dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 764
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 15266
  1. #81

    Domyślnie

    wychodzi około 22 metrów gazu na dobę -to troche duzo wydaje mi się.

  2. #82

    Domyślnie

    Moje dane z ostatnich 21 dni:

    - tydzień 30 grudnia - 6 stycznia: grzanie tylko gazem, zużycie kuchenka + CWU + CO = 9 m3 gazu/dobę
    - tydzień 6 stycznia - 13 stycznia: grzanie kominkiem z DGP, zużycie gazu = 3 m3 gazu/dobę (kuchenka + CWU, piec CO się nie włączał)
    - tydzień 13 stycznia - 20 stycznia: grzanie tylko gazem, zużycie kuchenka + CWU + CO = 11 m3 gazu/dobę

    Ostatnia doba, -20 na zewnątrz, od wczoraj rano do dzisiaj rano = 14 m3 gazu (grzanie tylko gazem, kuchenka, CWU, CO).

    Mieszkam pierwszą zimę, więc eksperymentuje ile mi idzie gazu przy jakich warunkach i przy dogrzewaniu kominkiem i bez...
    Pozdrawiam
    Rav

  3. #83

    Domyślnie

    Nie dopisałem, że domek z poddaszem użytkowym, 160m2, BK biały 30 cm + 12 cm styropianu.
    Pozdrawiam
    Rav

  4. #84

    Domyślnie

    Bzyczek - te 22-23 m3/dobę to GZ35 (czyli słabszy), a dom stary - nieocieplony
    ergo - raczej wartość bardzo typowa: u mnie na 100 m2 w tym okresie wychodziło na poziomie 8-9 m3/dobę gazu GZ50, ale domek "współczesny", a piec kondensat (temp. 19 st noc, 22 st dzien)

    pozdr - Krzysiek

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ted 1

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    zużycie od 2005.11.12 do 2006.01.16 wyniosło 709 m3 gazu .

    tem.dzień +20 noc +18, 4 osoby.
    domek 220 m2 pow.grzew. ścianyrotherm 25cm+2x4steropian+11.5 cm protherm,kuchnia gazowaotynkowany zaprawą tradycyjną,pomalowany far.silikonową,okna drewniane szyb. 1.1
    Piec junkers eurostar jednofuncyjny ustawiony na 15.5 kw,pogodówka + zasobnik 120l do cwu z cyrkulacją,kuchnia gazowa, tylko grzejniki

  6. #86

    Domyślnie

    zastanawiam się nad kupnem domu , w którym ogrzewanie jest gazowe ale gaz trzeba sobie kupic i postawic obok domu ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) dom ma 155 m i sąsiadka mi mówiła ,że za tamten rok zapalciła ok 8 tyś , przeraziły mnie te koszty i teraz sama nie wiem co zrobić , czy ten gaz jest naprawdę tak dużo droższy od miejskiego ?

  7. #87

    Domyślnie

    U mnie zużycie od 2005-12-01 do 2006-01-19 wyniosło 874 m3 GZ50 czyli średni 17,8 na dzień

    Cały dzień temperatura 20 noc 17 , rodzina 4 osobowa żona z dziećmi cały dzie w domu. Dom 265 m2 z czego 110 na poddaszu którego teoretycznie nie ogrzewam ale klatkę schodową mam otwartą więc ciepełko same sobie na górę wędruje. Więc na dole mam temperaturę z ogrzewaniem 20 stopni a na poddaszu bez ogrzewania 17 stopni.

    ściany silikaty 18 + 15 wełny
    piec Viesiek jednofunkcyjny z zasaobikime 150l

    Jest to mój pierwszy sezon grzania więc jeszcze eksperymentuję i aktualnie wyłączyłem pogodówkę i temeperaturą rządzi regulator pokojowy.

    Od początku stycznia zauważyłem pewną stabilizację przy temperaturaach jakie ostatnio były u nas (noc -20 dzień -10) zużycie wychodziłoo mi około 21 m3 /dobę jak temperatura się podniesie (-10 noc -5 dzeń) spdad do około 16

  8. #88

    Domyślnie

    Tak patrzę na zużycie gazu u Was i wychodzi że u mnie jest dużo większa konsumpcja! Bo tak: od 17.10 do 30.11 zużycie wyniosło 343 m3 co dało 7,8 m3/dobę, następnie od 30.11.05 do 01.01.06 549 m3 i tutaj już jest ponad 17 m3/dobę. Od początku stycznia sprawdzam zużycie i do 15.01 mam już nabite 215m3 czyli ponad 15 m3/dobę.
    Ogrzewane jest 140 m2 parteru, poddasze nieużywane i nieogrzewane, ocieplony strop. Ściany trójwarstwowe z ceramiki Plecewice, ocieplone 10cm styropianem. Temp wewnątrz 19-19,5 st, w nocy 18 st. Kocioł Junkers Eurostar jednofunkcyjny, zasobnik 120l, cyrkulacja, sterownik pokojowy tr200, 10 grzejników + podłogówka w kuchni i łazience. Trzeci sezon. Moc nastawiona w kotle 21kW. Ted 1 – masz nastawione 15,5 kW, może u mnie serwisant przeholował z mocą? Zużycie mam teraz większe niż w pierwszym sezonie...

    Pzdr
    Bryku

  9. #89
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ted 1

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    bryku podaj ile łącznie masz kw z grzejników ?
    bo na piecu masz 21kw jeśli masz mniej kw z grzejników to ustaw piec
    na moc kw grzejników i jeszcze odejmnij 10%.
    sam mocy kotła nie ustawisz.
    pozd.t.

  10. #90

    Domyślnie

    Dzięki,
    Ok, tylko czy moc mogę samemu ustawić? Jak to zrobić? Co temp na piecu to teraz tak ustawiłem że jest jakieś 50-52 ale przy tych mrozach prawie cały czas zasuwa.

    Pzdr

    Cytat Napisał ted 1
    witam

    bryku wydaje mi się, że to jeszce zależy od wielkości grzejników
    np.według projektanta miałem zastosowac grzejniki pojedyńcze
    o długości np. 1,4 a moc pieca na 11kw a ja założyłem podwójne np. 1,4.
    poprostu założyłem wszędzie dwa razy większe grzejniki,(kermi)
    co to daje?
    w opcji projektanta piec dziś przy tem zew. -18st grzałby na ok. 75st.
    a przy mojej opcji przy -18st. grzeje na 51st.
    (odnośnik przy -20 na 80st.)
    jeśli piec nagrzewa wodę na niższą temperaturę to mniejsze spalanie gazu.
    podobno na zachodzie odchodzą od wysokich temperatur tylko projektują instalacje niskotemperaturowe.
    ( jak dobrze pamiętam to mam w mojej opcji 85w/m2 a piec ustawiliśmy
    na oko serwisanta. dodam,że piec nie grzeje więcej niż na 63st ale z tej tem.jeszcze nie korzstalem )
    a ile masz watów na m2? jeżeli masz duży zapas temperatury na piecu
    i nie korzystasz z niej to ustaw piec o kilka kw mniej.

  11. #91

    Domyślnie

    U mnie tez rekord - przez ostatnie 2 doby zuzycie ok. 20m3/doba (C.O., cwu, gotowanie).

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Przy tym mrozie można się przekonać czy jest sprawna instalacja c.o. U mnie przy mrozie w granicach -22 ... -19 wychodzi 1,03 m3/h (średnia z trzech godzin, ale przez całą dobę może będzie trochę mniej). Gaz cienki czyli GZ-35. Pow użytkowa 135 m kw, a ogrzewana 117. Temp przez całą dobę 20-21 stopni. W tym jest też c.w.u.

  13. #93

    Domyślnie

    Witam,
    Jak było na zewnątrz ok. zera oC to spalało mi ok. 16 m3/dobę, potem jak spadło do - 8 oC kocioł palił 22 m3/dobę. Ostatnie dwie doby (na zewn. -27/-22 oC) kocioł żre już 35-40 m3/dobę.
    Mam GZ-50, dom 14 letni, 3-warstw. (ceramika +5 styrop), ogrzewam 2 kondygnacje 2x80 m2 , ale ...... + straty na nieogrzewany strych i piwnicę. Mam duże straty na nieocieplonych stropach !!!. Co by tu zrobić z tymi stropami ???
    Darek

  14. #94

    Domyślnie

    Średnie zuzycie z ostatnich 2 tygodni (cały czas temperatury minusowe) to u mnie ok 13,3 m3. (gz50)
    Od wczoraj wieczorem mamy dopiero "zimę właściwą" - od północy -18 i ani drgnie. Ciekawe
    jaka będzie nastepna nocka - bo wedle prognoz pojawi się po minusie dwójka z przodu .

    Jutro licznik prawdę powie

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  15. #95

    Domyślnie

    No to po glosie optymisty glos zabierze pesymista: srednie zuzycie za ostatnie 45 godzin to u mnie 17,3m3 GZ-50 na dobe. Srednia za ostatnie 2 tygodnie to u mnie 16,4m3/doba. Dane o domu juz kilka razy opisywalem, takze w tym watku. W sumie przy tych temp. przy kotle atmosferycznym to jeszcze chyba miesci sie w normie, ale po 2-3 tygodniach takich temperatur to z torbami chyba pojde

  16. #96

    Domyślnie

    No dobra - temperatura się ustaliła więc mogę podać odczyty za ostatnie 2 doby.
    Na zewnatrz wczoraj -18, dziś - 24. Wewnatrz 23 (szalejemy )
    Zuzycie gazu za wczoraj i dziś to po 16m3/dobę. Aż sam jestem zdziwiony - bo spodziewałem się wyniku bliżej 20.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  17. #97

    Domyślnie

    dzisiaj w nocy k/Łodzi miałem za oknem na termometrze 29 st.C!! W domu 19-22 st.C Dom222m2, max3w z 2x5styropian, poddasze i strych ocieplone wełna 18+5cm. Zużycie 3dni (piątek,sobota,niedziela) 45m3 G50. Zużucie wzrosło o 50% przy tych temperaturach. Pzdr.

  18. #98

    Domyślnie

    W nas od niedzieli wieczór mróz na -23 oC. W piątek było nad ranem -27oC , a w dzien -20oC. Obecne zużycie gazu 30-35m3/dobę. Wcześniej jak mieliśmy na zewnątrz od 0 oC do - 5 oC gazu spalało mi ok. 20 m3. W pokojach 20-18 oC. Kocioł gaz atmosferyczny, GZ - 50.
    Chata z tych dużych 4-ro kondygnacyjnych klocków z końca lat 80-tych ( dwa piętra grzeję bo mieszkam, a piwnica i strych są tylko żródłem strat). Ściany 3-w z 5 cm styro, brak dobrych ociepleń na stropach.
    Zaczynam myśleć czy aby nie pobudować nowego "ciepłego" domku, takiego co ma ok. 160 m2 + garaż i piwnica i zużywa do 10 m3 gazu/dobę. Czy w "oszczędnym energetycznie domu" może być nieogrzewana piwnica? Bo piwnica - to taka fajna rzecz.
    Darek

  19. #99

    Domyślnie

    hej
    a ja mam 200m2 do ogrzania , bloczek 36+10 wełny, poddasze ocieplone 25 cm wełny i za 65 ostatnich dni dostałem rachunek 640 pln.
    Fakt że ogrzewam do ok. 20 stopni ale i tak myślę że to niewiele
    Co by tu nie mówic to gaz jeszcze nie jest taki drogi ale te wszystkie opłaty przesyłowe, abonamenty to normalnie przegięcie pały

    pzdr.

  20. #100
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawcik7
    hej
    a ja mam 200m2 do ogrzania , bloczek 36+10 wełny, poddasze ocieplone 25 cm wełny i za 65 ostatnich dni dostałem rachunek 640 pln.
    ...
    pawcik
    a moze masz "nieocieplone" fundamenty? i to jest przyczyna duzego zuzycia gazu ...
    niektórym forumowiczom ucieka ciepło fundamentami tak bardzo, ze az topi snieg wokół budynku ...

    pzdr

Strona 5 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony