Witam,
Wspominałem o spotkaniu z architektem, więc poniżej kilka słów...
Pomysłów (a właściwie potrzeb) mam sporo, główne to:

- zmiana konta nachylenia dachu do 37 stopni - konieczne aby spełnić warunki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
- zmiana technologii wykonania - pustak ceramiczny + wełna
- podniesienie o 2 wartwy bloczków poddasza
- zmiana typu stropu z gęstożebrowego na żelbetowy
- poszerzenie schdów z 88 do 100cm poprzez przeniesienie ścianki dzielącej przedpokój oraz ścianki pomieszczenia gospodarczego w kierunku pomieszczenia gospodarczego (odpowiednio 12 i 24 cm). To znaczy - te schody mają 100cm, ale na nich wybudowane są ścianki działowe o grubości 12cm i dlatego zostaje 88cm.
- przesunięcie na poddaszu ścianki wiatrołapu i części łazienki do wysokości podciągu o 24 cm a tym samym przesunięcie słupa SW3 o 24 cm (jeśli jest to dopuszczalne pod względem konstrukcyjnym)

Architekt generalnie zgodził się z moimi pomysłami, ale zdecydowanie poświęciłem na przestudiowanie tego projektu więcej niż on i dlatego nie mam do dodania więcej od Niego

Wysłałem zapytanie do Muratora i otrzymałem odpowiedź, że owszem - nachylenia można zmienić do 10 stopni, technologię można zmienić bez zgody autora, ale za to autor nie zgadza się na podniesienie ścianki kolankowej gdyż dom straci swój styl. W sumie to obawiałem się właśnie utraty stylu i tutaj pani autor zapewne nie bez powodu nie zgadza się...

To trochę zmienia postać rzeczy... obawiam się tego niskiego stropu na ostatnim, najwyższym stopniu schodów oraz tego, że te schody są zbyt wąskie...

Czy właściciele projektów M05 / M05a mogą się wypowiedzieć ?

Pozdrawiam !