dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Skrzynki na listy

    Witam wszytskich serdecznie!

    Szukam jak dotąd nezskutecznie ładnej skrzynki na listy. Te z młotkowanej stali z trąbką jakoś mnie nie chwytają. Szukam czegoś innego. Może jakiś artykuł na ten temat? Jakie są tendencje? Co można dostać na polkim rynku? Jakie są normy dotyczące skrzynek (wiem, że wejdą niedługo jakieś zmiany dostosowujące nasze przepisy do UE).

    Skrzynka na listy, taki detal, ale jakże ważny. A totlany brak info na ten temat.

    Będę BARDZO wdzięczna za poruszenie tematu tutaj i na stronach Muratora.

    Pozdrawiam!
    Elina

  2. #2

    Domyślnie

    tu poczytasz o wymogach dot.skrzynek pocztowych, niestety nic nie znalazłam żadnych innych modeli skrzynek oprócz tych ze stali z trąbka
    http://www.poczta-polska.pl/prawo_5.htm
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem, że wchodza jakies nowe wymogi dotyczące skrzynek, ale to chyba dopiero od 2007 prawda? A to co najwazniejsze dla nas to aby skrzynka mogła zmieścić koperte A4 i łączną grubość 6 cm. Szukam dużej skrzynki nawet nie z uwagi na ten nowy przepis tylko z uwagi na wygoe - mam juz dość upakowanych, pogneicionych i podartych przesyłek
    Elina

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Masz racje - nie gryzie. Sprawdzalam miliony razy A skrzynki ladnej nie znalzlam Naprawde! Dzieki za linki, ale to nie to czego szukam. Mlotkowana stal, trabki, ksztalt domku nie podoba mi sie jakos tak jak nie podoba mi sie dach z blachy, sofa ze skory czy kiscie winogron na balustradach.

    Szukam czegos landego, nowoczesnego, skromnego a rownoczesnie elganckiego... Cos juz namierzylam. Nie podam niestety strony internetowej bo... jeszcze nie maja Ale wroce by powiedz jak skonczyly sie perypetie z moja skrzynka
    Elina

  6. #6

    Domyślnie

    A to jest jeszcze jeden pomysł - można zamówić u stolarza albo metaloplastyka - co Ty na to?
    tylko pewnie kosztuje ciut wiecej...
    Trini http://forum.erodzice.net/images/smiles/80.gif

    Pytanie przewodnie w każdym dniu...
    ... jak fachowców odróżnić od fahofcuf?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    halszka2

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    8

    Domyślnie Re: Skrzynki na listy

    Latem kupiłam sobie nową ładną skrzynkę. Zmieniałam ogrodzenie frontowe i potrzebowałam nowego boxu. Znlazłam szeroki wybor w Castoramie. Maja skrzynka jest wbudowana w słupek klinkierowy, na zewnątrz widoczny jest tylko otwor wrzutowy z klapką. Wlaśnie takie szukalam. Klapaka jest metalizowana . Były w dwóch kolorach- metalowym i zlotym. Obydwa w przydymionych odcieniach.
    Skrzynka pomieści format A4.
    Pozdrawiam.Halszka
    Halszka

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie wymieniłam poprzednią skrzynkę (z trąbką ) bo mi przeciekała na taka zupełnie prostą (bez trąbki) ze stali nierdzewnej i absolutnie szczelną, format A4. Listonosz teraz może się w niej przejrzeć

  9. #9

    Domyślnie

    Do Trini: to ze kosztuje ciut wiecej skrzynka zamawiana zupelnie mnie nie przereza. Przeraza mnie i irytuje, ze skrzynke jakas trzeba miec i mam wydac jakiekolwiek pieniadze na cos co mi sie nie podoba. Wtedy wole wydac 5 x "jakiekolwiek" pieniadze na cos co jednak mi sie podoba. Tym bardziej, ze skrzynki nie zmienia sie przeciez co rok.

    Nic, szukam dalej. Jestem na tropie

    Pozdrawiam wszystkich! [/img]
    Elina

  10. #10

    Domyślnie

    no to jedyne wyjscie - zaprojektuj i do metaloplastyka
    Trini http://forum.erodzice.net/images/smiles/80.gif

    Pytanie przewodnie w każdym dniu...
    ... jak fachowców odróżnić od fahofcuf?

  11. #11

    Domyślnie

    znalazłam takie coś:
    martta

  12. #12

    Domyślnie


    martta

  13. #13

    Domyślnie




    martta

  14. #14

    Domyślnie

    Witaj,

    Mialem calkiem podobny prblem... w sumie dla mnie jak to dla faceta najwazniejsza jest funkcjonalnosc wiec trabka mnie nie przerazala tak bardzo... ale moja zona koniecznie chciala jakas orginala skrzynke...

    Nie gledzac zbyt dlugo... qrde znalezlismy!
    Polecam www.boxdesign.com.pl - okazalo sie ze jest orginalna a do tego fajna i funkcjonalna

    Pozdrawiam

    Romek

  15. #15

    Domyślnie

    Kurcze Romsyk! Dzieki bardzo za info! Stronke BoxDesign odwiedzialam. Faktycznie skrzynki wygladaja super tylko... cena troche wyzsza niz chcialam zaplacic:/ Chaciaz, z drugiej strony... skrzynke kupuje sie na lata...

    Romsyk, napisz prosze co swiecej o tych skrzynkach. Masz ja juz na zywo tak? Ladna naprawde? Solidna? Miales juz okazje sprawdzic czy nie przecieka, ile sie miesci itd.? Naprawde bede wdzieczna za wiecej info!
    Elina

  16. #16

    Domyślnie

    sie ciesze ze Tobie sie tez podoba, wisi juz jakis czas, mrozy przetrwala, koperty wyciagam suche... generalnie ok.
    Wykonanie jest tez ok czyli wszystkie potrzeby faceta zaspokojone
    NIe wiem co jeszcze moglbym napisac poprostu polecam

    Romek

  17. #17

    Domyślnie

    Dzieki Romsyk! Ogladalam jeszcze raz te skrzynki i... chyba dam sie namowic Pozostaje tylko namowic wspolwlasciciela domu Chyba mu pokaze twojego posta bo wiesz faceta wypowiedz o solidnosci, funkcjonalnosci itp. moze byc pomocna
    Elina

  18. #18

    Domyślnie

    Fajne, fajne... Elina odezwij sie na forum jak kupisz i sie przyjrzysz prosze... Ja mam jeszcze daleko do skrzynki, ale te mi sie podobaja i fajnie byloby cos od ciebie uslyszec... Pozdrowfffa!
    Jefka

  19. #19

    Domyślnie

    taki tani szajs, nie ma czegoś fajniejszego i droższego?


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony