dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie solary na budynku gospodarczym

    Witam !

    Zastanawiam się nad takim pomysłem. Chciałbym solary włsanej konstrukcji zainstalować na budynku gospodarczym oddalonym od domu o jakies 25m. Rury łączeniowe oczywiście w ziemi zaizolowane. Dodam, że solary będą napełnione wodą i używane tylko w sezonie letnim do grzania wody uzytkowej. Przy okazji zastanawiam się jaka powinna być izolacja tych rur i na jakiej głębokości ? Czy straty ciepła nie będą zbyt duże i czy są jakieś przeciwskazania do takiego podejścia ?

  2. #2

    Domyślnie

    witam, z tego co mi wiadomo niema zadnych przeciwskazan.
    jest specjalna otulina przystosowana do wysokich temperatur, jaka moze osiagnac ciecz w kolektorach.

    jesli kolektory beda uzywane tylko latem a chcesz je napelnic woda, mozesz rury zakopac na glebokosci 0,5 - 0,8m. wode i tak musisz na zime spuscic ze systemu.

    zeby straty ciepla zminimalizowac zrobil bym to w ten sposob:

    powiedzmy ze masz rury miedziane 22mm, pierwsza warstwa otuliny specjalnej 30mm a na to jeszcze 40mm normalnej otuliny.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację, będą zakładane solary na budynku gospodarczym oddalonym od mieszkalnego o kilkanaście metrów, przesył rurami preizolowanymi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony