dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie - - - jaki piec c.o. gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem ?

    dane wejsciowe:
    domek ok 160 m2
    piec ma byc gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem na ciepla wode (tak doradzil mi instalator - ze lepszy jest kociol 1-funkcyjny na domek niz dwufunkcyjny)
    cena ok. 4.000 PLN
    dom ocieplony
    zalezaloby mi na dobrym, oszczednym i niedrogim piecyku

  2. #2

    Domyślnie Re: - - - jaki piec c.o. gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem

    Cytat Napisał mannix
    dane wejsciowe:
    domek ok 160 m2
    piec ma byc gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem na ciepla wode (tak doradzil mi instalator - ze lepszy jest kociol 1-funkcyjny na domek niz dwufunkcyjny)
    cena ok. 4.000 PLN
    dom ocieplony
    zalezaloby mi na dobrym, oszczednym i niedrogim piecyku
    wszystko zalezy od poboru c.w.u. ,jeżeli masz jedną łazienke w domu i kocioł wisi w bliskiej odległości to można zaryzykować,natomiast jezeli są dwie łazienki z wanną narożną ,kabiną itp. to porażka.bardzo dobrym rozwiązaniem jest kocioł 1 -fukc. + zas. będziesz w pełni zadowolony

  3. #3

    Domyślnie Re: - - - jaki piec c.o. gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem

    Cytat Napisał jacekaqua
    wszystko zalezy od poboru c.w.u. ,jeżeli masz jedną łazienke w domu i kocioł wisi w bliskiej odległości to można zaryzykować,natomiast jezeli są dwie łazienki z wanną narożną ,kabiną itp. to porażka.bardzo dobrym rozwiązaniem jest kocioł 1 -fukc. + zas. będziesz w pełni zadowolony
    ale przeciez o to pytam: o dobry kociol jednofunkcyjny z zasobnikiem w cenie ok. 4 tys. PLN
    czy mozesz cos polecic ? moze jakas promocja na koltly jest jakiejs marki?

  4. #4

    Domyślnie

    Obawiam się, że dobry (jakościowo), oszczędny i tani to cechy nawzajem się wykluczajace. Owszem możesz szukać dobrego w swojej cenie.
    Raczej poradziłbym jakiś markowy kocioł, nawet na razie bez automatyki - ją możesz później dokupić. Ja mam kondensacyjnego cerasmarta Junkersa z zasobnikiem 120l. i jak na razie (1 rok) nie narzekam. Ale cena takiego zestawu to ok.10000 z tego co się orientuję.

  5. #5

    Domyślnie

    Dla orientacji może zobacz tutaj :
    http://www.kotly.com.pl/index.php?cPath=27

    a potem idź do sklepu i od tych cen co tej stronce spróbuj jeszcze cos utargować - choć całość (piec+zasobnik) za 4 kzł to ciężka sprawa (dochodzi jeszcze cała qpa szpejów do podłączenia).

    powodzenia - Krzysiek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik!
    Obawiam się, że dobry (jakościowo), oszczędny i tani to cechy nawzajem się wykluczajace. Owszem możesz szukać dobrego w swojej cenie.
    Raczej poradziłbym jakiś markowy kocioł, nawet na razie bez automatyki - ją możesz później dokupić. Ja mam kondensacyjnego cerasmarta Junkersa z zasobnikiem 120l. i jak na razie (1 rok) nie narzekam. Ale cena takiego zestawu to ok.10000 z tego co się orientuję.
    nie chce kondensata. moze byc zwykly. liczylem na jakies typy a nie o udzielanie mi rad. jestem zdecydowany ale nie wiem jaki model wybrac i o to prosilem uzytkownikow forum, zeby podzielili sie swoimi doswiadczeniami w tym zakresie.

  7. #7

    Domyślnie

    mannix - naprawdę niewielu jest takich, co kupią kocioł i są z niego potem niezadowoleni (wyjątek - ci, co kupili 2-funkcyjne).
    Ergo - skorzystaj ze stronki, co ją podesłałem, a potem zorientuj się czy masz jakiś serwis w okolicy -> uważam że należy robić przeglądy okresowe, które często są warunkiem np. 3-letniej gwarancji
    jak jużpewnie pisałem - mam Vaillanta kondensata i jestem zadowolony

    pozdr - Krzysiek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mannix
    Cytat Napisał Dominik!
    Obawiam się, że dobry (jakościowo), oszczędny i tani to cechy nawzajem się wykluczajace. Owszem możesz szukać dobrego w swojej cenie.
    Raczej poradziłbym jakiś markowy kocioł, nawet na razie bez automatyki - ją możesz później dokupić. Ja mam kondensacyjnego cerasmarta Junkersa z zasobnikiem 120l. i jak na razie (1 rok) nie narzekam. Ale cena takiego zestawu to ok.10000 z tego co się orientuję.
    nie chce kondensata. moze byc zwykly. liczylem na jakies typy a nie o udzielanie mi rad. jestem zdecydowany ale nie wiem jaki model wybrac i o to prosilem uzytkownikow forum, zeby podzielili sie swoimi doswiadczeniami w tym zakresie.
    np. vaillant vu 240/5 + vih 120 + zestaw podł. można kupić około 4000pln

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. Rozważ piec jednofunkcyjny \pracuje 7 m-cy\ i ogrzewacz pojemnościowy 100l \pracuje cały rok ,kosztuje ok.1200 i pali 2m3 na dobę dla 4-5 osób P0zdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Ruszaj do sklepu, sprawdź co jest w Twoich możliwościach i wtedy pytaj co wybrać.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  11. #11

    Domyślnie

    A może Termet Unico 13/K + zasobnik 120l.
    Mam taki zestawik, używam od około miesiąca. Na razie jest OK.
    Za cały zestaw zapłaciłem ok. 3500 zł.
    Kociołek jest polecany do małych domków ze względu na bardzo dobrą modulację: już od 4kW do 13kW.

  12. #12

    Domyślnie

    Mam termeta UNICO 13/K z zasobnikiem 120l. W użyciu od sierpnia 2005. Wydawało mi sie że to ekonomiczne i dobre rozwiązanie ale dzisiaj już bym go ponownie nie kupił. Kociołek kosztował mnie niecałe 2000 ale lepiej chyba dołożyć i kupić coś solidniejszego. Od jakiegoś czasu przy osiągnięciu temp. powyżej 70 st. coś w nim buczy, wpada w jakieś dziwne wibracje, po dłuższej pracy jakieś trzaski przy wyłączaniu. Nie polecam tej firmy.

  13. #13

    Domyślnie

    Wydaje mi sie że po wielu przypadkach zatrucia czadem z piecyków gazowych do cwu (a one prawie zawsze mają otwartą komore spalania) należałoby byc bardzo ostrożnym i wybierać kotły z zamknieta komora (turbo).

    pozdr - Krzysiek

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekaqua
    Cytat Napisał mannix
    Cytat Napisał Dominik!
    Obawiam się, że dobry (jakościowo), oszczędny i tani to cechy nawzajem się wykluczajace. Owszem możesz szukać dobrego w swojej cenie.
    Raczej poradziłbym jakiś markowy kocioł, nawet na razie bez automatyki - ją możesz później dokupić. Ja mam kondensacyjnego cerasmarta Junkersa z zasobnikiem 120l. i jak na razie (1 rok) nie narzekam. Ale cena takiego zestawu to ok.10000 z tego co się orientuję.
    nie chce kondensata. moze byc zwykly. liczylem na jakies typy a nie o udzielanie mi rad. jestem zdecydowany ale nie wiem jaki model wybrac i o to prosilem uzytkownikow forum, zeby podzielili sie swoimi doswiadczeniami w tym zakresie.
    np. vaillant vu 240/5 + vih 120 + zestaw podł. można kupić około 4000pln
    Gdzie cos takiego za 4000 PLN???

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Taki zestaw kosztuje katalogowo - 7673.80 zł i ktoś tu chyba z ceną 4000 zł strzelił a nie nabił.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Viessmann Vitopend100 z zasobnikiem 120l i sterownikiem Vitotronic100 kosztuje katalogowo 5.200,-netto - jak znajdziesz niedrogiego wykonawcę z firma to może się okazać że za taka kwotę wyjdzie Ci brutto+oczywiście montaz i dodatki.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Prawdę prawisz Wielki
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13
    Taki zestaw kosztuje katalogowo - 7673.80 zł i ktoś tu chyba z ceną 4000 zł strzelił a nie nabił.
    dokładnie katalogowo a minus rabacik??????

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Jacekaqua
    Właśnie dostałem Twoją ofertę na e-maila. Wszystko pieknie, tylko podawaj, że kwota 4000 zł obejmuje składaka: vaillant+ zasobnik innego producenta - znacznie tańszy!!!+ czujnik vaillanta. Tak uczciwiej.
    Po drugie nawet jak odejmiesz spory rabat na zestaw oryginalny!!! vaillanta to cena wychodzi sporo ponad 4000 zł. Cieszę się, że wykonujesz instalacje, ale "ja już mam instalatora"
    Na przyszłość podawaj uczciwie a nie ściemniaj:
    np. vaillant vu 240/5 + vih 120 + zestaw podł. można kupić około 4000pln
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    ja polecam Vaillanta, zwykły kocioł jednofunkcyjny 24 mocy zasobnik 120, ja mam 150 (250m2 domu) dobry zestaw, polecony przez 4 niezależnych ludzi z branży, dobry serwis, niestety cena wyższa około6000 brutto po rabatachza zestaw

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony