dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Da Vinci

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Pytanie o koszt budowy bliżniaka.Bardzo Proszę o odpowiedż.

    Witam mam pytanie o projekt http://nowydom.onet.pl/290,projekt.html.Proszę o przybliżoną cenę całego budynku.Proszę nie uwzględniać kosztów piwnic gdyż chcemy z nich zrezygnować.Dom zamierzamy budować z bloczków gazo-betonowych.Pokrycie dachu blacho-dachówka.Okna PCV.Bardzo proszę o odpowiedż i rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Na zadane pytanie trudno odpowiedzieć, gdyż brak jest w inwormacji danych dotyczących chociażby sposobu budowy (zlecony czy gospodarczy).
    Tak jak już wiele razy na forum pisano, szacowane koszty mogą się różnić od rzeczywistych nawet o ponad 100%.
    Ja przy szacowaniu kosztu budowy domu pod klucz (czyli do zamieszkania) zakładam koszt wykonania 1 m2 powierzchni użytkowej na poziomie 2000,00 zł. Tak więc, uwzględniając wybrany projekt: 233 m2 x 2000,00 zł = 466 000,00 zł. Ale podkreślam, to są tylko moje szacunki.
    W jednym z muratorów pisali o inwestorze który wybudował dom parterowy bez poddasza użytkowego w systemie gospodarczym (sam wykonał wiele prac) i koszt wykonania 1 m2 oscylował na poziomie ok. 1000,00 zł. Dom był bardzo prosty i ze względu na duży wkład własny można powiedzieć, że środki finansowe wydał głównie na materiały.

    Pozdrawiam

    1.
    mały

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Rady?

    Nie budować z gazobetonu. Moim zdaniem przy bliźniaku to porażka. Bardzo słychać, co się dzieje u sasiada. Chyba, że połączenie byłoby garażami, ale w tym projekcie akurat jest salonem i kuchnią.
    Moja znajoma tak mieszka. Ściana podwójna, a wszystko słychać.

    Naprawdę można znaleźć całkiem niedrogie bloczki silikatowe (nie Silka, bo ta jest koszmarnie droga), bo rozumiem, że zalezy wam na każdym groszu.
    Ale zachowanie dobrych parametrów izolacji akustycznej jest przy bliźniaku bardzo ważne. Można by jeszcze kombinowac (jeśli rzeczywiście upieracie się przy gazobetonie), żeby resztę ścian zrobić z gazobetonu, ale nie wiem, czy takie rozwiązanie jest poprawne, ściany moga różnie osiadać itp, nie wiem, naprawdę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony