dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 153
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

    Czy ktos moglby pokrotce opisac mi wady i zalety odkurzacza bezworkowego?

    dzieki
    Ola

  2. #2

    Domyślnie

    witam ! też mnie to interesuje ,szkoda że nikt takich nie ma wszyscy mają centralne odkurzacze pozd ana

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna kasińska
    witam ! też mnie to interesuje ,szkoda że nikt takich nie ma wszyscy mają centralne odkurzacze pozd ana
    A i owszem... Mam centralny- bezworkowy. Mam go od 2 miesięcy. jeszcze nie musiałem wyrzucać śmieci.
    Teraz staje się to już standardem w nowobudowanych domach. Dlatego też ceny tych instalacji znacznie spadają.
    Polecam

    także pozdrawiam.

    A wracając do zasadniczego pytania to na Twoim miejscu wybrałbym "workowy" łatwiej taki odkurzacz zachować w czystości.
    Co prawda woreczki kosztują (nawet zbyt przesadnie wysoko w stosunku do ich rzeczywistych kosztów produkcji) ale coś za coś.

  4. #4

    Domyślnie workowy czy bezworkowy?

    Podciągam temet, bo bardzo mnie interesuje. Może teraz będzie więcej chętnych do wypowiedzi, bo chyba bezworkowych na rynku przybyło.
    Chcę kupić dobry odkurzacz do odkurzania podłóg twardych - panele i kafelki. Workowy miałam, ale bezworkowego nie. I nie wiem, czy nie łatwiej wymienić worek niż czyścić ten pojemnik na śmieci.

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś były tylko workowe więc odkurzałam takim. Potem pojawiły się inne, chciałam być nowoczesna i kupiłam z filtrem wodnym. Po niedługim czasie powiedziałam NIGDY WIĘCEJ! Źle się to myje, ciężkie, nieporęczne, łapy do brudnego trzeba wsadzać, wiecznie niedomyty i śmierdzi. Przynajmniej tak było u mnie bo nie chciało mi się co chwilę go pucować do usunięcia najmniejszej odrobiny brudu. Kupiłam bezworkowy, tzw. cykloniczny. Odkurzałam nim do niedawna narzekając znów okrutnie. Największe niedogodności są takie, że jak zapomnisz umyć filtry i pojemnik zaraz po odkurzaniu, to porządki potem musisz planować z wyprzedzeniem, bo dziadostwo schnie najmniej pół dnia (na kaloryferze) a najczęściej cały. Poza tym jak się zapcha, to nie ciągnie i odkurzając mieszkanie muszę go przynajmniej raz opróżnić. Trochę to niewygodne. Teraz wróciłam skruszona do workowego. Z tych trzech typów ten jest najlepszy. Ale w domu będę miała centralny- instalacja już rozprowadzona.

  6. #6

    Domyślnie

    potwierdzam... tez chcialem isc z biegiem czasu i namowilem zone na zakup bezworkowego electroluxa ... jak sie okazalo bardzo szybko sie zapychal kurzem a skoro sie zapycha to nie ciagnie jak nalezy wiec za kazdym razem trzeba czyscic filtry co znowu wiaze sie z niezlym syfem w lazience a pozniej trzeba to jeszcze wysuszyc ... nastepny bedzie workowy bo na bank mniej czasu zajmuje wymiana raz za kiedy worka niz czyszczenie tych zakichanych filtrow -- niedlugo allegro pojdzie w ruch no chyba ze lepiej bedzie sie sprawdzal w nowym mieszkaniu bo w moim aktualnym lokum mocno sie kurzy

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekZ

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    110

    Domyślnie

    A ja mam dwusystemowy - do wyboru albo filtr wodny, albo worek. Kupowałem z założeniem że będę odkurzał bez worka - no i odkurzałem, może z 5 razy. Jest kilka problemów z użytkowaniem odkurzacza z filtrem wodnym:
    1. Mniejsza siła ssania niż w przypadku worka
    2. Kłopot ze znalezieniem miejsca na wylanie tego co zebrało się w zbiorniku (to taka błotnista, gęsta breja z różnymi większymi śmieciami). Ani do sedesu (bo ciężko spłukać), ani do śmietnika (w końcu to woda)
    3. Po każdym odkurzaniu obowiązkowe mycie i suszenie filtra - kolejne kilka minut pracy, bez której odkurzacz śmierdzi niemiłosiernie.
    Reasumując - odradzam zakup odkurzacza z filtrem wodnym. Być może przypadkowo wybrałem najlepsze rozwiązanie, czyli odkurzacz dwusystemowy. Na codzień worek, a w razie czego, jak nagle zabraknie worka, można awaryjnie użyć filtra wodnego.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki6
    potwierdzam... tez chcialem isc z biegiem czasu i namowilem zone na zakup bezworkowego electroluxa ... jak sie okazalo bardzo szybko sie zapychal kurzem a skoro sie zapycha to nie ciagnie jak nalezy wiec za kazdym razem trzeba czyscic filtry co znowu wiaze sie z niezlym syfem w lazience a pozniej trzeba to jeszcze wysuszyc ... nastepny bedzie workowy bo na bank mniej czasu zajmuje wymiana raz za kiedy worka niz czyszczenie tych zakichanych filtrow -- niedlugo allegro pojdzie w ruch no chyba ze lepiej bedzie sie sprawdzal w nowym mieszkaniu bo w moim aktualnym lokum mocno sie kurzy
    Mam też electroluxa bezworkowego i ten sam problem z zapychaniem, brudną łazienką

    Pan w sklepie mi go doradził, że lepszy taki niż workowy

    Nigdy w życiu takiego badziewia, ale muszę póki co się nim męczyć , bo kosztował prawie 400zł, więc do śmieci nie wyrzucę.

    A odkurzanie nim trwa 5 minut i zaraz muszę go otwierać, bo tam jest taki stożek-kratka i on się zapycha i trzeba ręką wyciągać te brudy




    Co do centralnego to ja nigdy u siebie w domu go nie zamontuję.

  9. #9

    Domyślnie kominki dla każdej rodzinki

    Tylko z workiem!!!
    Nigdy ZELMER GALAXY to cholerstwo tak mnie denerwuje (żeby nie uzyć bardziej dosadnego słowa)że jak tylko o nim pomyślę to szlak mnie trafia i aż nie mogę teraz pisać mam Taką ochotę Pie... o ścianę że az iskry polecą!!!!!!!

    Kupcie normalny odkurzacz z woreczkiem .Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie Re: kominki dla każdej rodzinki

    Cytat Napisał bagi69
    że jak tylko o nim pomyślę to szlak mnie trafia i aż nie mogę teraz pisać mam Taką ochotę Pie... o ścianę że az iskry polecą!!!!!!!
    To tak jak ja pomyślę o moim

    Szkoda, że ja przed zakupem swojego nie miałam kogo się poradzić, no chociaż sorry, moja mama była zła, że jej się nie zapytałam, bo ona by poradziła workowy.

  11. #11

    Domyślnie

    Tylko z workiem,nazbiera się śmieci wymieniamy worek 30 sek i gotowe.Mam bezworkowy i najchętniej wyrzuciłabym go przez okno

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    My właśnie wyrzuciliśmy bezworkowy, działał dwa i pół roku, pan w sklepie powiedział że i tak nieźle, bo połowa po roku przestaje ciągnąć (mieliśmy elextroluxa). Teraz wróciliśmy do workowca i jest święty spokój.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja z uwagi na psa, który non stop gubi sierść posiadam workowy - taki polecił sprzedawca. Bezworkowy w tym przypadku podobno się nie sprawdza.
    Co prawda worek zapełnia się dosyć szybko, ale lepiej wymienić worek niż odkurzacz

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał anula00
    Ja z uwagi na psa, który non stop gubi sierść posiadam workowy - taki polecił sprzedawca. Bezworkowy w tym przypadku podobno się nie sprawdza.
    To mnie najwyraźniej gościu wcisnął bezworkowy, bo mówiłam mu, że mam psa, a on że bez porblemu będzie działał

  15. #15

    Domyślnie

    Ale że co, od odkurzacza bezworkowego kłaki psów uciekają? Mamy od miesiące bezworkowy, Philipsa, i od 1.5 roku mamy średniego pieska za to z dużą ilością włosów. Podłogi drewniane i nie ma żadnego problemu z odkurzaniem. Mieszkamy od miesiąca, brudzi się bardzo więc odkurzanie co dwa dni i pojemnik jeszcze się nie zapełnił. Więc to jest tak, jak z większością dylematów - wybieramy co nam bardziej podpasuje i tyle.

    Pozdrawiam
    P.R.

  16. #16

    Domyślnie

    siersc i wlosy bardzo skutecznie i szybko zapychaja filtr ... ogolnie zakup bezworkowego odkrzacza to byla moja najwieksza pomylka jezeli chodzi o zakupy sprzetu

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlaczynski
    Więc to jest tak, jak z większością dylematów - wybieramy co nam bardziej podpasuje i tyle.
    Nie zgadzam się z tym, chyba że ten Twój bezworkowy nie ma filtra i takiego stożka z krateczką jaki ja mam .
    Przez niego owszem piasek przechodzi, ale już włosy i sierść czy kurz nie

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Mam workowy (Elektrolux 1,6kW o ile dobrze pamiętam) oraz bezworkowy 2kW (dokładnie taki http://www.allegro.pl/item597876375_...48_cyklon.html).
    Jak filtry czyste to bezworkowy trochę lepszy. Problem w tym, że taki filtr bardzo szybko się zapycha i mocno osłabia siłę ssania. Czyści sie taki filtr bardzo trudno. W workowym do czasu zapełnienia worka nic się praktycznie nie zmienia. Następnym razem gdy będę zmieniał odkurzacz to raczej zdecyduję się na dobrej klasy workowy.

  19. #19

    Domyślnie Re: kominki dla każdej rodzinki

    Cytat Napisał bagi69
    Tylko z workiem!!!
    Nigdy ZELMER GALAXY to cholerstwo tak mnie denerwuje (żeby nie uzyć bardziej dosadnego słowa)że jak tylko o nim pomyślę to szlak mnie trafia i aż nie mogę teraz pisać mam Taką ochotę Pie... o ścianę że az iskry polecą!!!!!!!
    myślałam, ze mam elextroluxa, ale teraz sprawdziłam i mam własnie tego nieszczęsnego zelmera galaxy

  20. #20

    Domyślnie Re: Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

    Cytat Napisał OlaK
    Czy ktos moglby pokrotce opisac mi wady i zalety odkurzacza bezworkowego?

    dzieki
    Ola
    Wady ? Nie ma siły ,żeby jednak kurz się nie wydostał z pojemnika na zewnatrz
    Zalety? Nie wydajesz na worki

    Mimo wszystko wolę workowe.
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony