dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 112
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 2232
  1. #1141

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobeczek1 Zobacz post
    Agula, bardzo ładna ta Twoja cegiełka, taka klimatyczna

    a ja mam pytanie do - czy ja muszę tą moją cegłę impregnować i w sumie po co?? Imoregnat mam, ale boję się żeby mi nie zciemniało, bo podoba mi się tak jak jest. Thewizzo, blucactus- impregnowaliście swoją?
    Miałam podobny dylemat, czy impregnować czy nie? Stanęło na NIE ponieważ widziałam zaimpregnowaną u znajomych i ...nie wyglądała tak jak chciałam - ale to raczej kwestia gustu. Od czasu do czasu ścianki "przelatuję" odkurzaczem i jest ok! Mam nawet kawałek muru tuż przy indukcji i kompletnie nic się nie dzieje, a gotuję często

    Pozdrawiam
    Jedna z moich ścianek
    komentarze i takie tam
    NAJMNIEJSZY KROK W STRONĘ CELU JEST WIĘCEJ WART NIŻ MARATON DOBRYCH CHĘCI

  2. #1142

    Domyślnie

    No i po krzyku - zaimpregnowałam

    Mam ten sam impregnat co thewizzo do swoich starych skalnych. Zrobiłam wczoraj próbę i faktycznie, nie zmienia koloru, nie nabłyszcza. Dzwoniłam dziś do wykonawcy mojej ściany i doradził, żeby zaimpregnować- żeby nie chłonęa wilgoci. Bo jeśli np. się pobrudzi, to łatwiej się ją umyje jak będzie na niej wartswa imregnatu

    Teraz muszę poczekać do jutra, aż wyschni e żeby zobaczyć efekt

  3. #1143

  4. #1144

    Domyślnie

    Efekt jest ok, impregnat może tylko trochę wyciągnał kolor, ale podoa mi się Więc poelcam, ale oczywiście przy dobrze dobranym impregnacie

  5. #1145
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    dziobeczek super wyszły Ci te ściany Fajna ta z narożną cegłą - wygląda jakby była z całych cegieł postawiona

    Powiedz proszę jak Wam się wycinało w tych płytkach otwory na kontakty?
    U mnie mąż właśnie układa ścianę w salonie z tych samych płytek, ale mamy ich też trochę położonych w kuchni i chciałam dać na ścianie drążek ale boimy się, że cegiełki popękają od wiercenia pod wkręty A w salonie musimy jeszcze powiesić uchwyt pod tv, więc też trzeba będzie wiercić.
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  6. #1146

    Domyślnie

    Dziękuję po raz kolejny za miłe słowa Narożna cegła jest na obu ścianach tylko może jedna jest tak sfotografowana

    Otwory wycinał wykonawca, ale pytałam go o jakość cegiel to mówił że ok, no i to zresztą widać - w cegle są wycięte równo kółka pod kontakty, a jakby była słaba to by pękła.

    A nie macie zapasu cegieł, tak, żeby było w razie jak coś pęknie?

  7. #1147
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pysiaczek
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3.748

    Domyślnie

    Trochę zapasu mamy oczywiście ale wiesz nie jest powiedziane, że i za kolejnym razem nie pęknie
    No nic mąż powiedział, że na wolniutkich obrotach wiertarki da radę - zobaczymy

    Dzięki
    there's no place like home

    Nasze M


    Galeria na picassie

  8. #1148
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam wielką prośbę do dziobeczek1 i innych posiadaczy cegiełek z elkaminodom - mozecie napisać czy po zaimpregnowaniu te płytki ciemnieją jakoś? Dostałam właśnie próbki - cegielki sliczne jeśli chodzi o fakturę, ale wydają mi się jakby wyblakłe, zwłaszcza skalna - mam 3 szt. prawie białą, lekko czerwonawą i lekko bezową - czy tylko takie płytki tworzą całość? U Ciebie dziobeczek1 na fotkach dużo lepiej ściana wygląda, kolor jest bardziej nasycony, wydaje się, ze płytki są ciemniejsze - napiszesz jak uzyskac taki efekt?

  9. #1149

    Domyślnie

    dorben, zdjęcia robione były przed impregnacją. Po impregnacji mam wrażenie że kolory troszkę jeszcze się nasyciły. z próbek nigdy nie wysnioskujesz wyglądu, bo na ścianę skłądają się różne odcienie - takie pomarańczowo ceglane płytki też są. Jeśli zamówisz u nich skalną + impregnat mexx hd do kamienia to uzyskasz taki efekt na pewno

  10. #1150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Nasze 2 wnęki nabierają wyglądu.
    Zdecydowaliśmy się na nelissen goya.



    i jeszcze



    Mam pytanie moze ktos jest w stanie mi odpowiedziec.
    Cegły mają na sobie troszkę piasku czy tak ma pozostac czy jest jakis sposob na usunięcie tego piasku.
    Na razie uzyłem do oswietlenia zwykłego halogenu o mocy 20 wat i moim zdaniem snop swiatła jest zbyt rozproszony i zbyt mocny.
    Czego używacie do zwęzenia snopu swiatła jakich żarówek lub ledów ????
    Pozdrawiam radek
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 10-07-2011 o 01:21
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  11. #1151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dziobeczek mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie-jak rozwiązałaś ten fragment, gdzie cegła (gdyby to była cegła) jest widoczna jakby z 3 stron? Chodzi mi np. o ten fragment nad drzwiami od strony niewidocznej na zdjęciu - czy tam jest płytka przyłożona do naroznika bez fugi (jak to wygląda?) czy po prostu tamtą stronę masz zatynkowaną? Pytam, bo mam u siebie do obłożenia ściankę grubości 10cm i zastanawiam się czy nie będzie to wyglądać idiotycznie na tych krótszych bokach..

  12. #1152

    Cool

    Kurcze, dorben, nie bardzo rozumiem o co pytasz Siany na której jest cegła nie były tynkowane. a do narożników wykonawca musiał wyciąc listwy aluminiowe wstawione prze tynkarzy i tynk na grubość ok 1 cm.

  13. #1153
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziet85

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    4

    Domyślnie :)

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2115.jpg
Wyświetleń:	1887
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	65828   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2189.jpg
Wyświetleń:	1362
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	65827   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stolik.jpg
Wyświetleń:	1372
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	65826   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2131.jpg
Wyświetleń:	1595
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	65825   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	1202
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	65829  


  14. #1154

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziet85 Zobacz post
    SUPER! Jestem pod wrażeniem

  15. #1155
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziet85

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Na żywo wygląda 10 razy lepiej, mówiąc nieskromnie. Genialny klimat.... w planach było również zrobienie belek stropowych (imitacji) czyli złożenia z desek takich ceowników. http://belkownia.republika.pl/galeria.html
    Teraz trochę żałuje że się nie zdecydowałem na taką wisienkę na torcie.
    Co do stolika "kawowego" ;P to po prostu krzesło, które zastaliśmy w mieszkaniu mocno zniszczone, które wycyklinowaliśmy, wyszlifowaliśmy, następnie pomalowane lakierobejcą a blat oklejony wydrukami starych gazet i zabezpieczony lakierem.
    Ostatnio edytowane przez ziet85 ; 15-07-2011 o 22:29

  16. #1156

  17. #1157

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post

    Mam pytanie moze ktos jest w stanie mi odpowiedziec.
    Cegły mają na sobie troszkę piasku czy tak ma pozostac czy jest jakis sposob na usunięcie tego piasku.
    Odkurzyć i zaimpregnować - my tak robiliśmy. Mieszkamy ponad rok cegła spisuje się fantastycznie.

  18. #1158

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorben Zobacz post
    dziobeczek mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie-jak rozwiązałaś ten fragment, gdzie cegła (gdyby to była cegła) jest widoczna jakby z 3 stron? Chodzi mi np. o ten fragment nad drzwiami od strony niewidocznej na zdjęciu - czy tam jest płytka przyłożona do naroznika bez fugi (jak to wygląda?) czy po prostu tamtą stronę masz zatynkowaną? Pytam, bo mam u siebie do obłożenia ściankę grubości 10cm i zastanawiam się czy nie będzie to wyglądać idiotycznie na tych krótszych bokach..
    nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale Tobie chodzi chyba o płytkę ceglana narożną, która wygląda jak pełna cegła.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  19. #1159
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    kurcze, ciężko to wytłumaczyć - są u mnie miejsca, gdzie 'cegła' byłaby widoczna z 3 stron - tzn. ściana wolnostojąca (między salonem i kuchnią) z bloczków o szerokości 10cm i długości 120. Chciałabym ją obłożyć cegłą skalną - wiem ze są płytki narożne i taka płytka położona na rogu tej ściany dawałaby efekt pełnej cegły patrząc od przodu i zboku, ale juz z tyłu (czyli od kuchni) trzebaby do tego przyłozyc płaską płytkę - i teraz pytanie - czy ktoś z Was miał taką sytuację i czy to wygląda znośnie? Płytkę w tym miejscu kłaść z fugą czy starać się wpasować jak najbliżej narożnika? Patrząc na zdjęciau Ciebie dziobeczku wydaje mi się, ze taka sytuacja jest u Ciebie nad drzwiami od strony przeciwnej do pokazanej.. Z góry dzięki za próby zrozumenia mojego zagmatwanego opisu

  20. #1160
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Stwierdziłam, ze moje wątpliwości rozwieją się podczas układania - cegiełki zamówione. Dzięki za dotychczasowe info i pozdrawiam

Strona 58 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony