dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie zameldowanie, wymiana dowodu a US

    niedawno sie przemeldowalam, nie chce wymieniać dowodu bo w przyszłym roku biore slub i znowu musialabym wymieniać. W zwiazku z tym mam do was pytanie - musze w US, do ktorego bede teraz należeć zlozyc NIP-3 z aktualizacja danych, czy moge zrobic tak, że podam juz nowy adres a nr dowodu jeszcze stary? Ewentualnie czy mogę zamiast nr dowodu podac nr paszportu? Doradźcie mi jak zrobic, żeby bylo dobrze, proszę

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Z Urzędami Skarbowmi to jest tak, że PIT-y składa się w tym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, a nie zameldowania.
    Mieszkam od 10 lat we własnym mieszkaniu, ale zameldowana jestem nadal u rodziców (300 km ode mnie). Rozliczam się oczywiście w tym urzędzie, który jest bliżej i nie ma to znaczenia, że w dowodzie osobistym mam inny adres.

  3. #3

    Domyślnie Re: zameldowanie, wymiana dowodu a US

    Cytat Napisał mojave
    niedawno sie przemeldowalam, nie chce wymieniać dowodu bo w przyszłym roku biore slub i znowu musialabym wymieniać. W zwiazku z tym mam do was pytanie - musze w US, do ktorego bede teraz należeć zlozyc NIP-3 z aktualizacja danych, czy moge zrobic tak, że podam juz nowy adres a nr dowodu jeszcze stary? Ewentualnie czy mogę zamiast nr dowodu podac nr paszportu? Doradźcie mi jak zrobic, żeby bylo dobrze, proszę
    z urzędami jest różnie, czasami mogą sie przyczepić, a czasem przymkną oko. Ja z urzedu miasta dostałam potwierdzenie o zameldowaniu i na tej podstawie złożyłam aktualizację danych na druku NIP-3, podałam stare nazwisko i stary numer dowodu osobistego, jako że w tym roku wyszłam za mąż, wymieniłąm dowód, i pożniej złożyła kolejny NIP-3, już ze zmienionym nazwiskiem i numerem dowodu. Na złożenie NIPu 3 po otrzymaniu dowodu masz 30dni.( przynajmniej tak jest w Poznaniu). W wielu urzędach po otrzymaniu dowodu osobistego możesz złożyć NIP-3 urząd miasta później przekazuje ten druk do własciwego urzędu skarbowego.
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony