dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Warunki Przyłączenia urządz. elektr - długie i pouczające

    We wrześniu 2005 r wykonałęm przyłącze prądu na działke (12kW na budowe i docelowo 18kW)

    W październiku wystąpiłem o zwiekszenie mocy docelowej do 30kW - z powodu przewidywanego ogrzewania elektrycznego. Zgodę taką otrzymałem ale czytając sobie w domku projekt umowy znalazłem m.in coś takiego:

    Podmiot przyłączany (czyli ja) zobowiązuje się do:
    - wykonania niezbędnego projektu budowlanego i elektrycznego na aktualnym podkladzie geodezyjnym obejmujacego rowniez zakres do miejsca dostarczenia energii elektrycznej zgodnie z pkt. 6.4 Warunków przyłęczenia (punk ten mowi o zakresie prac do wykonania po ztronie zakladu energetycznego cytuje " elementy niskiego napiecia wykonac: wykonac II tor lini napowietrznej NNw ul. Wyscigowej na odcinku od stacji trafo nr.... do slupa - zainstalowac RSA; w/w II tor podwiesic przewodem AsXSn 4x70mm2, przeniesienie podzialow w ist. sieci wykona ZE.

    i dalej w projekcie umowy...
    - pozwolenie na budowe dotyczace p. 6.4 warunkow przylaczenia winno byc wydane na rzecz ZE jako inwestora
    - uzyskania niezbednych naniesien i wytyczen geodezyjnych wraz z inwentaryzacja powykonawcza
    - zajecia terenu i odtworzenia nawierzchni

    Ja nie wiem czy cos zzle rozumiem ale czy zaklad energetyczny wymaga ode mnie abym to JA uzyskal dla niech cala ta papierologie???????

    Przeciez to beda prawdopodobnie b. duze koszty - czy ktos wie jakie?

    A moze czegos nie rozumiem........
    Juz sam nie wiem - moze skonczy sie to tym ze zostane przy 18kW - ale z projektowanego pgrzewania wynikalo ze na samo grzanie potrzebuje 21kW a do tego dojdzie jeszcze bioler 2,4kw, plyta grzejna , oswietlenie itd.

    PORATUJCIE DOBRA RADA!!!!
    Michał z Łodzi

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nie potrafi mi doradzic? ;(
    Michał z Łodzi

  3. #3

    Domyślnie

    Ja Ci nie odpowiem na wszystkie pytania, ale pomyśl, a raczej policz, czy faktycznie potrzeba Ci aż taka duża moc przyłączeniowa?
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  4. #4

    Domyślnie

    sama moc urzadzen grzewczych wyszla mi na 21kW
    Michał z Łodzi

  5. #5

    Domyślnie

    To co dostałeś jest tylko propozycją umowy.
    Złóż im taki wniosek:
    Wnoszę o sprostowanie oczywistej omyłki w propozycji umowy polegający na tym że (cytujesz cały zamieszczony tu fragment).

    Uzasadnienie

    Z przepisów prawa budowlanego wynika, że pozwolenie na budowę może uzyskać ten kto spełnia wymagania art. 32 Ustawy prawo budowlane. Ty jako beneficjent tej inwestycji nie jesteś nawet stroną takiego postępowania nie mówiąc o absolutnym braku podstaw do złożenia wniosku w tej sprawie. Nie masz pełnomocnictwa do składania oświadczeń w imieniu Inwestora (czyli ZE) jak również nie dysponujesz i nie możesz dysponować wymaganymi w tym celu dokumentami.
    Ponadto należy zauważyć, że na podstawie Art. 18. Ustawy Prawo budowlane opracowanie projektu należy do obowiązków Inwestora. Mógłbyś opracować taki projekt, gdyby ZE ustanowił cię Inwestorem Zastępczym, ale na to oczywiście nie wyrażasz zgody.
    Z uwagi na niezgodność tego punktu umowy z obowiązującymi przepisami prawa i w celu zapobieżenia stwierdzenia nieważności takiej umowy proponujesz w to miejsce zapis:

    ZE (czyli oni) zobowiązuje się do .... (i dalej przepisz to wszystko)


    Powinno wystarczyć a jak nie to napiszemy skargę do URE w trybie art 8 ustawy prawo energ.

    Pozdro!



    Do obowiązków inwestora należy zorganizowanie procesu budowy, z uwzględnieniem zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, a w szczególności zapewnienie:
    1) opracowania projektu budowlanego i, stosownie do potrzeb, innych projektów,
    2) objęcia kierownictwa budowy przez kierownika budowy,
    3) opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
    4) wykonania i odbioru robót budowlanych

  6. #6

    Domyślnie


    No widze ze trafilem na prawnika.
    Problem jednakze lezy gdzie indziej - ZE twierdzi ze zaproponowal takie a nie inne warunki w umowie aby przyspieszyc mi proces realizacji zadania. W przeciwnym razie , jezeli wszystko to byloby po stronie ZE bede czekal min do 2009 r..... ;(
    Michał z Łodzi

  7. #7

    Domyślnie

    Nie jestem prawnikiem
    _____________________-
    Rzeczywiście, ZE umożliwiają wcześniejsze przyłączenie gdy Podmiot Przyłączany weźmie na siebie obowiązki "papierowe". Ma to odzwierciedlenie w stosownych zapisach taryf (zniżka 10% za sporządzenie projektu) Ale chodzi o projekt przyłącza a nie rozbudowy sieci.
    Masz dwa wyjścia
    - albo podpisać tę umowę i zaskarżyć ją w UOKiK. Wtedy w razie wygranej - termin wykonania przyłącza zostanie a zmieni się tylko to co kwestionujesz.
    - albo nie podpisywać jej teraz tylko złożyć mój wniosek - niech się do niego ustosunkują. Muszą to zrobić w ciągu 14 dni więc chyba się opłaca. Złóż, co ci szkodzi. W międzyczasie poszukasz innych opcji.

    PS. Zmuszając Duże i Ważne Podmioty do odpisywania Wam na wnioski zwiększacie prawdopodobieństwo, że popełnią błąd. A stąd już prosta droga do sukcesu.

  8. #8

    Domyślnie

    dzis wystapilem o 24 kW zamiast 30kW - mam nadzieje ze dla tej mocy nie bedzie konieczna rozbudowa sieci - mam teraz 18kw wiec zwiekszylbym tylko o 1/3 - moze to pomoze
    Michał z Łodzi

  9. #9

    Domyślnie

    To wydaje się bardziej rozsądne
    >>>NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI<<<

  10. #10

    Domyślnie

    Doradzam zwrócenie się do elektryka, znającego się na projektowaniu, aby sporządził bilans.
    Bilansu nie zrobi bankowiec - on tylko sumuje.
    Przypuszczalnie 18 kW może wystarczyć, mimo że suma mocy zainstalowanych urządzeń grzejnych wynosi 21kW.
    Jak duży masz domek ?
    Czy będziesz korzystał z taryfy "nocnej" ?
    Jaka jest moc i pojemność termy ?
    Jaka moc kuchni ?
    Jaka wymagana moc ogrzewania domku ?

  11. #11

    Domyślnie

    Witaj
    Przewidujesz 21kw na ogrzewanie więc albo masz duzy dom albo slabo izolowany.Pomysl o kosztach za energię elektr. Będą olbrzymie Zamawiając tak dużą moc
    musisz zwiększyc przekrój przewodów zasilających budynek a energetyka prawdopodobnie przebudowac trafo. Dlatego zaproponowali ci taką umowę.
    Marek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony