dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie czy mróz ma cos wspólnego z paleniem w kominku????

    Prosze odpowiedzcie, bo ja juz w stresie jestem.Dzisiaj chciałam napalic w kominku, na zewnatrz -20 i co nico cały dym mi szedł do domu Kiedys, raz tak sie zdarzyło, ale tylko przez chwile, a dzisiaj cała chałupe zadymiłam i nic z tego nie wyszło.Komin długi, ocieplony styropianem.Co mzoe byc nie tak?Prosze podpowiedzcie, bo na patafiana, co to mi robił kominek, to za bardzo liczyc nie moge.Znowu cos mi wmówi AA, i jeszcze jedno pytanie, mam obok kominka wentylacje i dmucha mi tam zimno jak cholera, mozna cos z tym zrobic?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.155

    Domyślnie

    Witam
    Zakładam, że w tym kominku jakiś czas już nie palono. Kanał kominowy jest wyziębiony i nie "ciągnie". Jeżeli jeszcze dmucha z wentylacji to gdzieś wywiewać musi, bo inaczej chałupa nadęła by się jak balonik.
    Podejrzewam piec gazowy na 5 biegu (cały gaz).
    Żeby rozpalić w kominku trzeba: wyłączyć piec gazowy, zamknąc drzwi do pomieszczenia z piecem, rozpalić w kominku i trochę popalić, żeby rozgrzać komin. Potem delikatnie uruchomić ten gazowiec. Powinno zadziałać.
    Pozdrawiam Adam M.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Adam to nowy komin i nowy dom.
    Gosiu a Ty w tym tygodniu sie przeprowadzasz?

    Sadze , ze komin jest wilgotny , kominkarz powinien Ci pomoc .
    Raczej to zwyczajny problem , normalna sprawa.
    A tak BTW im wiekszy mroz tym lepiej powinno sie palic w kominku ,
    pod warunkiem , ze komin nie jest wilgotny .

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Witam
    Zakładam, że w tym kominku jakiś czas już nie palono. Kanał kominowy jest wyziębiony i nie "ciągnie". Jeżeli jeszcze dmucha z wentylacji to gdzieś wywiewać musi, bo inaczej chałupa nadęła by się jak balonik.
    Podejrzewam piec gazowy na 5 biegu (cały gaz).
    Żeby rozpalić w kominku trzeba: wyłączyć piec gazowy, zamknąc drzwi do pomieszczenia z piecem, rozpalić w kominku i trochę popalić, żeby rozgrzać komin. Potem delikatnie uruchomić ten gazowiec. Powinno zadziałać.
    Pozdrawiam Adam M.
    O, o dziekuje Ci pieknie Masz racje, dawno nie palilismy.Mam tylko problem z tymi dzrwiami od kotłowni, bo jeszcze ich nie mam czekam dopiero az mi przywioza.Niestety czas oczekiwania to 8 tygodni Samo wyłaczenie pieca nie wystarczy?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Adam to nowy komin i nowy dom.
    Gosiu a Ty w tym tygodniu sie przeprowadzasz?

    Sadze , ze komin jest wilgotny , kominkarz powinien Ci pomoc .
    Raczej to zwyczajny problem , normalna sprawa.
    A tak BTW im wiekszy mroz tym lepiej powinno sie palic w kominku ,
    pod warunkiem , ze komin nie jest wilgotny .
    Jeezusiczku, co to znaczy wilgotny komin i jak kominkarz moze mi pomóc?

    Tak w tym tygodniu przeprowadzka, a 31.01. na narty spadamy.Zawrotne tempo, juz sie denerwuje.

    Ide do Was, widziałam ze tort wcinacie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@
    Jeezusiczku, co to znaczy wilgotny komin i jak kominkarz moze mi pomóc?
    Normalnie wilgotny , po robocie , malo uzywany
    Kominkarz powinien go w prosty sposob rozgrzac .

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Cytat Napisał gosia@
    Jeezusiczku, co to znaczy wilgotny komin i jak kominkarz moze mi pomóc?
    Normalnie wilgotny , po robocie , malo uzywany
    Kominkarz powinien go w prosty sposob rozgrzac .
    Miałam nadzieje, ze mojego typa od kominka juz wiecej nie zobacze moze jest jakas prostsza metoda

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Gosiu - spróbuj napalić w kominku drobniutkimi deseczkami , ścinkami. Jeśli masz wyczystkę (a musisz mieć) to najprościej wsadź tam zapalona gazetę ,potem drugą,potem trzecią .Niech się komin nagrzeje.W kominku spróbuj palić z zamkniętymi drzwiczkami oraz przysłoną pod paleniskiem i otwartym całkiem kominem(czopuch).
    A w domku powyżej czy też poniżej 0 st? bo jeśli powyżej i takie jaja wychodzą to coś nie tak z kominem.A jeśli przy takiej rożnicy temp jeszcze wieje z wentylacji? To już coś mocno nie tak... spróbuj tego n-ru z gazetą jeszcze raz.
    PS przy mrozach kominek powinno "wciągnąć przez komin"...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Gosiu - spróbuj napalić w kominku drobniutkimi deseczkami , ścinkami. Jeśli masz wyczystkę (a musisz mieć) to najprościej wsadź tam zapalona gazetę ,potem drugą,potem trzecią .Niech się komin nagrzeje.W kominku spróbuj palić z zamkniętymi drzwiczkami oraz przysłoną pod paleniskiem i otwartym całkiem kominem(czopuch).
    A w domku powyżej czy też poniżej 0 st? bo jeśli powyżej i takie jaja wychodzą to coś nie tak z kominem.A jeśli przy takiej rożnicy temp jeszcze wieje z wentylacji? To już coś mocno nie tak... spróbuj tego n-ru z gazetą jeszcze raz.
    PS przy mrozach kominek powinno "wciągnąć przez komin"...
    W domu ma 19 C, nie mam wyczystki, hmm przynajmniej nic mi o niej nie wiadomo.Mam zamknac dostep powietrza ten pod spodem?mam takie dwa rozsuwane patenty.Jaki otwarty komin masz na mysli

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    ??? skoro nie masz wyczystki to jak chcesz żeby kominiarz porządnie wyczyścił komin?Ale z tego co pamiętam to wyczystka będzie na zewnatrz budynku. Na ścianie narożnej od strony wjazdu na działkę.
    Te dynksy w dole kominka(patenty) zamknij całkiem i pal otwierając stopniowo.A otwarty komin? To jest po prostu wajcha w górze kominka (na osłonie/obudowie) którą sie przymyka żeby całe ciepło nie zwiewało w komin. Nie wiem do końca jak wygląda ,bo tego nie widziałem.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    ??? skoro nie masz wyczystki to jak chcesz żeby kominiarz porządnie wyczyścił komin?Ale z tego co pamiętam to wyczystka będzie na zewnatrz budynku. Na ścianie narożnej od strony wjazdu na działkę.
    Te dynksy w dole kominka(patenty) zamknij całkiem i pal otwierając stopniowo.A otwarty komin? To jest po prostu wajcha w górze kominka (na osłonie/obudowie) którą sie przymyka żeby całe ciepło nie zwiewało w komin. Nie wiem do końca jak wygląda ,bo tego nie widziałem.
    a,aaa wyczystke mam w takim razie na zewnatrz, ale na pewno nie mam wajchy na obudowie, tego jestem pewna na 1000%,Jutro zadzwonie do oszołoma i zobaczymy

  12. #12
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    gośka o ile pamiętam masz Inovensa,
    nie kombinuj w tym wypadku z kotłem, zasysa powietrze do spalania z zewnątrz,
    zrób tak jak pisze Mały, dużo gazet jak najgłebiej w komin, zapalić i przepchać to lodowate powietrze

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Gosiu jak zdążę jutro to postaram się podjechać ok 16 z minutami bo lecę do Dobrzewina ze spawaczem do cieknącego kociołka.i chyba znajdę minutkę , żeby zajrzeć ,ale nie obiecuję. Mój nr jakby co masz?
    1950 - komin powinien byc w miarę ciepły jeśli w domu jest ok 19st?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Gosiu ,

    nie wiem jaki masz kominek , ale na pewno masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz i regulację tego doprowadzenia na kominku ( zwykle gdzieś u dołu kominka ) i tzw.szyber , czyli coś , co reguluje siłę ciągu kominka , zwykle jest to wajcha z boku albo przodu kominka .
    Do rozpalenia potrzebne jest powietrze , więc w samym momencie rozpalenia otwórz w kominku dopływ powietrza i otwórz szyber , aby uzyskać maksymalny ciąg . My do rozpalenia używamy gazet zwiniętych w kulkę ( ok.6-8 kulek ) , na nich kładziemy 2 kawałki drewna wzdłuż i jeden kawałek drewna w poprzek na te 2 dolne , odpalamy i jak się dobrze rozjarzą przymykamy prawie do końca dopływ powietrza z zewnątrz i zamykamy całkowicie szyber , żeby nie ogrzewać okolicy . Po roku użytkowania zauważyliśmy , że kominek gorzej się rozpala jak jest niskie ciśnienie ale teraz to akurat jest wyż , więc tego problemu nie powinno być . A dym może lecieć do wnętrza właśnie wtedy , kiedy otwierasz drzwiczki kominka przy zamknietym szybrze , bo wtedy w kominku nie ma ciągu i dym leci do jakiegoś innego ciągu , np.do najbliższej kratki wentylacyjnej . Mam nadzieję , że nie zamotałam za bardzo

    Pozdrowionka

    A kominkarza ścignij swoją drogą , niech Ci to wszystko sam wyjaśni , to w końcu jego działka

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    gośka o ile pamiętam masz Inovensa,
    nie kombinuj w tym wypadku z kotłem, zasysa powietrze do spalania z zewnątrz,
    zrób tak jak pisze Mały, dużo gazet jak najgłebiej w komin, zapalić i przepchać to lodowate powietrze
    Nie mam tez kondensat ale
    eco COMPACT VSC 246 - C170

    -regulator pogodowy VRC 420s o, ladnie mnie sie skopiowało Zreszta wcieło mi instrukcje, i juz szlag mnie trafia od tych pip ....krzywych grzewczych.

    Jak gazety w komin, jak ja mam wkład

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Aaaaa... Gosiu mam Cię! Przeciez masz komin na ścianie zewnetrznej prawda? Na końcu spadu dachu w dolnej jego części? I za górką?
    Wystarczy że wiatr wiał od strony fabryki latexu ( ) i masz ciąg wsteczny.Zawija się na dachu lub wzniesieniu.Dopiero teraz zajarzyłem...
    Pomoże strażak.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Gosiu jak zdążę jutro to postaram się podjechać ok 16 z minutami bo lecę do Dobrzewina ze spawaczem do cieknącego kociołka.i chyba znajdę minutkę , żeby zajrzeć ,ale nie obiecuję. Mój nr jakby co masz?
    1950 - komin powinien byc w miarę ciepły jeśli w domu jest ok 19st?
    Jaki komin Ratunku, pzreciez od pieca ja mam inny komin niz omin od kominka Jak bedziesz mogł, to fajnie, ja nie wiem czy bede

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Aaaaa... Gosiu mam Cię! Przeciez masz komin na ścianie zewnetrznej prawda? Na końcu spadu dachu w dolnej jego części? I za górką?
    Wystarczy że wiatr wiał od strony fabryki latexu ( ) i masz ciąg wsteczny.Zawija się na dachu lub wzniesieniu.Dopiero teraz zajarzyłem...
    Pomoże strażak.
    Mam strazaka, no chyba ze zamarzł

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    Gosiu ,

    nie wiem jaki masz kominek , ale na pewno masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz i regulację tego doprowadzenia na kominku ( zwykle gdzieś u dołu kominka ) i tzw.szyber , czyli coś , co reguluje siłę ciągu kominka , zwykle jest to wajcha z boku albo przodu kominka .
    Do rozpalenia potrzebne jest powietrze , więc w samym momencie rozpalenia otwórz w kominku dopływ powietrza i otwórz szyber , aby uzyskać maksymalny ciąg . My do rozpalenia używamy gazet zwiniętych w kulkę ( ok.6-8 kulek ) , na nich kładziemy 2 kawałki drewna wzdłuż i jeden kawałek drewna w poprzek na te 2 dolne , odpalamy i jak się dobrze rozjarzą przymykamy prawie do końca dopływ powietrza z zewnątrz i zamykamy całkowicie szyber , żeby nie ogrzewać okolicy . Po roku użytkowania zauważyliśmy , że kominek gorzej się rozpala jak jest niskie ciśnienie ale teraz to akurat jest wyż , więc tego problemu nie powinno być . A dym może lecieć do wnętrza właśnie wtedy , kiedy otwierasz drzwiczki kominka przy zamknietym szybrze , bo wtedy w kominku nie ma ciągu i dym leci do jakiegoś innego ciągu , np.do najbliższej kratki wentylacyjnej . Mam nadzieję , że nie zamotałam za bardzo

    Pozdrowionka

    A kominkarza ścignij swoją drogą , niech Ci to wszystko sam wyjaśni , to w końcu jego działka
    Dziekuje, potrenuje jutro.Dzisiaj niestety zagazowałam cała chałupe

  20. #20
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    gocha strażaki to gorące chłopaki

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony