dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie ścian zewnetrznych 10 cm styropianu wystarczy????

    W projekcie przewidziane jest ocieplenie scian zewnetrznych 10 cm styropianem .Słyszałem zę zasadą jest 15 cm!! Czy to 10 cm to na prawdę za mało? Kierownik budowy powiedział że wystarczy. czy ma rację?? Prosze Was o opinię w tym temacie!!!
    Kto pyta ten nie błądzi...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Do wrózki z tym pytaniem .

    Jak chcesz żeby tu któs sprobował pomóc to przynajmniej napisz z czego i jaką grubą masz tą ścianę zewnrzną.

  3. #3

    Domyślnie

    sprawdź wskaźnik oporu cieplengo R - dla ścian powinien wynosić conajmniej 4 co zalezy od materiału i grubości sciany ale przede wszystkim od ocieplenia. Parwie na pewno potrzebujesz więcej tego styropianu ale uwaga bo zmiana gruboci niesie za sobą sporo konsekwencji typu głębiej obsadzonych okien Ja mam np. sciane 3w i w tym 16cm wełny.
    Jeśli tylko możesz to kładź więcej i ocieplaj dom bardziej - prawie na pewno zanim skończysz dom to i tak bedziesz żałował że tak słabo go dociepliłeś.
    powodzenia
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Ja mam 20 cm styropianu i nie żałuję, zwłaszcza że za oknem -26C. Ale ja grzeję prądem, więc o ciepło dbam... Gdybym grzał gazem ziemnym, dałbym pewnie 15cm.
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Też jestem zdania że 10 cm to za mało.
    Te dodatkowe 5 cm na etapie budowy ścian to naprawdę niewielkie koszty - średnio około 5 pln/m2.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    wszystko zależy jaką masz ścianę jeśli to BK 36 cm to pewnie 10 styro starczy
    ale jeśli Silka 18 cm to zmarzniesz albo będziesz płacił oj będziesz płacił

  7. #7

    Domyślnie

    to czy starczy to zależy do jakiego rodzaju i grubości ściany zewnętrznej oraz od oczekiwań izolacyjności cieplnej , a także jakim paliwem (tanim czy drogim) będziesz grzał . Osobiście uważam , że przy zwykłej ceramice i silikatach 10 cm , to trochę mało chyba , że skorzystasz z opcji cieplejszego ale i drozszego "ciemnego" styropianu z termoorganiki (to nie ten w kropki tylko cały ciemnografitowy) . Nazywa się chyba termolambda . W innych rodzajach materiału na ściany zewn. np. bk czy porotherm przy grubości ściany do 24-25 cm też może być trochę mało . Natomiast przy ścianie od 30cm grub. w zwyż te 10cm w pełni starczy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekSz
    Ja mam np. sciane 3w i w tym 16cm wełny.
    Wojtku,

    Jesli masz 16 cm welny to jakiej grubosci masz 2 kolejne warstwy tego muru?

    Pozdrawiam,
    Maciek

  9. #9

    Domyślnie

    Maćku
    mam nastepujące warstwy: ceramika U220 24cm +16cm wełna +2cm wentylacja +12cm ceramika K3.
    Jednym z powodów takiego rozwiązania jest potrzeba wymurowania niektórych opartii ścian osłonowych z kamienia (wapienia kazimierskiego). Udało się cąłkiem fajnie.
    Mam wrazenie że gdzies juz Twój domek widziałem jeżdżąc do mojego stolarza
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  10. #10

    Domyślnie

    jak czytam te wypowiedzi o grubosci ocieplenia, to z roku na rok, wzrasta grubosc ocieplenie . Ja uwazam ze wszystko zalezy z czego ten dom jest budowany, inaczej bedzie z BK, inaczej z cegly itp itd.
    niejestem fachowce, ale sa przeciez wzory z ktorych mona policzyc jakie grube ma byc ocieplenie, aby inwestycja w ocieplenie niezwracala sie oprze kilkadziesiat lat. teoretycznie zbudujmy domy ze styropianu o grubosci 50 cm i naewt niebedie trzeba tego ogrzewac hahaha

  11. #11

    Domyślnie

    Wojtek33
    masz rację - grubośc ocieplenia zalezy od uzytych materiałów - tak aby W SUMIE wszystkie razem dawały wystarczająco dobra zaporę dla ucieczki ciepła. A wymagania na ogólna wartośc tak okreslonego oporu cieplnego też rosna wraz z cena energii: kiedyś w Polsce nikt na to prawie nie zwracał uwagi a dzis staje sie to całkiem istotnym składnikiem kosztów utrzymania domu. Trzeba przecież go ogrzewać teraz a potem również i za te kilka lat których brakuje Ci do emerytury...
    Poniewaz najtaniej wychodzi uczyć się na doświadczeniach innych (a nie na swoich błędach) proponują skorzystac z doświadczeń innych krajów leżących w podobnym połozeniu geograficznym i w podobnej kulturze technicznej: według mniej dobrze jest to robić wg najlepszych norm niemieckich (bo w Szwecji jest sporo zimniej niz u nas, w Czechach za górami więc cieplej, Białoruś ma nieco innyc poziom techniki jak na razie).
    I czytając ich wymagania znajdziemy zalecenia dla domów nowobudowanych oraz domów tzw pasywnych (praktycznie bez dodatkowego ogrzewania). Sam zadecyduj w jakim kierunku chcesz iśc..
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  12. #12

    Domyślnie

    niejestem fachowce, ale sa przeciez wzory z ktorych mona policzyc jakie grube ma byc ocieplenie, aby inwestycja w ocieplenie niezwracala sie oprze kilkadziesiat lat. teoretycznie zbudujmy domy ze styropianu o grubosci 50 cm i naewt niebedie trzeba tego ogrzewac hahaha
    Inwestycja w ocieplenie jeat aktualnie integralną częścią procesu inwestycyjnego pod tytułem "budowa domu". Jesli jest inaczej, znaczy to tylko, że inwestor popełnił duży bląd w wyborze projetku, lub - bardziej konkretnie - wyborze rodzaju przegród w swoim projekcie. Wzory oczywiście są, ale świadome ich użycie wymaga nieco więcej niż tylko biegłości w operowaniu formułami matematycznymi. Teoretycznie można zbudować dom ze styropianu o grubości 50 cm. Wątpię jednak, aby dało się w nim mieszkać bez ogrzewania i paru jeszcze, niezmiernie istotnych w takim przypadku, instalacji.

  13. #13

    Domyślnie

    A ja mam stary dom (remontuje go) z cegły. grubosc ścian to 45cm.

    Czy jest sens dawac 20cm styropianu?? Tyle chciałem ale wszystkich to dziwi.

    To moze 15cm??

    Pozdrawiam

    Puszka

  14. #14

    Domyślnie styropian

    Zależy to też od tego gdzie mieszkasz, z czego masz ściany itp.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puszka
    A ja mam stary dom (remontuje go) z cegły. grubosc ścian to 45cm.

    Czy jest sens dawac 20cm styropianu?? Tyle chciałem ale wszystkich to dziwi.

    To moze 15cm??
    Przy ocieplaniu takiej ściany trzeba wziąć pod uwagę również inne aspekty. Ograniczenie ilości światła w oknach (efekt okna strzelniczego), mocowanie rur spustowych i niekiedy rynien. Może zamiast grubszego styropianu lepiej zastosować lepszy, np. Platinium +, przy którym osiąga się ten sam efekt izolacyjny przy cieńszej izolacji.
    No i niem sensu dawać 20cm styropianu na ściany jeżeli podobnie nie ociepli się np. dachu i pozostawi się stare nieszczelne okna.

  16. #16

    Domyślnie

    Brawo! rzadko sie spotyka rozsadna wypowiedz na forum. Za to kroluje oszolomstwo/glupota. I prawdopodobnie zaraz Ty i ja zostaniemy opluci jadem przez wszystkowiedzacych.



    Cytat Napisał Wojtek33
    jak czytam te wypowiedzi o grubosci ocieplenia, to z roku na rok, wzrasta grubosc ocieplenie . Ja uwazam ze wszystko zalezy z czego ten dom jest budowany, inaczej bedzie z BK, inaczej z cegly itp itd.
    niejestem fachowce, ale sa przeciez wzory z ktorych mona policzyc jakie grube ma byc ocieplenie, aby inwestycja w ocieplenie niezwracala sie oprze kilkadziesiat lat. teoretycznie zbudujmy domy ze styropianu o grubosci 50 cm i naewt niebedie trzeba tego ogrzewac hahaha

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Brawo! rzadko sie spotyka rozsadna wypowiedz na forum. Za to kroluje oszolomstwo/glupota. I prawdopodobnie zaraz Ty i ja zostaniemy opluci jadem przez wszystkowiedzacych.



    Cytat Napisał Wojtek33
    jak czytam te wypowiedzi o grubosci ocieplenia, to z roku na rok, wzrasta grubosc ocieplenie . Ja uwazam ze wszystko zalezy z czego ten dom jest budowany, inaczej bedzie z BK, inaczej z cegly itp itd.
    niejestem fachowce, ale sa przeciez wzory z ktorych mona policzyc jakie grube ma byc ocieplenie, aby inwestycja w ocieplenie niezwracala sie oprze kilkadziesiat lat. teoretycznie zbudujmy domy ze styropianu o grubosci 50 cm i naewt niebedie trzeba tego ogrzewac hahaha
    po co opluwać
    wystarczy się pośmiać
    widać, że Kolega kalkulacji takich z pewnością nie robił

    tres34, o ile dobrze pamiętam, to chciałeś skasować swoje konto i się wyprowadzić, nie udało się, co? biedaku
    albo my ich, albo oni was...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony