dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 268
  1. #21

    Domyślnie

    Witam i pozdrawiam Wszystkich pielegnujących wątek!
    Bardzo potrzebna rzecz dla każdego budującego.
    O swoich doświadczeniach i ekipie napiszę jak mi zrobią dach.
    Do tej pory mam tylko małe zastrzeżenia, a to zdarza się wszędzie.
    Tymczasem jestem trochę rozczarowany w poszukiwaniu ekipy
    od instalacji c.o. i c.w.u.
    Każdy ma inną koncepcję budowy instalacji w oparciu o "swoje" korzyści.
    Jak tu wybierać pomiędzy Junkersem za 12tys., a Junkersem z 6tys.
    Argumentacja jest zasadna tyle, że dla laika.
    Jesli ktoś może polecić ekipę, która zna się na montażu kominka
    z płaszczem wodnym i dobranie pieca gazowego (gaz płynny)
    z zasonikiem w układzie niskotemperaturowym i mieszanym rodzjem ogrzewanie
    -kuchnia, łazienka to podłogówka, reszta grzejniki - byłbym
    wdzięczny. Szukam fachowca !!!
    Pozdrawiam
    Jacek

  2. #22

    Domyślnie biala lista

    wszystko fajnie tylko to jest BIAŁA LISTA...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Komornik nie był w stanie wyegzekwować tych należności od niego
    - moze komornik był leniwy lub nieudolny i nawet nie pofatygował się do dłużnika a po 5 miesiacach wydał postanowienie o nieściągalności. ( ja znam takie przypadki osobiście), może zapomniał a moze jakis duży kontrahent mu nie zapłacił , moze go okradli - dla mnie to zniesławienie
    zreszta - ściągnąc na podstawie prawomocnego wyroku ( o ile jest - bo windykacja komornicza nie jest przesłanka ) mozna przez 10 lat, więc w tym przypadku mozemy mówic o nieściąglanej wierzytelności a nie o wypłacalności

    Podobnie w przypadku, kiedy zamówicie u niego wykonanie usługi a on ją wykona niefachowo
    - nie można negowac kompetencji jezeli tego się nie wie dla mnie to zniesławienie


    jest ten pan oficjalnie niewypłacalny
    rozumiem ze ogłoszono upadłosć lub niewypłacalnośc wyrokiem sadowym ?
    rozumim ze popełniono przestępstwo polegające na wyłudzeniu - prosze je zgłosic

    dla mnie to zniesławienie "profesjonalnej" firmy windykacyjnej


    PUBLICZNE ZARZUTY
    Artykuł 213. §2. Kodeksu karnego - którego brzmienie przytaczamy w całości: Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212. §1. lub §2., kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu; jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego stanowi,

    jak piszą Autorzy omawianego tu raportu, ograniczenie podstawowych wolności obywatelskich w zakresie rozpowszechniania informacji i wyrażania opinii, w szczególności wolności słowa i wolności prasy. Tym samym pozbawia się opinię publiczną możliwości sprawowania kontroli nad, jak to napisano, różnorodnymi sferami życia prywatnego. W tym również nad takimi zjawiskami, jak: swoboda seksualna, nadużywanie alkoholu, styl i sposób życia prywatnego osób publicznych, które mogą decydować o kształtowaniu się obrazu osób sprawujących funkcje publiczne w społeczeństwie.

    Z analizy kodeksu może wynikać, że: Zarzut publiczny i prawdziwy dotyczący życia prywatnego nie jest karalny tylko wtedy, jeśli podnosi się go dla uchylenia niebezpieczeństwa dla życia zdrowia albo dla zapobieżenia demoralizacji nieletniego (art. 213. §2 k.k.). Co gorsza: Zniesławienie ujęto jako przestępstwo formalne, dla którego dokonania nie jest wymagany skutek w postaci rzeczywistego poniżenia lub utraty zaufania, także gdy kwalifikuje się winę z zamiarem ewentualnym. W konkretnej sytuacji do odpowiedzialności dziennikarza wystarcza, że zdaniem sądu do poniżenia lub utraty zaufania dojść mogło. Ten zapis można odbierać jako daleko posuniętą próbę ograniczenia swobody wypowiedzi w mediach. Ta zaś, w myśl rozstrzygnięć Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - jest jedną z podstaw demokratycznego społeczeństwa. Bowiem, choć prasa nie może przekroczyć ustalonych granic, m.in. w interesie ochrony dobrego imienia i praw innych osób, ciąży na niej obowiązek przekazywania informacji i idei będących przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. Prasa nie tylko ma zadanie przekazywania ich; społeczeństwo ma również prawo do ich otrzymywania. Gdyby było inaczej, prasa nie mogłaby grać swojej ważnej roli publicznego obserwatora.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tak samo narażeni jak pacjenci niewypłacalnych PZOZ (np. szpitali) czy podróżni w PKP, oraz innych firm.
    Dlaczego tam nie stosuje sie takiej (taniej) retoryki? Bo tam istnieje realna szansa, że ich prawnicy mogą skierować sprawę do sądu, a tam nie jest to tak oczywiste, że zgodnie z prawem.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sevir

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wnioskowanie Pan obrczone jest błędem którego prawnicy powinni sie wystrzegac -wnioskowanie przez analogię - zakresie polecam ksiązki z I i II roku prawa.
    Przedstawione wnioski jak i ripostowanie zrzutów współadwersarzy jest na żenującym poziomie prawniczym i świadczączy jedynie o dyletanctwie prawnym, wycinkowej znajomości przepisów prawa, wprowadzaniu opinii w błąd co do przepisów prawa oraz stoi w sprzeczności w orzecznictwem SN
    wiemy obydwoje ze balansujecie Państwo na granicy prawa

    Pozdrowienia dla Pana Roberta

  6. #26

    Domyślnie Ekipa od fundamentów po dach

    Polecam Jacka Węglarowicza z Oławy firma Majster-Bud. Budujemy z nim stan surowy otwarty - aktualnie kończymy więźbę. Mamy nadzieję na dalszy ciąg współpracy. Solidny i terminowy - poslizgi wynikały jedynie z niedostarczenia materiału przez hurtownię. Miał kilka ciekawych propozycji dotyczących zmian w projekcie. Na budowie czysto i fachowo.
    Szukam ekipy do ociepleń wełną mineralną!

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitpiotr
    "WNIOSEK O ORZECZENIE ZAKAZU PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ



    Robert Grabowski"
    po tym pości trudno Pana, Pana firmę oraz postępowanie traktowac poważnie
    proszę zatrudnić profesjonalnych prawników lub zminic tych których Pan zatrudnia



    bez odbioru
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maggi

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja mam następujące doświadczenia:

    Kierownik budowy Robert Wrona 504 10 20 30 - polecam solidny, wymagajacy ale bez przesady

    Materiały budowlane : Hurtownia Gaja na Opolskiej we Wrocławiu pan Rafael Arendt 608 077 922 - szybko, kompleksowo, i zawsze mozna wynegocjowac dobra cene

    Ekipa budowlana: Ryszard Lech 603 29 29 55 - w sumie na poczatku bylam zadowolona, ale pod koniec sie popsuli wiec raczej taki neutralny komentarz

    Dach: Czesław Nejno 604280628 - gadula, trzeba z przymruzeniem oka traktowac wszystkie jego deklaracje co do tego ze nie trzeba byc na budowie i go pilnowac i ze wszystkie materialy moze zalatwic taniej bo opusty. Z tym lepiej uwazac. Powolny ale dobry fachowiec

    I to by bylo tyle co moge polecic. W sumie narazie jakos strasznie sie nie nacielam. Z wykonawcami zawsze sa klopoty.

    A o panu Kierakowiczu tez slyszalam pozytywy. Wlasnie probuje go sciagnac do siebie ale cos nie moge sie z nim umowic.

  9. #29

    Domyślnie

    na liście wrocławskich misiów jest Pan Kosatko
    jeszcze coprawda nie skończył elewacji, ale jest rewelacyjny.
    Solidnie, szybko i czysto
    Kacha

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    flowera

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    520
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacha110
    na liście wrocławskich misiów jest Pan Kosatko
    jeszcze coprawda nie skończył elewacji, ale jest rewelacyjny.
    Solidnie, szybko i czysto
    u mnie zaczyna w przyszłym tygodniu ))))

  11. #31

    Domyślnie

    Wykonawcy z pracy których jestem zadowolona:

    1.tynki p.Marek Gocławski 602791865-tynki tradycyjne maszynowe- ja jestem zadowolona, byli w terminie, na niewielkie poprawki przyjechali, cenowo raczej średnio, nie trzeba było ich pilnować
    2.wylewki p.Jan Zaręba (forumowy "janzar") 603794833- nie mam się czego czepić,problemy rozwiązuje a nie mnoży, klej do kafli tylko na grzebień, bez dodatkowego równania powierzchni, dodatkowy rabat za bycie forumowiczem muratora.
    3.instalacje wod-kan i co p.Janusz Krych 606556989- na pierwsze wrażenie ceny powyżej średniej, nie ma za to ukrytych kosztów dodatkowych (przekucie,podkucie itp.)Bardzo konkretny i rzeczowy, Mogłam sobie wybrać technologie.
    4.Kominek p.Durczak 601414839- szybko, terminowo, cenowo ok
    5.Kostka p.Andrzej Pałaszewski 501751010 - kostka granitowa i betonowa, solidnie i z pomysłem, cenowo powyżej średniej.

    pozdrawiam
    Aga
    będę miała swój dom z trawnikiem

  12. #32

    Domyślnie

    cześć
    a moze ktos mógłby mi polecić firmę, która wykona prace do stanu zamkniętego?

    Aga, a czy mogłabys sie zwierzyć jaki domek budujesz i ile płaciłas za kominek?

    super że jest taka strona

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie jastrych

    Wykonawcy z pracy których jestem zadowolona:

    1.tynki p.Marek Gocławski 602791865-tynki tradycyjne maszynowe- ja jestem zadowolona, byli w terminie, na niewielkie poprawki przyjechali, cenowo raczej średnio, nie trzeba było ich pilnować
    2.wylewki p.Jan Zaręba (forumowy "janzar") 603794833- nie mam się czego czepić,problemy rozwiązuje a nie mnoży, klej do kafli tylko na grzebień, bez dodatkowego równania powierzchni, dodatkowy rabat za bycie forumowiczem muratora.
    3.instalacje wod-kan i co p.Janusz Krych 606556989- na pierwsze wrażenie ceny powyżej średniej, nie ma za to ukrytych kosztów dodatkowych (przekucie,podkucie itp.)Bardzo konkretny i rzeczowy, Mogłam sobie wybrać technologie.
    4.Kominek p.Durczak 601414839- szybko, terminowo, cenowo ok
    5.Kostka p.Andrzej Pałaszewski 501751010 - kostka granitowa i betonowa, solidnie i z pomysłem, cenowo powyżej średniej.

    pozdrawiam
    Aga

    witam i też serdecznie pozdrawiam lecz poprawnie moje nazwisko to ZAREMBA

    nowy numer 513 148 985 oraz strona termolit
    Ostatnio edytowane przez janzar ; 22-04-2015 o 10:58
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  14. #34

    Domyślnie Re: jastrych

    Cytat Napisał janzar
    witam i też serdecznie pozdrawiam lecz poprawnie moje nazwisko to ZAREMBA

    Upss
    Bardzo przepraszam Panie Janie

    pozdrawiam serdecznie
    Aga
    będę miała swój dom z trawnikiem

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie Re: jastrych

    Cytat Napisał zara
    Cytat Napisał janzar
    witam i też serdecznie pozdrawiam lecz poprawnie moje nazwisko to ZAREMBA

    Upss
    Bardzo przepraszam Panie Janie

    pozdrawiam serdecznie
    Aga
    też serdecznie pozdrawiam JZ

    http://images4.fotosik.pl/197/a9ebb411598a575f.jpg
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krd3

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    mogę polecić firmę pana Sebastiana tel. 0667733160 , która robia u mnie kafelki, ocieplenie, elewację,kostkę granitową . Niedawno skończyli u mnie robotę, fachowo i nie trzebabyło ich pilnować.

    Jak widać są jeszcze fachowcy

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maggi

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ja moge polecic ekipe od ocieplen i tynkow Mariusz Czyż 515140956.
    Co prawda jeszcze nieskonczyli ale jestem z nich zadowolona. Nie trzeba ich pilnowac, zalatwia sobie sami material, konkretnie i na temat.

  18. #38

    Domyślnie

    czy ktos może polecić naprawde zaufanych pożądnych fachowców do postawienia stanu surowego.
    wiem ze pytanko jest dziwne bo większosc tych pozadnych siedzi za granica ale moze jeszcze sie uda licze na to..(oby sie nie przeliczyć )

  19. #39

    Domyślnie

    co do budowy domu pod klucz moge polecic firme MARCODOM z Wrocławia tel 512 366 106, ale z tego co wiem terminy maja wolne na wiosne co do domow ale co do mieszkan to na zime cos sie znajdzie jakis wolny termin te

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał marco73ww
    co do budowy domu pod klucz moge polecic firme MARCODOM z Wrocławia tel 512 366 106, ale z tego co wiem terminy maja wolne na wiosne co do domow ale co do mieszkan to na zime cos sie znajdzie jakis wolny termin te
    Hehehe,świetna reklama,panu już dziękujemy.

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony