dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 763
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 15260
  1. #41

    Domyślnie

    Dom 260m2, kubatura 1321 m3, od 22 pazdziernika okolo 1600 litrow propanu.

    Maciek

  2. #42

    Domyślnie

    jak już pisałam dom -pow.uzytkowa 100m- ocieplony ale nie mam jeszcze podłóg, drzwi wew. Piec dwufunkcyjny Valliant a sterownik nie wiem jaki, nie zamontowali mi jeszcze chyba , ja się na tym nie znam

  3. #43

    Domyślnie

    Fajnie by było gdybys napisala jaki Vaillant (typ, moc, z otwartą/zamknietą komorą spalania). No i bez sensownego sterownika to praca kotła tez nie bedzie bardzo ekonomiczna ....

    Krzysiek

  4. #44

    Domyślnie

    Właśnie zapłaciłem pierwszą fakturę. Pierwszy sezon, jeszcze nie mieszkamy, piec Junkers Euroline z otwartą komorą, uruchomiony 25 października, z tym, że do 10 listopada chodził prawie na okrągło bez sterownika, potem już sterowany (Auraton 2005).
    Parter i piętro, razem 110 m2 plus strych nieużytkowy i nieogrzewany, (ocieplenie na stropie pod strychem 25 cm styropianu). Ściany z cegły + 10 cm styropianu. Cały czas trwa wykończeniówka, aktualnie śmierdzą polakierowne podłogi Ciągle ktoś się kręci, drzwi ciągle otwierane. Temp. w dzień ok. 17, w nocy ustawione 13 ale i tak nie spada
    Od 25 października do 8 grudnia (odczyt): 252 m3 co daje średnią 5,6 m3 dziennie (samo c.o., chociaż majstry pewnie ręce myją, ale to pomijalne zużycie).
    A na razie do licznika nie zaglądam, przeraża mnie jak szybko się kręci, teraz w bloku gazu zużywamy może 5 m3 miesięcznie Jak już zamieszkamy (plany w drugiej połowie stycznia) to się będę przyglądał.
    Tomek G.

    Domek (hmm, segment) zbudował deweloper , teraz się wykańczamy (finansowo)

  5. #45

    Domyślnie

    Pierwszy sezon grzewczy: 302 m.sz. gazu GZ50
    okres: od 22.11 do 30.12 tj. 38 dni.
    zużycie wychodzi ok. 8 m.sz. na dobę.

    140 mkw pow. użytkowej, kubatura 700 m.sz., viessmann vitopend 100 zamknięta k.s. jednofunkc. z zasobnikiem 120L, regulator pokojowy Auraton 2005, temp, dzień 20, noc 18, CO+CWU z cyrkulacją, rodzina 2+2, ściany 2W, Max-29 + 12 styropian, dodatkowo palę w kominku od 16-tej do 22-giej co drugi dzień.

  6. #46

    Domyślnie

    Własnie tez dostałem fakturkę.
    Okres: 2005-10-19 do 2005-12-27
    Dni: 70
    Ilość: 678 m3
    Średnie dzienne zużycie: 9,69 m3.

    Dom 160 m2, parterowy, sciany z maxa + ocieplenie styr 12 cm.
    Temperatura cały czas 21-22 stopni.

    Wydaje mi sie to troche za duzo. ale może powody to.
    1.Pierwszy sezon grzewczy.
    2.Brak sterownika temperatura wewnętrzną( latam i ustawiam na piecu pokretłem)
    3.Brak termostatów na kaloryferach.
    4.Nie podłączona pompa cyrkul. do obiegu wody w podłogówce.
    5.Nie podłączona pompa cyrk. wody użytkowej.

  7. #47

    Domyślnie

    [quote="wilu1"]Własnie tez dostałem fakturkę.
    Okres: 2005-10-19 do 2005-12-27
    Dni: 70
    Ilość: 678 m3
    Średnie dzienne zużycie: 9,69 m3.

    Wilu1 - nie jest to tragedia -> jeśli masz piec nie-kondensacyjny. Ja za zbliżony okres (14.10 do 23.12.2005) spaliłem 438 m3 (co, cwu, gotowanie)- a mam mniejszy dom (100.9 m2) i kondensata. Masz jeszcze dużo do zaoszczędzenia - nocne obniżenie temp., dokładniejsze sterowanie kotłem (sterownik), termozawory (choć niekoniecznie), no i to że 1szy sezon - czyli nie jest źle !

    pozdrawiam - Krzysiek

  8. #48

    Domyślnie obserwacja

    obserwacja

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    dom 220m2 ( garaż nastawiony na 8st) ,ocieplony wełną ....zużycie za cały grudzień 200m3 co daje średnio 6,5 m3 dziennego zużycia z ciepłą wodą .Temp.18/21st , parter podłogówka +kaloryfery ,poddasze kaloryfery.Mieszkają stale 3 dorosle osoby i jedna z doskoku .....
    Wieczorem rozpalamy kominek ale tylko dla urody ( drzewo wcale nie jest takie tanie).

    Początki grzania były dośc ciężkie ....ale poradziliśmy sobie i teraz jest ok.
    Generalnie podłogówka zamykała nam piec i na górze robiło sie zimno kiedy na dole można było chodzić w krótkich rękawkach.

    Myślę ,że opłaty za ogrzewanie gazem będą mniejsze niż za 64 m2 w bloku...tam płaciliśmy co miesiąc 150zł przez cały rok

  10. #50

    Domyślnie Re: Ile gazu poszło Wam juz w tym sezonie?

    Cytat Napisał wilu1
    Sprawdzał ktos jakie zuzycie gazu w Waszych domkach w m3?
    jestem świeżo po odczycie - za grudzień aż 300 m szesc. Dom niecałe 130 m kw, temperatura 21-22 st., 17 stopni w nocy

  11. #51

    Domyślnie

    Wukan i JMaciek,

    Czy obliczone przez Was kubatury są prawidłowe ?
    Może się mylę, ale przy takich powierzchniach domów i podanych kubaturach, wysokości Waszych pomieszczeń wynosiłyby 5 m .
    No ale może się mylę.

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    Cytat Napisał wilu1
    Własnie tez dostałem fakturkę.
    Okres: 2005-10-19 do 2005-12-27
    Dni: 70
    Ilość: 678 m3
    Średnie dzienne zużycie: 9,69 m3.
    Wilu1 - nie jest to tragedia -> jeśli masz piec nie-kondensacyjny. Ja za zbliżony okres (14.10 do 23.12.2005) spaliłem 438 m3 (co, cwu, gotowanie)- a mam mniejszy dom (100.9 m2) i kondensata. Masz jeszcze dużo do zaoszczędzenia - nocne obniżenie temp., dokładniejsze sterowanie kotłem (sterownik), termozawory (choć niekoniecznie), no i to że 1szy sezon - czyli nie jest źle !

    pozdrawiam - Krzysiek
    mam pow. podobną do KrzysiekMarusza 105m2, odczyt za okres 19.10-17.12. = 440m3 (co, cwu) tyj. średnio 7,33m3 dziennie (ściślej do 19.11. wyszło średnio 5,19m3 dziennie, a do 17.12. 9,79m3 - mam odczyty co miesiąc praktycznie).
    piec nie kondensat, tylko podłogówka z regulacją pogodową, 3 osoby (jedna stale w domu), dużo przeszkleń, ocieplony, zamieszkały.
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Śliwiok
    Wukan i JMaciek,
    Czy obliczone przez Was kubatury są prawidłowe ?,
    Sam tego nie liczylem - tak mam podane w projekcie.

    Pozdrawiam,
    Maciek

  14. #54

    Domyślnie

    Zamknął się kolejny miesiąc więc mogę podać trochę nowych danych.

    Listopad:
    - średnia temperatura w budynku = 22,3 st
    - zużycie gazu (łącznie z cwu) = 236 metrów / 7,87 m3/dobę

    Grudzień:
    - średnia temperatura w budynku = 22,7 st
    - zużycie gazu (łącznie z cwu) = 313 metrów / 10,1 m3/dobę

    Powierzchnia bez zmian :
    - 140 metrów mieszkalnej
    - 100 metrów warsztatu z temp 16-17 stopni.
    Kubatura całości ok 730 m3.
    gaz GZ-50

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    Cytat Napisał Śliwiok
    Wukan i JMaciek,
    Czy obliczone przez Was kubatury są prawidłowe ?,
    Sam tego nie liczylem - tak mam podane w projekcie.

    Pozdrawiam,
    Maciek

    Nie wiem co podają w projekcie ( tzn. nie wiem czego to jest kubatura ). Moim zdaniem kubatura do ogrzania to : powierzchnia x wysokość pomieszczeń. Oczywiście średnio bez wdawania się w wyliczanie pod skosami na poddaszu.
    Tak z ciekawości zapytam innych - co to za kubatura podawana jest w projektach ? Może jest to cała bryła budynku liczona po wymiarach zewnętrznych ? No nie wiem. A kto wie ?
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Śliwiok
    Tak z ciekawości zapytam innych - co to za kubatura podawana jest w projektach ? Może jest to cała bryła budynku liczona po wymiarach zewnętrznych ? No nie wiem. A kto wie ?
    Też nie wiem skąd się takie wartości wzięły

    Z ciekawości policzyłem jak jest u mnie.
    Kubatura pomieszczeń - ok 730 m3
    Kubatura całego budynku po wymiarach zewnętrznych - ok 1300 m3

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    Tak z ciekawości zapytam innych - co to za kubatura podawana jest w projektach ? Może jest to cała bryła budynku liczona po wymiarach zewnętrznych ? No nie wiem. A kto wie ?
    Być może grubość ścian zewnętrznych jest brana pod uwagę ?
    W każdym razie gdy liczy się zapotrzebowanie na moc cieplną dla budynku, należy pomieszczenia zwymiarować w osi przegród.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam ,pierwsza faktura za październik i listopad :950 zł.
    Domek parterowy 125m2 + ogrzewany garaż z nieocieplonym (jeszcze )stropem. Piec jednofunkcyjny Junkers ze 120 litrowym zasobnikiem( GZ-35). 3/5 powierzchni podłogówka , 2/5 tradycyjne grzejniki.
    Dodam, że strop na nieużytkowym poddaszu ocieplony w połowie ( w weekend zaczynam ocieplać pozostałą część).
    Coż, budowlańcy ostrzegali ,że pierwszy sezon grzewczy będzie najdroższy więc pocieszam się ,że na drugi rok rachunki będą mniejsze. Pozdr.

  19. #59

    Domyślnie

    Darek - jak tylko docieplisz resztę stropu - zobaczysz spadek zużycia gazu - wiem coś o tym
    To jest "prawdziwy" strop (teriva, lany czy jakiś taki) czy też (jak u mnie ) sufit z płyt g-k, ocieplony od góry ?

    pozdr - Krzysiek

  20. #60

    Domyślnie

    Strop TERIVA I - ocieplenie wełna 15 cm wzdłuż krokwii + 5 cm wełny pod nimi + płyta g-k. Mam nadzieję ,że tak jak mówisz po ociepleniu całości rachunki będa mniejsze Pozdrawiam

Strona 3 z 763

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony