dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 242
  1. #1

    Domyślnie czym odśnieżacie ? - podziel się... łopata, maluch, odśnieżarka.. co jeszcze?

    jakie macie pomysły kiedy podjazd zawalony śniegiem, droga dojazdowa 30 metrów też a trzeba jakoś wyjechać i co wtedy ?????

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  4. #4

    Domyślnie

    Jak za dawnych czasów polecam dobra lopate i sile swoich rak!!! A tak na marginesie mnie zimy przerazaja ja mam droge dojazdowa 60m i to wdodatku dzialke mam w dolinie masakra pozniej w zimie zniaj wyjechac.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie Re: czym odśnieżacie ??????

    Cytat Napisał tomeczek
    jakie macie pomysły kiedy podjazd zawalony śniegiem, droga dojazdowa 30 metrów też a trzeba jakoś wyjechać i co wtedy ?????
    ja mam 70 metrów pod górkę niestety- czekam na pług, a zostawiam samochód na parkingu u stóp górki

  7. #7

    Domyślnie

    Zamówiłem sobie ochronę. Mają obowiązek dwa razy dziennie przejechać koło mojego domu a mają terenowy na cztery koła, to przecierają szlak. Płacę 50 PLN za ochronę, przetarcie gratis.
    ppp.j

  8. #8

    Domyślnie

    łopatą ale jak beda takie zimy to zainwestujemy w taką odśnieżarkę jak armmatka sniezna, mamy 150 m podjazdu

  9. #9

    Domyślnie

    Łapkami ,w których jest łopatka od śniegu. I szybko i nie ma brzusia i oszczędnie. Jak nie odpowiada to bezrobotny sąsiad - ale kosztuje .
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  10. #10

    Domyślnie

    Mówili, że zawieje i zamiecie, więc czekam.

  11. #11

    Domyślnie

    No to teraz sie ciesz że mam tylko 8 metrów podjazdu

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    To ja też się cieszę, że mam tylko 6 metrów.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    To ja też się cieszę, że mam tylko 6 metrów.


  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    rencami ))))
    Ja sobie radze banalnie - moje auto to maly czolg - cos ponad 2 tony - po prostu wsiadam i jade - waga plus zimowki odnosza efek a o zderzaki sie nie martwie - autko pelnoletnie - i tak wyglada jakby przezylo za wiele jak na swoj wiek
    Dziala skutecznie ))))
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    mam 2,5 letnie auto, napęd na przód, waga 1800 kg, zimówki (nowe), a dojazd do mojej działki z drogi w miarę odśnieżonej to ok. 100 - 150 m, w dodatku drogą gruntową, ze sporymi koleinami, wąską (jakieś 3 metry) - z jednej stony strumyk w głębokim rowie, z drugiej paliki grodzące przydrożne łąki. Jak się trochę rozbujam na odśnieżonym, to do działki dojadę, ale z powrotem muszę sobie odśnieżyć ręcznie, bo zawieszam się na osłonie silnika i przednie koła kręcą się w powietrzu, ale co tam - gdzieś słyszałem, że 1 metr sześcienny śniegu waży +/- 800 kg, więc dla poprawienia kondycji i utrzymania formy zawsze można trochę z tym białym paskudztwem powalczyć, ale i tak kocham ZIMĘ!!!

    Chyba wariat jestem

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hmmm.....jak dopuszcze do tego by bylo wiecej niz 30cm sniegu to tez sa klopoty a i mniej metrow do "zalatwienia"
    Ostatnio ta metoda cale podworko PO Tesciowi ubilem )))) A co - uczynny jestem hehehehehe zlawszcza ze to PO a nie Tesc
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryfpc
    mam 2,5 letnie auto, napęd na przód, waga 1800 kg, zimówki (nowe), a dojazd do mojej działki z drogi w miarę odśnieżonej to ok. 100 - 150 m, w dodatku drogą gruntową, ze sporymi koleinami, wąską (jakieś 3 metry) - z jednej stony strumyk w głębokim rowie, z drugiej paliki grodzące przydrożne łąki. Jak się trochę rozbujam na odśnieżonym, to do działki dojadę, ale z powrotem muszę sobie odśnieżyć ręcznie, bo zawieszam się na osłonie silnika i przednie koła kręcą się w powietrzu, ale co tam - gdzieś słyszałem, że 1 metr sześcienny śniegu waży +/- 800 kg, więc dla poprawienia kondycji i utrzymania formy zawsze można trochę z tym białym paskudztwem powalczyć, ale i tak kocham ZIMĘ!!!

    Chyba wariat jestem
    CIĘŻAR OBJĘTOŚCIOWY ŚNIEGU
    Ciężar objętościowy śniegu zależy od czasu zalegania pokrywy śnieżnej, temperatury powietrza i podłoża,
    prędkości wiatru i wilgotności powietrza. Do określenia charakterystycznego obciążenia śniegiem gruntu Qk
    przyjęto wartość średnią ciężaru objętościowego śniegu = 2,45 kN/m3 z obszaru całego kraju. Wartość tę
    należy przyjmować do określenia poszczególnych przypadków obciążenia śniegiem.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Gryfpc
    mam 2,5 letnie auto, napęd na przód, waga 1800 kg, zimówki (nowe), a dojazd do mojej działki z drogi w miarę odśnieżonej to ok. 100 - 150 m, w dodatku drogą gruntową, ze sporymi koleinami, wąską (jakieś 3 metry) - z jednej stony strumyk w głębokim rowie, z drugiej paliki grodzące przydrożne łąki. Jak się trochę rozbujam na odśnieżonym, to do działki dojadę, ale z powrotem muszę sobie odśnieżyć ręcznie, bo zawieszam się na osłonie silnika i przednie koła kręcą się w powietrzu, ale co tam - gdzieś słyszałem, że 1 metr sześcienny śniegu waży +/- 800 kg, więc dla poprawienia kondycji i utrzymania formy zawsze można trochę z tym białym paskudztwem powalczyć, ale i tak kocham ZIMĘ!!!

    Chyba wariat jestem
    CIĘŻAR OBJĘTOŚCIOWY ŚNIEGU
    Ciężar objętościowy śniegu zależy od czasu zalegania pokrywy śnieżnej, temperatury powietrza i podłoża,
    prędkości wiatru i wilgotności powietrza. Do określenia charakterystycznego obciążenia śniegiem gruntu Qk
    przyjęto wartość średnią ciężaru objętościowego śniegu = 2,45 kN/m3 z obszaru całego kraju. Wartość tę
    należy przyjmować do określenia poszczególnych przypadków obciążenia śniegiem.

    Może i tak, ja tam niezbyt wyuczony chłop ze wsi jestem , ale kombinować umiem

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    do tej pory odsniezalem, lopatka Kiedys kiedys, to robiona wlasnorecznie potem jak sie pokazaly plastikowe to plastikowa

    a na ta zime zainwestowalem w taka mala odsniezarke, wirnikowa z Castoramy za niecale 1600. I warto bylo. Naprawde zaoszczedza sie troszke czasu, jednak przy mokrym sniegu nie daje rady i sie zapycha komin.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Ja sobie radze banalnie - moje auto to maly czolg - cos ponad 2 tony - po prostu wsiadam i jade - waga plus zimowki odnosza efek a o zderzaki sie nie martwie - autko pelnoletnie - i tak wyglada jakby przezylo za wiele jak na swoj wiek
    Dziala skutecznie ))))
    a napęd na 4?

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony