dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Pytania do osob majacych docieplone poddasze 15 cm welna:
    1. Czy jest wystarczajaco cieplo
    2. Czy pomieszczenia szybko sie wychladzaja
    Ja mam 15 cm i jestem srednio zadowolony, grzejniki dobrane 80 vat na m2 przy zasilaniu 70 st.
    Czy jest normalnym, ze u was za "regipsami" jest cholernie zimno tz temperatura ok 10 st.
    prosze o informacje

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym się trochę bała norma mówi 18 cm a i tak mam 20 cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Układ 15cm plus 5 cm jest wg. mnie absolutnie minimum,
    pozdr

  4. #4

    Domyślnie

    Mam 20 cm,ale i tak nie jest za ciepło. Tak więc zdecydowanie nie polecam 15 cm.

  5. #5

    Domyślnie

    rozmawialiśmy z dwoma ekipami nt. ewentualnej współpracy,
    w obu stwierdzili, że właściwie mniej jak 20 cm nie układają !

    Karina

  6. #6

    Domyślnie

    Moje docieplenie to 18+5 /2 pomieszczenia/ i 20+5/pozostałe 4 pom. ponieważ zabrakło w hurtowni 18 cm ponadto folia aluminiowa /utrzymująca ciepło/ i płyta FERMACELL, z której jestem b. zadowolony, chociaż jest 4 krotnie droższa od tradycyjnej płyty gipsowej. Jeszcze nie mieszkam, ale zastosowanie 15 cm to troszeczkę za mało.
    Z tym, że nie wpadaj w panikę wszystko da się naprawić......

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam. Jak masz rozstaw krokwi najczesciej 18 cm, to powinno sie zalozyc 18 cm ocieplenia i 5 cm w poprzek krokwi (miedzy nabitymi latami). Razem jak dostaniesz 23 cm - powinno starczyc. A dodatkowo przykryjesz mostki cieplne na krokwiach.
    Tak wiec skoro masz juz 15 cm (miedzy krokwiami), przybij laty poprzeczne i wloz jeszcze 5 cm. Napewno bedzie duzo lepiej.
    Swietny pomysl z ta folia aluminiowa. Tez ja kupie, chociaz jest 4 razy drozsza od zwyklej. Ale na ociepleniu dachu nie ma co oszczedzac - tedy ucieka najwiecej ciepla.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Najgorsze jest to ze wszystko jest juz zrobione na gotowo, nawet z pomalowaniem chybat 5 ioma warstawami farby podkład +kolor sigmy i co teraz wszystko demolowac.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony