    Jeśli dysponują tytułem prawnym - jak najbardziej.
    Zgłoszenie inwestycji to wymóg formalny prawa budowlanego i US-y bardzo rzadko (lub wcale) tego żądają (choć na początku były takie pomysły).
    Jeśli inwestycja nie wymaga pozwolenia na budowę wystarczy udokumentowanie tytułu prawnego do budynku.

Strona 85 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony