dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 764
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 15266
  1. #2041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diakon
    Jeszcze jedno pytanie jak policzyć zapotrzebowanie na energi, czyli zużycie gazu na ogrzewanie CWU dla zużyciea rzędu 100 l/dzień.
    Pozdrawiam
    A to już takie proste nie jest, bo trzeba by wiedzieć od jakiej temperatury podgrzewasz wodę i do jakiej. Na to wpływ ma też np. cyrkulacja itd.
    Ale patrząc na doświadczenie to możesz spokojnie przyjąć, że na CWU i gotowanie idzie w granicach 1-1,5m3 dziennie.

  2. #2042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diakon
    Oczywiście masz rację zapotrzebowanie to 10 000 Kwh/Rok. Czyli w przybliżeniu to około 2000 zł na rok za ogrzewanie. Dzięki za informację, przez jakiś czas rozważałem pompę ciepła,ale widzę,że nie ma sensu. Lepiej zostać przxy gazie.

    Jeszcze jedno pytanie jak policzyć zapotrzebowanie na energi, czyli zużycie gazu na ogrzewanie CWU dla zużyciea rzędu 100 l/dzień.
    Pozdrawiam
    Dla 10000kWh zużyjesz 1060m3 gazu ziemnego przy założeniach:
    - kaloryczność 34Mj/m3
    - sprawność kotła 100%

    zapłacisz za to na Górnym Śląsku:
    - 2146 zł brutto (taryfa W2)

    Jeśli chodzi o zużycie energii na CWU to z tego co pamiętam przy obliczeniach zakłada się 900kWh rocznie na osobę (nie pamiętam dokładnych założeń).
    900kWh odpowiada około 95m3 gazu.

    Pzdr

  3. #2043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolco

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ja podam zuzycie w porownaniu z ubiegłym rokiem w okresie wrzesien-grudzień: Dom kostka z 69 roku, nieocieplona, cała podpiwniczona. Nowe okna, nowa instalacja z Vieśkiem 200 + pogodówka + CWU z cyrkulacją. Dodatkowo używam kominka 15 KW z DGP. Temperatury w dzien - 6.00-22 -21 stopni, w nocy zredukowane do 18 stopni.

    2008
    wrzesień - 139 m3 (CO odpalone 15 września)
    pażdziernik - 195 m3
    listopad - 290 m3 (palone w weekendy w kominku - od piątku do niedzieli CO było wyłączone)
    grudzień - 364 m3 (weekendy palone w kominku)

    2009
    wrzesień - 64 m3 (CO odpalone 27 września)
    październik - 357 m3 (bez kominka)
    listopad - 313 m3 (5 dni palone w kominku + włączone CO)
    grudzień - 298 m3 (tylko 7 dni nie paliłem w kominku, a tak to kominek non stop, CO cały czas włączone)

    Wychodzi w sumie bardzo podobne zuzycie przez te 4 miesiace w roku 2008 i 2009.
    Sezon u siebie liczyłem od lipca 2008 (pierwsze uruchomienie pieca) do lipca 2009 - zuzylem 2626 m3 gazu. Z abonamentem wyszło 5000 zł za rok za gaz oraz spaliłem około 5 m3 drewna po 170 zł. Jak na dom bez ocieplenia to da się przeżyć. W tym roku docielenie 15 cm styro to zobaczymy różnice.
    Karol

  4. #2044

    Domyślnie

    A jak pow. ogrzewana?

  5. #2045

    Domyślnie

    od 24 listopada do 5 stycznia spaliliśmy 567m3 gazu. na dobę wychodzi to 13,2 m3, dom ok 200m2 odrzewanie podłogowe włączone dopiero 29 grudnia na ok 80m2. drzwi wewnęrtzne zamontowane również dopiero 29 grudnia. płace w taryfie W-3
    dziennie koszt spalania gazu to 19,87 zł oczywiście do tego dochodzi opłata abonamentowa i opłata sieciowa stała

    jaki to poziom? dużo , mało? czy ok?[/i]

  6. #2046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    carolco

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    121

    Domyślnie

    no tak zapomniałem o prawie najważniejszym czyli powierzchni ogrzewanej - 140 m2. (Ogrzewam tylko parter i piętro), piwnica nieogrzewana - zlikwidowałem tam ogrzewanie. Wszystko chodzi na grzejnikach.
    Karol

  7. #2047
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał RenataS
    jaki to poziom? dużo , mało? czy ok?[/i]
    Zaj ... mało !

  8. #2048

    Domyślnie

    od 24 listopada do 5 stycznia spaliliśmy 567m3 gazu.
    RenataS napisz jeszcze jak masz ocipelony dom.

  9. #2049

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Ile gazu idzie teraz wszystkim tym, którym do tej pory szło 2,3,4 m3..?

    Czy ciepłe golfy jeszcze wystarczają, czy potrzebne juz są jakieś skóry baranie..?
    Czy metr drewna starcza choć na trzy dni..? Czy mozna chociaż wyskoczyć po gazetę, żeby nie pogasło w kominku..?

    Czekamy na meldunki z całej Polski...!!!
    Wsi mazowiecka sie melduje
    Ja rocznie zuzylem odpowiednio

    2007 - 1467 m3
    2008 - 1475 m3
    2009 - 1705 m3

    Do tego rocznie spalam ..6-8 mp czy m3 drewna.

    Fakt ..za cieplo u mnie nie jest - ale mozna sie przyzwyczaic .... a jak pojde do kogos do mieszkania ..to mi duszno i goraco jak ....pamietacie z 40-latka tescia karwowskiego jak na balkonie u Karwowskiego spal ..bo mu za duszno w pokoju bylo - zaczynam chlopa rozumiec ))))

  10. #2050

    Domyślnie

    Ludziska piszcie przy spalaniu jaki macie metraż i jak ocieplone domy.

  11. #2051

    Domyślnie

    za wczoraj + przedwczoraj łącznie 24m3 GZ50,
    w nocy pizgało po syberyjsku ....

    dom 175m2 pow. do ogrzania, BK24+12 styro, kociol 2-f, temp. 23st non-stop, kominek do piwa ...

  12. #2052
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    kominek do piwa ...
    Do piwa to możesz sobie świeczkę zapalić
    Spory udział w uzupełnianiu strat cieplnym daje to piwo, chyba że pijesz więcej to już robi się znaczący

  13. #2053

    Domyślnie

    za zeszły sezon wypiłem ok. 2m3 buczyny i spaliłem trzy skrzynki tyskiego,

    albo odwrotnie,

    dużo ?

  14. #2054
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jak bym Ja policzył ile wypijam to ,,,

    Na szczęście kominka nie mam

  15. #2055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diakon
    od 24 listopada do 5 stycznia spaliliśmy 567m3 gazu.
    RenataS napisz jeszcze jak masz ocipelony dom.
    ściana 3-warstwowa, potroherm 24 + ocieplenie, to styropian 16cm (2x8 na zakładkę) + porotherm 11,5, w dachu 25cm wełny, no i mamy rekuperację. minusem są duże powierzchnie okien jeszcze niczym nie osłonięte.
    Nie napisałam, że temperatura w domu to 21-22 stopnie, w łazienkach 24, w święta jak temperatura była na plusie to w domu było 24 stopnie

  16. #2056

    Domyślnie

    Z gazem propan za podaną cenę jest to możliwe, sam mam podobną cenę zakupu na mazowszu, dom 200m2, porotherm 38+12 styro, 80m2 podłogówka reszta konwekcja, bardzo rzadko kominek.Piec vaillant ecotec + zasobnik 120L.Zużycie gazu u mnie jeżeli temperatura na zewnątrz jest max. -5 C to wynosi ok. 2-3m3 przy czym jest jeszcze grzanie wody ale tylko 2x dziennie po 20min do temp. 45 C.Jest ważna rzecz aby piec był ustawiony optymalnie, myślę że tu sedno sprawy jest.Ja walczę cały czas i na razie sukces połowiczny.W domu mam temp. 19,5-20 C.Aha mam pogodówkę ale na razie piec działa bez niej.

    p.s Szukam kogoś z dużym doświadczeniem od vaillanta co by mi go ustawił optymalnie, może wtedy by spadło zużycie.

  17. #2057
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał robox
    Z gazem propan za podaną cenę jest to możliwe, sam mam podobną cenę zakupu na mazowszu, dom 200m2, porotherm 38+12 styro, 80m2 podłogówka reszta konwekcja, bardzo rzadko kominek.Piec vaillant ecotec + zasobnik 120L.Zużycie gazu u mnie jeżeli temperatura na zewnątrz jest max. -5 C to wynosi ok. 2-3m3 przy czym jest jeszcze grzanie wody ale tylko 2x dziennie po 20min do temp. 45 C.Jest ważna rzecz aby piec był ustawiony optymalnie, myślę że tu sedno sprawy jest.Ja walczę cały czas i na razie sukces połowiczny.W domu mam temp. 19,5-20 C.Aha mam pogodówkę ale na razie piec działa bez niej.

    p.s Szukam kogoś z dużym doświadczeniem od vaillanta co by mi go ustawił optymalnie, może wtedy by spadło zużycie.
    to co ty chcesz tu jeszcze zmniejszać?

  18. #2058

    Domyślnie

    Chcę to zooptymalizować, jeżeli np. aktywowanie pogodówki ma jakiś sens to czemu nie próbować? Uważasz że to nie ma sensu?

  19. #2059

    Domyślnie

    Cytat Napisał RenataS
    ...w święta jak temperatura była na plusie to w domu było 24 stopnie
    Nie masz żadnego sterownika pilnującego, żeby nie przegrzewał? Może stąd stosunkowo duże zużycie dobowe jak na parametry termiczne domku
    Pozdr
    M

  20. #2060
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał robox
    Chcę to zooptymalizować, jeżeli np. aktywowanie pogodówki ma jakiś sens to czemu nie próbować? Uważasz że to nie ma sensu?
    i tak masz małe zużycie a to denerwujące dla innych bo u mnie waha się w granicach 9-10 m3.Chcesz przy -5 zużywać np. 1m3?

Strona 103 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony