dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 407
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1701

    Domyślnie

    dziękuję ZUZEK za odp. , rodzice raczej tego nie zgłoszą, gdyż azbest odbiera od nas jakiś znajomy-stąd nie ma po co zgłaszac i jeździć za tym gorzej jeśli zażadają udokumentowania zggłoszenia
    a jak mogą to odpisać? wypełniają taki wniosek jak ja przy budowie domu? i dołanczają tylko akt własności? jestem w tym temacie zielona, a nie chcę wprowadzic rodziców w błąd, a tylko im pomóc.

  2. #1702

    Domyślnie

    nie wiem właśnie, czy ulga remontowa nadal obowiązuje, tylko troszkę okrojona, czy też nie

  3. #1703

    Domyślnie

    Właśnie tak:

    wypełniają taki wniosek jak ja przy budowie domu? i dołanczają tylko akt własności?
    Byle tylko z aktu własności wynikało, że są właścicielami nieruchomości, której częścią składową jest budynek mieszkalny.

    Natomiast co do ulgi remontowej - już niestety nie obowiązuje.

  4. #1704

    Domyślnie

    dzięki ZUZEK , są są właścicielami-tzn. tata jest i zaczął już brać faktury na mnie-te mnijesze kwoty i elementy,żebym ja odliczyła przy odiczaniu budowy mojego domu, ale zaraz mu każe pozmieniać WZ-etki.
    a blacha aluminiowa na dach jest do odliczenia?ocynk jest-to wiem.

  5. #1705

    Domyślnie

    Blachy z aluminium i stopów aluminium - poz. 58 (27.42.24-xx.xx) - czyli TAK.

  6. #1706
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mtrusz

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć,

    pomóżcie proszę - nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy mogę wnioskować o zwrot VAT za materiały budowlane kupione za granicą (konkretnie w Niemczech). Mieszkam i pracuję w Polsce, remontowane mieszkanie także jest w Polsce, a to co chcę kupić po prostu jest w Niemczech tańsze. Czy ktoś z Was miał doświadczenia w tej kwestii?

  7. #1707

    Domyślnie

    I nie znajdziesz...

    Gdyż zwrot dotyczy: wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30.04.04 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7 %, a od dnia o1.05.04 r. są opodatkowane podatkiem VAT w stawce 22%. Zwrot VAT przysługuje od materiałów określonych według PKWiU - czyli Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług!!!

    PA!
    Gosia

  8. #1708

    Domyślnie

    Racja.

    Mały wyciąg z ustawy:

    Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    (...)
    2) podatku VAT - rozumie się przez to podatek od towarów i usług o stawce 22 % w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 oraz z 2005 r. Nr 14, poz. 113, Nr 90, poz. 756 i Nr 143, poz. 1199);
    3) fakturze - rozumie się przez to fakturę VAT w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, dokumentującą zakupy, o których mowa w art. 3 ust. 1;

  9. #1709

    Domyślnie

    Witam. A co zrobić z szambem plastikowym 2000 l . na fakturze mam PKWiu 25.23.13-00.00 i z wykazu niby sie zalicza ale w ramce obok jest napisane że nie można zaliczyc zbiorników powyżej 300 l.
    CO ROBĆ?

  10. #1710

    Domyślnie

    ZŁoty Róg

    Sprawdziłam w swoich papierkach i w necie, i

    Jeżeli przy PKWiU znajduje się „ex”, oznacza to, że z całego tego grupowania wyłączone są ze zwrotu VAT jakieś wyroby. Tak jest w sytuacji PKWiU ex 25.23. Nawet tam pisze, że takie wyroby jak twoje są wykluczone. Nie wiem co masz dokładnie napisane na fakturze, jaka stawka podatku itp.

    [b]Co ja bym zrobiła: zatelefonowała do swojego US i się po prostu spytała… [/b]

    Pa!
    Gosia

  11. #1711
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mtrusz

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiaczek25
    I nie znajdziesz...

    Gdyż zwrot dotyczy: wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30.04.04 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7 %, a od dnia o1.05.04 r. są opodatkowane podatkiem VAT w stawce 22%. Zwrot VAT przysługuje od materiałów określonych według PKWiU - czyli Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług!!!

    PA!
    No ale przecież niezależnie czy kupię np. płytki w Polsce, czy kupię je w Niemczech (oczywiście mówie o takich samych), to wg PKWiU numer będzie ten sam

    Pytam m.in. dlatego, że znalazłem informację na temat odliczenia takich zakupów od PIT:
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Odli...a-1457396.html

  12. #1712

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtrusz
    Cytat Napisał gosiaczek25
    I nie znajdziesz...

    Gdyż zwrot dotyczy: wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30.04.04 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7 %, a od dnia o1.05.04 r. są opodatkowane podatkiem VAT w stawce 22%. Zwrot VAT przysługuje od materiałów określonych według PKWiU - czyli Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług!!!

    PA!
    No ale przecież niezależnie czy kupię np. płytki w Polsce, czy kupię je w Niemczech (oczywiście mówie o takich samych), to wg PKWiU numer będzie ten sam


    Pytam m.in. dlatego, że znalazłem informację na temat odliczenia takich zakupów od PIT:
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Odli...a-1457396.html



    Nie dostaniesz zwrotu podatku bo i nie zapłacileś podatku w Polsce a tym samym roszczenia są bezpodstawne

    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Witam. A co zrobić z szambem plastikowym 2000 l . na fakturze mam PKWiu 25.23.13-00.00 i z wykazu niby sie zalicza ale w ramce obok jest napisane że nie można zaliczyc zbiorników powyżej 300 l.
    CO ROBĆ?
    Szambo radzę zamontować a o zwrocie zapomnieć
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  13. #1713
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w ustaleniu PKWiU na rynny PCV oraz na drzwi wewnętrzne. W wykazie nie znalazłam nic oprócz drzwi drewnianych, moje są laminowane -czyżby więc nie dało się ich odliczyć?

  14. #1714

    Domyślnie

    Zadalem to pytanie w innym watku ale szybko sie kaplem ze jest temat o vat

    Jest tu sporo konkretnych pytan

    ja natomiast bardziej ogolnie

    to ja zapytam tak

    Budowe zaczalem w tym miesiacu
    wlasnie zamawiam pierwsza gruche
    czy mam brac fak.vat czy bez fakturki
    roznica znaczna
    Czy w tym roku obowiazuje zwrot vatu

    mam takie pismo :
    "zwrot niektorych wydatkow zwiazanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych od 1V2004 do 31XII2007

    jak niektorzy wiedza mamy 2008

    ogolnie oplaca mi sie bardziej brac bez fak.vat ... ?

  15. #1715

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Proszę o pomoc w ustaleniu PKWiU na rynny PCV oraz na drzwi wewnętrzne. W wykazie nie znalazłam nic oprócz drzwi drewnianych, moje są laminowane -czyżby więc nie dało się ich odliczyć?
    Zaliczaj śmiało te dwie rzeczy
    Cytat Napisał Pavulon
    Zadalem to pytanie w innym watku ale szybko sie kaplem ze jest temat o vat

    Jest tu sporo konkretnych pytan

    ja natomiast bardziej ogolnie

    to ja zapytam tak

    Budowe zaczalem w tym miesiacu
    wlasnie zamawiam pierwsza gruche
    czy mam brac fak.vat czy bez fakturki
    roznica znaczna
    Czy w tym roku obowiazuje zwrot vatu

    mam takie pismo :
    "zwrot niektorych wydatkow zwiazanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych od 1V2004 do 31XII2007

    jak niektorzy wiedza mamy 2008

    ogolnie oplaca mi sie bardziej brac bez fak.vat ... ?
    Ustawa została przedłużona bezterminowo, więc jeszcze obowiązuje.
    Teraz to jest zwrot niektorych wydatkow zwiazanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych po dniu 1V2004. Co do faktur to już musisz sobie sam policzyć co bardziej się opłaca, czy niższa cena betonu czy może jednak wieksza cena z Vatem ale z mozliwością odliczenia jego różnicy. Raczej to pierwsze
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  16. #1716
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    odlo78

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    mam pytanie o piach żółty, budowlany, czy można go odliczać ? nie figuruje ani na liście rzeczy które można ani nie można ...

  17. #1717

    Domyślnie

    ex 14.21. Żwir i piasek – wyłącznie kruszywo budowlane, bez kruszywa z żużla wielkopiecowego
    14.21.11. Piasek naturalny
    14.21.11-90.11. Piasek naturalny budowlany niekruszony
    14.21.11-90.12. Piasek budowlany łamany

  18. #1718

    Domyślnie

    Witajcie,

    moja przygoda z budową się dopiero rozpoczyna ale mam pewną wątpliwość
    mój Bob budowniczy zamówił beton na firmę kiedy zapytałam o fakturę na mnie (przecież zwrot vat ) to powiedział że mi ja przefakturuje????
    czy tak można ?
    czy ja na tym nie stracę w sumie 8 tysi kosztuje beton to już jakaś kwota

  19. #1719

    Domyślnie

    A ja właśnie się rozliczam. I nie wiem czy odliczyc płytki Struktonit z firmy Euronit, nigdzie nie mogę znaleź ich PKWIU? Może wy wiecie???

  20. #1720

    Domyślnie

    Cytat Napisał elais
    A ja właśnie się rozliczam. I nie wiem czy odliczyc płytki Struktonit z firmy Euronit, nigdzie nie mogę znaleź ich PKWIU? Może wy wiecie???
    http://www.euronit.pl/oferta/polytki...nr_z131018103/

    Możesz odliczyć.

Strona 86 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony