dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 373
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 7458
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    A to był wynik mojej podróży do Brazylii, najfajniejszej chyba w noim życiu. Baardzo bym chciała jeszcze kiedyś tam pojechać

  2. #82

    Domyślnie

    Widzę, że wyciągnęłąś dziennik z otchłani.
    Ewa trzymam kciuki, wiem jak urzędasy mogą zatruc życie. Ale to co poiwem chyba cię nie ucieszy. Jak na razie tylko w sądach pracy sprawy są dość szybko rozpatrywane. Reszta to miesiące, dłuugie miesiące.

  3. #83

    Domyślnie

    Ewa, słyszałaś, że wczoraj nasi radni uchwalili bądź uchwalali plan zagospodarowania przestrzennego.

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Nie, nic nie wiem. Gdzie to pisze?????

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Już wiem

    Ruszają prace nad najważniejszym łódzkim dokumentem planistycznym. Radni łódzkiej Rady Miejskiej zaakceptowali dziś projekt uchwały o rozpoczęciu prac nad „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Miasta Łodzi”. Jak zapewnił wiceprezydent Łodzi Marek Michalik to najważniejsza uchwała prorozwojowa naszego miasta. Obecnie obowiązujący dokument, przyjęty w 2002 roku, był tworzony jako dokument nieobligatoryjny i powstawał bez konsultacji z mieszkańcami miasta.
    Prace nad Studium potrwają najbliższe 18 miesięcy.

    To nie plan, to studium. Nie na wiele mi się przyda

  6. #86

    Domyślnie

    Usłyszałam informację wczoraj w radiu. Wydawało mi się, że mówią o konkretnym planie. Na dodatek ktoś tam coś tłumaczył, że teraz już nie będzie kłopotów z tym co i gdzie budować.

  7. #87

    Domyślnie

    Ewa . Nie jedź nigdzie, bo szkoda żeby taka fajna babka zrobiła pa pa

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Już wiem

    Ruszają prace nad najważniejszym łódzkim dokumentem planistycznym. Radni łódzkiej Rady Miejskiej zaakceptowali dziś projekt uchwały o rozpoczęciu prac nad „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Miasta Łodzi”. Jak zapewnił wiceprezydent Łodzi Marek Michalik to najważniejsza uchwała prorozwojowa naszego miasta. Obecnie obowiązujący dokument, przyjęty w 2002 roku, był tworzony jako dokument nieobligatoryjny i powstawał bez konsultacji z mieszkańcami miasta.
    Prace nad Studium potrwają najbliższe 18 miesięcy.

    To nie plan, to studium. Nie na wiele mi się przyda
    Studium mają zrobić do połowy 2008 roku, a nowy plan ma być oddany w 2010. Także czekam z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje, bo zastanawiam się nad kupnem rolnej działki w okolicy Okólnej i nie wiem co tam wymyślą...
    Pozdrawiam

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    EZS - wydaje mi się że robisz źle. Geodeta powinien nabić paliki ( ja tak mam ) po zebranym humusie - właśnie na dniach to przerabiałem. Możesz poczytać dziennik, wszystko opisałem. Przenoszenie samemu wbitych przez geodetę palików grozi poprzesuwaniem wymiarów.
    Wiesz nie chcę sie mądrzyć, ale ja bym się bał.
    Ale .. powodzenia

    pozdrawiam, majki


    PS. Mnie geodeta powiedział, że nie zrobi po prostu nabicia krawężników domu jak nie będzie zdarty humus...
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    masz trochę racji. Ale jak mi koparka rozjedzie działkę, to trudno wbić paliki, no i geodeta nie zawsze ma czas...
    Raczej nie poprzesuwamy. JAkby robił to murarz (a bardzo często robi) to mogło by być różnie. My będziemy uważać. W końcu po to nam ten laser A poza tym.. jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ten centymetr w tą czy tamtą miał takie znaczenie. A propos, kto wie, ile trzeba odjąć na tynk zewnętrzny???

  11. #91

    Domyślnie

    A po odejmować na tynk? nie rozumiem.
    Ewa, tak z ciekawości pytam - kanalicaję robił ci w Końcu Koparka Pękala?

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    robił. I bardzo sobie chwalę. Nawet wziełam jego firmę do zdejmowania tego tam.. humusu i kopania fundamentów.
    A co do tynku, cóż, jak się dwie osoby uprą, żeby nanieść wymiary geodety na linki z dokładnością paru milimetrów, to rodzą się takie pytania Podkreślam, skoczybruzda wyznaczył mi narożniki wraz z ociepleniem, a ja miałam mieć osie...

  13. #93

    Domyślnie

    Ewa, czy Ty budujesz Loreto, czy Loreto II?

    pytam, bo widzę, że Ustronny i Loreto są do siebie baaardzo podobne

    mam na myśli samą bryłę domu, bo garaże już zmieniają wygląd, w Loreto II i w Ustronnym C32a, który ja buduję garaże są zaprojektowane inaczej

    tak czy siak sama bryła jest podobna, komin główny też mam taki jak Ty, spróbuj zapytać o komin tam gdzie ja chcę kupić, namiar masz na priv, pustaki wentylacyjne też mają

    pzdr
    Dorota

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    buduję Loreto
    problem w tym, że mam komin w ścianie nośnej a na niej opartą terivę. Pewnie, że można dać duży, szeroki komin i zrobić wokół wieniec, wtedy się rezygnije z 1 rzędu garnków i wylewa pas betonu, a ja się zaparłam, żeby ten komin wsadzić między belki (60cm rozstaw) i wtedy nie będzie kłopotu. Te pustaki zapela i podobnych są duże, dlatego ucieszyłam się, jak zanalazłam twistera - ich pustaki wentylacyjne mają 19 cm, dymowy 38 (czyli wielokrotność) i złożenie zestawu, który mi się zmieści między belkami jest osiągalne. Nawet jeeli zapłacę z 500 drożej za komin, to i tak wolę to, niż wylewanie części stropu. Zresztą drugi komin będzie tani - 4 kratki wentylacyjne tylko, w jednej z nich rura od pieca gazowego.

  15. #95

    Domyślnie

    Przepraszam, że wcinam się w Twoje Komentarze z moim zdjęciem, ale nie mogę się powstrzymać po obejrzeniu Loreto, oto parter Ustronnego:



    czy nie podobne?

    z łazienki, którą masz przy wejściu, ja zrobiłam sobie pomieszczenie gospodarcze, wystarczy nam jedna wielka łazienka na górze, nawiasem mówiąc poddasze też jest podobne

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Tam pierwotnie było właśnie pomieszczenie gospodarcze. Ale ja chciałam mieć prysznic na dole, wiesz, a nuż kiedyś będę stara i nie będę chciała biegać po schodach? Dlatego też zostawiliśmy pokoj na dole (a w pierwszej wersji miał być połaczony z salonem) i wygospodarwoaliśmy łzienkę.
    Faktycznie są podobne, chociaż.... Wiesz taką małą powierzchnię tak na prawdę trudno jest zagospodarować inaczej My wzieliśmu Loretę głównie ze względu na balkon z boku domu a nie "na przestrzał". Rzadko się zdarzał tai układ, a u nas to wygodne ze względu na kształt działki.

  17. #97

    Domyślnie

    Ewa
    bardzo kibicuję Twojej budowie, może z powodu szczególnych trudności na drodze do własnego domku, może trochę z powodu podobieństwa domków (nawet jeśli wszystkie małe domki są podobne, to nie wszyscy budują małe ), do tego nasze pozwolenia uprawomocniły się w tym samym czasie

    tylko:
    u mnie po niedzieli zaczną robić strop, nie ma przestojów na budowie, murarze nie piją - pracują codziennie od 7.30 do 17.00, na następną sobotę zapowiedzieli zakończenie robót murarskich (zobaczymy)

    czy Ty masz zamiar samodzielnie smarować fundamenty dysperbitem, kleić siatkę, smarować klejem, kleić styropian, smarować dysperbitem? jeśli tak, to Twoi murarze powinni Ci zapłacić za wykonanie ich pracy

    w temacie kominów:
    oglądałam te kominy Twistera w składzie gdzie kupuję sporo rzeczy na budowę, wyglądają jakoś tak........ niesolidnie, pani ze składu zrobiła dziwną minę kiedy o nie zapytałam, w rezultacie czekam na wycenę czeskich systemów w Ulbudzie,

    dachówkę już kupiłaś?
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Daj mi swoich murarzy, to też nie będzie przestojów
    Ale pewnie mają terminy zaklepane do końca sezonu.
    Problem w tym, że ja dostałam pozwolenie znienacka. Wiesz, miałam budować rok temu, potem nic nie było wiadomo aż nagle dali. Nie mogłam umawiać murarzy wcześniej, bo nie miałam pojęcia na kiedy. Równie dobrze móg to być przyszły rok... Było to całkiem realne....
    Teraz ta ekipa wcisneła mnie do grafiku, ale nie ukrywają, ze będą robić z doskoku, jak na innych budowach będzie przestój. Tak na stałe to mogliby do mnie przyjechać we wrześniu, a ja chcę się w tym roku przeprowadzić!.
    Więc dlatego chcę trochę robić sama to, przynajmniej to, co nie wydaje się takie trudne. Oczywiście, ze im za to nie zapłacę. Posmarować dysperbitem to nie sztuka, przykleić styropian też, dalej nie wiem, jak ma wyglądać.

    Co do dachu, kupiłam go rok temu, w Tondachu, tylko więźby mi brak, reszta jest w komplecie i czeka.

    Twistera idę zobaczyć jutro. Dla mnie decydujący jest rozmiar komina. Ten mieści się między belki stropu, inne nie. Tego czeskiego nie widziałam, może się przejadę, a gdzie ten Ulbud?

  19. #99

    Domyślnie

    Zakładowa 143

    pustak kominowy - wymiary: 380x380x240 fi rury: 140,160,200
    360x400x190 fi rury: 140,160,200
    360x360x240 fi rury: 140,160
    460x460x240 fi rury: 250
    550x550x240 fi rury: 300

    pustak kominowo - wentylacyjny: (do gazu)

    520x360x190 fi rury: 200
    500x360x240 fi rury: 140,160
    520x400x240 fi rury: 200

    pustaki wentylacyjne:

    250x200x190 wymiary kanałów: 120x170
    360x250x240 120x170
    380x250x240 120x170
    400x220x240 120x170
    dalej są coraz większe.

    Co do ekipy to chętnie bym Ci ją dała, tylko ja płacę trochę więcej niż Ty, ale są tego warci. Wiem, że teraz ustalają sobie pracę na sierpień, ponieważ umawiali się z jedną osobą, która zrezygnowała z budowy.
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  20. #100

    Domyślnie

    Co się dzieje? czemu nic nie piszesz?

    u mnie leją strop w poniedziałek, olaboga

    wbrew naiwnym założeniom, że to po prostu kolejny etap budowy i pójdzie jak z płatka (czyli jak dotąd), okazuje się, że każda zmiana w trakcie stawiania parteru odbija się potem czkawką przy układaniu stropu, już mam 1 dzień opóźnienia więc przestrzegam: jeśli masz jakieś zmiany względem projektu, po postawieniu ścian parteru nalegaj na kierbuda, żeby dokładnie zaplanował strop
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

Strona 5 z 373

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony