dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Zmywarki - decybele, czyli Wasze odczucia subiektywne

    Jak w temacie.
    Mam kuchnię otwartą i zastanawiam się jak to będzie z głośnością pracy zmywarki. Producenci podają różne dane - często uznają sami, że 45 dB to bardzo cicha praca. Zrobiłem w internecie przegląd i chyba najcichsze są (teoretycznie) zmywarki firmy fagor. Są modele o głośności 33 decybele.
    Właściciele zmywarek podzielcie się swoimi obserwacjami i odczuciami w ww. sprawie.

  2. #2

    Domyślnie

    Od 4 miesiecy uzywamy zmywarki Bosch Logixx Sielence comfort, jest wyjatkowo chicha, cos okolo 32 decybeli, jesli sie nie myle. Kuchnia jest otwarta na jadalnie, nawet kiedy sie ja uruchomi, a mamy gosci, to zupelnie nie slychac. Super

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    ..., jesli sie nie myle.
    Przecztałam "jesli się nie myje"

    Ja do bloku kupiłam sobie amicę i jest o niebo cichsza od Wrilpoola mojej psiapsióły. Oczywiście jak się śpi u niej w salonie. Jak jest impra, to nie przeszkadza - dobrze zgłuszamy

    Inna psiapsióła ma Bosha - i ten jest najgorszy (sic!). Ale to w Holandii, więc pewnie jakiś lewy egzemplarz.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    Od 4 miesiecy uzywamy zmywarki Bosch Logixx Sielence comfort, jest wyjatkowo chicha, cos okolo 32 decybeli, jesli sie nie myle. Kuchnia jest otwarta na jadalnie, nawet kiedy sie ja uruchomi, a mamy gosci, to zupelnie nie slychac. Super
    Czy kupiłeś ja w Polsce? Znalazłam tylko info na stronie Boscha , w sklepach jej nie widzę. Napisali, że ma 40 DB. Ciekawa jestem jaka jest jej cena.

  5. #5

    Domyślnie

    Tez ma Boscha (nie pamiętam modelu podawali 41 bardzo cicha) i kuchnię pół otwartą na salon- jak pracuję nic nie słychać jedynie w kuchni lekkie szemranie ale trzeba nadsłuchiwać, żeby się zorientować, że to zmywarka.
    monig

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Moja Whirpool też nie słyszalna.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    Cytat Napisał ozzie
    Od 4 miesiecy uzywamy zmywarki Bosch Logixx Sielence comfort, jest wyjatkowo chicha, cos okolo 32 decybeli, jesli sie nie myle. Kuchnia jest otwarta na jadalnie, nawet kiedy sie ja uruchomi, a mamy gosci, to zupelnie nie slychac. Super
    Czy kupiłeś ja w Polsce? Znalazłam tylko info na stronie Boscha , w sklepach jej nie widzę. Napisali, że ma 40 DB. Ciekawa jestem jaka jest jej cena.
    Już znalazłam.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    My mamy AEG Favorit 64070I głośność 34 albo 37 dB , nie pamietam , a w papierach nie mogę znaleźć . Jak jest włączona leciutko szemrze , czego poza kuchnią nie słychać ( a kuchnia jest otwarta ) .

    Pozdrowionka

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    My mamy AEG Favorit 64070I głośność 34 albo 37 dB , nie pamietam , a w papierach nie mogę znaleźć . Jak jest włączona leciutko szemrze , czego poza kuchnią nie słychać ( a kuchnia jest otwarta ) .

    Pozdrowionka
    Według tego co tu piszą http://www.megamedia.pl/agd-do-zabud...t-64070i-m.php to ma 46 Db
    Ale widocznie tyle wystarczy.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Rzeczywiście piszą 46dB a dałabym sobie rękę uciąć , że jak szukałam zmywarki to opisywali głośność zdecydowanie poniżej 40dB ( zresztą było to jedno z ważniejszych dla mnie kryteriów wyboru ) . Czasami podawane są dwie głośności , albo tylko jedna , ale z adnotacją ( A ) - 46dB (A) , co może oznaczać poziom najgłośniejszy .
    Nie mniej jednak moja zmywarka jest naprawdę cicha - i o to chodziło

    Pozdrowionka

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja mam boscha silence czycotam, wiec niby to ze zmniejszonymi decybelami, ale oczywisci ei tak slychac i kompletnie mnie to nie przeszkadza gosciom mysle też by nie przeszkadzalo, napisane jest 42dB
    nie cierpię oszustów

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    http://www.whirlpool.com.pl/?nodeid=...9&prod_id=2046

    jest cicha ,nie przeszkadza ale moze dlatego,że ...raczej włączam ją rano z opóźnionym startem czyli na 13,oo bo korzystam z drugiej taryfy lub na noc o 22,oo - więc nie jest uciążliwa

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    U moich rodzicow jest jakis Whirpool w zabudowie (kupowany ok.5 lat temu) i jest strasznie glosny - jak sie pierze (sczegolnie w nocy), to nawet na pietrze go slychac (kuchnia oczywiscie na dole) - jak nie zapomne, to sprawdze co to za model. U tesciow od niedawna jest zmywarka AEG i tamta jest o wiele cichsza - roznica jest naprawde kolosalna - niestety tez nie znam modelu . Ale wniosek plynie z tego taki: trzeba uwazac, bo zdarzaja sie modele nieprzyjemnie glosne!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    Cytat Napisał Maxtorka
    My mamy AEG Favorit 64070I głośność 34 albo 37 dB , nie pamietam , a w papierach nie mogę znaleźć . Jak jest włączona leciutko szemrze , czego poza kuchnią nie słychać ( a kuchnia jest otwarta ) .

    Pozdrowionka
    Według tego co tu piszą http://www.megamedia.pl/agd-do-zabud...t-64070i-m.php to ma 46 Db
    Ale widocznie tyle wystarczy.
    To jest model z katalogu 2004. Z 2005 jest model 64080i ale to jest chyba to samo lub prawie to samo. W kwestii hałasu na pewno to samo. Właśnie taką nabyłem ale jeszcze nie uruchamiana.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony