dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Kotłownia na piętrze

    Witam. Mieszkam w budynku 6-cio rodzinnym na pierwszym piętrze. Dotąd była kotłownia wspólna na pellet w piwnicy. Niestety z takiej opcji musimy zrezygnować, bo jest za duży cyrk i trzeba przejść na własne ogrzewanie. Czy mogę zrobić kotłownie na pellet w domu? Oczywiście w osobnym pomieszczeniu. To byłaby najłatwiejsza opcja dla mnie. Mam jeszcze piwnice, ale bardzo małą w której nie ma okna, ponieważ znajduje się ona poniżej *powierzchni*.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Poszukaj wymogów formalnych co do kotłowni tego typu, ale skoro wspólna kotłownia w piwnicy była cyrkiem, to czy w ogóle indywidualna będzie miała jakikolwiek sens? To jest mniej więcej 6-cio krotnie mniejsze zapotrzebowanie za moc grzewczą. Będziesz wnosił worki z peletem na piętro i tam składował? Będziesz miał osobny komin?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitari Zobacz post
    Witam. Mieszkam w budynku 6-cio rodzinnym na pierwszym piętrze. Dotąd była kotłownia wspólna na pellet w piwnicy. Niestety z takiej opcji musimy zrezygnować, bo jest za duży cyrk i trzeba przejść na własne ogrzewanie. Czy mogę zrobić kotłownie na pellet w domu? Oczywiście w osobnym pomieszczeniu. To byłaby najłatwiejsza opcja dla mnie. Mam jeszcze piwnice, ale bardzo małą w której nie ma okna, ponieważ znajduje się ona poniżej *powierzchni*.
    Jeśli dom jest ocieplony lub szeregowy, najlepszym rozwiązaniem sa grzejniki energooszczędne koalitowe. Opłaci sie bez wsparcia fotowoltaiki, i są oszczędniejsze od pelletu. Chcesz linka na wspomniane grzejniki? Pisz na priv.
    U mnie na powierzchnię 80m2 po podlodze /bez łazienki..podlogówka wodna/ grzejniki koalitowe w m-cu marzec pobrały 390 kWh prądu. To są grzejniki niemieckie, nie są tanie.. jednak warto! Gwarancja 30 lat. Możesz w grzejniku zaprogramować ustawienia temperatur w ciągu dnia np. w godzinach pracy, nocnej, weekendzie etc

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko, że te "cud grzejniki" zużywają tyle samo energii co najtańsze grzejniki elektryczne, czy nawet tzw. farelki.

    Wracając do tematu - ja bym poszedł w klasyczny grzejnik akumulacyjny i G12/W.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli kotłownie bym zrobił w domu to i oczywiście nowy komin, pellet w piwnicy i w domu miejsce żeby na tydzień tego pelletu starczyło. Czymś grzać muszę.

  6. #6

    Domyślnie

    Naprawdę jest taka tragedia z tym budynkiem? Nie jest wogóle ocieplony? Jaka powierzchnia, jakie okna?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Tylko, że te "cud grzejniki" zużywają tyle samo energii co najtańsze grzejniki elektryczne, czy nawet tzw. farelki.

    Wracając do tematu - ja bym poszedł w klasyczny grzejnik akumulacyjny i G12/W.
    Dobrze piszesz, właśnie "cud grzejniki" to są grzejniki akumulacyjne, bo mają w środku wkłady ceramiczne... brawo, rozumiemy się.

  8. #8

    Domyślnie

    Tyle, że te "cud grzejniki" kosztują fortunę, a i tak mają mniejszą pojemność cieplną niż klasyczny grzejnik akumulacyjny.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  9. #9

    Domyślnie

    A no kosztują... są tańsze od pompy ciepła, i są bezproblemowe. Coś za coś. W Polsce nikt nie produkuje klasyczne... tylko Niemcy. PC jak nawali, to cały dom wyziębi, jak u mojego sąsiada przez dwa dni. Na szczęście ma kominek bez płaszcza wodnego, i ode mnie wypożyczył grzejnika na podczerwień, który "zeżarł" prądu 2 kWh przy nastawie 23* C. U mnie koalitowe "zeżarły" w marcu przeciętnie 0,59kWh w dobrze ocieplonym piętrze... 80 m2

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Cytat Napisał sitari Zobacz post
    Witam. Mieszkam w budynku 6-cio rodzinnym na pierwszym piętrze. Dotąd była kotłownia wspólna na pellet w piwnicy. Niestety z takiej opcji musimy zrezygnować, bo jest za duży cyrk i trzeba przejść na własne ogrzewanie. Czy mogę zrobić kotłownie na pellet w domu? Oczywiście w osobnym pomieszczeniu. To byłaby najłatwiejsza opcja dla mnie. Mam jeszcze piwnice, ale bardzo małą w której nie ma okna, ponieważ znajduje się ona poniżej *powierzchni*.
    Zerknij: https://arslege.pl/kotly-na-paliwo-s...y/k218/a23283/
    Wychodzi, że w wydzielonym pomieszczeniu o odpowiedniej kubaturze można, ale czy masz oddzielny komin i możliwość doprowadzenia powietrza?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Jeśli dom jest ocieplony lub szeregowy, najlepszym rozwiązaniem sa grzejniki energooszczędne koalitowe. Opłaci sie bez wsparcia fotowoltaiki, i są oszczędniejsze od pelletu. Chcesz linka na wspomniane grzejniki? Pisz na priv.
    U mnie na powierzchnię 80m2 po podlodze /bez łazienki..podlogówka wodna/ grzejniki koalitowe w m-cu marzec pobrały 390 kWh prądu. To są grzejniki niemieckie, nie są tanie.. jednak warto! Gwarancja 30 lat. Możesz w grzejniku zaprogramować ustawienia temperatur w ciągu dnia np. w godzinach pracy, nocnej, weekendzie etc
    Chłopie, litości. Komu możesz i komu nie możesz, wszystkim reklamujesz cudowne grzejniki. To już w d... nie lezie.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  12. #12

    Domyślnie

    Doradzam pod rozwagę @sitori, a nie Tobie, chłopie!
    www.jawo-polska.pl

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Doradzam pod rozwagę @sitori, a nie Tobie, chłopie!
    www.jawo-polska.pl
    Traktujesz ludzi jak głupków, twierdząc, że masz energooszczędne grzejniki elektryczne. To nie jest doradztwo, to jest oszustwo.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Traktujesz ludzi jak głupków, twierdząc, że masz energooszczędne grzejniki elektryczne. To nie jest doradztwo, to jest oszustwo.
    Chcesz zobaczyć moja fakturę /'24 r./na zakup 4 grzejników? Wcześniej kupiłem /'23 r./ dwa grzejniki do przetestowania, akurat w grudniu przy temp. -13 st wspaniale się sprawdziły. Temp. w pokoju 22,5 st.C. przy nastawie w grzejniku 22 st.C. Niskie zużycie prądu zawdzięczam dobrze ocieplonym piętrze, wręcz pasywne piętro. Ściany trójwarstwowe, podłoga i sufit ocieplone są na cebulkę, w tym folia kubełkowa, folia aluminiowa, XPS, OSB etc. Ściany z porothermu z wełną mineralną, podłoga i sufit ze stropu Ferta, czyli dom ceramiczny... świetna kumulacja ciepła.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Chcesz zobaczyć moja fakturę /'24 r.
    Niskie zużycie prądu zawdzięczam dobrze ocieplonym piętrze, wręcz pasywne piętro
    No comment.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #16

    Domyślnie

    Trzeba zacząć zgłaszać posty tego spamera. Ja to już zrobiłem.

  17. #17

    Domyślnie

    Administracja odrzuca zgłoszenia, już to przerabiałem.
    Poznań, instalacja 5,25kWp na dachu, 6 paneli na południe, 8 na południowy -zachód, dach, 26 °

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Trzeba zacząć zgłaszać posty tego spamera. Ja to już zrobiłem.
    Chłopczysio, dawniej ludzie mieli szacunek do umiejętności, radzenia... teraz miernota dyktuje swoje gusta.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Chłopczysio, dawniej ludzie mieli szacunek do umiejętności, radzenia... teraz miernota dyktuje swoje gusta.
    Cenimy autokrytykę.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Cenimy autokrytykę.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony