dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Baba_budowniczy chyba nie odróżniasz domu szkieletowego - tzw. kanadyjczyka od domu drewnianego np z bala . To sa zdecydowanie inne technologie. Dom drewniany z bala jest jak najbardziej ok. ma swój styl, urok i klimat. Natomiast kanadyjczyk czyli szkieletowiec, tekturowiec czy jak go tam zwał to zwykła tandeta. Drewna w tym jest niewiele w zasadzie tylko szkielet. Reszta to plasiki, folie, wata, płyty drewnopodobne, chemia, itd. Jeśli już koniecznie ma być szkieletowiec to zdecydowenie lepszy będzie w technologi szkieletu stalowego. Jeszcze raz podkreślam że dom drewniany (z bala) jest jak najbardziej OK
    Pozdrawiam
    To ja dokładnie o tym napisałam - jak już drewniany, to porządny, nie patyczak . Napisałam też, że teraz sama wzmianka o drewnianym domu powoduje grymas - od razu rozmówca ma przed oczami szkieletowca, a przecież technologia drewniana ma wiele twarzy

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Cytat Napisał inwestor
    Baba_budowniczy chyba nie odróżniasz domu szkieletowego - tzw. kanadyjczyka od domu drewnianego np z bala . To sa zdecydowanie inne technologie. Dom drewniany z bala jest jak najbardziej ok. ma swój styl, urok i klimat. Natomiast kanadyjczyk czyli szkieletowiec, tekturowiec czy jak go tam zwał to zwykła tandeta. Drewna w tym jest niewiele w zasadzie tylko szkielet. Reszta to plasiki, folie, wata, płyty drewnopodobne, chemia, itd. Jeśli już koniecznie ma być szkieletowiec to zdecydowenie lepszy będzie w technologi szkieletu stalowego. Jeszcze raz podkreślam że dom drewniany (z bala) jest jak najbardziej OK
    Pozdrawiam
    To ja dokładnie o tym napisałam - jak już drewniany, to porządny, nie patyczak . Napisałam też, że teraz sama wzmianka o drewnianym domu powoduje grymas - od razu rozmówca ma przed oczami szkieletowca, a przecież technologia drewniana ma wiele twarzy
    Dokładnie tak jak napisałaś jest w tym racaja I sama widzisz do czego to doszło że mówi się o domu drewnianym a myśli się o patyczaku, tekturowcu, kanadyjczyku itp. Do czego to może doprowadzić nachalna eklama.

    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie Re: dom technologia tradycyjna czy drewniany????????????

    Cytat Napisał żyłka
    ...ale nurtuje mnie pytanie dotyczące technologii bo nie ukrywam że różnica w cenie jest znaczaca.
    Chciałabym poznać wasze opinie n ten temat????????????????????????????????
    Po pierwsze technologia:

    Witam, i ja w takim razie dorzucę swoje kilka groszy. Ostatnio temat technologii w jakich budować można wymarzone domy jest mi bardzo bliski, gdyż decyzja o wyborze takowej właśnie poza mną. Zdecydowanie bym nie deprecjonował technologii szkieletowej, ponieważ nie są to domy z tektury czy jakieś dziwolągi. Faktycznie porządnie wykonany kanadyjczyk jest godnym uwagi konkurentem dla technologii tradycyjnej, ale musi być wykonany przy użyciu odpowiednich materiałów i przez doskonale znającą się na tym fachu ekipę. Te właśnie elementy powodują, że u nas ciężko jest zbudować dobre kanadyjczyki z uwagi na brak fachowców. Na palcach jednej ręki można policzyć firmy, które są naprawdę wyspecjalizowane w tej technologii i używają materiałów o własciwych parametrach (głównie dotyczy to wysuszenia drewna). Dodatkowo sprawa jest skomplikowana przez właściwości takiego domu - a mianowicie szybkie nagrzewanie i takie samo szbkie wychładzanie (dom nie akumuluje ciepła). Gdy dodamy wiele możliwości popełnienia błędów przez ekipę, co w przypadku technologii tradycyjnej jest w większości do uniknięcia - wybór staje się oczywisty. Technologii tradycyjnych jest teraz dużo do wyboru począwszy od ceramiki tradycyjnej, poryzowanej, ytonga, silikatów czy keramzytobetonów. Dla każdego coś miłego, można porozglądać się, porozmawiać z wykonawcami i mieszkańcami takich domów i wybrać optymalne rozwiązanie. Dostępność materiałów na rynku ogromna, wybór też, no i wybór ekipy łatwiejszy jeśli się dobrze poszuka i oprze na doświadczeniu znajomych, którzy uprzednio budowali domy.
    Reasumując zdecydowanie więcej plusów ma technologia tradycyjna, ale nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś lubi eksperymenty może bawić się w budowę szkieletowca. Jeśli mówimy o długowiecznosci domów, to dom z drewna ma porównywalne właściwości... tylko pytanie ile drewna jest w kanadyjczyku tak jak ktoś już powyżej napisał, niewiele - bo reszta to magiczne wypełnienia, którymi trzeba konstrukcję obudować. Wynik meczu - zdecydowana wygrana technologii tradycyjnych.

    Po drugie koszty:

    Ciekawi mnie na korzyść której technologii wyszła Wam taka różnica w cenie. Według mojej wiedzy i doświadczenia przy wycenie inwestycji, to dom postawiony w technologii szkieletu drewnianego powinien być droższy o około 15% od murowanej powiedzmy porothermu czy maxa. Mówimy oczywiście o kanadyjczyku postawionym zgodnie z regułami sztuki, przez porządną specjalizowaną firmę. Tutaj jednak sama konkurencja, której w przypadku technologii tradycyjnej jest o niebo więcej - wymusza niższe ceny dla rozwiązań murowanych. Jeśli chcecie naprawdę mówić o kosztach to trzeba też pomyśleć o eksploatacji, ogrzewaniu etc. Podsumowując w moim przekonaniu dom kanadyjski jest droższym rozwiązaniem, choć na pierwszy rzut oka można by się skusić na wybranie go ze względu na cenę i szybkość postawienia (jeśli się nie mylę to w 3 miesiące do stanu developerskiego bez problemów można dojść). Przy technologii tradycyjnej porównywalnie w 6 miesięcy, ale spokojnie w jeden sezon można się wyrobić z wykończeniem, jeśli komuś zależy na czasie. Pierwsza zima napewno nie we własnym domu przy technologii tradycyjnej, ale dom budujemy na lata więc... rachunek jest prosty!
    H.

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    żyłka

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hubik_1979 bardzo dziękuje za wypowiedź (bardzo satyfakcjonującą mnie)

    To może podzielisz się jeszcze ekipą budowlaną

  5. #25

    Domyślnie

    Może warto dalej poczytać argumentów np. inwestora - słuszych czy nie, ale może warto?

  6. #26

    Domyślnie Re: dom technologia tradycyjna czy drewniany????????????

    Cytat Napisał żyłka
    witam wszystkich na wiosnę chciałabym rozpocząc budowę domu wszystko załatwiamy na wariata bo bardzo zależy nam na czasie, mamy zamiar buwać dom w warszawie na ul, Codziennej wszyscy odradzali nam bubowę domu w technologi drewnianej a zachęcali do budowy tradycyjnej szukam właśne ekipy budowlanej kóra podjełabysię wybudowania nam gniazdka ale nurtuje mnie pytanie dotyczące technologii bo nie ukrywam że różnica w cenie jest znaczaca.
    Chciałabym poznać wasze opinie n ten temat????????????????????????????????

    P.S jeśli ktoś dysponuje namiarami na jakąs ekipę budowłana będę wdzięczna

    a oto nasz domek
    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...tem=451&usid=1
    Żyłka fajna chatka.
    Czy dawałaś projekt do wyceny w obudwu technologiach tzn. murowany (z czego) i drewniany szkieletowy
    Jeśli tak podziel się informacją jaka wyszła Ci różnica w cenie.
    navigare necesse est

  7. #27

    Domyślnie

    żyłka,
    Każdy typowy projekt sporządzony jest pod określoną w nim technologię.
    Zmiana technologii jest możliwa, ale zwykle prowadzi do błędów wykonawczych.
    Twój projekt przewiduje ściany z Porothermu, schody żelbetowe.
    Jeśli pragniesz domu szkieletowego wybierz projekt domu w takiej właśnie technologii.

  8. #28

    Domyślnie

    Ponieważ jak większość przymierzających się do budowy mam rozterki z czego budować, postanowiłam zasięgnąć opinii fachowca (inż budowlany, właścicicel firmy budowlanej). Osoba postronna. Dla nas załatwia tylko formalności, więc nie zależy mu na tym co to za cudo będzie.
    Na hasło kanadyjczyk, Pan szeroko się uśmiechną i zaczął zbierać do wyjścia.
    navigare necesse est

  9. #29
    Banned
    inezxxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa / Wola Mrokowska
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zapraszam do obejrzenia blogu budowlanego, który pokazuje jak należy budować szkieletowy dom kanadyjski:
    http://www.domykanadyjskie.mojabudowa.pl/

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony