dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie silikon w szpary w parkiecie?

    halo halo,

    mam problem - moj kochany 40-letni parkiet, cyklinowany cztery miesiace temu zaczyna znowu chodzic, wykruszaja mi sie spoiny i robia sie nowe szpary... myslalem juz o tym, zeby w szpary wepchnac silikon sanitarny, ale moze ktos zna jakas elastyczna substancje, ktora moznaby zapchac szpary i nie wykruszalaby sie?

    pozdrawiam,
    Pawel

  2. #2

    Domyślnie

    Silikon nie jest raczej zbyt dobrym roziwązaniem.
    A czemu ten parkiet się rusza?
    Nie trzyma się podłoża?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Tripper - silikon i winyl precz od parkietu Zrobisz mu najwieksza krzywde z mozliwych - zaraza silikonowa nawet po cyklinowaniu nie schodzi.

  4. #4
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    nie trzyma sie, niestety. a przeciez szpar nie bede nigdy cyklinowal, to co w zamian? co sie NIE wykrusza?

  5. #5

    Domyślnie

    ja co prawda mam deski a nie parkiet a sa to wiekowe dechy i jak kupowalam mieszkanie musialam je "odrestaurowac" okazalo sie ze w salonie bylu szpary pol centymetrowe cykliniarz powiedzial ze szachli nie da bo sie wykruszy wstawil mi w szpary cieniutkie listewki przyklejone wikolem, podloga wyglada ciekawie szpar nie ma, nie skrzypi, mialam tylko problem ze znalezieniem stolarza ktory zrobil te mini listeweczki
    Moge pokazac zdjecie

  6. #6

    Domyślnie

    Jezeli parkiet sie rusza to pomoze chyba tylko jego przelozenie niestety.
    A na szpary widzialem specjalne dobierane kolorystycznie szpachle, choc to sposob niezabardzo praktyczny, lepsze wyzej wspominane listewki, tylko ile i jak je montowac w deszczolkach parkietu,

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie Re: silikon w szpary w parkiecie?

    Cytat Napisał tripper
    halo halo,

    mam problem - moj kochany 40-letni parkiet, cyklinowany cztery miesiace temu zaczyna znowu chodzic, wykruszaja mi sie spoiny i robia sie nowe szpary... myslalem juz o tym, zeby w szpary wepchnac silikon sanitarny, ale moze ktos zna jakas elastyczna substancje, ktora moznaby zapchac szpary i nie wykruszalaby sie?

    pozdrawiam,
    Pawel
    Po pierwsze: ustal jak zamocowany jest Twój parkiet (przyklejony za pomocą lepiku czy nabity za pomocą gwoździ).
    Po drugie: musisz umocować swój parkiet do podłoża - jeżeli tego nie zrobisz wypełnianie szpar nie ma sensu. Jeżeli jest nabity gwoździami, to możesz umocować go przy pomocy drewnowkrętów (otwory wypełnisz akrylem). Jeżeli był klejony na lepik nie można nic zrobić - jedynym rozwiązaniem jest przełożenie podłogi.
    Po trzecie: szpary możesz wypełnić akrylem lub kitem parkieciarskim np. Pafudina (Berger-Siedle) Gap-Master (Bona).
    I to tyle

  8. #8

    Domyślnie

    Do jakiej grubości szczelin spawdza się kit parkieciarski?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony