dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Ostatnio dziabnąłem od kolegi samoróbnej przypalanki.Nie wiem ile toto miało volt ,ale było pyszne.A inny znawca łyskaczy stwierdził że żaden "jasio" sie do tego nie umywa...
    Aha - jeszcze widzę...
    ale nie mów,że Ci się wzrok wyostrza??...
    ale na powaznie.... miałem spore spożycie samagonu w czasach kartkowych..... echhhh łza się w oku kręci.... /i na oczy też nie narzekam/
    hehe... no oprócz przypadłosci z racji wieku...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    http://www.instalator.pl/archi/mi7-8(83-84)/22.pdf
    http://www.instalator.pl/archi/mi7-8(83-84)/23.pdf
    Nie wiem dlaczego nie chce się wkleić końcówka.
    hehe wiesz z tymi końcówka to róznie bywa..

  3. #23

    Domyślnie

    Jako że wiemy już że w.w. piec jest piecem górnospalającym proszę o spojrzenie na poniższe dwa schematy i stwierdzenie który z nich jest piecem dolnospalającym (może obydwa).pozd.

    http://img448.imageshack.us/my.php?image=kik8ee.jpg
    http://img448.imageshack.us/my.php?image=ccc1tm.jpg
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tnyski

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jak drogi Januszu widziałbyś podłączenie hybrydowego czopucha do mojego kociołka, z taką automatyką jaką on ma - o ten nadmuch idzie. Sama idea hybrydowego czopucha jest b. rozsądna - zdroworozsądkowo tak powinno to działać.

    Za twoją radą wygrzałem komin. No i doszczelniłem czopuch. Aż wstyd się przyznać - były jeszcze luki w połączeniu kotła z czopuchem.
    Będę teraz obserwował wycieki.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tnyski

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    JackD na czym w końcu polega "wypalenie" kotła? Czy idzie tutaj o pokrycie wnetrza kotła przepalonym nagarem, który stanowi warstwę izolacyjną. Skoro izolacja to i skraplanie będzie mniejsze.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    Jako że wiemy już że w.w. piec jest piecem górnospalającym proszę o spojrzenie na poniższe dwa schematy i stwierdzenie który z nich jest piecem dolnospalającym (może obydwa).pozd.

    http://img448.imageshack.us/my.php?image=kik8ee.jpg
    http://img448.imageshack.us/my.php?image=ccc1tm.jpg
    Oba kotły można rzec są kotłami hybrydowymi, dolnego albo górnego spalania. To zależy od użytkownika. W zależności od przestawienia klapek na górze. Palimy mokrym, otwieramy klapki(górne spalanie), suchym-zamykamy(dolne spalanie).
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał tnyski
    Jak drogi Januszu widziałbyś podłączenie hybrydowego czopucha do mojego kociołka, z taką automatyką jaką on ma - o ten nadmuch idzie. Sama idea hybrydowego czopucha jest b. rozsądna - zdroworozsądkowo tak powinno to działać.

    Za twoją radą wygrzałem komin. No i doszczelniłem czopuch. Aż wstyd się przyznać - były jeszcze luki w połączeniu kotła z czopuchem.
    Będę teraz obserwował wycieki.
    W takim przypadku jak Twój wstawiłbym to zamiast tradycyjnego czopucha. Z tym tylko, że taki czopuch musi iść wyraźnie pod górkę w stronę komina.
    Kiedy jest najgorzej? Podczas rozpalania kotła. Włączasz hybrydę, rozpalasz w kotle. Jak już wiesz, że komin dobrze "ciągnie", wyłączasz hybrydę i dalej już leci na sterowniku i nadmuchu który masz.
    Ciąg komina uzależniony jest od wysokości i temperatury spalin. Temperatura wysoka-ciąg dobry, niska odwrotnie.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Drugi kociołek to Zębiec - ostatnio montowałem. Jak kolega palił w nim drewnem to niestety co półtorej godzinki dokładał. Mnie osobiście to wkurza.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mkmar

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Usa
    Posty
    148

    Domyślnie

    Może jakieś namiary na producenta lub dystrybutora takich czopuchów hybrydowych, bo w lecie też mam problemy z ciągiem i chyba będę musiał taki zainstalować

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    mkmar,
    przesłałem adres na priv.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  11. #31

    Domyślnie

    Miałem IDENTYCZNĄ sytuację tylko na kotle Moderator 22 kW również z wentylatorem. Wylewała mi się z nego czarna "mazia" i w momencie otwarcia dymił tak, że nie dało się stać w kotłowni. Całym problemem był komin "Schiedla", który miałem przystosowany do pieca olejowego i w związku z tym miał za małą średnicę. W momencie kiedy wywaliłem kamionkę ze środka i wstawiłem zamiast niej komin z kwasówki o normalnej średnicy (20 cm) wszelkie, ale to WSZELKIE problemy znikły ja ręką odjął. Piec przestał się pocić, dym idzie w komin a nie na kotłownię i wszystko jest w najlepszym porządku.

    Pozdrawiam

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Kocioł z górnym spalaniem i nawiew, to nieporozumienie. Niesamowicie trudno, a nawet jest to niemożliwe, uzyskać i utrzymać zakładaną temperaturę przy dobrej sprawności.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Janusz, ale niestety wielu producentów dokłada do kotła z górnym spalaniem wentylator Nie ważny sens, ważny marketing.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13
    Janusz, ale niestety wielu producentów dokłada do kotła z górnym spalaniem wentylator Nie ważny sens, ważny marketing.
    Po to chyba jest to forum, żebyśmy się wzajemnie dokształcali.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Marketing ,
    dostałem chyba trzy lata temu czeski żeliwny kocioł, wypisz wymaluj nasze Camino, firmowany przez Buderusa. Dostałem do sprzedaży od kumpla. Cena promocyjna 2500. Patrzę ja z daleka na to dziwo i widzę pulpit sterowniczy, że ho, ho....
    Podchodzę bliżej i widzę.... sam termometr na tym panelu sterowania.
    Stał przez rok za 2500, następnie przez rok za 2000, potem zaś za 1500. W końcu kumpel go zbrał i sprzedał za 1200.
    I marketing nie pomógł
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Na Dakona nic nie pomoże, to go budek wykupił i teraz się ma lepiej sprzedawać pod ICH marką

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13
    Na Dakona nic nie pomoże, to go budek wykupił i teraz się ma lepiej sprzedawać pod ICH marką
    Ale dakon dor(teraz budek logano111) to jednak hybryda dolnego i górnego spalania.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #38
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    tak, bo jak przestawisz u góry przesłonę, to dostaniesz dokładnie to co będziesz chciał, albo górne, albo dolne spalanie

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Popatrz, popatrz jakę innowację stosuje budek Zawsze można powiedzieć jak konstrukcja kijowa, że wzorowana na viessmannie lub opał kijowy

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Zapomniałem, że znowu schodzę na śliski temat (zimą).

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony