dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 153
  1. #101

    Domyślnie

    W moim domu wszyscy są alergikami i odkurzacz bezworkowy, cyklonowy jest dla nas zbawieniem. Oczywiście trzeba pamiętać żeby systematycznie go opróżniać.

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    superiore

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    szczec
    Kod pocztowy
    70-735
    Posty
    12

    Domyślnie

    każdy jeden ma swoje plusy jak i minsusy , musisz wybrać sam co ci odpowiada

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Grzegorz Broda

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-170
    Posty
    12

    Domyślnie

    ja tam wole odkurzacz workowy, bynajmnije nie trzeba go myć aż tak często a jak się w worku uzbiera to tylko wyciągnąc i wyrzucić a nie brudzić się

  4. #104

    Domyślnie

    Ja wolę bezworkowe, ale słyszałam, że kiedy w domu są zwierzaki lepiej sprawdza się odkurzacz z workiem, bo taki lepiej radzi sobie z sierścią. Czy ktoś wie coś na ten temat?

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwona Zobacz post
    Kiedyś były tylko workowe więc odkurzałam takim. Potem pojawiły się inne, chciałam być nowoczesna i kupiłam z filtrem wodnym. Po niedługim czasie powiedziałam NIGDY WIĘCEJ! Źle się to myje, ciężkie, nieporęczne, łapy do brudnego trzeba wsadzać, wiecznie niedomyty i śmierdzi. Przynajmniej tak było u mnie bo nie chciało mi się co chwilę go pucować do usunięcia najmniejszej odrobiny brudu. Kupiłam bezworkowy, tzw. cykloniczny. Odkurzałam nim do niedawna narzekając znów okrutnie. Największe niedogodności są takie, że jak zapomnisz umyć filtry i pojemnik zaraz po odkurzaniu, to porządki potem musisz planować z wyprzedzeniem, bo dziadostwo schnie najmniej pół dnia (na kaloryferze) a najczęściej cały. Poza tym jak się zapcha, to nie ciągnie i odkurzając mieszkanie muszę go przynajmniej raz opróżnić. Trochę to niewygodne. Teraz wróciłam skruszona do workowego. Z tych trzech typów ten jest najlepszy. Ale w domu będę miała centralny- instalacja już rozprowadzona.
    U mnie było dokładnie tak samo.
    Myslałam, że będzie super a wyszło dni i wodorosty.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał intensos90 Zobacz post
    Ja wolę bezworkowe, ale słyszałam, że kiedy w domu są zwierzaki lepiej sprawdza się odkurzacz z workiem, bo taki lepiej radzi sobie z sierścią. Czy ktoś wie coś na ten temat?
    Szczerze mówiąc pierwsze słysze, zawsze wydawało mi się że zależy to głównie od mocy odkurzacza
    Zapraszam na mojego bloga:
    https://agdrtvdlakazdego.wordpress.com/

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jute
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-502
    Posty
    18

    Domyślnie

    zdecydowanie workowy lepszy, bezworkowe non stop się zapychają, czyszczenie filtra jest co najmniej ohydne. (albo ja miałam takie nieszczęście do beznadziejnych rozwiązań). Zawsze miałam wrażenie, że cała konstrukcja nie jest do końca szczelna i to powietrze, które powinno zasysać do środka, ucieka na zewnątrz (o ile to co napisałam jest jakkolwiek logiczne)
    Rok temu kupiłam sobie odkurzacz, który oprócz worka ma przy rurze zbiornik na "większe śmieci", wszystko jest szczelne, nic mi nie wieje po bokach. Mieszkanie 70m2 odkurzam 2x w tygodniu - przy czym mam kota więc jest dużo sierści i żwirku z kuwety - i jeszcze nie musiałam do tej pory zmieniać worka.

  8. #108

    Domyślnie

    A samosprzątajacy jak się sprawdza? Od niedawna mam większą powierzchnię do odkurzania i ciągle brakuje czasu i chęci czasami. Może by mi taki robocik posprzątał. Widziałam w mango taki za niecałe 450 zł. Ma ktoś?

  9. #109
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kotmelka

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-098
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bezworkowe są niestety droższe, ale chyba lepsze. Ja mam workowy i też nie narzekam. Raz na miesiąc trzeba wysypać kurz z worka

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał PannaJoanna Zobacz post
    W moim domu wszyscy są alergikami i odkurzacz bezworkowy, cyklonowy jest dla nas zbawieniem. Oczywiście trzeba pamiętać żeby systematycznie go opróżniać.
    Co to za sprzęcik? Nie słyszałam o takim jak to działa?

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaK Zobacz post
    Czy ktos moglby pokrotce opisac mi wady i zalety odkurzacza bezworkowego?
    Ola
    Są różne bezworkowe. Ja mam Robocleana. Jego zalety:
    1. Znacznie lepiej odkurza. Ma większą siłę ciągu, której nie tłumi żaden worek czy inny filtr. Rolę filtra spełnia kurtyna wodna - bardzo małe kropelki wody, wytwarzana przez wysokoobrotowy wirnik. Dzięki temu rozwiązaniu woda zbiera praktycznie cały brud i kurz, nawet niewidoczne dla oka drobiny. Innymi słowy, po odkurzaniu nie trzeba ścierać kurzu z mebli. To ogromna zaleta dla alergików uczulonych na kurz, w tym na roztocza. Dzięki takiemu urządzeniu mogą normalnie mieszkać.
    2. Pobiera średnio połowę mniej energii niż odkurzacz workowy - 900 W. W przyszłym roku wchodzi w życie dyrektywa unijna mówiąca o tym, że moc sprzedawanych odkurzaczy nie może być wyższa niż 900 W.
    3. Ma dużo dodatkowych funkcji: pranie dywanów, usuwanie nieprzyjemnego zapachu z powietrza, jonizowanie, rozprowadzanie w nim przyjemnego zapachu np. olejków, doprowadzanie go do optymalnej wilgotności.
    3. Ma dużo przystawek umożliwiających m.in. czyszczenie pościeli, odkurzanie trudno dostępnych miejsc, w tym np. klawiatury, pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej.
    Wada: wyższa cena niż odkurzacza workowego. Ale to się zwraca, bo nie kupuje się worków, a do tego żywotność jego jest kilka razy większa od zwykłego odkurzacza.

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał kksia Zobacz post
    Podciągam temet, bo bardzo mnie interesuje. Może teraz będzie więcej chętnych do wypowiedzi, bo chyba bezworkowych na rynku przybyło.
    Chcę kupić dobry odkurzacz do odkurzania podłóg twardych - panele i kafelki. Workowy miałam, ale bezworkowego nie. I nie wiem, czy nie łatwiej wymienić worek niż czyścić ten pojemnik na śmieci.
    Czyszczenie też zależy od modelu i zastosowanych rozwiązań. W Robocleanie bród zbiera woda, którą się wylewa. Czyszczenie maszyny zaleca się co 2, 3 odkurzania. To naprawdę robi się łatwo i szybko.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaiPiotr Zobacz post
    Tylko z workiem,nazbiera się śmieci wymieniamy worek 30 sek i gotowe.Mam bezworkowy i najchętniej wyrzuciłabym go przez okno
    Tanie bezworkowe się nie sprawdzają. Warto raz zainwestować w porządny i mieć spokój na długie lata.

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Broda Zobacz post
    ja tam wole odkurzacz workowy, bynajmnije nie trzeba go myć aż tak często a jak się w worku uzbiera to tylko wyciągnąc i wyrzucić a nie brudzić się
    Worek powinno wymieniać się po każdym sprzątaniu. Jak się go zostawi, roztocza mają tam idealne warunki do namnażania się: ciepło i mnóstwo pożywienia, czyli kurzu. Gdy włączasz go przy następnym odkurzaniu, z drugiej strony wylatują ich odchody zawierające toksyny. To one są przyczyną uczuleń u alergików i u każdego odczuwania nieprzyjemnego zapachu. Tak więc moim zdaniem lepiej raz wyczyścić bezworkowy niż zapłacić ponad 20 zł za kolejny worek.

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał intensos90 Zobacz post
    Ja wolę bezworkowe, ale słyszałam, że kiedy w domu są zwierzaki lepiej sprawdza się odkurzacz z workiem, bo taki lepiej radzi sobie z sierścią. Czy ktoś wie coś na ten temat?
    Roboclean z sierścią radzi sobie bardzo dobrze. Gdy odkurzyłem nim pierwszy raz, to nigdy dywan nie był tak jasny, gdy odkurzałem wcześniej zwykłym odkurzaczem.

  16. #116

    Domyślnie

    Roboclean jest bardzo skuteczny. Wszystkie inne odkurzacze mogą się schować. Mam pieska i niesety byly wlosy w calym dywanie. Były i juz niema! dopiero teraz widze co to jest posprzatane mieszkanie.Rewelka!

  17. #117
    Banned
    nassw

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    16

    Domyślnie

    A jaki masz konkretnie model?

  18. #118

    Domyślnie

    To S Plus. To jedyny obecnie model Robocleana, ale mozna dokupić różne przystawki.

  19. #119

    Domyślnie

    Ja także uważam, ze odkurzacz workowy jest lepszy.

  20. #120

    Domyślnie

    Mi się najlepiej sprawdzają teraz roboty sprzątające od firmy SPAM] Mam pieska, który strasznie gubi swoją jasną sierść. Dopóki miałam zwykły odkurzacz, myslałam, ze zwariuję, bo wręcz tonęłam w tej siersci. Teraz robocik jezdzi sobie po domu sam, a ja mam więcej czasu na inne rzeczy
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-11-2016 o 15:41

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony