dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1

    Domyślnie CZUJNIK CZADU!!! - KTO UZYWA I CZY ZADOWOLONY!!??

    Witam,
    tak jak w temacie. Jestem uzytkownikiem kominka i chcialbym zabezpieczyc moja rodzine oraz siebie przed "glupim" wypadkiem jakim moze byc zaczadzenie. Szukam na rynku czujnikow czadu i powiem szczerze ze przed zakupem chcialbym sie jeszcze poradzic Was drodzy forumowicze. Dlatego bede bardzo wdzieczny za opinie na wspomniany temat.
    Pozdrawiam wszystkich
    Rafal
    "liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cie nie zdradzi"
    gg 1818856 - zawsze obecny choc sloneczko czerwone

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: [b]CZUJNIK CZADU!!! - KTO UZYWA I CZY ZADOWOLONY!!??[/b]

    Cytat Napisał Raul
    Witam,
    tak jak w temacie. Jestem uzytkownikiem kominka i chcialbym zabezpieczyc moja rodzine oraz siebie przed "glupim" wypadkiem jakim moze byc zaczadzenie. Szukam na rynku czujnikow czadu i powiem szczerze ze przed zakupem chcialbym sie jeszcze poradzic Was drodzy forumowicze. Dlatego bede bardzo wdzieczny za opinie na wspomniany temat.
    Pozdrawiam wszystkich
    Rafal
    Owszem, warto zamontować taki czujnik, ale tylko sprawdzonej firmy, a nie NO NAME!
    Polecam np. GAZEX - koszt około 200 zł, ale przynajmniej masz gwarancję prawidłowej kalibracji czujnika, czyli pewnoœci zadziałania.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie Re: [b]CZUJNIK CZADU!!! - KTO UZYWA I CZY ZADOWOLONY!!??[/b]

    a co myslisz o takich firmach jak KIDDE lub MONOX

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał Raul
    Witam,
    tak jak w temacie. Jestem uzytkownikiem kominka i chcialbym zabezpieczyc moja rodzine oraz siebie przed "glupim" wypadkiem jakim moze byc zaczadzenie. Szukam na rynku czujnikow czadu i powiem szczerze ze przed zakupem chcialbym sie jeszcze poradzic Was drodzy forumowicze. Dlatego bede bardzo wdzieczny za opinie na wspomniany temat.
    Pozdrawiam wszystkich
    Rafal
    Owszem, warto zamontować taki czujnik, ale tylko sprawdzonej firmy, a nie NO NAME!
    Polecam np. GAZEX - koszt około 200 zł, ale przynajmniej masz gwarancję prawidłowej kalibracji czujnika, czyli pewnoœci zadziałania.
    "liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cie nie zdradzi"
    gg 1818856 - zawsze obecny choc sloneczko czerwone

  4. #4

    Domyślnie

    Stosuję czujki GAZEXU (troche może inne niż te do zastosowań domowych) do sterowania wentylacją w garażach podziemnych. Są dobre.
    Mam też czujkę "domową" na działce.
    Po wieloletnim używaniu trochę się rozregulowała, co polega na jej krótkotrwałym pobudzeniu po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilania (230V~).
    Kto mieszka w W-wie, może dać do sprawdzienia i regulacji na Ursynowie (ul. Malinowskiego)

  5. #5

    Domyślnie

    Mam taki czujnik wykrywający czad i bardzo mnie wnerwia!! Załącza się bardzo często, bez powodu.. Zimą gdy palę w kominku można to jeszcze jakoś uzasadnić, ale latem? Ani krztyny dymu nawet a ten wyje i wyje...
    Do piachu z takimi wynalazkami, co zamiast ułatwiać życie to je komplikują!

    hmmmm
    A może to przez to puszczanie bąków??

  6. #6

    Domyślnie

    Domowe GAZEXy, natomiast nie wyją. One tylko pi-pią.

  7. #7

    Domyślnie

    wlasnie dlatego wolalem zapytac bo jak zacznie pikac bez sensu co chwila to skonczy jak reszta takich urzadzen - kosz!! Rzut za trzy punkty!!

    Cytat Napisał Siouxiee
    Mam taki czujnik wykrywający czad i bardzo mnie wnerwia!! Załącza się bardzo często, bez powodu.. Zimą gdy palę w kominku można to jeszcze jakoś uzasadnić, ale latem? Ani krztyny dymu nawet a ten wyje i wyje...
    Do piachu z takimi wynalazkami, co zamiast ułatwiać życie to je komplikują!

    hmmmm
    A może to przez to puszczanie bąków??
    "liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cie nie zdradzi"
    gg 1818856 - zawsze obecny choc sloneczko czerwone

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Hmm... troche mi glupio wlaczac sie do dyskusji, bo moj ojciec jest wlascicielem firmy bezposrednio konkurujacej z gazexem...
    Powiem tylko to, co on mi powiedzial jak go probowalem przekonac, zeby tez zaczal produkowac takie urzadzenia domowe. On twierdzi, ze czujki za 200zl maja to do siebie, ze reaguja na wszystko - zarowno czad jak i na dmuchniecie w strone czujki, na przypalony tluszcz z patelni, na dym wydostajacy sie z kominka podczas dorzucania drewna, na dym papierosowy itp. itd. Dlatego on w to nie chce wchodzic - a profesjonalne czujki "selektywne" kosztowalyby ponad 1000zl a ich zywotnosc to o ile pamietam cos ok. 1-2 lat - a czegos takiego, jak to on powiedzial, nikt by nie kupil...

  9. #9

    Domyślnie

    hej, to moze podaj strone tej firmy to chociaz sprawdze i poczytam o waszych czujnikach

    Cytat Napisał wbrat
    Hmm... troche mi glupio wlaczac sie do dyskusji, bo moj ojciec jest wlascicielem firmy bezposrednio konkurujacej z gazexem...
    Powiem tylko to, co on mi powiedzial jak go probowalem przekonac, zeby tez zaczal produkowac takie urzadzenia domowe. On twierdzi, ze czujki za 200zl maja to do siebie, ze reaguja na wszystko - zarowno czad jak i na dmuchniecie w strone czujki, na przypalony tluszcz z patelni, na dym wydostajacy sie z kominka podczas dorzucania drewna, na dym papierosowy itp. itd. Dlatego on w to nie chce wchodzic - a profesjonalne czujki "selektywne" kosztowalyby ponad 1000zl a ich zywotnosc to o ile pamietam cos ok. 1-2 lat - a czegos takiego, jak to on powiedzial, nikt by nie kupil...
    "liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cie nie zdradzi"
    gg 1818856 - zawsze obecny choc sloneczko czerwone

  10. #10

    Domyślnie

    Tak proste czujki są, jak napisał wbrat mało selektywne.
    Ale to akurat nie jest ich dużą wadą.
    Taką czujkę wiesza się na ścianie na wysokości 1-1,5m więc dym z kominka, po otwarciu drzwiczek pójdzie najpierw do góry.
    A jeśli przy okazji, oprócz czadu, czujki reagują na dym (pożar) i metan (gaz ziemny) to może okazać się zaletą.
    Nie wiadomo czy reagują na gaz usypiający stosowany przez włamywaczy.
    Z moich doświadczeń wynika, że dobrze je włączać przez łatwodostępny wyłącznik ścienny.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    hej, to moze podaj strone tej firmy to chociaz sprawdze i poczytam o waszych czujnikach
    Tak jak mowie, nie ma o czym czytac, bo my takich nie robimy (a jedynie duze, stacjonarne centrale wykrywajace konkretne gazy w garazach, rozlewniach itp. oraz przenosne wykrywacze - takie np. dla instalatorow z gazowni) .

    Tak proste czujki są, jak napisał wbrat mało selektywne.
    Ale to akurat nie jest ich dużą wadą.
    Taką czujkę wiesza się na ścianie na wysokości 1-1,5m więc dym z kominka, po otwarciu drzwiczek pójdzie najpierw do góry.
    A jeśli przy okazji, oprócz czadu, czujki reagują na dym (pożar) i metan (gaz ziemny) to może okazać się zaletą.
    Nie wiadomo czy reagują na gaz usypiający stosowany przez włamywaczy.
    Z moich doświadczeń wynika, że dobrze je włączać przez łatwodostępny wyłącznik ścienny.
    Bron Boze nie chce nikogo zniechecac to tych czujnikow (Gazexu czy tez innych). W sumie to, ze czasem sie to wlaczy to mniejsza tragedia niz jesli ktos mialby sie otruc . Pisze to tylko po to, zeby kazdy mogl podjac swiadomą decyzje.
    Wydaje mi sie, ze wazne jest, by czujnik taki umieszczac w miejscu malo "uczeszczanym" - wtedy latwiej wyeliminowac ew. dmuchniecie w czujnik .
    Swoją drogą ciekaw jestem jaką zywotnosc maja takie czujniki - spytam ojca przy okazji.

    ps1. a wiesz moze jakich gazow uzywaja wlamywacze? Kurcze, jakbym to wiedzial, to bym zmusil ojca, zeby mi wykrywacz na to zmontował .
    ps2. na pewno zmusze go tez zeby mi czujke czadu zmontowal, bo chce taką miec, a od konkurencji przeciez kupowac nie bede .

  12. #12

    Domyślnie jak się ochronić

    Anglicy wymuślili to już 200 lat temu, sypialnie wyrzucili na piętro i problem się uprościł. Palenisko, jakie by nie było, musi mieć zapewniony stały dopływ powietrza z zewnątrz, do komory spalania. Czad, czyli tlenek węgla, jako cięższy od powietrza gromadzi się przy podłodze i groźny jest szczególnie podczas snu. Dlatego czujnik czadu powinien być zainstalowany w pomieszczeniu gdzie jedt kominek i to okło 30cm od podłogi.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie Re: jak się ochronić

    Cytat Napisał zygmor
    Anglicy wymuślili to już 200 lat temu, sypialnie wyrzucili na piętro i problem się uprościł. Palenisko, jakie by nie było, musi mieć zapewniony stały dopływ powietrza z zewnątrz, do komory spalania. Czad, czyli tlenek węgla, jako cięższy od powietrza gromadzi się przy podłodze i groźny jest szczególnie podczas snu. Dlatego czujnik czadu powinien być zainstalowany w pomieszczeniu gdzie jedt kominek i to okło 30cm od podłogi.
    I być sprzężony z wentylatorem wyciągowym spalin. Taki układ byłby idealny. Są takie detektory przystosowane do tego.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: jak się ochronić

    Cytat Napisał zygmor
    Anglicy wymuślili to już 200 lat temu, sypialnie wyrzucili na piętro i problem się uprościł. Palenisko, jakie by nie było, musi mieć zapewniony stały dopływ powietrza z zewnątrz, do komory spalania. Czad, czyli tlenek węgla, jako cięższy od powietrza gromadzi się przy podłodze i groźny jest szczególnie podczas snu. Dlatego czujnik czadu powinien być zainstalowany w pomieszczeniu gdzie jedt kominek i to okło 30cm od podłogi.
    Coś Ci się pomylił tlenek węgla z dwutlenkiem węgla...

    Była już na ten temat dyskusja na forum.
    Tlenek węgla (II) - CO - czyli czad jest gazem bezbarwnym, bezwonnym i lżejszym od powietrza

    Detektory tlenku węgla muszą być montowane na wyskości około 2 m (lub powyżej)!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Problemem w tanszych czujkach może być brak bloku sterującego regeneracją podgrzewanej katody. W standartowej konfiguracji czujnik podłączony jest do komparatora i ma już pracować. Po pewnym czasie powierzchnia katody pokrywa się tlenkami powodującymi nieprawidłowe działanie czujnika i wymagana jest regeneracja za którą powinien odpowiadać dodatkowy układ którego podejrzewam tańsze wykonania nie posiadają. To tak ogólnie
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie Re: [b]CZUJNIK CZADU!!! - KTO UZYWA I CZY ZADOWOLONY!!??[/b]

    Ja używam Kidde, bo uważam że to firma która ma doświadczenie w tego typu wyrobach. Zero fałszywych alarmów jak na razie. Ale nie wiem jak ją sprawdzić naprawde.


    Cytat Napisał Raul
    a co myslisz o takich firmach jak KIDDE lub MONOX

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał Raul
    Witam,
    tak jak w temacie. Jestem uzytkownikiem kominka i chcialbym zabezpieczyc moja rodzine oraz siebie przed "glupim" wypadkiem jakim moze byc zaczadzenie. Szukam na rynku czujnikow czadu i powiem szczerze ze przed zakupem chcialbym sie jeszcze poradzic Was drodzy forumowicze. Dlatego bede bardzo wdzieczny za opinie na wspomniany temat.
    Pozdrawiam wszystkich
    Rafal
    Owszem, warto zamontować taki czujnik, ale tylko sprawdzonej firmy, a nie NO NAME!
    Polecam np. GAZEX - koszt około 200 zł, ale przynajmniej masz gwarancję prawidłowej kalibracji czujnika, czyli pewnoœci zadziałania.

  17. #17

    Domyślnie Re: [b]CZUJNIK CZADU!!! - KTO UZYWA I CZY ZADOWOLONY!!??[/b]

    Cytat Napisał kmf
    Ale nie wiem jak ją sprawdzić naprawde.
    Zgrubnie (czy wogóle działa) można sprawdzic czujkę w strudze spalin samochodowych (silnik benzynowy).
    Niektóre firmy zalecają instalowanie czujek na poziomie głowy człowieka.

  18. #18

    Domyślnie

    Poniżej skrót charakteryzujący tlenek węgla oraz zalecenia co do montażu czujek:
    http://www.instalator.pl/archi/2006/mi1(89)/68.pdf
    http://www.instalator.pl/archi/2006/mi1(89)/69.pdf
    Pzdr
    Raf

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A nie lepiej zdbać o PORZĄDNĄ wentylację?
    Coraz częściej widzę w domkach kupę elektroniki, bajerów"wietrzących" itp a o zwykłą kratkę wentylacyjną trudno...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    A nie lepiej zdbać o PORZĄDNĄ wentylację?
    Coraz częściej widzę w domkach kupę elektroniki, bajerów"wietrzących" itp a o zwykłą kratkę wentylacyjną trudno...
    Mały, ale kratka wentylacyjna nie załatwia sprawy!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony