W tym roku wprowadzam sie na swieżo zaadaptowane poddasze ok.85 metr.kw.Mam wielki problem z wyborem pieca gazowego dwufunkcyjnego.
Narazie chce podłączyć ten piec tylko żeby ogrzewał mi tylko góre te 85 m. i grzał mi wode do mycia ale za pare lat chciałbym zmienic instalacje c.o. na dole (około 115 m.kw.) i chciałbym żeby mi tam też ogrzewał i grzał ciepłą wode do mycia.
A więć piec musi mieć moc żeby ogrzać około 200 m. kw. domu i zdolność nagrzania wody na dwie łazienki i dwie kuchnie.Piec będzie wisiał około 5-6 metrów od kranów.
Myśle o piecu dwufunkcyjnym ponieważ to wyjdzie chyba taniej?
Do jednofunkcyjnego trzeba jeszcze kupic zasobnik to suma sumarum wyjdzie drogo jak chol.....
Wiem że odległość do kranów jest troche duża ale co zrobić Potem go może przesune i zrobia sie 3-4 metry.
Interesuje mnie piec oszczędny i wydajny i dosc tani ale nie chce żeby cena zaważyła na jakosći pieca.
Vaillant?Veissman?Nie mam pojęcia
Pomocy?

i Jeszcze jedno pytanie czy jak mam w kominie w jednym kanale w piwnicy odprowadzenie spalin od pieca gazowego(piec grzeje dół) to czy w tym samym kanale moge mieć odprowadzenie spalin pieca na I piętrze?
Gdzieś mi się obiło o uszy że teraz można , dwa piece w jednym kanale może chodzi o kondensacyjne?