dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sciana nosna - wyburzenie.

    Dzień dobry!
    Całkiem niedawno wprowadziłam się o nowego domu. Już w trakcie budowy zauważyłam, że przeszkadza mi bardzo jedna ściana. Udało się jej trochę do -wyburzyć ( to były drwi do kuchni, powiększono otwór), niestety nie całość. Włożono inne nadproże, dziura ma 3 m, , a ja bym chciała mieć taką dziurę 4, 8 - 5m.
    Jest to ściana nośna z pustaka 24 cm, na niej opiera się ściana z pustaka 24 cm, na ścianie górnej jest wylany wieniec, a na wieńcu opiera się konstrukcja dachu.
    Czy faktycznie nie ma jakiejś możliwości przynajmniej teoretycznie wyburzenia jeszcze tych dodatkowych 2 m? Pytam teoretycznie
    Pozdrawiam.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    obliczyłem wszystkie dane co podałeś wychodzi że śmiało możesz wyburzyć tą ścianę do rozpiętości 8,24. Wal nie przejmuj się

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magenta6 Zobacz post
    Dzień dobry!
    Całkiem niedawno wprowadziłam się o nowego domu. Już w trakcie budowy zauważyłam, że przeszkadza mi bardzo jedna ściana. Udało się jej trochę do -wyburzyć ( to były drwi do kuchni, powiększono otwór), niestety nie całość. Włożono inne nadproże, dziura ma 3 m, , a ja bym chciała mieć taką dziurę 4, 8 - 5m.
    Jest to ściana nośna z pustaka 24 cm, na niej opiera się ściana z pustaka 24 cm, na ścianie górnej jest wylany wieniec, a na wieńcu opiera się konstrukcja dachu.
    Czy faktycznie nie ma jakiejś możliwości przynajmniej teoretycznie wyburzenia jeszcze tych dodatkowych 2 m? Pytam teoretycznie
    Pozdrawiam.
    Teoretycznie jest to możliwe.
    Najlepiej: najłatwiej i najtaniej było to wykonać na etapie budowy.
    Do zadania trzeba zatrudnić uprawnionego projektanta konstrukcji (może najlepiej autora projektu konstrukcji tego domu).
    Musi to przeanalizować, przeliczyć i dać odpowiedź czy "da się".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Tyle aż nie ma metrow 8,24..Ale dziękuję za odpowiedż. Wszystkim dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Magenta6 ; 28-10-2019 o 09:48

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magenta6 Zobacz post
    Tyle aż nie ma.Ale dziękuję za odpowiedż.
    kurde to była ironia. Ruszanie ścian nośnych to proszenie się o kłopoty. Musisz iść do jakiegoś projektanta co przyjedzie obejrzy i przeliczy wszystko.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    kurde to była ironia. Ruszanie ścian nośnych to proszenie się o kłopoty. Musisz iść do jakiegoś projektanta co przyjedzie obejrzy i przeliczy wszystko.
    Zrozumiałam od razu. Do projektanta oczywiście pójdę, jeśli tylko mąż mnie nie przywiąże do tej ściany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony