22.05.2006

Trzy rzeczy więcej już zrobione

Po pierwsze mamy już wodę !!!
Woda znalazła się w miejscu wskazanym przez znajomego różdżkaża na 21m i jest jej ok. 4m. Co prawda z tego co powiedział studniarz pokłady mają strasznie dużo piasku czy mułu więc na razie woda jest dość mętna.

A tak to wyglądało:

Mój mąż wraz z Panem, który wiercił nam studnię.


W tym czasie ja odkryłam na naszej działce 4 piękne krzaki białych bzów i jeden fioletowy. Hmm... a jak widziałam te badyle w zimie to chciałam się ich pozbyć
Dobrze, że tego nie zrobiłam - teraz mam śliczne całe w kwiatach bzy, które mam nadzieję nie ulegną destrukcji podczas budowy:



Skoro już się wzięłam za zdjęcia to pokażę Wam jeszcze widok z mojej działeczki. W zeszłym roku rosła na tym polu kapusta, ciekawe co będzie w tym roku. Ech... tyle ziemi się marnuje, a właściciel jakoś nie kwapi się, żeby ją sprzedać. Podobno chce wszystko podzielić między jedenaścioro swoich dzieci... Zobaczymy.... na razie nie zapowiada się aby ten widok szybko miał się zmienić.



Kolejną z rzeczy, którą już mamy to wytyczone ramy naszego domku i garażu. Dopiero teraz mogę sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać i ile miejsca będzie zajmować. Na szczęście ku moim obawom pozostanie wystarczająco miejsca na upragniony ogródek.





Mamy też już długo wyczekiwane uprawomocnienie pozwolenia na budowę. Strasznie długo to trwało - ale to jedna z tych rzeczy, której nie da się przyspieszyć.

Teraz ruszamy z prądem. A w przyszłym tygodniu z budową. Mam nadzieję, że jak już się wszystko na dobre zacznie to budowa pójdzie w okamgnieniu
No i jeszcze muszę zgłosić rozbiórkę starej szopy, która stoi na mojej działce. Mam nadzieję, że nie będzie z tym zbyt wiele formalności.



ku pamięci (co potrzeba do rozbiórki): /skopiowane od agamuza/
1/ zgłoszenie rozbiórki do starostwa na ich druku
2/ zgoda właściciela obiektu na jego rozbiórkę
3/ zaświadczenie z gminy, że nikt nie jest zameldowany w obiekcie przeznaczonym do rozbiórki
4/ mapka geodezyjna z zaznaczonym obiektem do rozbiórki
5/ charakterystyka budynku - rodzaj technologii, wielkość
6/ kolejność prac rozbiórkowych
7/ opis zapewnienia bezpieczeństwa na terenie rozbiórki
8/ ewentualnie zdjęcia lub szkic budynku.

Należy to złożyć do starostwa i po upłynięciu 30 dni można rozwalać