dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać jest tam też więcej opisu w PDF-ie
    http://demol.pl/budowa.pdf

    Pozdrawiam wszystkich i powodzenia
    ..:: Wszystko co ktoś kiedyś poskładał musi się dać rozebrać, chodź nie koniecznie odwrotnie ::..

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Vondraczek
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Rany nie doczekam sie chyba tych czasów jak zaczne wykańczać środek. Piknie, naprawde piknie - drzewo daje to coś! Nie to co betony kafle
    Normalnie fach w ręku - do dzieła i kasiore nabijać.
    Pozdrawiam!
    Syn, dom, drzewo - a jak narazie córka, drzewko i ... sie robi wykończeniówka

  3. #23

    Domyślnie Co do fachu

    Mój jest projekt, (niektóre elementy wzornictwa i stylu zapożyczone) i montaż, oczywiście masę ręcznej roboty ale stolarz u którego zamawiałem stopnie chce zrobić fotki i czasem pokazywać klientom nie bardzo zdecydowanym na to jakie chcą schody. Drugi który toczył poręcze (na codzień robi tralki) też chętnie zrobiłby więcej. Wszyscy narzekają na złe czasy, ale przy odrobinie chęci + kilka wystaw w salonach budowlanych i można robić takie schody dziesiątkami.
    Co do uniwersalności projektu, to wystraczy niewielka zmiana w mocowaniu i możliwy jest do uzyskania praktycznie dowolny kąt z regulacją na śrubach wysokości stopnia i podkładkami. Tym sposobem byłby to znacznie lepszy i stabilniejszy projekt od tych skręcanych z pojedynczych elementów (celowo nie wymianię nazwy) oferowanych jako uniwersalne.
    ----
    PS. Jak stracę pracę, to kto wie czy nie będę musiał dorabiać by mieć co do garnka włożyć Ale wtedy taka praca może mi już przestanie sprawiać przyjemność bo stanie się obowiązkiem.
    ..:: Wszystko co ktoś kiedyś poskładał musi się dać rozebrać, chodź nie koniecznie odwrotnie ::..

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Jestem pełna podziwu, chyba pokażę te cudeńka mężowi. Może jak już będziemy wykańczać, to się pokusi. Też lubi się tak "dłubać". Sam zbudował altankę w ogrodzie- z betonu komórkowego, zrobił fajny trejaż, no to może teraz czas na coś takiego?

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magalena

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Rav - piękne schody (demolowe zresztą też). Patent z linkami jest bardzo inspirujący, łatwy, tani i efektowny. Mam pytanie czy takie linki to też od jachtów?

    Pytanie kolejne do bardziej doświadczonych
    jak samemu zamocować drewniany słupek poręczy w betonowe schody? Będę samodzielnie wykonywać poręcz zainspirowana przez Reva. Tak łopatologicznie i ze szczegółami proszę.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał magalena
    Rav - piękne schody (demolowe zresztą też). Patent z linkami jest bardzo inspirujący, łatwy, tani i efektowny. Mam pytanie czy takie linki to też od jachtów?

    Pytanie kolejne do bardziej doświadczonych
    jak samemu zamocować drewniany słupek poręczy w betonowe schody? Będę samodzielnie wykonywać poręcz zainspirowana przez Reva. Tak łopatologicznie i ze szczegółami proszę.
    Sorry, że tak późno odpowiadam, ale rzadko ostatnio wchodzę na Forum...
    Co do linek to nie trzeba jechać do sklepu żeglarskiego... Można takie linki kupić w marketach budowlanych. Ja kupowałem w Liroy Merlin. Warunkiem jest, żeby linka była miękka - ma się dobrze układać i naciągać, oraz żeby miała koszulkę z tworzywa, przezroczystą. Inaczej będzie brudzić.

    Słupki drewniane zawsze mocuję na kołki rozporowe, podwójne śruby i klej.
    Pozdrawiam
    Rav

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magalena

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź - choć właśnie zwiedzałam sklep żeglarski... ale do Leroya mam bliżej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony