dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 88
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tnyski

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    My tu gadu gadu, a z pieca dalej leci. I to leci ok. 1 litra mazi na dobę.
    Ciąg w piecu poprawiłem. Jest chyba nieźle. Po otwarciu drzwiczek dym nie leci na piwnicę. To jest tradycyjny komin z początku lat 80-tych - 14x28 cm z cegły pełnej - tak wtedu budowaliśmy.
    Znowu spa;iłem 5 węglare węgla-orzecha na dobę. Nie chce mniej palić

  2. #42

    Domyślnie

    Szanowni forumowicze, a czy na fi 130, wysokosc komina 10 m kociolek na ekogroszek "pójdzie", czy trzeba zastosować hybrydę? (miał być olej dlatego taki mały przekrój). Czy przy tak małym przekroju komina hybryda musiałaby pracować non stop.
    Janussz, też poproszę namiary na dystrybutora takiej hybrydy na czopuch.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tnyski

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Janusz. Podaj namiary na producenta lub dystrybutora czopuchów hybrydowych. Warto taki czopuch zainstalować

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Dajcie mi na priv swoje maile to wam wyślę trochę informacji.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Wiecie co?
    Ja zaraz wylecę z tego Forum za łamanie regulaminu.
    Zrobimy inaczej.
    Zakładam wątem w ogłoszeniach. Podobno jeden wątek można tam założyć dotyczący jednego wyrobu.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawturo
    Szanowni forumowicze, a czy na fi 130, wysokosc komina 10 m kociolek na ekogroszek "pójdzie", czy trzeba zastosować hybrydę? (miał być olej dlatego taki mały przekrój). Czy przy tak małym przekroju komina hybryda musiałaby pracować non stop.
    Janussz, też poproszę namiary na dystrybutora takiej hybrydy na czopuch.
    Kocioł na ekogroszek pracuje mniej więcej tak:
    Ślimak podaje paliwo do retorty. Do tej samej retorty jest podawane powietrze przez wentylator nadmuchowy. Przy tak małym przekroju komina może w kotle powstać nadciśnienie. Mogą zgromadzone gazy być tak gęste, że przestaną być palne. Może nawet dojść do zgaszenia palnika.
    Hybryda tutaj jest wskazana jak najbardziej, ale po konsultacji z producentem i po wpięciu jej w układ sterujący kotłem. Dlaczego?
    Otóż kocioł jak osiągnie założoną temperaturę, to wentylator nadmuchowy staje. W tym momencie hybryda też stop. Inaczej wychłodzi nam kocioł. To po pierwsze, a po drugie będzie nam ciągnąć powietrze przez stojący wentylator nadmuchowy i w szybkim czasie doprowadzi do wypalenia się żaru "dyżurnego" w retorcie, a ten niezbędny jest do rozpalenia następnej porcji opału gdy temperatura na kotle spadnie i znowu rozpoczyna się podawanie opału.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał tnyski
    My tu gadu gadu, a z pieca dalej leci. I to leci ok. 1 litra mazi na dobę.
    Ciąg w piecu poprawiłem. Jest chyba nieźle. Po otwarciu drzwiczek dym nie leci na piwnicę. To jest tradycyjny komin z początku lat 80-tych - 14x28 cm z cegły pełnej - tak wtedu budowaliśmy.
    Znowu spa;iłem 5 węglare węgla-orzecha na dobę. Nie chce mniej palić
    "tradycyjny komin z lat 80-tych"...a pytanie czy jest on w ogóle szczelny? I czysty? Może tu tkwi problem?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Janussz - wpadło mi ręce opracowanie (takie teksty) dotyczące różnych dziedzin budowy. Jest to dodatek do "Rynku instalacyjnego" rozdawany bezpłatnie w wielu punktach handlowych ,a mający za zadanie z grubsza opisać przepisy i wymogi dot. m.in. kotłowni.
    I w jednej z rubryk "komin dymny powinien byc nie mniejszy niż 14*14cm lub miec przekrój 0,15m"i ... ani słowa o wysokości.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mkmar

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Usa
    Posty
    148

    Domyślnie

    --> Janussz
    Dzięki.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Janussz - wpadło mi ręce opracowanie (takie teksty) dotyczące różnych dziedzin budowy. Jest to dodatek do "Rynku instalacyjnego" rozdawany bezpłatnie w wielu punktach handlowych ,a mający za zadanie z grubsza opisać przepisy i wymogi dot. m.in. kotłowni.
    I w jednej z rubryk "komin dymny powinien byc nie mniejszy niż 14*14cm lub miec przekrój 0,15m"i ... ani słowa o wysokości.
    Widzisz, ktoś znowu napisał głupotę, albo pisał o czymś innym.
    Komin taki może być, ale w kotłowni poza naszym domem.
    Kotłownia wbudowana, czyli w naszej chałupce ma mieć komin o wymiarach przekroju poprzecznego minimum 400cm2.
    I zostawmy tutaj prawidłowy ciąg. Tutaj chodzi przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Cytat Napisał Mały
    Janussz - wpadło mi ręce opracowanie (takie teksty) dotyczące różnych dziedzin budowy. Jest to dodatek do "Rynku instalacyjnego" rozdawany bezpłatnie w wielu punktach handlowych ,a mający za zadanie z grubsza opisać przepisy i wymogi dot. m.in. kotłowni.
    I w jednej z rubryk "komin dymny powinien byc nie mniejszy niż 14*14cm lub miec przekrój 0,15m"i ... ani słowa o wysokości.
    Widzisz, ktoś znowu napisał głupotę, albo pisał o czymś innym.
    Komin taki może być, ale w kotłowni poza naszym domem.
    Kotłownia wbudowana, czyli w naszej chałupce ma mieć komin o wymiarach przekroju poprzecznego minimum 400cm2.
    I zostawmy tutaj prawidłowy ciąg. Tutaj chodzi przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo.
    Ja to wiem.Ale w wiekszości firm jest cos takiego wystawione - tylko ciekawe po co? Reklama czasopisma?Wątpliwa...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaśka31

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam spróbuj mieszać węgiel, tzn. na spód wrzucaj bardzo grube bryły a na górę np orzech u mnie to działa i ani kropelki wody - pierwszy raz od roku))
    Pozdrawiam Kaœka

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OMENATOR

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Piec

    Witam.

    Nie wiem czy jest tu jakiś specjalny dział poświęcony piecom więc spytam w temacie związanym z grzaniem.

    Od 1984 r do ogrzewania domu mam taki piec:





    Paliłem w nim zawsze koksem i węglem w damych czasach ale czasy się zmieniły i od kilku lat palę w nim suchym drewnem.

    Nie wiem czy to jest wydajne palić drewnem w tym piecu bo to jest chyba piec koksowy.
    Nie wiem jaka ma sprawność cieplną i nie wiem czy palenie w nim drewnem jest wogóle opłacalne.
    Takie drewno się wrzuci i moment już go niema.

    I moje pytanie czy wymiana pieca na jakiś nowy kocił zgazowujący poprawi wydajność na tym drewnie?

    A może źle obsługuje ten piec bo on ma klapki dolną i górną a ja nigdy górnej nie otwierałem tylko zawsze dolna była otwarta.

    Oczywiście mam nadal stare kaloryfery duże ciężkie i chyba ze 200 litrów wody w obiegu.

  14. #54
    Guest

    Domyślnie Re: Piec

    Cytat Napisał OMENATOR
    ... czy wymiana pieca na jakiś nowy kocił zgazowujący poprawi wydajność na tym drewnie? ...
    w każdym kotle następuje suszenie, odgazowanie i zgazowanie opału stałego ...
    owszem kocioł moze byc inaczej skonstruowany, ale proces spalania jest w każdym jednym taki sam
    różnica może polegać tylko na tym, że jedne robią to lepiej, inne gorzej ...
    masz kociół z górnym spalaniem z mało kontrolowanym procesem spalania
    do drewna lepsza była by konstrukcja z dolnym spalaniem ...

    Cytat Napisał OMENATOR
    ...A może źle obsługuje ten piec bo on ma klapki dolną i górną a ja nigdy górnej nie otwierałem tylko zawsze dolna była otwarta...
    podczas rozpalania dolne drzwiczki i przepustnica spalin (na czopuchu) powinny byc otwarte na full
    przy zgazowaniu paliwa (kiedy jest sam zar) drzwiczki dolne przymykaj "na peta" a przy wietrze równiez przepustnicą spalin mozesz go przydławic

    pzdr

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Piec

    Cytat Napisał OMENATOR
    Witam.

    Nie wiem czy jest tu jakiś specjalny dział poświęcony piecom więc spytam w temacie związanym z grzaniem.

    Od 1984 r do ogrzewania domu mam taki piec:





    Paliłem w nim zawsze koksem i węglem w damych czasach ale czasy się zmieniły i od kilku lat palę w nim suchym drewnem.

    Nie wiem czy to jest wydajne palić drewnem w tym piecu bo to jest chyba piec koksowy.
    Nie wiem jaka ma sprawność cieplną i nie wiem czy palenie w nim drewnem jest wogóle opłacalne.
    Takie drewno się wrzuci i moment już go niema.

    I moje pytanie czy wymiana pieca na jakiś nowy kocił zgazowujący poprawi wydajność na tym drewnie?

    A może źle obsługuje ten piec bo on ma klapki dolną i górną a ja nigdy górnej nie otwierałem tylko zawsze dolna była otwarta.

    Oczywiście mam nadal stare kaloryfery duże ciężkie i chyba ze 200 litrów wody w obiegu.
    Hej! Takie cosik jeszcze u moich rodziców stoi! Napaliłem się w tym...koksem. \Bo na innym opale to było różnie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #56

    Domyślnie

    Pytanko do Janussza. Czy jesli mam komin tradycyjny jego wymiary to szerokosc ok 14-15 i długosc 25-27 cm i wysokosc komina ok 8 m. w komin mam zamiar włozyc wład taki owalny bo bedzie pasował , zamiezam palic miałem czy czyms akim kocioł na paliwa stałe. czy taki komn jest prawidłowy i czy bedzie miał ciag?
    fugo

  17. #57

    Domyślnie

    tylko 1 pytanie poco ci wklad przy piecu na paliwo stale ?
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  18. #58

    Domyślnie

    poniewaz chciał bym uniknac tych przecieków czy przedosawania sie sadzy do domu komin mam chyba poprawnie wymurowany tak mi sie wydaje. choc nie do konca poniewaz od sosów na poddaszu jest z dziurawki a nie z pełnej cegły ale o tym ze powinien byc z pelnej dowiedziałem sie po fakcie pan majster dory człowiek ale jakos o tym mi nie powiedział a ja wtedy byłem zielony jak szczypior do reszty pana majstra niemam zstrzezen , a dlaczego pytasz czy p rzy piecu na paliwo stałe taka ryra nie jest wymagana? rozumie ze kocioł na paliwa stałe to taki na miał czy wegiel?
    fugo

  19. #59

    Domyślnie

    wiesz fachowcem nie jestem ale piec od jakiegos czasu posiadam i co nieco poczytalem na forum
    po 1 wkladajac rure zmniejszy ci sie przekroj
    po 2 w kominie nie okraglym (kwadratowym, prostokatnym) sadza osadza sie w rogach a w okraglym na calym przekroju
    po 3 prawdopobienstwo ciekniecia zwiekszy sie jak wsadzisz rure
    bo ona nie akumuluje ciepla jak komin z cegly i moze sie zdazyc ze punkt rosy wyjdzie w kominie a pozatym smniejszajac srednice zmniejszysz ciag
    rure mozna wsadzic jak komin jest dziurawy i nie mozna go naprawic (to cytat) oraz powinno sie przy piecach gazowych i olejowych
    jesli komin masz dobrze zrobiony i prawidlowo ustawisz piec (minimum 65C)
    to naprawde rura bedzie tylko przeszkadzac
    zreszta napewno wypowie sie w tej kwestji ktos bardzoej kompetetny odemnie
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  20. #60

    Domyślnie

    najwiekszym problemem jest ten cholerny klinkier o niego najwiecej mi chodz i co z nim sie bedzie dzialo do tego wszystkiego murowany był od momentu ceły zwykłej w góre z zaprawy do klnkieru. co o tym myslisz.
    fugo

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony