dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 407
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #1861
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Pieniądze ze zwrotu VAT powinny niedługo wpłynąć na konto.

    Wniosek złożyłam w lutym. Odczekałam swoje i finał przypadł w okresie urlopowym. Zostałam poproszona o zapoznanie się z uwagami, ale najpierw urzędniczka była na urlopie, a potem na urlop poszedł naczelnik. Ale to tak na marginiesie.

    Dzięki uważnej lekturze wątku żadna pozycja nie została odrzucona. Przedobrzyłam, bo pracowicie wpisałam faktury korytujące z ujemnymi kwotami, zamiast - o czym wielokrotnie pisał Byszek - podać kwotę po korekcie i podłączyć fakturę korygującą. Innych uwag nie było.

    Teraz zbieram faktury za materiały wykończeniowe. Wątku trwaj!
    marta

  2. #1862
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    Witam!

    Przeszukałem wszystkie strony i nigdzie nie padła odpowiedz na 2krotnie zadawane pytanie na temat rolet zewnętrznych. Z tego co pytałem sprzedawcę dostanę fakturę na VAT 22%. Czy ktoś się orientuje czy będę mógł odliczyć te rolety, czy raczej nie?
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  3. #1863

    Domyślnie

    28.11.10-54.2 Żaluzje budowlane aluminiowe
    28.11.10-54.21 -„- zewnętrzne stałe
    28.11.10-54.22 -„- zewnętrzne nastawne
    28.11.10-54.23 -„- zewnętrzne zwijane
    28.11.10-54.24 -„- międzyszybowe nastawne
    28.11.10-54.25 -„- wewnętrzne nastawne
    28.11.10-54.29 -„- pozostałe

    28.11.10-35.2 Żaluzje budowlane stalowe
    28.11.10-35.21 -„- zewnętrzne stałe
    28.11.10-35.22 -„- zewnętrzne nastawne
    28.11.10-35.23 -„- zewnętrzne zwijane
    28.11.10-32.24 -„- międzyszybowe nastawne
    28.11.10-35.25 -„- wewnętrzne nastawne
    28.11.10-35.29 -„- pozostałe


    25.23.14-70 Okiennice, rolety i podobne artykuły i ich części, z tworzyw sztucznych
    25.23.14-70.10 Okiennice -„-
    25.23.14-70.20 Żaluzje i ich części -„-
    25.23.14-70.30 Rolety i ich części -„-
    25.23.14-70.90 Okiennice, rolety i podobne artykuły i ich części, z tworzyw sztucznych, pozostałe

    DO odliczenia

  4. #1864
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    ZUZEK.. super! Dziękuję bardzo Można by dołączyć to do listy rzeczy podlegających...
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  5. #1865

    Domyślnie jak to jest z tym ex....:)

    sluchajcie jak to w koncu jest z tym zapisem "ex - dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania." mam nieco kłopotów z interpretacja wiec najlepiej na przykladzie. Czy:

    1) ex 27.10.40 oznacza ze odliczeniu podlegaja tylko "Wyroby walcowane płaskie ze stali - wyłącznie wyroby płaskie walcowane na zimno i powlekane", a wiec np 27.10.40-10.00 (zakladaja hipotetycznie ze jest) nie bedziepodlegac

    2) ex 27.10.40 oznacza odliczeniu podlegaja wszystkie art z tego grupowania a wiec uszczegolowione np 27.10.40-10.00 rowniez

    3) ex 27.10.40 jesli dobrze rozumiem na pewno oznacza ze 27.10.41 za pewno nie podlega odliczeniu

    bede dzieczny za wasze przemyslenia

  6. #1866

    Domyślnie Re: jak to jest z tym ex....:)

    Cytat Napisał garbus2
    sluchajcie jak to w koncu jest z tym zapisem "ex - dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania." mam nieco kłopotów z interpretacja wiec najlepiej na przykladzie. Czy:

    1) ex 27.10.40 oznacza ze odliczeniu podlegaja tylko "Wyroby walcowane płaskie ze stali - wyłącznie wyroby płaskie walcowane na zimno i powlekane", a wiec np 27.10.40-10.00 (zakladaja hipotetycznie ze jest) nie bedzie podlegac

    2) ex 27.10.40 oznacza odliczeniu podlegaja wszystkie art z tego grupowania a wiec uszczegolowione np 27.10.40-10.00 rowniez

    3) ex 27.10.40 jesli dobrze rozumiem na pewno oznacza ze 27.10.41 za pewno nie podlega odliczeniu

    bede dzieczny za wasze przemyslenia
    Punkt 2 i 3 zgoda ale p. 1 nie. Jeżeli masz wyłączenie "ex" to albo pisze co jest wyłączone albo jest podany symbol PKWIU w nawiasie.
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  7. #1867

    Domyślnie Re: jak to jest z tym ex....:)

    Cytat Napisał Byszek
    Punkt 2 i 3 zgoda ale p. 1 nie. Jeżeli masz wyłączenie "ex" to albo pisze co jest wyłączone albo jest podany symbol PKWIU w nawiasie.
    a mozesz podac to na przykladzie?

  8. #1868

    Domyślnie Re: jak to jest z tym ex....:)

    Cytat Napisał garbus2
    sluchajcie jak to w koncu jest z tym zapisem "ex - dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania." mam nieco kłopotów z interpretacja wiec najlepiej na przykladzie. Czy:

    1) ex 27.10.40 oznacza ze odliczeniu podlegaja tylko "Wyroby walcowane płaskie ze stali - wyłącznie wyroby płaskie walcowane na zimno i powlekane", a wiec np 27.10.40-10.00 (zakladaja hipotetycznie ze jest) nie bedziepodlegac

    2) ex 27.10.40 oznacza odliczeniu podlegaja wszystkie art z tego grupowania a wiec uszczegolowione np 27.10.40-10.00 rowniez

    3) ex 27.10.40 jesli dobrze rozumiem na pewno oznacza ze 27.10.41 za pewno nie podlega odliczeniu

    bede dzieczny za wasze przemyslenia
    Ad. 1 i 2) Nie wiadomo . Wyłączenie z poz. 47 (27.10.40) jest rodzajowe (podlegają odliczeniu wyącznie blachy walcowane na zimno; nie podlegają odliczeniu blachy walcowane na gorąco). Czyli jeśli Twoje hipotetyczne 27.10.40-10.00 jest "na zimno" - możesz wykazać, jeśli "na gorąco" - nie.

    Ad. 3) "27.10.41" nie odliczysz ale nie ze względu na "ex" tylko ze względu na brak takiego 6-cyfrowego symbolu w wykazie.

    Wyłączenie "ex" zawsze jest opisane, niestety jeśli w takiej postaci jak powyżej nastręcza wiele problemów. Łatwiej gdy wyłączenie jest opisane liczbami (jak przy ex 25.23)

  9. #1869

    Domyślnie

    Witam. Mam taki mały problem. Wszystkie faktury są na mojego męża, ale podpisy są różne. To znaczy to samo nazwisko , ale czasami podpisywał mąż, czasami ja , a czasami teść. Czy to przejdzie w US, czy przyjmą wyjaśnienie że podpis jest żony. Proszę o odpowiedż jeśli ktoś wie, bo nie wiem co mam zrobić z tymi fakturami, a chciałąbym się wziąść za rozlicznie.

  10. #1870

    Domyślnie

    Myślę, że nikt nie będzie się czepiał. Nie ma obowiązku podpisywania faktur VAT a zresztą fakturę może podpisać osoba upoważniona. Najważniejszy jest odbiorca.

  11. #1871
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aanuszkaa

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość wystawienia faktury VAT za (styropian, i tynk i w ogóle do ocieplenia domu) minął rok, a okazało się, że w domu są tylko egzemplarze wydania towaru z magazynu. Czy sprzedawca ma prawo, żeby nie wydać takiej faktury? Mam nadzieję, że jest szansa bo wpadło by parę złotych, a jest do remont domu. Pozdrawiam

  12. #1872

    Domyślnie

    Cytat Napisał aanuszkaa
    Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość wystawienia faktury VAT za (styropian, i tynk i w ogóle do ocieplenia domu) minął rok, a okazało się, że w domu są tylko egzemplarze wydania towaru z magazynu. Czy sprzedawca ma prawo, żeby nie wydać takiej faktury? Mam nadzieję, że jest szansa bo wpadło by parę złotych, a jest do remont domu. Pozdrawiam
    powinno byc mozliwe wystawienie duplikatu jesli byla wczesniej wystawiona faktura. W wypadku paragonu to np castorama wystawia faktury do 3 tygodni od daty zakupu dla firm i do 3 miesiecy dla osob fizycznych.

  13. #1873
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aanuszkaa

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    mam na fakturkach kilka rzeczy, których niemogę znaleźć w wykazie a tak właściwie to czy jeśli okaże się, że wszystko co wliczyłam nie zgadza się to US poprawi to za mnie? czy będą mnie wzywac i od nowa to samo.?

  14. #1874

    Domyślnie

    Cytat Napisał aanuszkaa
    mam na fakturkach kilka rzeczy, których niemogę znaleźć w wykazie a tak właściwie to czy jeśli okaże się, że wszystko co wliczyłam nie zgadza się to US poprawi to za mnie? czy będą mnie wzywac i od nowa to samo.?
    US pomniejszy zwrot i nic wiecej się działo nie bedzie
    Móje ulubione "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi"

  15. #1875

    Domyślnie

    Cytat Napisał aanuszkaa
    mam na fakturkach kilka rzeczy, których niemogę znaleźć w wykazie a tak właściwie to czy jeśli okaże się, że wszystko co wliczyłam nie zgadza się to US poprawi to za mnie? czy będą mnie wzywac i od nowa to samo.?
    Zazwyczaj wiąże się to z wizytą podatnika w US - dokonuje on poprawy wniosku zgodnie z poprawkami proponowanymi przez US i podpisuje protokół o dokonanych zmianach.

    Wszystko w atmosferze przyjaźni i wzajemnego zrozumienia...

  16. #1876
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aanuszkaa

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    dziękuję ślicznie za odpowiedź. mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

  17. #1877

    Domyślnie

    Czekam już czwarty miesiąc od złożenia papierów w US i mnie trafia, bo potrzebuję kasy na okna . Czy nie wiecie, czym mogę ich pogonić? Żartowałam . Ile może to trwać, wiem, że wakacje itp. Chyba muszą w tym roku moją sprawę rozpatrzyć? Nie?
    Gosia

  18. #1878

    Domyślnie

    6 m-cy do max. termin.
    I w sumie ciesz się, że zdążyłaś przed "abolicją" bo doprawdy nie wiem jak to teraz będzie wyglądało .

  19. #1879

    Domyślnie

    ZUZEK napisał:

    6 m-cy do max. termin.
    I w sumie ciesz się, że zdążyłaś przed "abolicją" bo doprawdy nie wiem jak to teraz będzie wyglądało .
    Dzięki.

    Proszę o co chodzi z tą "abolicją"....

    Nie strasz, mam kupę następnych faktur do odliczenia w 2009r. Co mam kupować na lewo, bez Vatu???
    Gosia

  20. #1880

    Domyślnie

    Witajcie.
    Czy do faktur muszę załączać dowody przelewu?
    Większość miałem na przelew, a nie drukowałem sobie dowodów przelewu i teraz drapię się po głowie.

Strona 94 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony