dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie myślicie, że to ma sens? Feng Shui we wnętrzach?

    Witajcie, jestem tu pierwszy raz, chciałam sie z Wami przywitać. Aranżacja wnętrz to moja ulubiona zabawa
    Ale teraz do rzeczy, czy zastanawiając się nad wystrojem swoich wnętrz bierzecie pod uwage zasady feng shiu? Znacie jakies sposoby?
    A może uważacie je za zupełnie nieistotne?
    Ja ze swojej strony powiem, że niekiedy wiele rzeczy robimy instynktownie a potem sie okazuje, że jest to jedna z zasad FG i dobrze nam się mieszka w takim wnętrzu
    Pozdrawiam Forum i licze na przyjęcie do zacnego grona
    Babeczkaa
    babeczkaa.blox.pl

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Witaj!
    Feng Shui jak najbardziej. Jedyna magia, która ma wpływ na mój umysł nastwiony raczej na "szkiełko i oko"
    Był moment, kiedy popadłam nawet z tego powodu w lekką frustrację, ale staram sie pogodzic pewien rozsądek z zasadami FS. Lubię wierzyć, że to działa...

  3. #3
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    mysle, ze sporo zasad FS to jakotaki zbior wskazowek jak urzadzic mieszkanie funkcjonalnie i jak sie w nim dobrze czuc. np: nie blokowac ciagow komunikacyjnych, ustawiac meble w takim a takim stosunku do drzwi / okien - mnei to sie podoba, ale specjalnie sie tym nie przejmuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie sie idea podoba. Bez odjazdow, ale mysle, ze na pewno bym chciala pare pomyslow zastosowac.

    Natomiast na pewno bede miala taka ropuszke w nowym domu (po budowie baaardzo sie na pewno jej pomoc przyda), a jak nie pomoze, to i nie zaszkodzi a jest fajna!


  5. #5
    miskoala
    Guest
    miskoala

    Domyślnie

    nie biorę tego pod uwagę

  6. #6

    Domyślnie Re: myślicie, że to ma sens? Feng Shui we wnętrzach?

    Cytat Napisał babeczkaa
    Ja ze swojej strony powiem, że niekiedy wiele rzeczy robimy instynktownie a potem sie okazuje, że jest to jedna z zasad FG i dobrze nam się mieszka w takim wnętrzu
    Zgadzam sie z tym twierdzeniem w 100%, do tych zasad powino sie pochodzic tez z rozsadkiem i nie popadac w przesade

  7. #7

    Domyślnie

    A ja raczej nie stosuję się do feng shui, bo nie znam żadnej jej zasady No, chyba, że instynktownie...

  8. #8

    Domyślnie

    Dominiku to Ci pomoge
    Jak sie kladiesz na luzku to w ktora strone masz zwrucona glowe ??
    Jak siadasz do stolu to trarza do??
    Czyzby przewaznie w strone drzwi zeby je widzec

  9. #9

    Domyślnie

    W łóżku śpię raz w jedną, raz w druga stronę...
    A przy stole siadam twarzą do... telewizora
    Jakiś dziwby jestem chyba
    Ale nie lubię spać jak mi księżyc świeci w oczy - wtedy śpię twarzą do drzwi. A najgorzej to jest podczas pełni.

  10. #10

    Domyślnie

    Wyrastaja Ci kly i pazury?

    Na to i Feng Shui nie pomoze...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewak39
    Wyrastaja Ci kly i pazury?

    Na to i Feng Shui nie pomoze...
    Chyba nie, tylko zastanawiam się skąd krew na poduszce rano...

  12. #12

    Domyślnie

    E, moze spacerujesz we snie i zaciales sie przy goleniu?

    Podobno ksiezyc tak potrafi wplynac.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik!
    A ja raczej nie stosuję się do feng shui, bo nie znam żadnej jej zasady No, chyba, że instynktownie...
    Feng-Shui znaczy "wiatr i woda", to chińska sztuka kierowania własnym życiem zgodnie z siłami wszechświata. Jest to sztuka kreatywna i intuicyjna, oparta na niezwykłej wrażliwości i otwartości na naturę. Zwykle jednak musimy głęboko odczuwać potrzebę zmian, aby mogły się one zacząć dokonywać i wtedy Feng Shui pomoże.

    U podstaw Feng Shui leży jedno istotne założenie - co wewnątrz to na zewnątrz i odwrotnie. Sposób, w jaki kreujemy przestrzeń wokół siebie, jest odbiciem naszego wnętrza, wszystkiego tego, co dzieje się w naszej duszy, w naszym umyśle. Gdy zrozumiemy, że nasze wnętrze i nasze otoczenie są powiązane, stale na siebie wpływają, inaczej zaczniemy podchodzić do Feng Shui.

    Dla kazdego z nas feng shui danego miejsca, domu czy mieszkania bedzie inne.
    Feng Shui operuje kolorami, kształtem, rozmieszczeniem przedmiotów w przestrzeni. Jej podstawowym celem jest odpowiednie ukierunkowanie energii istniejącej w otoczeniu, aby uzyskać równowagę, która przyniesie dobre samopoczucie oraz poprawę życia we wszystkich jego aspektach.


    Patrząc na otaczający świat możemy lepiej zrozumieć siebie. Możemy się starać zmieniać, coś co nam się nie podoba.
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik!
    Jakiś dziwby jestem chyba
    Odrazu dziwny poprostu u siebie i czujesz sie bezpiecznie

    Ciekawe jak postapilbys w wyzej wymienionych przezemnie przykladach bedac w miejscach mniej znanych sobie np Hotelu badz Restauracji w ktorych jestes poraz pierwszy

  15. #15

    Domyślnie

    Witaj Barbicha - mozesz napisac skad te zainteresowanie Feng Shui u Ciebie? Wogole to napisz czy stosujesz i czy zauwazasz jakies zmiany?
    Jestem ciekawa poniewaz interesuje sie troszke psychologia - kilkoma jej dziedzinami i miedzy innymi ostatnio czytam duzo na tematy Chisnkich nauk, numerologii itp... moze cos w tym jest...
    pozdrawiam
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  16. #16

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie odpowiedz
    a taką żabę mam i hmmmmmm chyba pomaga

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał babeczkaa
    a taką żabę mam i hmmmmmm chyba pomaga
    a na co "jest" taka ropuszka?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    ze wszystkich publikacji, jakie na ten temat udało mi się czytać i oglądać, za najciekawszą i najbardziej praktyczną, a jednoczesnie pozbawioną niezdrowego fanatyzmu uważam:

    "Przestaw rzeczy, a odmienisz swój los" Karen Rauch Carter

    tytuł infantylny, ale książka ok. O ile wiem do dostania w księgarniach internetowych.

  19. #19

    Domyślnie

    [quote="Barbicha"]
    Cytat Napisał Dominik!
    Ciekawe jak postapilbys w wyzej wymienionych przezemnie przykladach bedac w miejscach mniej znanych sobie np Hotelu badz Restauracji w ktorych jestes poraz pierwszy
    Faktycznie - tu masz rację - w restauracji wolę siedzieć przodem do sali i do wejścia, żeby móc "kontrolować" kto wchodzi i kot jest w lokalu.

    Ciekawie mówicie o feng shui. Może przy odrobinie czasu przyjrzę się tematowi bliżej?
    Dziekuję wszystkim za przybliżenie tematu.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    wydaje mi się , że siadanie przodem do "akcji" to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Siadamy tak, żeby miec kontrolę nad tym co się dzieje dookoła.
    Przeciez nie moga wszyscy usiaść przy stole przodem do drzwi, każdy musiałby miec swój stół...co ciekawe, przodem do drzwi siada prawie zawsze jednostka najsilniejsza w rodzinie
    Powiedziałabym więc, że Feng Shui to zbiór zasad, które i tak de facto w większości stosujemy mimowolnie, wynikający z naszej natury - dobrze czujemy się w szerszych niz węższych przejściach, siadanie przodem do wejścia, toaleta nie na wprost drzwi ( a jak ktoś otworzy nagle drzwi to co?itd.
    To jest dla mnie osobiscie jasne i zrozumiałe. Nie do końca wierzę we fleciki, lustra, czerwien, wylewanie się pieniedzy wraz z toaletą itd.
    Ale.
    Rozumując zgodnie z zasadami - masz to czego chcesz, zyjesz tak jak sobie to wymyśliłeś , krakania, wywoływana wilków z lasu i pozytywnego myślenia "będzie dobrze", można wyjść z założenia, że posiadanie (i patrzenie się na nią)żaby z pieniądzem w buzi przypomina nam ciągle o fakcie, iż ktoś/cos kontroluje nasze bogactwo (w sensie pilnuje żebyśmy sie bogacili) i de facto podświadomie ten przekaz czytamy, czyli go w głowie powtarzamy.
    Analogicznie fleciki
    Dlatego uważam, że w Feng shui nie ma nic złego, a nawet warto niektóre zasady wykorzystać, bo sa po prostu swego rodzaju uporządkowaniem otoczenia.
    A przy okazji idę się pogapic na swoją żabę, muszę jej tylko wymienic pieniądz na Euro....
    nie cierpię oszustów

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony