dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 53
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1047
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Funia
    ...pretekst do posiadania domu? Dwoje dzieci jak u Was czy jedno jak u nas (ale za to jakie )...
    Dzieci mamy co prawda dwoje, ale u nas też dopiero pojawienie się Haneczki obudziło myśl o powiększeniu przestrzeni życiowej.
    Nasza Hania skończyła już 2 lata.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adriano Komputero
    ... Karaluchy pod poduchy ! ...
    a karaluchy też tam były!
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Oj Kasiu, czytam Twoje przeżycia z domiskiem i tak momentami to myślę czy czasami to Ty czy ja Oj stare domu to koszmar. Jedno robisz drugie się sypie a kasa nawet nie wiesz gdzie ucieka. I to podobno przedwojenna robota soc!
    Ale nie ma tego złego - nowy domek już rośnie.
    Życzę Tobie powodzenia i spełnienia marzeń.

  4. #24

    Domyślnie

    GRATULACJE !!!

    To wspaniałe, że macie już swoje miejsce na ziemi !
    No i macie już swój widok. Wybudujecie na swojej działeczce własny DOM Z WIDOKIEM! (jak w tytule).
    Zaczyna się pięknie ! Tak trzymać !

    Serdecznie pozdrawiam !
    ----------------------
    Agnieszka

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    ...podobno przedwojenna robota...
    Ba, u nas, to nawet z czasów pruskich, bo cegła z Cytadeli.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czekam niecierpliwie na dalszy ciag..
    i gratuluje decyzji nie jest na pewno łatwo wyprowdzic sie ze swierzo zakupionego domu, chociaz... ja tam wierze ze pewne miejsca (a i domy ) maja dobra i złą aure, mozna sie z tego smiac, ale cos w tym jest....
    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał K74
    Kupując działkę popełniliśmy wszystkie grzechy, jak byśmy zupełnymi lajkonikami byli .
    Ponieważ było już wydane i całkiem ciepłe pozwolenie na budowę, odpuściliśmy sobie dalsze dochodzenie. Jedynie projekt oglądaliśmy dokładnie i z niewielkimi przeróbkami wydał nam się do zaakceptowania .
    Bardzo mnie to ucieszyło, bo wizja załatwiania całej papierologii spędzała mi sen z powiek.
    Dopiero później okazało się, że architekt za bardzo nie przyłożył się do roboty . Pierwszy błąd, jaki znaleźliśmy (mało istotny), to źle wyliczony współczynnik przenikalności cieplnej dla ścian. Wiem, że to nie ma znaczenia, ale nie jestem już pewna, czy w wyliczeniach dotyczących konstrukcji budynku, też nie pojawią się jakieś "kwiatki".
    Później zobaczyliśmy jeszcze kilka okien, które były na rysunkach elewacji, ale zabrakło ich na rzutach i odwrotnie (były na rzutach, a na rysunkach elewacji już nie).
    Dowiedzieliśmy się, że projekt był robiony tylko po to, żeby działkę uatrakcyjnić. Dla tego terenu nie ma planu zagospodarowania, a uzyskanie WZiZT zajęło poprzedniemu właścicielowi 11! lat. Kupił działkę jako inwestycję kapitału, i jak tylko stało się możliwe wybudowanie na niej domu, to zrealizował zyski.
    Działkę kupiliśmy. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo były właściciel, to bardzo miły człowiek i coś mi każe mieć do niego zaufanie.
    ...Człowiek dobry, prawy, uczciwy zawsze odbiera innych własną miarą, czyli uważa, że wszyscy wokół są tacy sami jak on.
    Gorzej jest jak człowiek dobry natrafi na na oszusta, który wykorzysta z premedytacją jego uczciwość Trzeba więc niestety mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się wyrolować. Czasami należy jednak zaufać intuicji. I właśnie to, że "coś Ci każe mieć do niego zaufanie" jest sygnałem, że wszystko będzie OK!
    A więc "uszy do góry" ! Wszystko będzie dobrze ! Zaufaj swojej intuicji!

    Serdecznie pozdrawiam!
    ------------------------
    Agnieszka

  8. #28

    Domyślnie

    "...Słyszałam dziś w Trójce, że w Polsce ze wszystkich przepisów najlepsze są przepisy kulinarne ."



    Ale tak naprawdę to smutne

    Nie ma rady, trzeba jednak JAKOŚ sobie z TYM radzić
    ----------------
    Pozdrawiam

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agamuza
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kasia, ja widzę, że technicznie to jesteś świetnie przygotowana Ja dopiero studiuję zestawienie materiałów koniecznych do wybudowania mojego DOMU i jedną na trzy pozycje muszę sprawdzać w necie bo nie mam pojęcia ki diabeł to jest

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Aga - to świetne przygotowanie to dopiero w praniu wyjdzie . Niech no się wreszcie wiosna zacznie, czego Tobie i sobie serdecznie życzę!
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Pomyślcie nad kominkiem z grawitacyjnym DGP na wypadek niedawnego Śląska w przyszłej Wielkopolsce.

    Tzn. pompa ciepął nie chodzi bez prądu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Myślimy nad kominkiem, ale raczej ze względów estetyczno-rekreacyjnych.
    Brak prądu byłby dla nas tak samo dokuczliwy, jak dla wszystkich, bo przecież piec gazowy bez prądu też nie zadziała.
    Mam jednak nadzieję, że prąd nie będzie drożał tak szybko jak gaz, bo nawet przy wyczerpaniu pokładów węgla i wizji braku napędu dla elektrowni, pozostają inne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej.
    Ostatecznie, mamy dzieci, to będzie komu pedałować .
    Ale z tym Śląskiem to nie rozumiem (prosta kobieta jestem).
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  13. #33

    Domyślnie

    Śląsk? Chyba chodziło o opady sniegu, pozrywane linie i brak prądu.

    Dlaczego chcecie budować Silką? Nie analizowałem parametrów materiałów, ale do głowy mi wskoczyła Silka, chyba ze względu na dobre parametry akustyczne.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Acidtea dzięki za wyjaśnienie tego Śląska . Myślę jednak, że nawet jak przez dwa dni prądu nie będzie, to nie pozamarzamy. Silka ma dobrą akumulacyjność cieplną, znaczy wolno się wychładza.
    A zdecydowaliśmy się na silikaty, tzn. ja się zdecydowałam, a potem przekonałam męża, ze względu na parametry akustyczne i wytrzymałość, można zrobić cieńsze ściany i zaoszczędzić trochę powierzchni, a u nas każdy centymetr jest ważny, bo działka dość wąska (21,5 m).
    Długo myślałam nad BK, ale tak z betonu do betonu się wyprowadzać ?
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    A nie pomyliłaś się z tymi zerami w adaptacji???
    Sorry, ale ja dopiero kupiłam projekt, myślę nad drobnymi zmianami, a dopiero potem udam się do pana/i architekt ze swoimi i mężula przemyśleniami. Ale jeśli to ma tyle kosztować , to nie wiem....
    Pozdrawiam...

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    tabaluga1 - Niestety zmiany, które chciałam wprowadzić do projektu mnie wydawały się jedynie kosmetyczne, a wg pani w biurze projektowym wymagały zmiany konstrukcji całego budynku (chciałam m.in. przesunąć ścianę o 1 metr i zmienić bieg schodów). Stąd ta cena. Chociaż kwota i tak ogromna nawet jak na projekt indywidualny . Nie będę już pisać o tym, że wcześniej ta sama pani powiedziała mi, że z proponowanymi przeze mnie zmianami nie będzie najmniejszego problemu . Znalazłam projektanta, który stworzy papierową wersję naszego domu za mniej niż połowę tej kwoty .
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    E, no ja widzę, że Ty jesteś Kobita od Załatwiania Wszystkiego. Twój mąż ma fajnie, że ma taką żonę. Nie dość, że załatwia to jeszcze nic nie płaci. Może kiedyś byś wpadła do nas? O tynkach zewnętrznych trzeba będzie z kimś pogadać....

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna
    E, no ja widzę, że Ty jesteś Kobita od Załatwiania Wszystkiego. Twój mąż ma fajnie, że ma taką żonę.
    Ja to mam fajnie, że mam takiego męża, bo bez niego nie byłoby tego całego budowania. A że biedak wychodzi z domu jak jest jeszcze ciemno i wraca jak jest już ciemno , to cała reszta musi być na mojej głowie.
    W sprawie tynków niczego nie obiecuję, bo w tej materii nie mam jeszcze doświadczenia negocjacyjnego, ale może mam właściwe początkującym szczęście .
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    To ja tez się pisze na tynki zewnetrzne

  20. #40

    Domyślnie

    K74,
    bierz sprawy w swoje ręce bo dobrze Ci idzie !
    A co do szczęścia to trzeba je mieć ! Bez dwóch zdań ! Oby tak dalej!

    Pozdrawiam

Strona 2 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony